Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.04.2019., 17:20   #2911
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Novi iP-ovi dolaze slijedeće godine
https://www.digitimes.com/news/a20190402PD200.html
Pa uvijek izlaze u 9om mjesecu. Tako da za 6 mjeseci hi vec trebali imati nove vani.

Uvijek takve vijesti o nekim blesavim datumima, a na kraju uvijek standardni datumi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 15:47   #2912
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Evo da se javim nakon što cca tjedan dana koristim XR (nije išao odmah u upotrebu jer sam čekao maskicu). Ovaj mob se može sumirat u jednu izjavu BATERIJA!
Razvalili su, baterija ubija, jede malu djecu.
Neko moje korištenje sa starog 6s (baterija na 82% healtha po samom iosu) gdje bi je ubio za cca 1 ili maks 2 dana, ovog sam napunio u noći sa pon na uto(dakle danas četvrti dan!), trenutno je na 32%. Eh da, na 6s mi je uvijek bio uključen Low Power, ovdje nije. Mob mi pretežno služi za gledanje yt (zakačim BT sluške), nešto sitno facebook ali ne preko original app-a nego koristim puno bolji friendly, viber whatsapp i tu i tamo ali jako jako rijetko neka 3d igra. Face ID radi savršeno, neusporedivo bolja fora od često neresponzivnog touch id-a.
True Tone, odlična stvar, pogotovo za ljude kao što sam ja jer me užasno smeta plavkasta bijela i jaki brightness (monitor mi je npr na 10-20% max, osim kad igram igre).
Nikakve, ali nikakve probleme sa ekranom ne vidim, 326 PPI je 326 PPI i tu zrnatosti i aliasinga nema, sve je oštro i savršeno. OLED ekrani očito imaju veće rezolucije zbog svojih pentile matrica.

Ugl, jako sam zadovoljan mobitelom, jedino je pretežak, ali nemore jare i pare...

EDIT: Eh da, zaboravio sam dodat. Stavio sam 6S i XR jedan do drugo i krenuo pokretat iste aplikacije igre i u njima nešto klikat, kao da vidim razliku u brzini jer je chipset na XR prema geekbenchu jedno 4 puta jači...ma kakvi, ako je i bilo neke razlike, 6s je bio za 1sekundu ili manje sporiji, da ih nisam stavio jedan kraj drugog ne bi se ni skužilo(OK, XR vjerojatno bolje vrti igre, ali one ionako same biraju grafičke postavke ovisno o uređaju, a i za igre me više-manje BK). Eto, da ih ne gimpaju preko update-a tko zna koliko bi ti mobovi bili zapravo upotrebljivi...ali onda niko ne bi kupovao nove.

EDIT2: Ispravio grešku, nije bilo 5 dana, nego 4, al evo jutros 5-i dan i imam još 18%. Svejedno nevjerojatan rezultat.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 06.04.2019. u 07:50.
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2019., 10:52   #2913
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
12.2 updejt mi je malo poremetio bateriju na Xs. Battery health mi je pao na 98% nakon samo mjesec dana od kupovine tj. vjerovatno odmah nakon tog azuriranja i sot je nesto manji. Iskalibrirao bateriju ali nikakve pomoci. Ako nije do updejta jel to za garanciju?
doky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:58   #2914
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa jel ti u praksi ikakva promjena?

Ne znam hoće li ti priznati reklamaciju, ali nekako mislim da neće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:05   #2915
doky
Premium
Moj komp
 
doky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,942
Pa je, sot mi je manji ovako okvirno za 20%, nisam imao prije ukljucen screen time pa ne znam tocne brojke ali je primjetan pad. Ma gledam nesto na redditu, nisam jedini s battery drainom nakon tog updejta ali nitko nije mao ovaj pad battery healtha makar je i to poznat problem ko novi mob krene samo fast chargom punit no ja to nisam ni jedno napravio pa mi malo sumljivo da ipak nije neka hardwerska greska.
doky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 11:05   #2916
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
ma nema to veze s praksom i radom moba na toj brojci, tek na 79% ja mislim da je degradirana baterija po njima, meni je nakon par mjeseci na 96%

običan zbugirani broj

imaš pun reddit/forume sa takvim čudnim brojkama
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 09:57   #2917
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
6S koji sam koristio prije je u healthu pokazivao 82%, nakon reseta pokazuje 83%...očito taj vrag i nije baš precizan.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 18:15   #2918
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 892
Frend ima XS max i njemu pokazuje 100% a posto znam kako koristi mob jednostavno ne vjerujem u to njihovo health
robee je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2019., 18:22   #2919
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Ja sam nedavno promjenio bateriju i palo je sa 100% na 96% poslije zadnjeg updejta.
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 14:18   #2920
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Da hoće izbrisati tu opciju gledanja zdravlja baterije po meni bi bilo extra. Samo opterećuju korisnike s tim.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
kvaju je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2019., 17:51   #2921
AndroiOs
Registered User
 
AndroiOs's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: KA
Postovi: 440
S cime se vi opterecujete...koristite mob 2-3 godine i onda mjenjajte bateriju ili jednostavno kupite novi...a ne svako malo u battery status gledat jel 90 ili 95 ili 100 %

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
AndroiOs je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 22:12   #2922
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Da hoće izbrisati tu opciju gledanja zdravlja baterije po meni bi bilo extra. Samo opterećuju korisnike s tim.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Istina. Ja deinstalirao sa oba phonea i AccuBattery i Phone Info. Podsvjesno te preuzme i skoro svaki dan pokrećem to sranje da gledam koliko što vuče. Rekoh doviđenja i nebitno.

Punim ih svaki drugi ili treći dan i bok.

Tak da nemojte to gledat ili zaboravite da to imate

Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote