Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2010., 00:30   #841
Ajgour
Registered User
Moj komp
 
Ajgour's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Jel netko zna koji inf file i što u njemu treba mijenjati?

[QUOTE=Nikky;1563466]
Ovo je manje - više poznata stvar za ATI, ili si skinio neodgovarajući install paket ili to je ali nema odgovarajuću definiciju u inf fajlu. Ima x primjera tu na forumu kako editirat inf (isti je štos i kod XP). Sa editiranim inf napraviš manual Driver Update.
QUOTE]
Ajgour je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 01:01   #842
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Već sam pitao ali odgovor dobio nisam

Je li itko zna maknuti library iz pod programa koji se otvaraju priliko saveanja i sl.



Jedan je normalni explorer (iz kojeg sam uspio maknuti library) a drugi je primjerice Chrome Save funkcija.
*živcira me oduzimanje mjesta sa strane, pogotovo jer je library default za neke stvari pa ga odmah otvori
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 01:23   #843
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
jesi mozda gledao na ovom linku

http://www.mydigitallife.info/2009/0...omment-page-1/

ono sto vidim po tvojoj slici je da si na ovaj nacin i maknio taj libraries

EDIT: neznam jer si probao (dok si u opciji kad ti se otvori prozorcic za "save as") desni klik ( u libraries na documents - pictures...) >> "don't show in navigation pane" tak da ce ti ostat samo link libraries , a ostalo ces maknuti, ja nisam imo potrebe za micanjem, jednostavno me nebode u oci
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 18:36   #844
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
canyon wlan kartica sa rtl cipom neradi na windows 7 64bit...nakon nekoliko dana testiranja i isprobavanja svih drivera nije ju bilo moguce osposobit(radila je ali nakon nekoliko dana prestala),, kupio sam novu wlan karticu,edimax ew7128g sa rt cipom i za nju postoje win7 64bit drivera...zasad radi odlicno i signal je puno bolji od prijašnje
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 01:11   #845
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
jesi mozda gledao na ovom linku

http://www.mydigitallife.info/2009/0...omment-page-1/

ono sto vidim po tvojoj slici je da si na ovaj nacin i maknio taj libraries

EDIT: neznam jer si probao (dok si u opciji kad ti se otvori prozorcic za "save as") desni klik ( u libraries na documents - pictures...) >> "don't show in navigation pane" tak da ce ti ostat samo link libraries , a ostalo ces maknuti, ja nisam imo potrebe za micanjem, jednostavno me nebode u oci
Sve sam maknuo osim Librarya ako nađeš način šalji , baš mi bode oči
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 02:14   #846
Srdjan
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Beograd
Postovi: 1
jel zna neko kako da vratim startup na windows 7?kad mi dize sistem,ulazim preko task menadzer...
Srdjan je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 20:00   #847
Tomi23x
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Instalacija windowsa na laptop

Pozdrav! Ovo mi je prvi post. Trebao bih pomoć. Ovako...
Imam laptop HP 6735s (AMD Turion X2 Ultra RM-70 2.0GHz, RAM 2GB DDR2 800MHz, HDD 160GB SATA, ATi Radeon HD 3200). Kupio sam ga sa instaliranim Windows Vista Business OS-om. Nakupilo se smeća i htio bi formatirati hard. E sad...Ne želim tu Vistu više. Htio bih windows 7 ili XP. S obzirom na konfiguraciju, da li bi bilo pametno stavit Win 7? Na laptopu se ne igraju igrice i koristi se za faks. Dakle pokreću se neki malo veći programi (Matlab, Visual...) i ostalo. Znam da će bit potrebno skidat drivere...Da li se ti driveri samo instaliraju nakon instalacije windowsa ili je potrebno nešto prije? Hvala
Tomi23x je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 20:32   #848
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Tomi23x Pregled postova
Pozdrav! Ovo mi je prvi post. Trebao bih pomoć. Ovako...
Imam laptop HP 6735s (AMD Turion X2 Ultra RM-70 2.0GHz, RAM 2GB DDR2 800MHz, HDD 160GB SATA, ATi Radeon HD 3200). Kupio sam ga sa instaliranim Windows Vista Business OS-om. Nakupilo se smeća i htio bi formatirati hard. E sad...Ne želim tu Vistu više. Htio bih windows 7 ili XP. S obzirom na konfiguraciju, da li bi bilo pametno stavit Win 7? Na laptopu se ne igraju igrice i koristi se za faks. Dakle pokreću se neki malo veći programi (Matlab, Visual...) i ostalo. Znam da će bit potrebno skidat drivere...Da li se ti driveri samo instaliraju nakon instalacije windowsa ili je potrebno nešto prije? Hvala
Savršeno bi trebalo raditi na tom laptopu (isti sam instalirao prije nove godine). Što se tiče programa nisam korstio matlab ali bi svi trebali radit ok.

Drivere možeš sam stavit, a može ti i W7 skupit. Nekad je bolje sam stavit, ali većinom radi uredno preko updatea.

Jedino bi možda moga razmisit o upgradeu RAMa na 3/4GB, da malo bolje diše.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 20:33   #849
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Stavi windows 7 ultimate ili professional 32bit, najbolja opcija. Ako imas samo jednu particiju windows 7 ce ti stavit Vistu u jedan folder zvan windows.old, tako da neces izgubit nikakve podatke. Nakon instalacije win 7, naravno potrazi na hp-ovim stranicama drivere za win 7, iako ce ti sve vec ok radit za prvu ruku i bez drivera jer win 7 sam sve lijepo podesi.

edit: pretigo me kolega jedino ja mislim da nema nikakve potrebe upgrade rama radit, ja koristim win 7 32bit na malom aceru aspire one sa 1gb rama i sve radi glatko, no priznajem da bi ipak 1.5gb bi bilo nekako savrseno, ali buduci da ti imas 2gb nema brige
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 21:42   #850
Tomi23x
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Stavi windows 7 ultimate ili professional 32bit, najbolja opcija. Ako imas samo jednu particiju windows 7 ce ti stavit Vistu u jedan folder zvan windows.old, tako da neces izgubit nikakve podatke. Nakon instalacije win 7, naravno potrazi na hp-ovim stranicama drivere za win 7, iako ce ti sve vec ok radit za prvu ruku i bez drivera jer win 7 sam sve lijepo podesi.

edit: pretigo me kolega jedino ja mislim da nema nikakve potrebe upgrade rama radit, ja koristim win 7 32bit na malom aceru aspire one sa 1gb rama i sve radi glatko, no priznajem da bi ipak 1.5gb bi bilo nekako savrseno, ali buduci da ti imas 2gb nema brige
Hvala obojici! Ma hocu format svega. Svi podaci su su na kompu vec. Napravit cu 2 particije. Jednu za win i programe , drugu za ostale podatke. Dakle stavim dvd od sedmice i formatiram. Instaliram sve i onda stavim drivere?
Tomi23x je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 22:10   #851
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
tako je,ne moze drugacije
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2010., 22:18   #852
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
pa vecinu drivera ti sam W7 update-t pronadje, ja jedino od drivera sto sam stavljao je bio skener, graficka kartica i zvuk(zbog vise opcija)
__________________