Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.03.2010., 10:40   #1
hypnottic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zd
Postovi: 8
wireless kartica (hp compaq 6715b)

Posto je moj lap riknuo u svakom smislu (acer aspire 3020), uzeo sam od frenda hp compaq 6715b jer ga ne koristi, ali problem je sljedeci sto je on iz tog HP-a uzeo zice za wireless koje su povezane s karticom i stoje u monitoru, zato mi je dao vanjsku antenu koja se povezuje U.FL konektor (na karticu) / RP-SMA (za vanjsku antenu) sve sam modifikacije napravio i nasao mjesto za RP-SMA na lapu i sve je ok, zanima me na koj od onih malih konektora na wireless kartici povezati zicu s U.FL konektorom posto su dva mala konektora na kartici. Trazio sam na google ali sam nasao samo za kartice na kojim pise MAIN i AUX da se vanska antena U.FL (konektor) prikopca na AUX. tu mogucnost imam na starom lapu, ali na HP-ovoj kartici ne pise nista.
hypnottic je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2010., 10:43   #2
hypnottic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zd
Postovi: 8
Citiraj:
Autor hypnottic Pregled postova
Posto je moj lap riknuo u svakom smislu (acer aspire 3020), uzeo sam od frenda hp compaq 6715b jer ga ne koristi, ali problem je sljedeci sto je on iz tog HP-a uzeo zice za wireless koje su povezane s karticom i stoje u monitoru, zato mi je dao vanjsku antenu koja se povezuje U.FL konektor (na karticu) / RP-SMA (za vanjsku antenu) sve sam modifikacije napravio i nasao mjesto za RP-SMA na lapu i sve je ok, zanima me na koj od onih malih konektora na wireless kartici povezati zicu s U.FL konektorom posto su dva mala konektora na kartici. Trazio sam na google ali sam nasao samo za kartice na kojim pise MAIN i AUX da se vanska antena U.FL (konektor) prikopca na AUX. tu mogucnost imam na starom lapu, ali na HP-ovoj kartici ne pise nista.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	110.jpg‎
Views:	155
Size:	98.0 kB
ID:	10613   Click image for larger version

Name:	105.jpg‎
Views:	162
Size:	112.0 kB
ID:	10614  
hypnottic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.03.2010., 12:33   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Za funkcionalnost konektora vidi susjednu temu, najbrže rješenje je da testom utvrdiš na kojem konektoru imaš bolji, jači, signal, stabilniji link.
Probaj na netu potvrdit info koji sam našao da se u HP6715b ugrađuje Broadcom BCM4328 a/b/g wireless kartica pa po tome traži specifikacije i slike (možda su na drugoj seriji označili konektore).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 13:56   #4
hypnottic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zd
Postovi: 8
ja sta god da spojim uvijek isto...kao da je potrebno da su oba konektora u funkciji tj. spojeni.... nasao sam neku karticu na netu koja na sebi ima spojen U.FL konektor i vanjski RP-SMA..taj U.FL konektor je spojen na gornjimkonektor i oznacen je na slici kao ''1'' tako sam i ja pokusao ali se nista ne desava...

sto se tice lapa u njemu je BROADCOM i znam da je BCM ali sada koj broj tocno sutra budem provjerio....

btw...trazio sam razno razne specifikacije...na netu...ali apsolutno nista nisam nasao...

tnx nikky
hypnottic je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2010., 14:58   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Objasni "ništa se ne dešava", nema signala / ništa ne hvata kada priključiš i na 1 i/ili na 2 (MAIN / AUX) ?
Trebaš točno utvrdit verziju / podverziju wifi kartice,
moguće da će trebat malo ronit po registry - ju ako u konfigu nema ništa vezano za antene tj. uklj. / isklj. pojedine.
Uzmi iz crknutog acera jednu antenu i smontiraj u ovaj HP, pa nju spoji na jedan U.FL a drugi na "vanjski" RP-SMA.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na