Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2009., 15:29   #1621
Metamphetamine
Flaccitra
Moj komp
 
Metamphetamine's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 276
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Bezveze,nema ucinka...

I još raspili stock cooler i bye bye garancija ako je ima.
__________________
Metamphetamine je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2009., 15:31   #1622
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Bezveze,nema ucinka...
NHF, al kazes to (malne pompozno) kao da si probao. Ajd, onda daj bar reci jel znas kakav vent iz mog prethodnog posta. Fala.

EDIT:

Citiraj:
Autor Metamphetamine Pregled postova
I još raspili stock cooler i bye bye garancija ako je ima.
Ljudi, ak citate, dajte citajte kak treba. Rekoh, garancija ili gubitak prava na istu je off topic. Ima, jos 18mj. Cuj, ili ce biti tiha i hladna ili ce da je ne bude.
Vent, anyone?
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 18:59   #1623
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Slažem upravo Asus 4850 u komp i pod rukom je filing daje sjela jer je škljocnula, a sa strane di se šarafi bar jedno cent razmaka između kućišta i grafe....jel to normalno?
Kućište je Sharkoon Avenger.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 19:16   #1624
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Slažem upravo Asus 4850 u komp i pod rukom je filing daje sjela jer je škljocnula, a sa strane di se šarafi bar jedno cent razmaka između kućišta i grafe....jel to normalno?
Kućište je Sharkoon Avenger.
Ne bi trebalo biti, ipak izgleda da ti nije sjela do kraja u slot s obje strane, mada je skljocnula. Probaj je izvuci van i zatim je postaviti jednako sa obje strane u slot, 2-3 mm dubine te pritisni podjednako sa oba kraja kartice. Pazi da ti zarez na kartici sjeda u pravi mjesto u slotu.

Ako ovo ne daje razultata, probaj dio kratice blize kucistu gurati lagano prema maticnoj, ali pazljivo. Ako ide, sjest ce. Mislim da se listici ne bi trebali odlemiti. Dogadjala mi se ova glupost, i upalilo mi je do sada na oba nacina, bez stete. Za sada...

Skuzio sam samo jednu nezgodnu stvar a to je da se maticna zna ponekad izvijati, pa i na ovo treba pripaziti. Ako ti nije prevelik problem, probaj upiknuti karticu u slot dok je maticna vani. Pa montiratj maticnu zajedno sa grafickom, dok je kuciste u horizontali...

Ej, BTW, imas ti kakvu ideju za vent iz mojih prethodnih postova?

Thx.
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 20:06   #1625
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Hvala. Našao uzrok, bolje da ne komentiram koji sam pacijent

Glede tvoga, nemam blagog pojma kaj želiš postići, pročitao sam čitav post da nebi bilo.
Ako je poana samo smanjenje temperature onda fakat neznam bi li ti pomoglo to sa rezanjem ili da ti preporučit vent.

Mogu ti reči jedno jedino osobno iskustvo sa hlađenjem grafe: grafa iz konfe ispod nicka, 41 idle i nejde prek 57 load, a sve kaj sam napravio je stavio 80mm vent na kućište drito iznad nje. znači thermaltake Shark, na donji dio bočnog "otvora" samo jedan 80mm iznad venta i ruši do yaya temp.

i to je to njub domet tak da GL u traženju rješenja
New One je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 20:15   #1626
Desperados
Wanted Death or live
Moj komp
 
Desperados's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Unimatrix 001
Postovi: 120
Ja bih samo rekao da sam od koji dan vlasnik gigabyte 450 s tvornickim zalmanom i grafa se nis ne cuje i jako je hladna kojih 40 stupnjeva na leru i kod igri koji max 50 koliko sam uspio vidjeti uglavnom preporuka u svakom slucaju
__________________
Desperados je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2009., 20:36   #1627
naram-sin
The Last Akkadian
Moj komp
 
naram-sin's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Hvala. Našao uzrok, bolje da ne komentiram koji sam pacijent

Glede tvoga, nemam blagog pojma kaj želiš postići, pročitao sam čitav post da nebi bilo.
Ako je poana samo smanjenje temperature onda fakat neznam bi li ti pomoglo to sa rezanjem ili da ti preporučit vent.

Mogu ti reči jedno jedino osobno iskustvo sa hlađenjem grafe: grafa iz konfe ispod nicka, 41 idle i nejde prek 57 load, a sve kaj sam napravio je stavio 80mm vent na kućište drito iznad nje. znači thermaltake Shark, na donji dio bočnog "otvora" samo jedan 80mm iznad venta i ruši do yaya temp.

i to je to njub domet tak da GL u traženju rješenja
Drago mi je da si uspio. Savjet mi zapravo nije od direktne koristi, ali si mi dao ideju za koju mislim da ce upaliti. Necu razglabati sto, ali cu u procesu imati priliku i svakako probati ovo kaj si ti napravio. THNX u svakom slucaju.

Citiraj:
Autor Desperados Pregled postova
Ja bih samo rekao da sam od koji dan vlasnik gigabyte 450 s tvornickim zalmanom i grafa se nis ne cuje i jako je hladna kojih 40 stupnjeva na leru i kod igri koji max 50 koliko sam uspio vidjeti uglavnom preporuka u svakom slucaju
Prosla voda...... ja sam bio vraski nestrpljiv jer prije ove 4850 nisam 3 godine kupovao VGA, i kad su dosle, polakomio se i navalio na prvu i najjeftiniju, pa da vidim. Mislim, igrao sam s njom stosta, Oblivion (ne pregrijava se), HL2 serijal (isto hladna) i dosta drugih, ali nisam cekao neko retail rjesenje sa alternativnim coolerima ... drago mi je da ove rade, jer mi je inace ova cijela Ati HD4xxx serija genijalna, i teska srca cu se rastati od moje 4850 jednog dana, bez obzira na muke... it's a bitter-sweet symphony... thnx za ref...
__________________


naram-sin je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 19:36   #1628
borlic5
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: opatija
Postovi: 79
Citiraj:
Autor Desperados Pregled postova
Ja bih samo rekao da sam od koji dan vlasnik gigabyte 450 s tvornickim zalmanom i grafa se nis ne cuje i jako je hladna kojih 40 stupnjeva na leru i kod igri koji max 50 koliko sam uspio vidjeti uglavnom preporuka u svakom slucaju
na toj gigabyte-ici je vf830 zalman hladnjak i imo sam je na 9800GT koju sam prodo razlog je bio nemogućnost stišavanja venta a kad sam ga stišao potenciometrom vent je počeo brujat a to je gore još bilo od standardne buke venta na tom pasivcu ..
borlic5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 19:50   #1629
Desperados
Wanted Death or live
Moj komp
 
Desperados's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Unimatrix 001
Postovi: 120
Neznam ja sam zasad zadovoljan a logicno je da nakon nekog vremena ventilator pocne zujati i brujati bio on zalman ili neki drugi ali kao sto sam vec rekao grafa je tiha i hladna i nemam nista protiv, ja nisam smanjio brzinu venta iaoko sam probao dali radi ali moze se smanjiti preko ati overdrive i nisam cuo da nesto bruji ili zuji
__________________
Desperados je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 17:30   #1630
skyroket
Registered User
 
skyroket's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 15
Kupil sam XFX HD4850 i kod igranja crysisa mi se zblokira cijeli komp tak da moram napraviti hard reset.
Konfa je DFI LANPARTY JR P45-T2RS,proc QUAD CORE 8xxx,4 GB rama.
Igram se na rezoluciji 1650x1050 sve postavke na med.AA iskljucen.
Igra ima najnoviji patch.
Nemam instaliran CCC nego samo goli driver jer su CCC radili probleme.
Prvo sam mislil da je mozda poradi previsoke temperature pa sam instaliral GPU-Z i prilikom rušenja igre temperatura je bila oko 58 stupnjeva C tak da sam iskljucil temperaturu kao uzrok problema.
Ovo se inace dešava samo kod igranja Crysisa...
skyroket je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 17:56   #1631
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
ma pusti crysis on nije mjerilo stabilnosti graficke...imam ja tako sa svojom safir hd 4830 i samo u crysisi isti problem kao kod tebe...temo. mi je bila oko 55 load...jesi overclockao procesor jer crysis je osjetljiv na overclock...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 18:01   #1632
skyroket
Registered User
 
skyroket's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Krapina
Postovi: 15
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
ma pusti crysis on nije mjerilo stabilnosti graficke...imam ja tako sa svojom safir hd 4830 i samo u crysisi isti problem kao kod tebe...temo. mi je bila oko 55 load...jesi overclockao procesor jer crysis je osjetljiv na overclock...
Nisam,sve je stock i grafička i procesor
skyroket je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 20:12   #1633
MightyMouse
Registered User
Moj komp
 
MightyMouse's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Desperados Pregled postova
Ja bih samo rekao da sam od koji dan vlasnik gigabyte 450 s tvornickim zalmanom i grafa se nis ne cuje i jako je hladna kojih 40 stupnjeva na leru i kod igri koji max 50 koliko sam uspio vidjeti uglavnom preporuka u svakom slucaju
Daj mi molim te reci jesi li imao problema s instalacijom iste?
I koja ti je ocjena na Visti za grafiku.
Ja sam svoju odnio u Links da ju oni testiraju.

Naime nakon psihičke pripreme na kupovinu Gainward HD 4850 512MB GS, koja je trajala 2 tjedna, kupih ju u petak i nažalost na 3 operativna sustava (xp86, vistax86, win7x64) nakon instalacije CCC-a dobio "black screen" i "mouse flicker" nakon bootanja winsa.
Poslije toga dobih blagi živčani slom i odnio ju zamijeniti.
Umalo ogriješio dušu sa nvidiom, ali hvala bogu naletio na ovaj forum.

Sada mi treba savjet, uzeti gigabyte-icu kao i Ti ili da ostanem pri Gainwardu? (Može zujat ko cesna i grijat se ko roštilj ako oće samo da pere kuha pegla.... )

Zahvaljujem.
__________________
Dvije budale su uvijek pametnije od jedne!
Ako i nisu, bar im nije dosadno!
MightyMouse je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 20:43   #1634
Desperados
Wanted Death or live
Moj komp
 
Desperados's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Unimatrix 001
Postovi: 120
ja imam gigabyte 4850 s tvornicki ugradjenim zalmanom i imam samo pohvale iz zeke sam ju kloknul na 710 core i 2300 memoriju neznam koliko je max ali dobije s snjom software za overclock i dizanje voltaze gpu-a ali nisam koristil, uglavnom tiha je i hladna uz solidan oc potencijal
__________________
Desperados je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 21:03   #1635
MightyMouse
Registered User
Moj komp
 
MightyMouse's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4