Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2007., 16:32   #1
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
More overclocking

Pozz....
Evo radi se o sljedecem, zapravo imam vise pitanja ali sad bas 10 postova mislim da nema previse smisla stoga sam to tu strpao posto se i radi prvenstveno o nabrijavanju pile....
Prvi clock sam napravio nedavno tj. u subotu ali nije prosao dobro no posto je ovaj forum u najmanju ruku biblioteka za overclockere uspio sam skupiti toliko informacija da proc dignem na 3000mhz iz samo 3 pokusaja (koliko toliko gazio sam ga uspjesno 4 sata u Crysis-u, COD4, UT3, COD2 poslije toga zavrtio test OCCT-a koji je ipak nakon 3 i pol sata nasao nekakv error, zaspao sam pa nisam vidio da li radi temperature ili cega?? ) sto smatram za mene nooba sasvim ok...

E sad prvo sam dignuo FSB na 429mhz x7, dignuo voltazu proca sa mislim 1.35 na 1.37 sve ostale ostavio na manual, memu bar kao sto je stajalo u biosu sa 800 na 1040mhz (djelitelj 2 znaci najnizi) maknuo auto fan i bez beda na 3000mhz da mi temperatura proca nije presla pri testiranju na full loadu 57c (bar dok nisam zaspao , dok sam igrao nije prelazila 57c)
Sve komponente su bile mlake ili tople na dodir......

Sad me zanima odlucio sam se za Gemini-a II i kuciste SHARKOON Rebel9 Value-Edition (sa 250mmm-skim fanom) pa da li ce to biti dovoljno zraka da pirka po Geminiju ako dignem proc na 3300mhz (to mi je i primarni cilj)???
Da li ce biti dovoljno prostora u tom kucistu???
Imam napajanje Coolermaster extreme power 430w pa u slucaju da nece ovaj 250mm fan biti dovoljan da li to napajanje moze podnjeti glad mojih komponenti i uz ovaj 250mm fan jos 4 od 120mm??' (zasto 4 od 120 pa u slucaju da nebude dovoljan ovaj od 250mm isao bi jedan naprijed jedan odotraga i dva na Geminija)

Koliko bi mogao dati napona procu od defaultnih 1.35??
Koliko moze ova XFX 8800 GTX da izdrzi jer mi se nesvidja to sto sam par puta u Rivi tuneru vidio da temperatura stoji na 77c

Da li igdje postoji kakav review gdje se Gemini II testira na Quadu???

PS: svaka cast kolege sve ove komponente su bile na vas savjet odabrane osim proca i grafulje (znam da vama taj proc ne odgovara ali eto prije 2mj mi se ukazala prilika da ga ubodem za 800 kuna novoga novcatoga a posto sam ocekivao 8800gtx nebi bilo smisla ostati na 3700+ SD) ...
Znam da sam nesto zaboravio nadopisat pa cu kada stignem kuci...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 16:48   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2007., 16:55   #3
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Heh ninocko htjeo sam cuti i druga misljenja i mozda koji profesionalni review
Nikada neodlucujes samo po jednom, bar ja ne
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 18:01   #4
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
je tvoj prijatelj
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2007., 22:40   #5
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
pa imaš ventilatore na hladnjaku,nebitno da još nešto pirka po njemu,ali hoče.po meni 250mm vent na stranici je prava stvar.za prostor preporučam big tower kučišta-kod mene midi više ne postoji,nebo i zemlja je razlika što se tiče komocije ali stače ti sve unutra.za proc moraš sam vidjeti ,pomalo dižeš napon i gledaj temp,osobno bih uzeo big tayphon.za grafu vidi jesu ti ventovi na njoj stavljeni da rade na 100 posto ako da probaj staviti još jedan vent neka puše po njoj sa kontra strane.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na