Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2019., 21:15   #1
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Resident Evil 2 Remake prohod-Hardcore Difficulty

Ako admini dozvole...


Ako admini dozvole...

Kao stari fan orginalne Resident Evil trilogije (+Code Veronica X) koji su palili i žarili sredinom 90tih na PS1 konzoli, stvarno nisam mogao dočekati da odigram ovaj odličan remake od Capcoma. Za prvi prohod, odlučio sam odmah uskočiti u igru *glavom kroz zid* Leon scenario na Hardcore težini, zato što su stare Resident titutle uvijek bile lijepo balansiran izazov koji mi je priuštio mnoge lijepe gaming i druženje uspomene u djetinjstvu nas tada tinejdžera kada bi se okupili oko igre, a plejka sa pirat chipom je bila tada najbolja stvar na svijetu u posljeratnom Balkanu

Gledao sam kako ove igre kako su tjerale ljude po igraonicama i doma da iskaču iz stolica, da lome plastične stolice u kojima sjede, da razbijaju joysticke u frustraciji kada izginu ko pilići, čak sam bio svjedok manijacima koji su pokušavali preći Resident Evil 1 bez PS1 memory carda jer ga nije bilo tada za kupiti, ako zgineš bilo gdje na igri game over moraš sve ispočetka jer nemaš sejva a checkpointi tada u igrama praktički nisu ni postojali Uglavnom svakakvih ljepota.

Odlučio sam napraviti ovaj prohod kroz igru (walkthrough) zato jer 99% prohoda koji se trenutno mogu naći na youtubu su jednostavno stravično preloše video-audio kvalitete, većinski sa meni iritantnim komentatorima koji pokušavaju biti cool ili komični, low skill tipa vrtim se ko kokoš bez glave 2 sata ukrug sa aim skillom ljevog stopala, ili pak speedrunovi gdje likovi doslovno pretrčavaju kroz igru ganjajući S rank. Ova igra je po meni zaslužila bolje od toga, a ovo je moj skromni pokušaj da napravim dobar balans između svega toga, kvalitetan cinematičan prohod koji nije predug i dosadan, a opet ne preskače sve čari gameplaya, zagonetki i cut scena koje ova igra nudi.

Tko zapne na nekom puzzle dijelu ili ga jednostavno zanima kako preći neku sekciju igre, ovo je odličan materijal za sve te stvari.

Nadam se da će neki od vas uživati gledajući ovaj uradak, kao što sam ja uživao igrajući i montirajući gameplay snimke

(Usput rečeno prije ovog sam imao minimalno skoro nula video-audio-color grade editing iskustva sa bilo kakvim softverom, potrudio sam se naučiti doslovno u 7 dana vrlo komplekasn profi software za tu primjenu Davinci Resolve- za moj prvi uradak, možda ne i jedini kad stigne optički internet upload, ja sam vrlo zadovoljan, jer sam sve cake oko youtube publishinga i video editiranja od izlaska RE2 doslovno učio od nule i sve rješavao u hodu)

Evo link za playlistu videa; biti će updejtana sa novim sadržajem brzinom kolikom mi upload brzina bude dozvoljavala (250kb/s trenutno stoga upload jednog quality videa traje sate i sate)



https://www.youtube.com/playlist?lis...rLhzCHyeCDDFDQ



Zadnje izmijenjeno od: Colossus. 03.02.2019. u 01:02.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 21:55   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ajme, sada si mi vratio staro sjećanje, igranje medievila bez memory carda. Brate mili šta je to bilo. Kakva volja.
mkey je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2019., 01:08   #3
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Ja medevil i mgs 1 znaci konzola je gorila

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 01:38   #4
japa
Premium
Moj komp
 
japa's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Apsurdistan
Postovi: 248
Malo sam pogledao i dao bih samo jednu kritiku, a to je da snimke nisu u dobrom omjeru (aspect ratio). Znaci slika je suzena vertikalno, rekao bih za otprilike visinu crnih traka koje su dio videa.
japa je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 13:15   #5
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor japa Pregled postova
Malo sam pogledao i dao bih samo jednu kritiku, a to je da snimke nisu u dobrom omjeru (aspect ratio). Znaci slika je suzena vertikalno, rekao bih za otprilike visinu crnih traka koje su dio videa.



Sama igra ima te cinematic ratio crte, na kojem monitoru/rezoluciji/ratio gledaš? Pa onda je to izraženije nego u drugim igrama.


Uglavnom ima razlog zašto je tako, monitor mi je neobičnog 16:10 1920x1200 reza, za razliku od standardnih 1920x1080 16:9, igra je pak snimana u 1440p (2560-1440p) rezi, naime zasto?



zato jer youtube bilo kakav klasični video kada uploadaš ako detektira da si snimao u 1920 (1080p) rezi, napravi ultra brutalnu kompresiju videa i totalno ga rasturi po kvaliteti, bez obzira kakve kvalitete-veličine tj bitratea video ti njemu dao, npr 1sat dugačak video od 30,000kbps veličine 10-12 gigabajta (znači 1080p video super odlične kvalitete) youtube odjebe tvoje zahtjeve i automatski ako je 1080p onda ga kompresira na cca 8000kbps ili niže što rezultira drastičnim gubitkom kvalitete videa i artefakte, te ne liči na ništa.


Ako pak snimaš footage odmah u 2k rezi bez obzira na monitor koji imaš i onda samo popraviš ratio u video editoru jer imaš crte sa strane, i opet transkodiraš u 2k rezi, uploadaš na youtube sa 20,000-30,000kbps video će praktički ostati nekompresiran ili nešto jako sitno, jer 2k rez video youtube ne dira previše za razliku od svih ostalih rezolucija. Zasto je tako tko zna.






TDLR: ugl jedini način da uploadaš na youtube video visoke kvalitete da ti ne kompresira da izgleda ko smeće jest da snimaš i uploadaš u 2k rezi što rezultira ogromnom veličinom fajla, a ako nemaš native 2k monitor na uređaju na kojem snimaš, moraš ručno heklati ratio da je blizu orginala.




Ali recimo kad staviš ovakav video na telku veliku, ili veći monitor, i rokneš na 1440p slika izgleda fantastično, neusproedivo bolje od 99% youtube gaming videa koji se mogu naći tamo u džungli.
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 14:35   #6
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
btw ima za iznajmit
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 14:47   #7
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Dugo je trajalo, 5 dana
sti je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 15:00   #8
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor MadManBD Pregled postova
btw ima za iznajmit



Disi Mad njubaro


Da baš gledam došlo u videoteku prije 2 sata. Ne zaboravite premotat traku kad pogledate film :P
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 15:02   #9
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Ja medevil i mgs 1 znaci konzola je gorila

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Tako nekako, odemo kući, plejka ostane upaljena cijelu noć i dan
Colossus je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2019., 15:14   #10
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
Citiraj:
Autor Colossus Pregled postova
Disi Mad njubaro
Eto me tu sam
MadManBD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2019., 16:17   #11
Colossus
Premium
Moj komp
 
Colossus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 378
Citiraj: