Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2009., 22:20   #1
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Kupnja PS3 (60GB rabljeni) - isplativost?

Problematika je sljedeća - Play Station 3. Frend prodaje Play Station 3, i ja ga možda imam priliku kupiti. A kako bih konzolu ionako kad tad kupio, ne znam je li sad prava prilika. Naime nisma baš upučen, jer nisam imao love do sad, niti sam razmišljao zbog mnogo razloga o kupnji neke nove konzole još barem do kraja 2009., dakle ove godine, no kad tad bih morao posjedovati PS3 i Wii zbog nekoliko igara koje ne smijem propustiti, a i u svakoj generaciji sma uvijek imao minimalno jendu konzolu, prije ili kasnije . Ali eto, ja ne bih ni sada inače kupovao konzolu, jer a)na faksu mi je ovaj semestar koji je upravo počeo poprilično gadan, i moram što više faktora koji bi mogli uništiti napredovanje na faksu, eliminirati. Ćak i sam PC i DS su već previše, a kud još i plejke. No ajde, da ne duljim i oduzimam još više vremena no što je potrebno, da prijeđem na stvar konačno. Frend prodaje PS3, star malo više od godinu dana, skoro pa i ne igran. Možda je u tih godinu i nešto odradio sve zajedno mjesec dana, po par sati na dan, sa 2 joypada (Sixaxis), te 4 igre (GT5 Prologue mljac, Resistance, F1, i MGS 4 mljac opet) za 2400kn. Model je od 60GB. E sad, mene zanima, isplati li se to? Prvo, s obzirom na trenutačno stanje na tržištu, drugo s obzirom na potencijalna pojeftinjenja. Ja iskrneo ne znam hoće li ih biti, i priča li se što o tome, ali ako je Xbox doista pao na svega 200$ kako sma pročitao, možda i Sony snizi cijene. Kažem, ja pojma nemam o tome, jer nisma pratio hardver baš kod konzola, smao čitao o igrama. Pa onda na kraju, tu je i pitanje o potencijalnom "PS Three" tj smanjenom modelu kao što je bio slučaj i sa PS One i Two. I na kraju kada se sve zbroji i oduzme - isplati li mi se dati toliko love za to? Ili da ne bi bilo da ja dam 2500kn, a kad ono, u roku par mjeseci do pola godine padne cijena i novi dodje toliko. Za više od pola godine me ne brine, jer ionako ne mogu previše igrat, kao što rekoh, ali bilo bi nezgodno da se do ljeta to dogodi, a ja kupio ovo. Ipak je novo, novo. Ili dođe neko noviji bolji model. OK, više sada nakon ovog romana ne znam ni sma što sam napisao, pa da još jedan potencijalno odlučujuči faktor dodam - kakav je taj sa 60GB? Znam nešto o tome da neki modeli imaju nešto što drugi nemaju, dakle da nije samo HDD razlika. Nešto tipa ćak sa pokretanjem starijih igara. Ako me pamčenje dobro služi, neki modlei navodno imaju EE u sebi tj hardverski pokreću stare igre,a neki emuliraju prkeo softvera. Iskreno, pojma nemam što je bolje, pa zato eto pitam, bez potrebe za objašnjavanjem koji model točno što ima, nego, koji model je najkompletniji sa najviše mogučnosti, zanemarivši kapacitet diska. I onda da lijepo i to ubacimo među one faktore za i protiv kupnje, te sve na kraju zbrojimo, i odlučimo :-)
Valjda ne tražim previše, a sad to, što sma napisao možda mrviiicu više no što bi možda bilo drago, ispričavam se, ali eto, kriza je, i nema love, pa ne želim baciti bezveze teško zarađenih 2500kn na neki osakačeni PS3, ili nešto sl.

P.S.Meni se čini OK cijena, dapače, više nego OK, ako gledam recimo na nabavi - tamo najjeftiniji 80GB dođe 3600kn, 40GB 3000kn, i ono što mi nije jasno, ali ajde, možda je to stvar one opremljenosti koju sma spomenuo, tj da možda "najmanji" ima najviše - 20GB je 5500kn. I eto, ako je tom logikom, isplati se za 500kn manje od najjeftinijeg, sa još manjim diskom, i bez ove 4 sjajne igre i jednim Sixaxisom manje. Pa same igre dođu i do 2000kn. No eto, pošto ja nsima upučen, možda mi se smao kao laiku čini iplativo, ali možda je 60GB zapravo najslabiji, ili sl, ako ništa drugo, ne vidim ga za kupiti nigdje, što mi ne miriši na dobro.


Ugl - ukratko, nakon svega ovoga, ili ako se nekome nije dalo čitati sve - vrijedi li mi kupiti taj model za te pare? Ima li neki model više mogučnosti od njega, tj je li 60GB osakaćen za nešto? I hoće li biti sniženja u sljedećih pola godine, jer onda bih pričekao možda jer ionako ću tek tada moći malo više igrati vjerjatno. Te, možda i najvažnije - je li se taj 60GB kvari? Čuo sma nešto priče o tome da nije ni taj PS3 tako kvalitetan, tj da nije jedini 360 koji rikava. A opet s druge strane, neki ga hvale. Ugl, što više komentara i savjeta, to bolje. Hvala.

Živjeli!

Zadnje izmijenjeno od: ABuser. 04.03.2009. u 22:42.
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 22:56   #2
AdmiralST
Kapetan od beloladja
Moj komp
 
AdmiralST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 217
ako misliš završit faks onda kupi kad diplomiraš :-)
__________________
Certifikat je samo potvrda da si možda u stanju razumjeti razgovor između dva stručnjaka

Kad nepravda postane zakon, otpor postaje dužnost.
AdmiralST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2009., 23:06   #3
CsH_58
Premium
Moj komp
 
CsH_58's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dublin
Postovi: 178
PS3 sa 60 Gb je najbolji PS, može čitati stare igre i mislim da je jedini sa USB portovima i još nekim sitnim dodacima.. Čak ni novi od 80 Gb nema neke sitnice koje ima 60 Gb model.. Što se tiče faxa... brate ne uzimaj to zlo..
CsH_58 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 23:22   #4
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
A gledajte, što se tiče toga, imam i PC koji je zlo. Koliko smao na njemu ima neodigranih igaraaaaa. Ali kažem, PS3 bih kad-tad uzeo, a ne bih ga koristio samo kao konzolu nego i BR player. Taman nedavno kupljena Full HD telka, pa eto, mogu gledat BR:-)
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 23:23   #5
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
studiras e onda ti je najpametnije da se ostavis gaminga znam da zvuci suludo no ipak vise nisi u osnovnoj niti u srednjoj skoli gdje ti profesori popustaju na lijepe okice, a i tu je veliki problem, ak padnes koji predmet, a nemas bas dubok dzep da to bezproblema financiras e onda si tek u govnima

nemoj se zajebavati jer ipak ides po bolonji vrlo brzo ces dobiti nogu ako par puta padnes jer nestudiras po starom sistemu do tridesete zato se radije primi knjiga
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 23:29   #6
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Ma ja sma "već" druga godina, znam ja sve već kako ide, bez brige. Nisma tek upisao, tako da znam kako sve ide, a i ako što rekoh, onda bi me tako mogao i PC zehebat, ali eto, držim se. A i da se ostavim gaminga, teško da ću ikad...:-)
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 23:33   #7
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
ma PC po meni jos nije tolko zarazan kolko konzole jer konzole imaju inace puno zaniljivije i bolje igre, dok na PC-iju imas samo pucacinu i strategiju, dok na konzoli nabavis ekipu i igras PS nogomet
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2009., 23:52   #8
ABuser
Premium
Moj komp
 
ABuser's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Zagreb - Markusevec
Postovi: 511
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
ma PC po meni jos nije tolko zarazan kolko konzole jer konzole imaju inace puno zaniljivije i bolje igre, dok na PC-iju imas samo pucacinu i strategiju, dok na konzoli nabavis ekipu i igras PS nogomet
Ma upoznat sam s time, uostalom, u 17 godina, imao sam oko 10-ak konzola (NES; SNES, GCN, PS1, PS2, Sega Megadrive II, Sega Saturn, Game Boy, DSLite...), i znam sve, pa i još više o konzolama, igrama i gamingu općenito;-). Ali eto, zanemarivši tu zarazu, zanima me mišljenje prema ostalim faktorima. Iako, hvala svima na upozorenju. Ali eto, uspio sma ja i sa PC-em napravit glupost - prošle godine igrao Gothic 3 kad sma ga dobio od 8.3. do 29.5., i zaribao cijeli semestar na faksu, pa sma eto, sada, paralelno sa trećim morao rješavati neke predmete koji su mi ostali od drugog. No eto, i znam što (ne)treba raditi, i mogu se i na PC-u navući bez beda...
ABuser je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2009., 00:12   #9
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ak očeš videt kaj je grafička prezentacija,uzmi ga
Čuj odluka tvoja,al mislim da neš fulal ak kupiš konzolu.
zvonac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na