Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2008., 14:12   #31
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
gle, mene to ne cudi

od kak imam novu maticnu, e6300 mi radi na 2,8ghz sa 1,10 V
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 14:13   #32
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Nakon što sam pročitao temu, dobio sam inspiraciju da i ja probam....
Inače imam e4400 (2.0) klokan na 2.5 sa stock hladnjakom i na default voltaži je (1.325).
Pošto imam stock cooler, išao sam undervoltat kako bih dobio na temperauri i gle čuda ( to funkcionira )
Ovako, ostavio sam frekvenciju na 2.5 Ghz a voltažu sam postepeno spuštao i sad trenutno sam na 1.225 ali mislim da če ić još......i što se temperatura tiče, pa to je revolucionarni napredak
javim jel ide još ....

EDIT:
d'beast kakve su ti temperature u full loadu/idleu i koji hladnjak imaš ?
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2008., 14:24   #33
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
temp idle 32, load oko 40
cooler TT big typhoon s zalman ventom (mislim da je to onaj F3) na 600-700 okretaja


probal sam na default clocku undervoltat, i uspjelo mi je sa 0,96 V, al bilo mi tolko sporo da sam ga odma restartal i vrnul na 2,8ghz

btw. mislim da je moj malo konkavni...jer sam videl da je to prva revizija (ona omrazena A)

edit: maticna mi jako undervolta pa u biosu moram postaviti 1,15V da u win dobijem 1,10V

btw. vjerujem da bi i tebi moral isto raditi na tolko, ak ne i nize
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 14:26   #34
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Evo meni na 2.5 u idle-u 30 stupnjeva

btw. jel ima neka dobra duša da mi pošalje COre Temp 0.94 jer na netu ne mogu nač (tamo su samo nove verzije) , hvala
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 14:28   #35
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
I mislio sam si da moj slučaj nije izoliran. Vjerojatno svi c2d procevi novije revizije dobro podnose underclock uz manje oscilacije kao što je slučaj i kod overclocka... Naravno da svaki neće 3,4 sa 1,2V no dosta će ih raditi iznad speca na manjim voltažama. Iskreno, mišljenja sam da je znatno ugodnije koristiti 2,6GHz pri 1,2V sa manjim tempovima i bukom nego ganjati vruće i glasne pi rezultate. Zato svom primjerku ne zamjeram što neide preko 3,4GHz. Ionako ga nebih silio iznad 3GHz (IMHO ionako previše) za normalan rad što kod mene uključuje Photoshop CS3 veliku većinu vremena.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 14:35   #36
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Iskreno da ti kažem, ja sam nekih 6 mjeseci držao svog e4400 na defaultu jer stvarno nema potrebe da mi bude overclockan ako mi to ničemu ne sliži.....tek nedavno sam ga stavio 2.5 tek toliko radi malog pomaka u perfomansam,a nekih igara.....
Razmišljo sam i o tome da kupim drugim cooler ali vidim da još nema potrebe jer kad je procesor undervoltan i stavljen na 2.5 temperature su potpuno prihvatljive samo se nadam da ču ga još malo uspjet undervoltat i radit če mi odlično.....

inače, 3.4 na 1.2 V je više nego odlično, vidjet ču kak se moj ponaša
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2008., 14:46   #37
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Pa prevoltava malo. Na XX V bios postavci, cpuz kaže ~ 0,15V vishe.
@ Razer - Otud i blago razočarenje. Odlična je revizija proca (provjerim pa javim step) obzirom na postignute rezultate na minimalnim voltažama, no svakako bi jedan E2180 trebao potezati barem do 3,6GHz stabilno... No daleko od toga da mu na 3,4GHz nešto fali...
Ma to je super rezultat, jer moj E4400 za 3400 MHz treba ~1.42V (u LOADu) a tvoj tek ~1.2V. Čak sa tvojim naponom moj neće na 3.2GHz .
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na