Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2017., 13:26   #8761
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Ili to, ili jednostavno kupiti onu potrošačku, zabavnu elektroniku koju si možeš priuštiti, postaviti u prvom redu zvučnike u skladu sa pravilma koja se mogu nać svugdje po literaturi ili netu- pa čak I na ovim stranicama, I puštat si glazbu u kojoj uživaš.

I that's it, više manje......

Alternativno, ako netko baš želi pri tome isprobavat kablove, osigurače, podloške I slično - široko mu polje, dokle god to radi za vlastiti novac a pas I mačka, a kamoli ljudski članovi obitelji nisu zbog tog zakinuti.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 17:55   #8762
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Evo za sve iskusne audiofile koji vjeruju da razlika u kablovima postoji, ovo bi trebao biti piece of cake.

James Randi Offers $1 Million If Audiophiles Can Prove $7250 Speaker Cables Are Better
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 09:51   #8763
vjekson
Premium
Moj komp
 
vjekson's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: osijek
Postovi: 336
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Evo za sve iskusne audiofile koji vjeruju da razlika u kablovima postoji, ovo bi trebao biti piece of cake.

James Randi Offers $1 Million If Audiophiles Can Prove $7250 Speaker Cables Are Better
Pa upravo smo gore pricali da je "bolje" stvar osobnog ukusa. Ono sto ja tvrdim,je da je razlika cujna (po 10x) izmedju posrebrenog i bakrenog kabla,nista vise...
vjekson je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 11:43   #8764
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
10 puta bolje na zvučnikom kabelu možeš samo sanjati... i to u lucidnom snu gdje ti sviraju oba istovremeno
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 15:21   #8765
Juan
Premium
 
Juan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 286
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
10 puta bolje na zvučnikom kabelu možeš samo sanjati... i to u lucidnom snu gdje ti sviraju oba istovremeno
Imaš dva drota presjeka 1 mm2 maloprodajne cijene 1 kn/m i pređeš na 4 mm2 vrijednosti 30 kn/m i osjetiš veliku razliku.
E onda misliš ako je tolika razlika ideš na 300 kn/m ali razlika nije ni upola tolika. Nekad je i čuješ pa se uvjeravaš da to tako mora biti i da je bolje jer sam sebi ne želiš priznati da si konj jer kako možeš pogriješiti kad si sam složio cijeli sustav i sve je perfektno i da na kraju pogriješiš jer si platio par metara žice isto koliko i cijelo pojačalo.


Ali opet se provlači i ona druga strana koju malotko od nas želi priznati.
Osim što služi za slušanje, meni je bitno kako to sve skupa i izgleda a tu su ukusi već puno izraženiji jer ono što komentiramo je puno opipljivije.

Osobno poznam čovjeka koji je za zvučnike istresao 120 000 kuna, a i ostale komponente u sustavu se kreću u tom cjenovnom razredu. To sve skupa je nabijeno u maloj sobi i poslagano uz zid. Realno, ne zvuči nikako i možemo pričati kako je za te novce mogao napraviti sobu sa super akustikom ali njega to veseli. Njegovi novci, njegov izbor. Tko sam ja da raspolažem njegovim novcem ili su dajem smjernice kako da troši svoje pare.
Juan je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 21:12   #8766
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Čuju se kabeli... Samo onaj tko je izmjenio nekoliko njih u kratkom vremenu zna koliko. Istina je da kvaliteta ne odgovara uvijek cijeni i da postoji plafon. I jasno da su digitalni najmanje bitni. Interkonekt se najviše čuje, pa zvučnici, pa strujaši, pa digitalni.

Da bi došao do sadašnjeg sustava prošao sam put od pojačala od 700kn (SH) do ovog sadašnjeg sustava u koji je ulupano nešto preko 15,000kn u 4-5 godina. Izmijenilo se desetak komponenti, od toga pet pojačala. Sva jeftinija su imala svoje snage i slabosti, a tek kad sam došao do ovoga zvučalo je kako treba. I sad sam sretan. Čujem bolje sustave svaki put kad odem do frendova ili negdje gdje su izloženi, ali odlučio sam stati. Bolje mi ne treba, a strašno košta.

To vam je nešto kao overclocking, nekom dosta 60fps jer zna da monitor ne može prikazati više, dok netko gura jači monitor i 144hz i fps-a, a mi ostali se čudimo što će mu to kad i ovako radi dobro. Ljudi koji imaju 60hz monitor, a ganjaju preko 60fps-a su kao audiofili koji preplaćuju kabele koji se ne čuju jer su im komponente entry level. To ne znači da onaj sa boljim zvučnicima/komponentama ne osjeti pojačanje baznog hardvera.

Ako ste zadovoljni opremom koju trenutno imate, super. Ja jesam.

Moj sustav:
https://postimg.org/image/7w0r8j4fyz/
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 21:31   #8767
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ne vidi se baš najbolje, ali mislim da je ovo dolje Rega DAC, a što je ona kutijica gore? Vuče malo na ove nove Pro-Ject Ultra komponente
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 21:37   #8768
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Jest, Rega, ono gore je custom made SPDIF-USB konverter s malim toroidom i WaveIO pločicom http://luckit.biz/ u kućištu od eloksiranog aluminija s drvenim bočnicama. Prijatelj izradio unikat za mene

Kabeli su isto custom made. U velikom Denonu PMA-790 je obnovljeno 140 komponenti i ožićenje tako da je kao novi.

Najslabiji dio su zvučnici, Energy C5. Čisti bargain za 3k kn svojedobno, ali u tom dijelu sustav može bolje. No, dok sviraju, sviraju...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 22:01   #8769
nino_z
Premium
Moj komp
 
nino_z's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Valpovo/Osijek
Postovi: 267
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Jest, Rega, ono gore je custom made SPDIF-USB konverter s malim toroidom i WaveIO pločicom http://luckit.biz/ u kućištu od eloksiranog aluminija s drvenim bočnicama. Prijatelj izradio unikat za mene

Kabeli su isto custom made. U velikom Denonu PMA-790 je obnovljeno 140 komponenti i ožićenje tako da je kao novi.

Najslabiji dio su zvučnici, Energy C5. Čisti bargain za 3k kn svojedobno, ali u tom dijelu sustav može bolje. No, dok sviraju, sviraju...
Denon je krasan, ali je stvarno zaslužio neke bolje zvučnike
nino_z je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 22:10   #8770
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Nisu loši koliko su ružni Dobro reagiraju na komponente iza, imaju iznenađujuće malo svog karaktera i neutralni su, no fali rezolucije. Oni su zapravo prilagođeni prošlom prostoru, ovaj je premalen za njih, no štima kad ubacim čarape u bass reflex, inače bumijaju. Izvadim ih kad gledam filmove i sve grmi

Tek sam se preselio. S vremenom ću prilagoditi zvučnike prostoru. Polako.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2017., 00:00   #8771
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774