Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2018., 11:35   #5161
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Ako ne možeš, onda je stvarno sve otišlo kvragu. Kontaktiraj hakom što prije.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 14:40   #5162
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Opet ja, sad vec 2 mjeseca bez neta/tva. Kvar je na nekom kablu u domeni bogapitajkoga, rjesavaju se imovinskopravni odnosi, ceka se serviser siemensa, tcoma, bolimekuratzkoga... I tako svaki treci dan.

Nema niti jedne korisne informacije u logu tehnicara ili mi je ne zele reci. Samo prebacivanje loptice i cekanje nekog drugog.

Imam ugovornu obvezu i ako raskinem ugovor imam penale oko 3k kn (to su mi oni izracunali prije mjesec i pol kad sam pitao).

Mogu li ja nekako prekinuti ugovor zbog ovog kvara od 2 mjeseca, a bez penala? Ima netko iskustva? Hakom?
Normalno da imaš pravo na prekid ugovora bez penala jer nemaš uslugu 2 mjeseca, neovisno šta će možda muljat / lagati ...

Tebi je problem ako nemaš alternativu u vidu drugog operatera i drugog spojnog puta.
"drugoi spojni put" = Bnet/VIP coax ili nečija optika.
Tel. parica ti je u banani, nebitno jeli to HT ili Optima.
Ako ti je jedino dostupna tel. parica možda da tražiš prelaz u HT pa će MOŽDA brže sanirati kvar tj. osposobiti liniju kako bi mogli realizirati priključak / novi ugovor.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 16:00   #5163
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Iskreno, ako ih već do sad nisi gnjavio preko emaila, tvoja krivica. Pa to se piše prigovor ako nemaš usluge već nakon 2-3 dana, a ti već čekaš 2 mjeseca.


Ako nisi nađi njihov email i odmah piši prigovor u kojem tražiš raskid ugovora, navedi da si ih stalno zvao (valjda jesi?).



Sve ti piše na ovom linku - https://www.hakom.hr/default.aspx?id=127.
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 17:00   #5164
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Napravio sam to s linka. Problem je sto nisam nasao tocan clanak zakona ili ToS-a gdje pise da imam pravo na raskid ugovora bez penalizacije pa se zato nisam toliko ni zabavljao s tim slucajem.

To je stan od staraca, bili godisnji odmori, stan je bio prazan mjesec dana... Drugi mjesec sam im sredio hotspot. Imaju vec total tv pa je steta minimalna. Zvao sam ih najmanje jednom tjedno. Ja sam bio pristojan, a stari ih je redovno kleo i zeli raskinuti ugovor.

Imamo tcom optiku do stana, a druge opcije iskreno nisam ni gledao. Vec valjda 15 godina smo na optimi, to malo problema sto je bilo su rijesavali unutar nekoliko dana.

Cekamo odgovor pa cemo vidjeti za dalje.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 17:37   #5165
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
A onda pregrmi malo veći trošak i pređi na tcom optiku.

Možda pomogne > https://www.hakom.hr/default.aspx?id=1362

Citiraj:
Operator krši odredbe ugovora (operator nije ispunio ugovorene obveze). Što mogu učiniti?

U slučaju kada operator nije u mogućnosti ispuniti ugovornu obvezu u skladu s općim uvjetima poslovanja, pretplatnik ima pravo na raskid pretplatničkog ugovora bez naknade, osim dospjelog dugovanja za pružene usluge. Ukoliko navedeno operator nije pisano potvrdio, predlažemo da podnesete pisani prigovor/reklamaciju/zahtjev za rješavanje spora, a kako bi nemogućnost korištenja usluga bila jasno utvrđena.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 22:53   #5166
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Problem je sto nisam nasao tocan clanak zakona ili ToS-a gdje pise da imam pravo na raskid ugovora bez penalizacije pa se zato nisam toliko ni zabavljao s tim slucajem.

Mogao si davnih dana raskinuti taj ugovor, vec nakon 5-tog dana bez usluge da si postivao proceduru krenuvsi sa sluzbenim prigovorima
pisanim putem
na koja su duzni ocitovati se u zakonskom roku, i onda se pozvati na opce uvjete u kojima imas bar 5 clanaka po kojima mozes otici bez penalizacije.

Jednostavno sam sokiran da ti i dalje placas racune a nemas net 2mj ?!?

Pa cak ni te racune nisi duzan platiti ako si se na iste zalio opet po strogoj proceduri iz opcih uvjeta ili uvjeta koristenja usluge/paketa kojeg imas.

Ja imam jednu liniju na Optimi i da se meni ovak sta desi... bozek... pa prvo bi isao raskid ekspresno ili moze novi ugovor sa full brzinom za 50kn mjesecno,
pa sada trenutno me mole na koljenima da uzmem novi na 2 godine sa full brzinom koliko parica po vdsl-u ide za 130kn ( telefon i fixni pozivi djabe ukljuceni ) +
sto sam u pregovorima sa tehnickom sluzbom da moze ako puste profil onaj koji ja imam zapisan jerbo sam dosao do svih sluzbenih profila i tocno znam koji mi treba za full brzinu s obzirom na "disanje" parice...
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2018., 23:20   #5167
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Racune ne moramo platiti, dobit ce nove ako ikad zatvore kvar. Ma da je za mene doma to bi rjesavao puno azurnije. Starcima net treba za provjeriti mail i video pozive.

Zapravo su sranja s njima krenula pocetkom godine kad su im uvaljali optitv iako im ne treba (imaju total tv), kao i 16mbps net od kojeg jedva dobivaju 5 afaik (zvao sto puta, kita marjanova). Do tada smo imali flat 4mbps (isto i efektivno) neki praaaastari paket i bez ugovorne obveze. A onda se mater jedan dan javila na telefon...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2018., 11:37   #5168
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
Zali se sve dok se ili ne popravi linija ili ti ne raskinu ugovor. Ako vec imas jednu liniju na svoje ime, moze se rijesiti optika za 149kn sa telefonom. Samo se javi u PM
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 20:21   #5169
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ljudi, pomagajte sa savjetom. Izašao sam malo iz štosa jer sam sve prebacio na Bnet pa nemam klanja više sa razno raznim telekomima

Susjedi u istoj zgradi su na Optimi i produžili su telefonskim putem ugovor pred kojih mjesec dana. Međutoa, potpisali su VDSL uslugu od 30 Mbps, a Optima im isporučuje 2 Mbps kad ne puca, a puca često. T-com tehničar je u zgradi svako dopodne i došao je do zaključka da je "degradirala parica" jer u ormaru je 30 Mbps pa bi trebalo da ulože SVOJE novce ili novce zgrade da im se nova žica povuče do stana... što naravno ne dolazi u obzir (od ulaza u zgradu do 3 kata, moš mislit).

Zvali su Bnet jer ih imamo u zgradi i napravili zahtjev za uključenje i žele ubiti ugovor sa Optimom, a Optima naravno preti sa 4 soma kuna penala.

Ajde pomoć, što, kako, kome, kada i zašto pisati, žaliti se jer u stanu na 3. katu nemaju stalnu vezu a kamoli ugovorenih 30 Mbps.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 12:36   #5170
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ljudi, pomagajte sa savjetom. Izašao sam malo iz štosa jer sam sve prebacio na Bnet pa nemam klanja više sa razno raznim telekomima

Susjedi u istoj zgradi su na Optimi i produžili su telefonskim putem ugovor pred kojih mjesec dana. Međutoa, potpisali su VDSL uslugu od 30 Mbps, a Optima im isporučuje 2 Mbps kad ne puca, a puca često. T-com tehničar je u zgradi svako dopodne i došao je do zaključka da je "degradirala parica" jer u ormaru je 30 Mbps pa bi trebalo da ulože SVOJE novce ili novce zgrade da im se nova žica povuče do stana... što naravno ne dolazi u obzir (od ulaza u zgradu do 3 kata, moš mislit).

Zvali su Bnet jer ih imamo u zgradi i napravili zahtjev za uključenje i žele ubiti ugovor sa Optimom, a Optima naravno preti sa 4 soma kuna penala.

Ajde pomoć, što, kako, kome, kada i zašto pisati, žaliti se jer u stanu na 3. katu nemaju stalnu vezu a kamoli ugovorenih 30 Mbps.
Operator je dužan isporučiti najmanje 70% od ugovorene brzine, u protivnom se može dobiti raskid ugovora bez plaćanja. Treba dobro pogledati ugovor, jesu li ugovorili točno 30 Mbpsa ili je onaj raspon od 4 do 60...

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=7860
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 15:01   #5171
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pali su bez ispucanog metka. Sami su ponudili raskid ugovora jer nemaju šta reći više.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 15:07   #5172
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Lako ti je kad si informiran ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 15:13   #5173
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sami su nazvali susjeda taman kad smo razgovarali i dogovarali taktiku. Zvoni mobitel i oni kažu da će izaći ususret i raskinuti ugovor bez penala

No pivu sam svejedno dužan

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2018., 21:33   #5174
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Kratko pitanje, ja sam do danas ostao među zadnjima koji su koristili neku h1 uslugu. Danas sam se odlučio migrirati dalje. pa čitam ugovor H1.

Ja sam ušao u onaj bubanj bez UO; max brzina po parici bla bla. Bilo je to sve ha manje-više ok, ali na official OPTIMU neću, nešto su mrdali brzinama i ne zanima me više.

Kako sam bio bez ugovorne obveze, solo net, navodno moram tražiti prekid usluge sam, naime, ne može novi operater jer nisam imao telefon, pa nemam broj koji bih mogao prenijeti.

Sve sam ja te dokumente pripremio, međutim zapeo sam za jedan članak u ugovoru.

''Naknada za uključenje naplaćuje se na prvom računu u iznosu od ,00kn (PDV uključen)
Razlika do pune cijene naknade za uključenje (750kn, PDV uključen) predstavlja ostvareni popust uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca.''


Taj ugovor je nekako opće napisan, foršpan je bio normalan ugovor, samo što sam ja, naznačeno je dalje, bez ugovora. No nejasan mi je navedeni članak u svakom slučaju.

Jel netko već radio solo isključenje prema H1/optimi, a da je imao tu akciju bez UO?
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 20:40   #5175
animATrIx
Premium
Moj komp
 
animATrIx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Vukovar-Osijek
Postovi: 491
ne vjerujem da ces imati problema nit da ces ista morati platiti. odjavi i prebaci se dalje
animATrIx je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2018., 16:03   #5176
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Cekamo odgovor pa cemo vidjeti za dalje.
Nisu mi odgovorili u roku od 15 dana. Starci lipo prelaze na Vip pa ce im oni pokriti penale, a Optima mi moze puhati u... Kvar su uklonili negdje dan nakon sto je poslan prigovor, nekih 70ak dana od prijave kvara. Aj bok.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 23:04   #5177
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
U procesu sam trazenja stana i doslovno odluka o tome dal cu iznajmit stan ovisi o internetu. Zvao sam Optimu i pitao sto mogu imati na toj i toj adresi. Kazu da mi preko VDSL-a mogu spojiti net do 36 mbita/s. Koliko je vjerovati tome? Tcom preko obicne zice mi max 10 mbita nudi. Kako Optima moze toliko vise i dal koriste nes svoje da sprovedu?


Za stan moram odluciti do sutra, a stvarno ne znam sto da napravim
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 23:32   #5178
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
Ne vjeruj im ni kad "darove" nose, više vjerujem "procjeni" Tcom - a,
i oni koriste VDSL samo se vjerojatno nije potrudio pa ti je dan uopćeni odgovor 10 mbita.

A nisi se potrudio dati info o adresi pa da ti kaže netko konkretno ako zna.
Nema drugih operatera (A1 - Bnet via coax) ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 23:39   #5179
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Dao sam adresu i sve. I ak ima tu nekog sa Šestinskog dola u Zagrebu da javi kako ima sređen net tamo, bilo bi super. Znam da je long shot, al eto.

Ne znam stvarno što da radim, stan je prejeben, ali net mi je bitan i za posao, filmove i igranje. Još bi na to više manje uvijek bila dva kompa spojena.
Čitam temu ovdje i niti jedan pozitivan komenar o Optimi nisam našao.


Od ostalih operatera je Tcom koji daje 10 mbita, Bnet koji koristi njihov kable pa je isto 10mbita i Iskon koji isto daje 10 mbita -.-
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2018., 23:43   #5180
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 433
Za Dubrovacko podrucje mi prvo rekli 24 pa onda 16 a na kraju samo 9mbit haha

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 01:16   #5181
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,504
@xGAME
"Bnet koji koristi njihov kable pa je isto 10mbita" > piši precizno i razgovjetno,
Bnet coax ne koristi tel. parice.

Pitam jeli u objektu ima A1 - Bnet TV na koaksijalnom kabelu ili možda optika od nekog operatera ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 01:24   #5182
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Nema

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 25.10.2018. u 11:12.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 11:25   #5183
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Zovem tcom, kažem da mi Optima garantira da je centrala udaljena 720m i da mi mogu vdsl spojiti na što mi oni odgovaraju kako tamo nema opcije vdsl-a. Blizinu centrale su potvrdili. Kome vjerovat u toj situaciji, stvarno ne znam.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 11:32   #5184
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Si probao još preko kompare.hr? Da vidiš šta ti oni mogu reći.

Čisto da vidiš dali treća partija može potvrditi jednu od tih priča
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 11:54   #5185
BigMac
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: -
Postovi: 141
BigMac je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 12:11   #5186
Europium
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 210
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Zovem tcom, kažem da mi Optima garantira da je centrala udaljena 720m i da mi mogu vdsl spojiti na što mi oni odgovaraju kako tamo nema opcije vdsl-a. Blizinu centrale su potvrdili. Kome vjerovat u toj situaciji, stvarno ne znam.
Ha gle, uvijek je moguće da optima ima svoj DSLAM sa slobodnim portovima, a HT ne
Europium je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 12:16   #5187
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Si probao još preko kompare.hr? Da vidiš šta ti oni mogu reći.

Čisto da vidiš dali treća partija može potvrditi jednu od tih priča
Thx. Kontaktirao ih i objasno sve.
Napravili testove i Tcom do 10mbita, VIP/A1 do 20mbita, a Optima do 34.77 mbita/s.
Ali to je sve DO

Izvrtio je par za redom testova i uredno mu bacalo 34.77 mbita.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 25.10.2018. u 12:37.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 14:29   #5188
stojaleo
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Zovem tcom, kažem da mi Optima garantira da je centrala udaljena 720m i da mi mogu vdsl spojiti na što mi oni odgovaraju kako tamo nema opcije vdsl-a. Blizinu centrale su potvrdili. Kome vjerovat u toj situaciji, stvarno ne znam.
ja sam sa tcom prešo na optimu jer su mi rekli da mogu dobit 50 mbit, isto spika sa centralom i dobio sam ih, ali znači tu sam brzinu imo i u tcomu.
stojaleo je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 15:05   #5189
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Znači dobio si brzinu koju su ti rekli da možeš imati, 50 mbit? Sam dobro shvatio?
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2018., 15:07   #5190
shanta
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2015
Lokacija: Split
Postovi: 87
Ja sam u Splitu, podizali su mi brzinu s 10 na 20mbit/s, u konačnici imam između 25 i 35,nikad manje.
Moja su iskustva pozitivna, očito.
shanta je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na