Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.06.2021., 14:01   #1
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Speedport Smart 3 & Speed Home WiFi (T-Com)

Obzirom da se o uređajima piše na nekoliko mjesta, otvaram ovu temu, a prvi post ću dopuniti speckama i informacijama kako ih saznamo. Radi se o opremi koju HT nudi kao "Premium opremu".

Link na Telekom.de:
Speedport Smart 3
Speed Home WLAN

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 18.06.2021. u 22:08.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2021., 14:34   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Evo link na njemački manual kod gazde u DE > https://www.telekom.de/hilfe/downloa...rt-smart-3.pdf
pa sad vidi šta je kod našeg isto / maknuto / promijenjeno

Čisto za informaciju njihov ima na supportu fw iz 05/2021.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.06.2021., 15:43   #3
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 795
Interesantno je kako iza ovog proizvoda ne stoji proizvođač Sercom već Arcadyan Germany. Naime tako piše na naljepnici ispod routera

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 18.06.2021. u 17:46.
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 13:16   #4
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Interesantno je kako iza ovog proizvoda ne stoji proizvođač Sercom već Arcadyan Germany. Naime tako piše na naljepnici ispod routera
Biti će zanimljivo ako domaći TCom bude izdavao FW na Webu.
Možda bi se mogao i skuhat neki DDWRT?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 19.06.2021. u 14:01.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 19.06.2021., 14:04   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Šta si tu gljiva / žaba jeo ?
Ne znamo još ni koja je platforma a kamoli da će netko iskukičati xx - WRT za njega
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 00:15   #6
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Da oživimo temu, nisam zahtjevan korisnik ali me zanimalo hoće li stabilnije držati liniju od Speedport plus-a na novom otvorenom profilu. Od prelaska na otvoreni profil imao sam štekanja kod Max-tv pogotovo na snimalici i HD kanalima. Događalo se da se brzina profila dinamički mijenja kroz dan od 30 do 22 Mbit-a i nazad. Puno CRC grešaka se generiralo u speedportu.



Na prvu, ipak se radi o ozbiljnijem uređaju od Speedport-a. Nekako je sve brže i imam osjećaj da koliko god mu spojiš korisnika nema problema. Vidim da i piše da ima više mem i jači proc.



Zanimljivo je da router čita maximalu za cca 2 Mbit-a manje nego Speedport, ali se spaja na veću brzinu te nema oscilacija u brzini te nema više ni CRC errora... Eh da, nema famoznog skrivanja maksimale linije, sve lijepo piše...



Ovo je nakon jednog dana stabilne linije uz jednu napomenu: prvih sat vremena je uhvatio najnižu marginu SNR 6 (5,9 točnije) i spojio se na skoro max brzinu. Nakon toga je snr vjerojatno počeo padati pa ga je stavio na 7 uz smanjenje brzine za 4 Mbit-a. Koliko vidim za sada, on ne pokušava opet dinamički podići brzinu koju je jednom smanjio (iako vidim da mi se opet maksimala vratila na veću i tako stoji satima)



Quality indicator of the line (errors)
Erroneous seconds of the downlink (since the last synchronization)
7
Seriously erroneous seconds of the downlink (since the last synchronization)
2



Errors and SNR
CRC errors (Down)
0
CRC errors (Up)
0
FEC errors (Down)
0
FEC errors (Up)
0
SNR (Down)
7.7 dB
SNR (Up)
7.2 dB







Zanimljiva je tvrdnja gore, kaže nema niti jedne CRC / FEC greške ali je našao nekakve sekunde pod greškama (doduše doista zanemarivo, stvarno za sada radi fluidno i stabilno)





Firmware: 8.13.1.12.1.7


Wifi puno bolji, testirao sam razne postavke pa tako na izlaznoj snazi od 50% daje veću brzinu i manji ping na udaljenijim mjestima u kući od speedporta na 100% (korištenje samo Speedport smart 3)


Minus: htio bih ograničiti wifi na 2,4 (jer vidim da su mi ionako svi bitni uređaji automatizmom nakačeni na njega) i ugasiti 5G ali ne nalazim takvu opciju. Postoji opcija da se podešavaju posebno antene, tipa 2,4 staviš na 100% izlazne snage a 5G staviš na 15%.



To je to za sada, nisam otvorio još ni portove, ali vidim kao da su pušteni odnosno sve mi radi, je li moguće da ACS povuče i te postavke? Prije će biti da možda radi preko UPnP-a. Nisam vidio dio za portforwarding, ali vidim da ima u dijelu firewall-a za propuštanje portova valjda se tu podešava...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 12:32   #7
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Ove SES i ES su ti klizanje paketa (tako mi bar govori ovaj jedan moj šta radi po centralama).

Šta se tiče MaxTVa da možda nije do samog Speedporta jer jedan put mi je Asus DSL -AC68U radio istu stvar sve dokle nije došao FW sa bugfixom (nešto u vezi RTSPa).
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 27.11.2021. u 13:27.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2022., 18:05   #8
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova


Firmware: 8.13.1.12.1.7

Minus: htio bih ograničiti wifi na 2,4 (jer vidim da su mi ionako svi bitni uređaji automatizmom nakačeni na njega) i ugasiti 5G ali ne nalazim takvu opciju. Postoji opcija da se podešavaju posebno antene, tipa 2,4 staviš na 100% izlazne snage a 5G staviš na 15%.

Gdje se vidi ta Firmware verzija? Meni na uvodnom ekranu pise: Firmware version 02.07.08; mozda je ta moja za optiku...

Inace, mogu se posebno ukljucivat (kao uostalom i na Speedport Plus) WiFi band-ovi, ako iskljucis defoultnu postavku koja spaja 2,4GHz i 5GHz u jedan Wlan.
Da to napravis moras u WiFi postavkama prvo ukljucit antene. Zatim ides u postavke za "Smart Wi-Fi" i iskljucis postavku: "
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2022., 13:26   #9
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Gdje se vidi ta Firmware verzija? Meni na uvodnom ekranu pise: Firmware version 02.07.08; mozda je ta moja za optiku...

Inace, mogu se posebno ukljucivat (kao uostalom i na Speedport Plus) WiFi band-ovi, ako iskljucis defoultnu postavku koja spaja 2,4GHz i 5GHz u jedan Wlan.
Da to napravis moras u WiFi postavkama prvo ukljucit antene. Zatim ides u postavke za "Smart Wi-Fi" i iskljucis postavku: "

Ovaj firmware version 8.13.1.12.1.7 meni piše pod DSL advanced tab, a sada upravo gledam pod system information general tab stoji Firmware version 02.09.04 (malo višlji broj nego tvoj)


Hvala Ti za ovo gore što si napisao, i sam sam isto skužio i ugasio 5G, jedino nisam editirao post da i drugi znaju...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 10:17   #10
Froxie24
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Sisak
Postovi: 810
Jel se da taj modem nabaviti bez dodatnog pojacivaca. Ne treba mi smart wifi meshing samo modem. Da ga zamjenim za Speedport Plus koji se ponasa kako mu sprdne. Jedan mjesec nema pucanja dsl linka sve stabilno i onda odjednom pocne pucati nicim izazvan.
Froxie24 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2022., 14:00   #11
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Nemoze se dobit bez dodatnog Smart WiFi extendera, ali extender nije neophodan za rad modema, pa ga ne moras koristit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2022., 18:33   #12
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Ovaj firmware version 8.13.1.12.1.7 meni piše pod DSL advanced tab, a sada upravo gledam pod system information general tab stoji Firmware version 02.09.04 (malo višlji broj nego tvoj)
Kako da dodjem do tog novijeg firmware-a?

Citiraj:
Hvala Ti za ovo gore što si napisao, i sam sam isto skužio i ugasio 5G, jedino nisam editirao post da i drugi znaju...
Ja sam sebi ugasio oba WiFi-a na routeru, jer trenutno koristim samo 5GHz sa Smart WiFi-a...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 19:45   #13
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
koji je zadnji firmware za smart 3?
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2022., 22:20   #14
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
koji je zadnji firmware za smart 3?

upravo provjerio, i dalje mi je ovaj gore naveden, znači nije povukao novi dugo...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 09:34   #15
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
pitam zato jer mi je na mail stiglo od t-coma i od vpn da su portovi 80/8080 bili otvoreni i da je to mogući sigurnosni problem,
kako zbog sličnih ili istih problema su svi routeri u zadnjih par mjeseci imali nadogradnje, zvao sam podršku nešto je petljala po firmwareu,
čini mi se samo resetirala, ali mi nije znala ili htjela reći koji je zadnji firmware.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.09.2022. u 10:54.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 12:02   #16
pasara
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 192
Firmware version
02.10.16
Ovaj je kod mene
pasara je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 12:45   #17
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor skalar Pregled postova
pitam zato jer mi je na mail stiglo od t-coma i od vpn da su portovi 80/8080 bili otvoreni i da je to mogući sigurnosni problem,
kako zbog sličnih ili istih problema su svi routeri u zadnjih par mjeseci imali nadogradnje, zvao sam podršku nešto je petljala po firmwareu,
čini mi se samo resetirala, ali mi nije znala ili htjela reći koji je zadnji firmware.
Šta oće reć?
Da se boje pristupa mreži sa WAN strane jer to mi jedino pada na pamet.

Ali zašto lockat portove zar nije lakše sastavit skriptu da refusea konekciju ako dolazi sa WAN strane.
Bolji uređaji to rade bez ikakvog problema.

Ili imaju studente koji rade za minimalac i manje pa im je lakše upisat u ban listu dva porta.


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.09.2022. u 13:43.
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2022., 17:59   #18
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
nije baš bezazlena stvar ako ti može, a očito može jer me pure vpn isto upozorava na povremeni otvoreni port i sigurnosnu pretnju,
ona očito ne zna / neće da ima i noviji firmware, na kraju krajeva kupujemo preko interneta, egrađani i slično routeri bi trebali biti sigurni.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 25.09.2022. u 18:32.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 00:37   #19
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor pasara Pregled postova
Firmware version
02.10.16
Ovaj je kod mene

kod mene još uvijek 02.09.04... ne znam zašto ne povlači novi...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 09:07   #20
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
i kod mene je 02.09.04 i jučer mi veli da 02.10.16 nepostoji i da će mi poslat tehničara da zamjeni routerposlje polasatnog natezanja oko toga ko mi je poslao mail upozorenja tek onda je skužio da abuse@t.ht.hr je njihov servis
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 09:46   #21
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Ako koga zanima hardware i ostalo u vezi ovog SS3 evo link ovdje.

https://openwrt.org/inbox/toh/t-com/...edport_smart_3

xDSL Modem je VRX518 (Intel/Lantiq)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2022., 12:12   #22
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
kod mene još uvijek 02.09.04... ne znam zašto ne povlači novi...
Neznam ni ja, a kod mene je Firmware version: 02.07.08. Mozda verzija ima veze jel na DSL-u ili na optici, kao moj.
Vec sam jednom pitao kako doci do novije verzije, ali nula_bodova...

@pasara, jel si spojen na DSL ili na optiku?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 19:32   #23
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ako koga zanima hardware i ostalo u vezi ovog SS3 evo link ovdje.

https://openwrt.org/inbox/toh/t-com/...edport_smart_3

xDSL Modem je VRX518 (Intel/Lantiq)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Hvala!
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 19:38   #24
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Naletio na čudan bug, s uključenim wifi scheduler-om uredno ugasi wifi u zadano vrijeme. Kada dođe vrijeme da ga upali, upali lampicu na routeru da je upaljen ali mreže nema (ni jedan uređaj ju ne vidi). Pomaže samo reset routera, tipka wifi na njemu ga ugasi, upali, ali ništa...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 20:32   #25
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,053
Nisam to iskusio dok sam koristio njegov vlastiti WiFi. Uredno je palio/gasio oba WiFi-a u zadanom vremenu.
Inace, koliko dugo nakon sto Scheduler upali WiFi si cekao da se pojavi mreza? Pitam zato jer sam citao da nekad treba preko 2 minute dok se ne spoji na internet, a dotle ni ne pokazuje svoju mrezu...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 20:51   #26
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nisam to iskusio dok sam koristio njegov vlastiti WiFi. Uredno je palio/gasio oba WiFi-a u zadanom vremenu.
Inace, koliko dugo nakon sto Scheduler upali WiFi si cekao da se pojavi mreza? Pitam zato jer sam citao da nekad treba preko 2 minute dok se ne spoji na internet, a dotle ni ne pokazuje svoju mrezu...

I meni je prije radio uredno, sada više ne... Probao resetirati postavke schedulera, nije upalilo... Dugo čekam, tipa treba ga upaliti u 07 ujutro, ja se vratim s posla i vidim da nema wifi...
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 23:27   #27
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Da oživimo temu, nisam zahtjevan korisnik ali me zanimalo hoće li stabilnije držati liniju od Speedport plus-a na novom otvorenom profilu. Od prelaska na otvoreni profil imao sam štekanja kod Max-tv pogotovo na snimalici i HD kanalima. Događalo se da se brzina profila dinamički mijenja kroz dan od 30 do 22 Mbit-a i nazad. Puno CRC grešaka se generiralo u speedportu.



Na prvu, ipak se radi o ozbiljnijem uređaju od Speedport-a. Nekako je sve brže i imam osjećaj da koliko god mu spojiš korisnika nema problema. Vidim da i piše da ima više mem i jači proc.



Zanimljivo je da router čita maximalu za cca 2 Mbit-a manje nego Speedport, ali se spaja na veću brzinu te nema oscilacija u brzini te nema više ni CRC errora... Eh da, nema famoznog skrivanja maksimale linije, sve lijepo piše...



Ovo je nakon jednog dana stabilne linije uz jednu napomenu: prvih sat vremena je uhvatio najnižu marginu SNR 6 (5,9 točnije) i spojio se na skoro max brzinu. Nakon toga je snr vjerojatno počeo padati pa ga je stavio na 7 uz smanjenje brzine za 4 Mbit-a. Koliko vidim za sada, on ne pokušava opet dinamički podići brzinu koju je jednom smanjio (iako vidim da mi se opet maksimala vratila na veću i tako stoji satima)



Quality indicator of the line (errors)
Erroneous seconds of the downlink (since the last synchronization)
7
Seriously erroneous seconds of the downlink (since the last synchronization)
2



Errors and SNR
CRC errors (Down)
0
CRC errors (Up)
0
FEC errors (Down)
0
FEC errors (Up)
0
SNR (Down)
7.7 dB
SNR (Up)
7.2 dB







Zanimljiva je tvrdnja gore, kaže nema niti jedne CRC / FEC greške ali je našao nekakve sekunde pod greškama (doduše doista zanemarivo, stvarno za sada radi fluidno i stabilno)





Firmware: 8.13.1.12.1.7


Wifi puno bolji, testirao sam razne postavke pa tako na izlaznoj snazi od 50% daje veću brzinu i manji ping na udaljenijim mjestima u kući od speedporta na 100% (korištenje samo Speedport smart 3)


Minus: htio bih ograničiti wifi na 2,4 (jer vidim da su mi ionako svi bitni uređaji automatizmom nakačeni na njega) i ugasiti 5G ali ne nalazim takvu opciju. Postoji opcija da se podešavaju posebno antene, tipa 2,4 staviš na 100% izlazne snage a 5G staviš na 15%.



To je to za sada, nisam otvorio još ni portove, ali vidim kao da su pušteni odnosno sve mi radi, je li moguće da ACS povuče i te postavke? Prije će biti da možda radi preko UPnP-a. Nisam vidio dio za portforwarding, ali vidim da ima u dijelu firewall-a za propuštanje portova valjda se tu podešava...
Defaultni SNR u HTa na xDSLu je 6.1 SNR.
Veći SNR rezultira manjom brzinom ali je stabilnije.
Preporučeno od ISPa je da se neide niže od 6 SNR radi stabilnosti.

Ako ti modem router diže SNR to znači da i nije ti baš sve uredu sa paricom(loš spoj ili je oksidirala)
Također mogući problemi mogu biti REIN i/ili SHINE o tome više ovdje https://support.zen.co.uk/kb/Knowled...REIN-and-SHINE

Koliko znam ISPovi odavno imaju ugašen UPnP zbog sigurnosnih razloga jer s uključenim UPnP-om bilo koji uređaj bi mogao otvarati portove.

ACS s vremena na vrijeme savea tvoju konfiguraciju da nema dileme za namještat kada ga resetiraš.

U vezi WiFia vidi ima li opciju za Guest Network ili da isključiš Smart Connect pa razdvojiš 2.4Ghz i 5Ghz WiFi bandove.

Za sve ostalo pametnije zaboravi ISP opremu.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2022., 00:27   #28
...Tihomir...
Premium
Moj komp
 
...Tihomir...'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 296
Zapravo pošto sada već mjesecima imam ovaj router, mogu reći da se kod ovog otvorenog profila meni događa slijedeće: Odjednom se propusnost linije poveća i npr sa postavke 32 Mbit-a 6 SNR, ode na 39 Mbit-a i pokazuje da je i na toj (prevelikoj) brzini je spojen na 8 SNR. To bi logično značilo da se spoji na 6 SNR da bi brzina bila i veća.

Tako radi neko vrijeme, i onda se parametri linije vrate u "normalu" ali router i dalje drži liniju npr na 39 Mbit-a ali je onda SNR npr. 4 ili čak i manje. Zanimljivo je da tako zna raditi danima bez vidljivih problema. Tada kreće štekanje slike na max tv i obavezan ručni restart routera koji lovi trenutnu SNR 6 i po tome postavlja i brzinu. I tako započinje novi ciklus :-)


UPNP mi stoji upaljen, a običan port forwarding nikako da upogonim... Ima pod firewall open port koji napravim, ali ne bude otvoren.



Za Wifi imam odvojene 2.4 i 5, aktivan samo 2.4 a pet sam ugasio (možda ga i to buni). Guest network ima ali ga nisam probao koristiti (ne treba mi?)


Čuo sam da se ovaj router zna pregrijavati, i generalno gledajući po ljetu sam primjetio prve boljke, tada mi je wifi prestao nekoliko puta raditi i po danu (isto se nije vidio do restarta routera). Bude dosta zagrijan na dodir, što vjerojatno nije ni čudno obzirom da si poslao specifikacije na onom linku...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.09.2022. u 14:06.
...Tihomir... je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2022., 02:19   #29
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Neznam ni ja, a kod mene je Firmware version: 02.07.08. Mozda verzija ima veze jel na DSL-u ili na optici, kao moj.
Vec sam jednom pitao kako doci do novije verzije, ali nula_bodova...

@pasara, jel si spojen na DSL ili na optiku?

bio tehničar i zamjenio mi router i pokazao mi na njegovom tabletu da je zadnji firmware 02.09.04,
kaže da 02.10.16 je vjerojatno njemački kojeg očekuju kroz mjesec - dva,

oni koji imaju ispod 02.09.04 trebaju nazvat 08009000 i zatražiti nadogradnju, sad traje oko 2 minute,
nakon nadogradnje treba podesiti 5ghz wi-fi i eventualno prijaviti dekt slušalice (telefon) nanovo, ostalo pobere sam.
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 28.09.2022. u 14:09.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2022., 16:18   #30
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,357
Citiraj:
Autor ...Tihomir... Pregled postova
Zapravo pošto sada već mjesecima imam ovaj router, mogu reći da se kod ovog otvorenog profila meni događa slijedeće: Odjednom se propusnost linije poveća i npr sa postavke 32 Mbit-a 6 SNR, ode na 39 Mbit-a i pokazuje da je i na toj (prevelikoj) brzini je spojen na 8 SNR. To bi logično značilo da se spoji na 6 SNR da bi brzina bila i veća.

Tako radi neko vrijeme, i onda se parametri linije vrate u "normalu" ali router i dalje drži liniju npr na 39 Mbit-a ali je onda SNR npr. 4 ili čak i manje. Zanimljivo je da tako zna raditi danima bez vidljivih problema. Tada kreće štekanje slike na max tv i obavezan ručni restart routera koji lovi trenutnu SNR 6 i po tome postavlja i brzinu. I tako započinje novi ciklus :-)


UPNP mi stoji upaljen, a običan port forwarding nikako da upogonim... Ima pod firewall open port koji napravim, ali ne bude otvoren.



Za Wifi imam odvojene 2.4 i 5, aktivan samo 2.4 a pet sam ugasio (možda ga i to buni). Guest network ima ali ga nisam probao koristiti (ne treba mi?)


Čuo sam da se ovaj router zna pregrijavati, i generalno gledajući po ljetu sam primjetio prve boljke, tada mi je wifi prestao nekoliko puta raditi i po danu (isto se nije vidio do restarta routera). Bude dosta zagrijan na dodir, što vjerojatno nije ni čudno obzirom da si poslao specifikacije na onom linku...
Ovisi koliki ti je Max Possible.I meni zna skočit SNR sa 6.1 na 6.3 i brzina ostane ista ali Max Possible padne.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na