Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2021., 13:56   #5101
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Avast koristim odavno na PCu i koristim ga još dan danas i super mi je. Ne vidim problem.
Problem je u tome da im je cijela infrastruktura prije određenog vremena ishakirana i infiltrirana do te mjere da je sav softver koji je pod tom kućom doveden u pitanje, jer sami više nisu znali što je zaraženo, a što nije.

Mislim, imamo primjer AV rješenja koje je samo po sebi korišteno zajedno s CCleanerom za širenje malicioznih pizdarija koje bi u prvom redu trebali blokirati i štiti krajnje korisnike.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Da, Avast (1 - 2 - 3) je odavno otpjeval svoje, pa što manje ovakvih "sigurnosnih" rješenja, tim bolje.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 27.03.2021. u 14:02.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 08:59   #5102
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Bok, uzeo sam novi lap Free dos, preko USB sam instalirao WIn10 pro te uzeo ključ preko ebaya, međutim nisam vidio u uputama da se telefonski mora zvati i aktivirati. Da li imate iskustva s time prije nego nazovem Microsoft Hrvatska?
Ključ je bio oko 30kuna, isto sam slično napravio i prije par godina sa drugim laptopom samo što nisam telefonski zvao već je prošla aktivacija po unosu koda.

hvala
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:24   #5103
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Ne bi trebalo, je li ti spojen lap na internet prilikom pokušaja aktivacije?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:29   #5104
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 270
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ne bi trebalo, je li ti spojen lap na internet prilikom pokušaja aktivacije?
da naravno, kontaktirao sam prodavatelja na ebayu, pa mi je poslao uputu za telefonsku aktivaciju.. zato pitam jel netko imao s time iskustva ili najbolje da to zanemarim i uzmem drugi ključ koji se aktivira po unosu.
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:43   #5105
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
kod telefonske aktivacije ti se javlja automat pa moraš unositi brojke.
Spremi si komad papira ili notepad da možeš zapisivati brojke koje ti automat izdiktira
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 10:44   #5106
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Znalo se dogoditi i onda najčešće se radilo o tome da je ključ bio neispravan ili već iskorišten ili je prošlo nakon tel. aktivacije.

Probaj nazvati, postupak ti je automatiziran. Ako prođe super, ako ne, onda pošalješ screenshot prodavaču da ne prima ključ, pa dobiješ novi ključ ili refund ako i taj drugi ne valja.

Jedna napomena... dok zoveš probaj biti sam u prostoriji bez okolnih zvukova, jer nekad automat zna čudno, nejasno izgovarati.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2021., 12:53   #5107
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
da naravno, kontaktirao sam prodavatelja na ebayu, pa mi je poslao uputu za telefonsku aktivaciju.. zato pitam jel netko imao s time iskustva ili najbolje da to zanemarim i uzmem drugi ključ koji se aktivira po unosu.
Probaj ovdje:
https://microsoft.gointeract.io/inte...1&token=R40Rns
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 10:35   #5108
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
ljudi, ima li tko iskustva za kupnju ovih jeftinih retail/oem ključeva za firmu? tražim jeftino win10, office i zwcad... platio bih sve sa žiro računa firme, koja je procedura i dali je to onda inspekcijama dokaz o legalnosti? šta tražim od shopa di kupujem ključ? Invoice with VAT ID - registracija na poreznoj? da gledam shopove u EU?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 20:56   #5109
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ljudi, ima li tko iskustva za kupnju ovih jeftinih retail/oem ključeva za firmu? tražim jeftino win10, office i zwcad... platio bih sve sa žiro računa firme, koja je procedura i dali je to onda inspekcijama dokaz o legalnosti? šta tražim od shopa di kupujem ključ? Invoice with VAT ID - registracija na poreznoj? da gledam shopove u EU?
Ne vjerujem da će ti na firmu proći ebay licenca ako dođu njuškati.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2021., 22:05   #5110
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor ALiEN17 Pregled postova
ljudi, ima li tko iskustva za kupnju ovih jeftinih retail/oem ključeva za firmu? tražim jeftino win10, office i zwcad... platio bih sve sa žiro računa firme, koja je procedura i dali je to onda inspekcijama dokaz o legalnosti? šta tražim od shopa di kupujem ključ? Invoice with VAT ID - registracija na poreznoj? da gledam shopove u EU?

Iako se sam ebay priznaje kod kupnje svega i svačega ključevi od par dolara nisu ti pa zato imaš da jedan prodavač egzistira nekoliko dana i onda ga više nema jer se uspiju nekako prošvercati pa kad ga soft od ebay zadužen za sigurnost prepozna dobije nogu i koliko znam inspekcije priznjau samo genuine HR ključeve jer različite zemlje u odnosu na standard i svašta nešto imaju razne cijene pa ti neće priznati neki siromašne Afričke države (iako ni mi nismo puno bolji) ili neki četvorogodišnji mamijenjen studentima koji je zbog toga jeftiniji.
Moraš shvatiti da dobar dio firmi u razvijenom svijetu kao jednu od posljednjih stavki ima hardwer dok su programi koji se vrte na kantama desetinama, stotinama pa i više tisuća skuplji od njih tako da ruku u džep.


Pozdravljam svog bivšeg najboljeg prijatelja ma gdje bio!
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 08:52   #5111
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Teoretski, ako dobiješ valjani račun da si kupio ključ od strane firme koji glasi na tvoju firmu sa obračunatim porezom i VAT ID/EORI brojem, možda bi ti prošlo kod naših.

Postoji nekakva EU direktiva o tome, ali naši o njoj pojma nemaju pa ćeš se morati svađati s njima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:21   #5112
kreatinko
Premium
Moj komp
 
kreatinko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Pozdrav ekipa,

Situacija je ova: trenutačno na postojećem računalu imam original Windows 10 Pro licencu.

Pošto sam kupio novo računalo, postoji li način da se stara licenca prebaci na novo računalo ? Tj. da pri instalaciji iskoristim isti "key".

Ili je to nemoguće te moram uzimati novu licencu ?

hvala !
kreatinko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:29   #5113
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
samo ukucaj isti key, neznam jesi kupio retail windowse ili kako ali trebalo bi funkcionirat bez problema
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 10:29   #5114
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako je retail key trebalo bi biti ok, provjeri na trenutnom kompu:
https://www.top-password.com/blog/te...oem-or-volume/

Licence za 10 pro kostaju ko 3 bureka pa i da sve propadne, nije neka drama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 12:59   #5115
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Teoretski, ako dobiješ valjani račun da si kupio ključ od strane firme koji glasi na tvoju firmu sa obračunatim porezom i VAT ID/EORI brojem, možda bi ti prošlo kod naših.

Postoji nekakva EU direktiva o tome, ali naši o njoj pojma nemaju pa ćeš se morati svađati s njima.
ovo mi je dovoljno info. naravno da ću potražiti negdje da mi ispostave takvu fakturu za ključ od cca. nekoliko dolara. kod nas je najjefiniji forscope i ključ je 500kn kod njih... skupo naplaćuju tu "mogućnost/blagodat" izdavanja r1 validnih računa koji su kao važeći dokument u slučaju nadzora

P.S. koji ključ moram kupiti ako postoji mogućnost da ću reinstaliravati windowse, tako da ključ mogu koristiti više puta? OEM/Retail?
__________________
ševa!

Zadnje izmijenjeno od: ALiEN17. 09.04.2021. u 13:10.
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2021., 21:55   #5116
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Licence za 10 pro kostaju ko 3 bureka pa i da sve propadne, nije neka drama
Mislim da bih rađe tri bureka kupio
mkey je offline   Reply With Quote