Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.03.2009., 11:53   #1
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
pomoć! što je to?

Poštovanje svim Pc ekspertima.
Ovako imam problem.
Problem je taj da kada računalo radi 2-3 sata (mislim kad je upaljeno) i kad se ide igrati neka igra npr. nfs, f1 ili fifa itd on šteka, ali kad ja resetiram komp više ne šteka, ali opet onda nakon 2-3 sata.Poćinje u windowsima nekad se vidi da je sporiji,a nekad samo u igrama. A neke igre su čak i ubrzane kao gta san andreas!
Neznam što bi to moglo biti, pa molim pomoć.
puno hvala!
hrcfaca je offline  
Staro 11.03.2009., 12:05   #2
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Vjerovatno ti se nakupi dosta stvari u temp filesima, dosta pozadinskih procesa pa ti je procesor i ram stalno pod opsadom.
Ništa čudno za XP, po tom pitanju je Vista mnogo ugodnija za rad...
Valg je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 12:11   #3
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Vi mislite da je stvar u windowsima?Ali ja sam par puta nosio radi virusa komp na popravak pa mi stave na novo windowse i opet ista stvar!
hrcfaca je offline  
Staro 11.03.2009., 12:17   #4
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
a mozda je neki overheat.. izmjeri temperature za proc i grafu i hdd ako mozes...
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline  
Staro 11.03.2009., 12:27   #5
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
san andreas ti je ubrzan?

a) provjeri da ti windozeri nisu zaraženi s nečim (antivirus+spyboot)
b) počisti sistem (tempove..registry i ostalo sa tune up utilities)
c) stavi nove drivere (chipset..gpu..itd..)
d) provjeri temperature

@valg..nemoj niti zapocinjati vista vs xp da se tema ne pretvori koji os ima dužeg itd..
Hamm je offline  
Staro 11.03.2009., 12:42   #6
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Hamm, nisam ništa tako mislio o visti vs xp, samo sam primjetio kad sam xp držao po 20-25 dana bez gašenja, i ista stvar vistom, nekako mi se vista bolje ponaša.
Nije planirano ništa takvo što si mislio...
Valg je offline  
Staro 11.03.2009., 12:49   #7
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
za grafu mogu, a za proc neznam preko kojeg programa everest imam probnu verziju i mislim da samo mjeri jezgre i imam cpuid a on mi ne mjeri temperature. za hdd neogu
hrcfaca je offline  
Staro 11.03.2009., 12:52   #8
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
san andreas ti je ubrzan?

a) provjeri da ti windozeri nisu zaraženi s nečim (antivirus+spyboot)
b) počisti sistem (tempove..registry i ostalo sa tune up utilities)
c) stavi nove drivere (chipset..gpu..itd..)
d) provjeri temperature

@valg..nemoj niti zapocinjati vista vs xp da se tema ne pretvori koji os ima dužeg itd..
a kad ja neznam niš od tog napraviti fućkaj ga.
hrcfaca je offline  
Staro 11.03.2009., 12:59   #9
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Skini si s neta program naziva "Speed Fan", on ti mjeri temperature i brzinu okretaja ventova.
Ili uđi u BIOS, pritiskanjem tipke Del ili Delete na tipkovnici prilikom uključivanja računala, i odi na stavku "PC Health", tamo imaš temperaturu CPU-a.

Možeš probat i Everest Ultimate Edition ili SISoftware Sandra ili AIDA 32 programe isto.

Ak je do temperature, ugradi si dva venta u kučište: jedan koji usisava vanjski zrak u kučište (označeno na ventu strelicama smjer okretanja lopatica i pravac kretanja zraka, pa ga okreneš kak ti odgovara) s prednje strane kučišta i jedan sa stražnje strane kučišta koji ispuhuje zrak iz kučišta, promjeni si na CPU-u cooler/vent sklop, stavi si vent s više RPM, bakreni hladnjak i ako imaš bočnu stranu kučišta iznad CPU-a s malim rupicama (tzv. Thermally Advanced Chassis iliti TAC) stavi si na nju TAC cijev, možeš ju napraviti od kartona sam ili kupit od PVC-a koja ide iznad CPU coolera (pazi, ako želiš možeš si stavit vent i na bočnu stranu kučišta ispred TAC cijevi, al onda moraš pazit da taj vent i cpu vent, rade istu stvar, zajedno upuhuju ili ispuhuju zrak, a ne da rade kontra jedan drugog), također si možeš i sa donje strane HDD-a, gdje se nalazi HDD elektronika, stavit posebnu pločicu s dva venta, ima za kupit u prodavaonicama računala, artikl se zove: cooler za Hard Disk. Možeš si također na northbridge chipseta (na njemu se obično nalazi maleni alu ili bakreni hladnjak sa ili bez venta), ugradit jači ili ako već nije stavit bilo kakav vent od starog nekog proca ili grafe a ima i u dućanu za kupit specijalni northbridge cooler.

Zadnje izmijenjeno od: lobo. 11.03.2009. u 13:15.
lobo je offline  
Staro 11.03.2009., 13:07   #10
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Vjerovatno ti se nakupi dosta stvari u temp filesima, dosta pozadinskih procesa pa ti je procesor i ram stalno pod opsadom.
Ništa čudno za XP, po tom pitanju je Vista mnogo ugodnija za rad...
Pričaš gluposti,on govori da su mu 3 sata upaljeni winsi a ti o 25 dana bez gašenja.
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
a kad ja neznam niš od tog napraviti fućkaj ga.
Pa šta si onda postavio pitanje ovdje uopče?I nije da ne znaš nego ti se ne da proguglat,bolje da si nazvao nekog iz oglasnika i platio mu da ti to riješi.
Veki-os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.03.2009., 14:29   #11
lobo
lobotomija već učinjena
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
E, da i pitanje: dal si možda klokao proc ili RAM.
lobo je offline  
Staro 11.03.2009., 14:49   #12
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Lega, ti trebaš skinuti AMD dual core optimizer. Ne bi trebali biti virusi niti išta što je gore napisano, nego ovo bi trebalo biti rješenje....

http://www.amd.com/us-en/Processors/...1_9706,00.html

AMD Dual-Core Optimizer Version 1.1.4 - to skini



btw. rješenje bez ovog programčića, je da minimiziraš igru sa alt+tab i onda u task manager-odabereš proces od igre-desni klik-set affinity-isključiš jednu jezgru- i onda sve normalno radi
John Creasy je offline  
Staro 11.03.2009., 15:28   #13
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097