Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2010., 19:20   #391
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Dokle god je u autu prometna on tvoj auto vozi legalno, ti tu nemaš nikakvu odgovornost.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 19:48   #392
Ahab
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija
Postovi: 37
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Mogu li ja nastradati ako auto dam frendu koji vozi pod utjecajem alkohola?
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
To mi je jasno.
Pitanje je mogu li ja odgovarati za to što sam mu dao auto, a on vozi pijan?
Bez obzira jesam li ili nisam u autu u tom trenutku.
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Dokle god je u autu prometna on tvoj auto vozi legalno, ti tu nemaš nikakvu odgovornost.
Kakve veze ima prometna?
Prometna mora obavezno biti u automobilu (kad je automobil u prometu) i čista je glupost da to vlasnika vozila oslobađa odgovornosti.

ZOSPC

čl.242, st.3
Vozač koji u prometu na cesti upravlja vozilom mora kod sebe imati prometnu dozvolu. Prometna dozvola i knjižica vozila ne smije se ostavljati u vozilu bez nadzora vozača.
čl.242, st.5
Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji nema kod sebe važeću prometnu dozvolu za vozilo kojim upravlja ili prometnu dozvolu ne pokaže na zahtjev ovlaštene osobe ili je ostavi u vozilu bez nadzora.

Također i

čl.229, st.1
Kad upravlja vozilom, vozač mora kod sebe imati vozačku dozvolu i dužan ju je pokazati na zahtjev policijskog službenika.
čl.229, st.5.
Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji nema kod sebe vozačku dozvolu ili je ne pokaže na zahtjev policijskog službenika.

A što se tiče odgovornosti:

čl.229, st.2
Vlasnik, odnosno osoba kojoj je vozilo povjereno ne smije dati vozilo na upravljanje osobi koja nema pravo upravljati vozilom, odnosno osobi koja nema pravo upravljati kategorijom vozila u koju spada to vozilo ili osobi koja u organizmu ima alkohola ili opojnih droga.
čl.229, st.6
Novčanom kaznom u iznosu od 1.000,00 do 3.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vlasnik vozila i osoba kojoj je vozilo povjereno ako vozilo da na upravljanje osobi iz stavka 2. ovoga članka.

Dakle kriv si, bio s njim u automobilu ili ne.
Ako mu nisi dao vozačku, kriv si opet (ne možeš dokazati da mu nisi posudio auto osim u slučaju da si prijavio krađu, naravno, prije nego je dotični zatečen u prekršaju).


Vrijedi ona: Ženu, auto, pušku...ne posuđuj nikome
Ahab je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2010., 20:00   #393
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
E vidiš, ovo je dobro znati.
Znači, ja mu dam auto, njega ulove pijanog i ja mogu nadrapati (novčano po ovome).

Hvala na informaciji
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2010., 22:53   #394
Ahab
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija
Postovi: 37
A i logično je.
Automobil nije bezopasna igračka pa posuđivanjem istog osobi koja iz bilo kojeg razloga nije sposobna njime upravljati, dovođenje je u opasnost kako njegovog života, tako i života ostalih sudionika u prometu, ne samo vozača već i pješaka.

Vjerujem da bi ti, u slučaju da posudiš auto osobi pod utjecajem alkohola a on iza drugog ugla pregazi dijete, daleko veća kazna od novčane bila saznanje da si velikim dijelom sam odgovoran za nesreću, rekao bih čak i više od onoga što je vozio pijan (on nesposoban za valjanu rasudbu a ti mu svjesno posudiš opasnu stvar).

Isto je da npr. posudiš lovačku pušku djetetu ili nekom luđ...hm, psihički poremećenoj osobi pa nek' se malo igraju
Ahab je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 00:12   #395
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Pitanje je mogu li ja odgovarati za to što sam mu dao auto, a on vozi pijan?
Bez obzira jesam li ili nisam u autu u tom trenutku.
Ako je je već bio pijan-da.

Ako ti nekom posudiš audo popodne a njega u ponoć ulove pijanog to je već drugi par kobasica...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2010., 00:43   #396
Ahab
Premium
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Slavonija
Postovi: 37
Naravno.
Meni je frend, nakon "totalke" koju sam imao, posudio auto na 2-3 mjeseca dok ne kupim drugi (Ladu koju inače pali jednom mjesečno i koristi isključivo radi kuke, no ipak auto).
Glupo bi bilo da je odgovoran za mene sve to vrijeme dok vozim njegov automobil.
No, možeš nekome trijeznom (pretpostavimo da je bio, nije ti puhao dreger) posuditi auto, on se napije za pola sata i napravi sr..e, a ti dokaži.
Ahab je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 20:53   #397
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ja si danas mislim,pa gdje je ova *ebena policija?
Danas isao s busom kod rodjaka nesto,u pola 8,malo dalje od Slavonskoga Broda,i naidjema na predivan prizor...
Ako znate sta su kirvaji ili ti vašari bi bila najbolje usporedba,dvojica pijanih skolaraca( reko bi srednja skola ) bez ikakve signalizacije,bez svjetala,bez kacige,bez registracija,vjerojatno tehnicki neispravan motor,a vozačku da ne govorim,voze po pola ceste,moglo bi se reci "šaraju" ( izgleda da su bili u alkoholiziranome stanju ) i sva sreca da je vozac na vrijeme uocio i smanjio brzinu...
Nevjerojatno,nisu djeca kriva vec roditelji koji vode o brigu...
Užas...

Ne znam kako se krecu kazne za ovakve stvari,ali ovo je zalosno...

I ono sto sam htio pitati,sto ukinuli su zastaru i sve te " cake " na koje se prije moglo izvlaciti? :S
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2010., 22:00   #398
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Kolko znam prije je zastara bila 2 godine, a od prije koju godinu je stavljeno na 4. Tak da je s time smanjena mogućnost "padanja u zaborav". Osim ak se nekog podmaže da svako malo tvoj slučaj stavi na dno spiska.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 13:20   #399
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Nema više šanse da nešto ode u zastaru.
Ak daš nekom auto i njega pijanog zaustave, nećeš ti kao vlasnik dobiti niš.
Al ako s tim napravi nesreću i to nedajbože težu, postoji vjerojatnost da bi bilo odgovornosti, ali to najčešće pada u vodu jer ne možeš dokazati to, auto dao si mu trijeznom, a ti ne možeš utjecati na to što je on poslije radio.
To je praksa
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 18:49   #400
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nema više šanse da nešto ode u zastaru.
kako u kojem dijelu Hrvatske...u Istri ima, u Dalamciji ima
RAUL je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2010., 19:18   #401
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Mene zanima jel postoji kakav zakon o mobbingu na racun kojeg se moze nekoga prijaviti?
Negdje citam da nije usvojen ali je bio predlozen, dok na drugom forumu vidim da se moze tuziti nekoga...
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 19:38   #402
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor h4ze Pregled postova
Mene zanima jel postoji kakav zakon o mobbingu na racun kojeg se moze nekoga prijaviti?
Negdje citam da nije usvojen ali je bio predlozen, dok na drugom forumu vidim da se moze tuziti nekoga...
Baš zakon o mobbingu kao takav ne postoji koliko ja znam. Ali dio te materije se obrađuje u Zakonu o radu (Narodne novine 149/09) u člancima 33. – 34. i u Zakonu o suzbijanju diskriminacije (Narodne novine 85/08).
Inače tužiti nekoga može se uvijek ako imaš pravni interes za to i dokaze. Tužiti se može u pravilu i kada nešto padne u zastaru jer sud ne pazi po službenoj dužnosti na zastaru, već na temelju prigovora zastare druge strane (ako ga ona istakne).
Ne znam kako bi ti mogao bolje pomoći na temelju takvog pitanja.
Pogledaj još ovu udrugu.
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 19:52   #403
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Hvala, posluziti ce svrsi
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2010., 19:52   #404
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ne znam da li je isto ali možda bi se mobing mogao gledati kao duševne boli, pa treba tražiti zakone vezane za to.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 21:33   #405
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Ovako,zanima me jesam li prije suda mogao dobiti kaznu od 2000 kn zbog neimanja vozacke dozvole i voznje neregistriranog auta od strane policajca,dakle dao mi je uplatnicu od 2000 kn da uplatim u roku od 8 dana za uplatu,te imam pravo prigovora takoder u roku od 8 dana.

Ali jos uz to sam pozvan na sud zbog ostalih "stvari",pa me zanima jesam mogao prije suda dobiti kaznu zbog voznje neregistriranog auta bez vozacke dozvole od strane policajca?
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 21:35   #406
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Normalno da jesi.
Pa neće ti policajac uručivati poziv za sud kad te uhvati bez vozačke i registracije, on piše kaznu, a dalje ti rješavaj kako znaš.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 21:36   #407
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
U redu,zahvaljujem na brzom odgovoru!
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2010., 23:23   #408
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Mikygs Pregled postova
zbog neimanja vozacke dozvole i voznje neregistriranog auta
Samo 2000kn? Fakat treba to postrožiti
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 19:10   #409
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Ovako,trebala bi mi usluga.
Molio bih nekoga tko je vec pisao prigovor ili nesto takvo sluzbeno i "strucno" da mi pregleda prigovor te da mi kaze misljenje o istome i dade mi savjet sto dodati/izbaciti/promjenuti i sl.

Ako ima netko tko bi mi htio pomoci,neka mi se javi na PM pa cu poslati prigovor!
Hvala unaprijed!
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 20:05   #410
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
u prigovoru se samo piše tvoje ime i prezime, naslov suda, broj predmeta, i tekst u stilu "ulažem prigovor na gore navedeno rješenje". datum i potpis u (mislim) 3 primjerka.
jedan ostaje tebi, dva šalješ u koverti sa povratnicom (ne preporuka, nego povratnica).

ništa drugo ne pišeš unutra jer se uzima kao tvoja izjava ili priznanje...
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2010., 21:05   #411
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ime i Prezime
Ulica i kucni broj
Grad



Prekršajnom sudu u Puli


U zakonskom roku podnosim;

Prigovor


Na prekršajni nalog broj 512-09-30-24/67/20010 od datuma 05.01.2007.godine, zbog prekršaja iz čl. 196 st.6 ZOSPC-a, te molim da se u ovom predmetu provede glavna rasprava u kojoj bih dao svoju obranu i iznio okolnosti pod kojima se navedeni prekršaj dogodio.




U Puli, 24.05.2007. godine Ime i Prezime

Tako bi ti to trebalo izgledati..samo ubacis svoje podatke i 3 primjerka dostavis osobno u policijsku postaju ( upravu ) ili posaljes preporuceno sa povratnicom
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 10:23   #412
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Znaci,ne bi trebao ici nikakav tekst osim toga?
Mikygs je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 10:44   #413
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo ti pa se sudi:

Pohrani.com
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 12:05   #414
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pošto ne vodimo pismenu evidenciju korištenja istog
prc prc
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 12:43   #415
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisam rekao neistinu, nemamo knjižicu korištenja

to sa slikanjem i samo-prijavom mi je ultimativna glupost... sigurnost prometa my ass.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 13:24   #416
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Mikygs Pregled postova
Znaci,ne bi trebao ici nikakav tekst osim toga?
Nikakv tekst...samo tako napises.
RAUL je online   Reply With Quote
Staro 23.10.2010., 23:43   #417
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
pivo bicikl i dreger

Evo prije 10ak minuta zaustavila me policija. Vozio sam ni manje vi više bicikl potpuno osvjetljen na svojoj strani biciklističke staze. Prvo su polako vozili kraj mene, ja sam vozio nekih 25km/h-30km/h, znači poprilično jurio. Onda su otišli 100 metara dalje i zaustavili se. Upalili rotirku. Izletio dečkić svojih 19-20 godina pred mene. Dobra večer, gdje ste bili, jeste pili šta, ja reko kod kuma pio nisam ništa (a popio pivo prije pol sata). Malo smetnuo s uma. Jesam voljan na testiranje, ja reko jesam. I pirim ja, šta piše na monitorčiću??? 0.0! To ti je 100kila prvi put pošteno iskorištena masa.

Htio sam ovo podijeliti sa svima koji misle da mogu pit ako idu bajkom. E pa nemojte. U biti, možete ako imate 100kg popit jedno pivo. i to... OVO
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2010., 02:21   #418
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Evo prije 10ak minuta zaustavila me policija. Vozio sam ni manje vi više bicikl potpuno osvjetljen na svojoj strani biciklističke staze. Prvo su polako vozili kraj mene, ja sam vozio nekih 25km/h-30km/h, znači poprilično jurio. Onda su otišli 100 metara dalje i zaustavili se. Upalili rotirku. Izletio dečkić svojih 19-20 godina pred mene. Dobra večer, gdje ste bili, jeste pili šta, ja reko kod kuma pio nisam ništa (a popio pivo prije pol sata). Malo smetnuo s uma. Jesam voljan na testiranje, ja reko jesam. I pirim ja, šta piše na monitorčiću??? 0.0! To ti je 100kila prvi put pošteno iskorištena masa.

Htio sam ovo podijeliti sa svima koji misle da mogu pit ako idu bajkom. E pa nemojte. U biti, možete ako imate 100kg popit jedno pivo. i to... OVO

Zanimljivo.
Znači i ja bi se mogao i za volanom izvuči i sa tri piva... da bi bilo recimo na granici 0.4
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2010., 01:12   #419
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Pa bolje ne probati, jel
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 10:13   #420
Mikygs
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Gospic
Postovi: 304
Ako se ulaze prigovor ka naznu,krivac mora ici na sud ili oni mogu to rjesiti bez sudske rasprave?
Pitam iz tog razloga jer mi je ujak dobio kaznu od 1000 kn,pa da na kraju nebi bili veci troskovi suda od kazne...
Mikygs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na