Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2009., 19:40   #31
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Nikola Tesla je srbin iz Hrvatske (koja je tada bila u sastavu Austro-ugarske).
Njegova navodna izjava bila je da se ponosi svojim srpskim rodom i Hrvatskom domovinom.

U svakom slučaju ja mislim da je on bio aliensko dijete, ili je barem bio otet kao mali.
Ne šalim se, stvarno nešto s njim "nije štimalo", a za sva ta otkrića bilo je na žalost debelo ispred svog vremena. Mislim i da ga je naftni lobi debelo kočio, pa kak bi oni debeli kripli sa cilindrima na glavama zavladali svijetom u slučaju besplatne energije.
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 19:45   #32
Grofaz
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 279
Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Kad se malo dublje uđe u to sve, nebitno je kojeg je podrijetla, jer smo svi ljudi na kraju krajeva...

Znam da je bila ona fora sa Teslinim eksperimentom da je upalio žarulju preko altanskog oceana, koliko sma zapamtio. Pomoću onog tornja kojeg su mu kasnije uništili, jer., jbg., drzava mora na struji zarađivat(čitaj da je praktički dijelio struju...)

Ako sam dobro zapamtio, davno sam to citao.
Je je, i uz to je izmislio Tesla Gun i Tesla Ray koje zbog zlih reptila i iluminata koji su ih zataškali danas samo u igricama možemo koristit...
Grofaz je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 19:48   #33
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
o tome se dugo govori, a nakon sto to japan napravi za njima ce kreniti drugi, samo je bed sto cemo mi biti prvi, odozada
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 20:23   #34
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
ima i jedna prica da je nikola tesla vec bio sklepao za automobil da ide na elektricni pogon znaci elektricni motor od nekih ondasnjih 80KS i imo je neke četiri cijevčice koje su bile od necega napunjenje i tada su on i njegov valjda necak ak sam dobro zapamtio isli u testnu fazu kak to sljaka motor se nije uopće cuo kad si okrenuo kljuc i dao lik gas i vozili se tak nekih 7dana bezikakvih tankiranja, poslije toga ga necak pita sta je u tim cijevcicama nije tesla odgovorio no napomenuo je da tog materijala ima u izobilju u kojima je bila u cijevcicama, nemrem sad naci link di se o tome govori, i bila je jos i prije prica da je skoro ili je mozda cak i uspio sklepati da bi svi mi imali bezzicnu struju jos prije 1940ih godina no hebiga kad je novac u pitanju nepita se za napredak covjecanstva vec profit,

nasa vlada se bude nakokodakala do slijedecih 100godina kako je to trenutno finacijski tesko sprovesti u dijelo tj. da nismo mi tako napredni odnosno nemamo financijski mogucnosti ko japanci
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 20:25   #35
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
wow, 4 zareza i jedna točka
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 21:18   #36
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Ja sam samo cuo da, da mu nije izgorio labos da bi on izmislio bezicnu struju.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 21:49   #37
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Ja sam samo cuo da, da mu nije izgorio labos da bi on izmislio bezicnu struju.
Ne labos (mada je u jednom požaru, moguće namjerno podmetnutom je izgorio lab u NYu) već J. P. Morgan nije htio do kraja financirati Wardenclyffe tower kada je shvatio o ćemu se radi...a Morgan je imao gotovo monopol na dalekovode tada. A to je Teslu otjeralo u bankrot.

Inaće, u threadu se spominje hrvat koji se bavi bežićnim prijenosom energije, radi se o Marinu Soljačiću ali za sada je njegov naćin dosta limitairan što se tiće udaljenosti. Što se tiće auta, priča nećaka Save Kosanovića se zna, šta je bilo u autu ne...nažalost.

Inaće, sama vijest za Japan je vrlo interesantna ali ne iznenađujuća. Švedski parlament je još prije koju godinu donio odluku da do neke godine (2025, ne držite me za rijeć) cijela privreda se treba skinuti sa fosilnih goriva, da li uključuje transport ne bih znao.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 22:13   #38
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
gle auto na elektriku nije problem,doduse malo su snage ogranicene,ali po proracunima do kakvih 40-50 konja nebi trebalo bit problema ( samo kaj to trenutno nitko ne zeli financirat,a nije ni vazno,sjetit ce se toga kada ponestane nafte )

a bezicna struja? vjerojatno moguce,ali nitko ne zeli na tome previse raditi jer naplata je velik problem,a svaka elektra zivi od te love ( zamisli besplatna struja,svi placaju eventualno neki udio da bi dalje radilo,i onda ti se nagomila hrpa cigana koji to tamane,a nitko ne zeli platit odrzavanje )

sada 3 najveci problem,cijela ta prica zvuci predivno na zaruljama i eventualno kojem televizoru,ali bilo sto jace je nemoguce cak i u teoriji jer bi EM polje trebalo biti prejako ( opasno za živo tkivo ),dakle dalekovod ostaje,barem jos neko vrijeme
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 23:21   #39
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
gle auto na elektriku nije problem,doduse malo su snage ogranicene,ali po proracunima do kakvih 40-50 konja nebi trebalo bit problema ( samo kaj to trenutno nitko ne zeli financirat,a nije ni vazno,sjetit ce se toga kada ponestane nafte )

a bezicna struja? vjerojatno moguce,ali nitko ne zeli na tome previse raditi jer naplata je velik problem,a svaka elektra zivi od te love ( zamisli besplatna struja,svi placaju eventualno neki udio da bi dalje radilo,i onda ti se nagomila hrpa cigana koji to tamane,a nitko ne zeli platit odrzavanje )

sada 3 najveci problem,cijela ta prica zvuci predivno na zaruljama i eventualno kojem televizoru,ali bilo sto jace je nemoguce cak i u teoriji jer bi EM polje trebalo biti prejako ( opasno za živo tkivo ),dakle dalekovod ostaje,barem jos neko vrijeme
Snaga motora nije problem. Problem su baterije.

Iz onoga što sam pročitao, bežična struja (bolje bi bilo reći bežično napajanje) bi samo eliminiralo kabele iza uređaja budući da radi na nekoliko desetaka centimetara. Znači "utičnica" bi stvarala magnetsko polje kojim bi se u samom uređaju inducirao napon. I onda bi polje bilo jako samo između "utičnice" i uređaja. Sve ostalo bi bilo opasno po zdravlje.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 23:56   #40
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
wow, 4 zareza i jedna točka
fala na pravopisnim greskama, nisam uopće obraćao pažnju na to... vec sam se bio uzivio pa sam samo pisao

elektricni motor nije problem sklepati da bude jak snazan poput ovih benziskih i dizel motora, samo se sjetite kolko je jak anlanser, dovoljno da samo pokrene auto s mjesta, a veliki je svega 20*10cm

samo je problem profit kad bi se svi prebacili na elektricni pogon onda nema vise nafnih profita i nestabilne cijene zasnivane na barelima nafte

nazalost novac je sve u ovom materijalnom svijetu nekaze se bezvraga da novac otvara sva vrata raja na Zemlji, evo samo pogledajte lijecenje ko te oce lijeciti ak nemas zdrastveno osiguranje ? crkni jer ja te necu lijeciti tak misle zapadni lijecnici, dok za istocne stare narodne medicine koji je inace bio besplatan, a sada vise ni kod njih nije tako, bilo je obicaj da samo placas lijekove, dok bi bio pregled besplatan
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 00:30   #41
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Snaga motora nije problem. Problem su baterije.

Iz onoga što sam pročitao, bežična struja (bolje bi bilo reći bežično napajanje) bi samo eliminiralo kabele iza uređaja budući da radi na nekoliko desetaka centimetara. Znači "utičnica" bi stvarala magnetsko polje kojim bi se u samom uređaju inducirao napon. I onda bi polje bilo jako samo između "utičnice" i uređaja. Sve ostalo bi bilo opasno po zdravlje.
a planova za bezicnu struju ima svakakvih,od toga na par cm,par m pa do velikih udaljenosti,ali ne vjerujem da ce se uopce raditi na implementacijama dometa veceg od par metara

znam,ali pokazivao nam je profac na faksu neki dan planove za motor divlji kaj bi na olovne akumulatore mogao izdrzat 4-5 sati i davat 40-50 konja snage
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2009., 10:38   #42
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Što se tiče električnih motora i usporedivosti sa Dizel I benzin counterpartima pogledajte dokumentarac "Who Killed The Electric Car"

A bežičnu struju je tesla odavno već znao napravit, jedini razlog što se to nije koristilo je nemogućnost naplate, a živimo u jelte ekonomiji zasnovanoj na naplačivanju

Puno novih izuma vam ostane sastrane iz razloga što se smatra da ih je nepotrebno izbacivati još na tržište.( pričao je jedan profesor na faksu o tome da su televizori u boji napravljeni 10ak godina prije nego što su izašli na tržište)

Također je potrebno uzet u obzir da ima i danas mladih genija,ali, što god ti napraviš u sklopu faksa, pripada faksu (primjerice na FER-u) :/
znam nekolicinu ljudi koji su radili na projektu koji je kasnije prodan google-u, mislite da su vidli lovu kakvu ? Jedva su spomenuti

No svaka čast japancima, ako nas apokalipsa ne ubije sve prije toga
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 01:21   #43
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
Iz onoga što sam pročitao, bežična struja (bolje bi bilo reći bežično napajanje) bi samo eliminiralo kabele iza uređaja budući da radi na nekoliko desetaka centimetara. Znači "utičnica" bi stvarala magnetsko polje kojim bi se u samom uređaju inducirao napon. I onda bi polje bilo jako samo između "utičnice" i uređaja. Sve ostalo bi bilo opasno po zdravlje.
pa sta je tu tolko revolucionarno? to je osnovni pricip rada obicnog transformatora. samo sta ode nebi ima zeljeznu jezgru..

btw transformatora ima u skoro svakom uređaju koji radi na struju i zice primara i sekundara su odvojene, prema tome vec imamo bezicni prijenos energije u skoro svakom uređaju.. jedini je problem sta nan triba zice do trafa...
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 15:39   #44
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
divim se tvom logickom zakljucivanju!
prokopaj jos malo po glavi, tko zna do kakvog ces revolucionarnog zakljucka doci
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 16:06   #45
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Raging Demon Pregled postova
pa sta je tu tolko revolucionarno? to je osnovni pricip rada obicnog transformatora. samo sta ode nebi ima zeljeznu jezgru..

btw transformatora ima u skoro svakom uređaju koji radi na struju i zice primara i sekundara su odvojene, prema tome vec imamo bezicni prijenos energije u skoro svakom uređaju.. jedini je problem sta nan triba zice do trafa...
Ne znam što da ti kažem, otkrio si princip rada transformatora. Poanta mog posta nije princip rada transformatora, već rasipanje magnetskog toka kroz zrak što u slučaju ovakvih snaga nije bezazleno za ljudsko zdravlje. A da bi bilo bezazleno, potrebno je da djeluje na malim udaljenostima da bi to rasipanje u neželjenom smjeru bilo što manje. To pak eliminira mogućnost bežičnog prijenosa između transformatorske stanice i kuće, ali omogućava manju gužvu s kabelima.

Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
divim se tvom logickom zakljucivanju!
prokopaj jos malo po glavi, tko zna do kakvog ces revolucionarnog zakljucka doci
Također.

edit:
@bluefluid: Shvatio sam ja na što si mislio, a moj odgovor se odnosi na to da se i ja divim tom logickom zakljucivanju.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 05.03.2009. u 19:44.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 18:21   #46
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Ovo je poanta svega. Da je riječ o svega nekoliko desetaka cm dakle niti metar. Da bi magnetskom indukcijom prenili elektricnu energiu npr za upalit zarulju iz Zakučca do Splita (čitaj cca 40km) ista ta magnetska energija bi stvorila čopor mutanata ili spaljenih tjelesa putem. Salim se. Al prakticno je nemoguce. Tako da prica da ce to Japan komercijalizirat je bezveze, sta se da vidit iz clanka.

Sta se tice Tesle, mislim da bi on najvise volija da ga se zove gradjanin svijeta, jer unatoc ljubavi prema zavicaju je otisa zivit u SAD da bi moga svijetu dat sta vise. Kako sami znate umra je siromasan i napusten. Nije mu bilo do para vec do ljudskog roda. Koji mu je jednako tako okrenija ledja. Cijena slave valda...

GG Tesla
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 11:50   #47
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
@generic, nije bilo namijenjeno tebi nego bati bijesnom demonu jer nam je svima otkrio princip rada transformatora i otvorio oci, pa mi to u biti cijelo vrijeme koristimo samo nismo toga svjesni... a Tesla je ocito prodavao muda pod bubrege i otkrio toplu vodu
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 14:15   #48
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
pa ono sta san ja i tija rec je da je tesla to davno izumija i da sad japanci otkrivaju toplu vodu, i znam da j najveci problem smanjit gubitke magnetske energije kroz zrak, al ipak osnovni princip toga je jos uvik teslin...

a ono da svi mi to koristimo vec je bila zajebancija, samo neki ocito nemaju smisla za humor..
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 16:13   #49
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
gubici magnetske energije u zraku su preveliki za praktičnu primjenu prijenosa energije, tako da mislim da stvar (valjda) radi na nekom drugom principu.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 16:40   #50
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Citiraj:
pa ono sta san ja i tija rec je da je tesla to davno izumija i da sad japanci otkrivaju toplu vodu, i znam da j najveci problem smanjit gubitke magnetske energije kroz zrak, al ipak osnovni princip toga je jos uvik teslin...
Nisam siguran da je Tesla izumija bezicni prijenos elektricne energije. Navodno je ima ideje neke o tome, ali pouzdano se nista detaljnije o tome ne zna. Nemojmo o teorijama zavjere i tako dalje . Jer navodno je moga premjestat stvari, izbacivat ih iz "faze" i jos neke stvari iz star tracka .

Tesla je bija genije, ali cinjenica jest da danas ne postoji priznati nacin prijenosa elektricne energije koji bi se moga iskoristit u industrijske svrhe. Takodjer dok se to ne provede u djelo ne virujem nista. Nedavno je jedan samozvani izumitelj "izumija" istu stvar. Iako su to novine docekale s odusevljenjem znanstveni su krugovi istu stvar docekali s podsmjehom. Naime nije se maka od one 3 stvari spomenute u clanku.
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 18:37   #51
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
@Antonic

ja sam siguran da jeste Nikola Tesla izumio bezžični prijenos elektricne struje no nije imao novcanih sredstava da financira te uređaje jer je banka namjerno ukinula financiranje iz jednostavnog razloga jer su bankari shvatili, kako ce oni naplacivati elektricnu energiju kad bi ono strujalo zrakom ?!

daj malo logike jel mozes vodu naplacivati ? mozes, a zake ? zato sto se voda pakira u flaše za vodu, i vodovodnim cijevima, i tko neplaca nece ju dobiti ovaj nece kupiti flasu i ovi mu zatvore ventil za vodu... i kraj price, a zrak jel mos njega naplacivati ? nemozes, a zasto ? zato jer je hvala bogu zrak svuda oko nas odnosno okruzeni smo njime i kak ces onda nekoga natijerati da naplati trosak na zrak nemozes mu ukinuti zrak niti mu ista tom covjeku napraviti isti slucaj bi bilo sa elektricnom strujom, kad bi strujalo zrakom kak ces to naplacivati nikako svi bi koristili tu struju ko sto bi koristili zrak za disanje

i bila je prica da su nakon njegove smrti FBI/CIA pobrali sve njegove papire i kakti odnijeli u sef mada mislim da su oni dalje proslijedili svojim placenim znanstvenicima da vidiju sta se iz toga dade jos iskoristiti za zaradu vrlo jednostavno, mislis da bi nasa vlada to financirala takav projekt da je moguce to ostvariti taj bezzicni prijenos ? nije bezvraga plan da se gradi nuklearna elektrana blizu granice srbije jer bi to naplacilali srbima, bosancima i mađarima, ili da je najugu blizu crne gore ista prica naplacivali bi nekom drugom jer su i sami naglasili da bi bilo dovoljno elektricne energije za izvoz

sta jos niste shvatili kako je vlada ovim kojima daje novac socijalno, da je zapravo taj novac nije dala vec ga je vratila nazad sebi drugim putem preko dopunskog zdrastvenog osiguranja kojeg svi placaju?!

jeb*** sve je to politika
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 19:38   #52
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
@Antonic

ja sam siguran da jeste Nikola Tesla izumio bezžični prijenos elektricne struje no nije imao novcanih sredstava da financira te uređaje jer je banka namjerno ukinula financiranje iz jednostavnog razloga jer su bankari shvatili, kako ce oni naplacivati elektricnu energiju kad bi ono strujalo zrakom ?!

daj malo logike jel mozes vodu naplacivati ? mozes, a zake ? zato sto se voda pakira u flaše za vodu, i vodovodnim cijevima, i tko neplaca nece ju dobiti ovaj nece kupiti flasu i ovi mu zatvore ventil za vodu... i kraj price, a zrak jel mos njega naplacivati ? nemozes, a zasto ? zato jer je hvala bogu zrak svuda oko nas odnosno okruzeni smo njime i kak ces onda nekoga natijerati da naplati trosak na zrak nemozes mu ukinuti zrak niti mu ista tom covjeku napraviti isti slucaj bi bilo sa elektricnom strujom, kad bi strujalo zrakom kak ces to naplacivati nikako svi bi koristili tu struju ko sto bi koristili zrak za disanje

i bila je prica da su nakon njegove smrti FBI/CIA pobrali sve njegove papire i kakti odnijeli u sef mada mislim da su oni dalje proslijedili svojim placenim znanstvenicima da vidiju sta se iz toga dade jos iskoristiti za zaradu vrlo jednostavno, mislis da bi nasa vlada to financirala takav projekt da je moguce to ostvariti taj bezzicni prijenos ? nije bezvraga plan da se gradi nuklearna elektrana blizu granice srbije jer bi to naplacilali srbima, bosancima i mađarima, ili da je najugu blizu crne gore ista prica naplacivali bi nekom drugom jer su i sami naglasili da bi bilo dovoljno elektricne energije za izvoz

sta jos niste shvatili kako je vlada ovim kojima daje novac socijalno, da je zapravo taj novac nije dala vec ga je vratila nazad sebi drugim putem preko dopunskog zdrastvenog osiguranja kojeg svi placaju?!

jeb*** sve je to politika
Ma to je sve mafija. Naftni lobiji, farmaceutska industrija (http://www.infowars.com/%E2%80%98acc...ly-impossible/), političari, tajne službe...

Sad je besmisleno raspravljati je li Tesla ili nije nešto izmislio. Tko zna koliko je vojska njegovih patenata pobrala.

No, što se tiče ove naplate, razmišljanje ti je malo krivo. Kako se naplaćuje voda iz vodovoda? Na ulazu u kuću staviš mjerač protoka. Ili wireless router i korisnici spojeni na njega. Broji se svakom njegov promet. Isto tako bi se mogao naplaćivati i zrak, ugradiš si mjerač protoka u nos

Anyway, šalu na stranu, neki razdjelni sustav bi postojao i na određenim točkama tog sustava brojila.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2009., 20:09   #53
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor generic Pregled postova
No, što se tiče ove naplate, razmišljanje ti je malo krivo. Kako se naplaćuje voda iz vodovoda? Na ulazu u kuću staviš mjerač protoka. Ili wireless router i korisnici spojeni na njega. Broji se svakom njegov promet. Isto tako bi se mogao naplaćivati i zrak, ugradiš si mjerač protoka u nos

Anyway, šalu na stranu, neki razdjelni sustav bi postojao i na određenim točkama tog sustava brojila.

da ali ja sam tom usporedbom sa vodovodom i zrakom mislio da vodu ti likovi zatvore, ako neplacas racune, dok zrak kak ce ti ga uskratiti, ako ga nebi placao, mozda da te zadave da prestanes koristiti zrak ?
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2009., 16:49   #54
flash1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova

daj malo logike jel mozes vodu naplacivati ? mozes, a zake ? zato sto se voda pakira u flaše za vodu, i vodovodnim cijevima, i tko neplaca nece ju dobiti ovaj nece kupiti flasu i ovi mu zatvore ventil za vodu... i kraj price, a zrak jel mos njega naplacivati ? nemozes, a zasto ? zato jer je hvala bogu zrak svuda oko nas odnosno okruzeni smo njime i kak ces onda nekoga natijerati da naplati trosak na zrak nemozes mu ukinuti zrak niti mu ista tom covjeku napraviti isti slucaj bi bilo sa elektricnom strujom, kad bi strujalo zrakom kak ces to naplacivati nikako svi bi koristili tu struju ko sto bi koristili zrak za disanje



jeb*** sve je to politika
Ugasiš struju pa da vidš veselja kad "susjedi" nađu tog kojeg neće plaćat
Uostalom u redu je da se "naplaćuje" ne toliko al mora se. Nisu nam elektrane pale s neba...
flash1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 00:25   #55
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor flash1 Pregled postova
Ugasiš struju pa da vidš veselja kad "susjedi" nađu tog kojeg neće plaćat
Uostalom u redu je da se "naplaćuje" ne toliko al mora se. Nisu nam elektrane pale s neba...

HEP-ovac se zavuka među nas, bježmo ili nas sljeduje električna stolica

A šta ćemo s "javnim natječajima",kompezacijama u toj firmi,tatinim sinovima ili stranačkim guzonjama...(bolje da ne nabrajam dalje,progutat će me mrak ili dobijem veći račun za struju),tu se baš i ne bi moglo uštedit
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2009., 00:37   #56
media_plejer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zg
Postovi: 114
Kad se spominje električna energija uvijek je u kontekstu sa čistoćom.
Ali se prečesto zaboravlja da je danas većina struje proizvedena pomoću fosilnih goriva, i trebat će još dugo vremena dok obnovljivi izvori i nove tehnologije proizvodnje (vodik i dr.) budu spremne da opskrbe cijeli svijet.
Tako da bi se ja manje brinuo oćel nam ona doć iz kabla, zraka il će je kroz ptice dostavljat, a više oćel je uopće bit dovoljno = kolko će nas koštat.
media_plejer je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na