Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2011., 12:50   #1
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Bežično upravljanje zvučnicima

Imam Jamo zvučničke kutije,koje bi htio spojiti sa palzmom panasonic s20,ali ne bi htio nikakve kabele,e sad ne znam jel to ikako moguće....
da li je ovo rješenje :

http://www.ronis.hr/index.asp?logite...650/HARMONY650

ako ne,postoji li nešto drugo da se ne moram zezati sa kabelima?
Deni80 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 14:08   #2
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Deni80 Pregled postova
Imam Jamo zvučničke kutije,koje bi htio spojiti sa palzmom panasonic s20,ali ne bi htio nikakve kabele,e sad ne znam jel to ikako moguće....
da li je ovo rješenje :

http://www.ronis.hr/index.asp?logite...650/HARMONY650

ako ne,postoji li nešto drugo da se ne moram zezati sa kabelima?

hm sta ti tocno zelis?
spojit zvucnike na tv bez kabela?

stvarno mi nije jasno ovo tvoje pitanje...

edit: i kako daljinac upada u tu pricu?
__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2011., 14:15   #3
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Točno. Imati zvuk sa jamo zvučnika a ne sa zvučnika od tv-a
Deni80 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 14:24   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
znači treba ti pojačalo/reciever (daljinski ćeš dobiti u paketu) i kabeli, ništa bežično osim dedicated rješenja, a to znači da imaš jamo zvučničke viška.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 14:36   #5
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,168
Kako? Prvo zvučnici moraju imat svoje pojačalo da bi radili kao dodatni zvučnici. S20 ima sa strane L i R in, a i audio 3.5 mm za slušalice/zvučnike. Možeš spojit preko hdmi kabla još. Nadam se da ti Jamo zvučnici imaju receiver pa da sve ide preko njega. Jedino je problem što ti oćeš spojit sve bez kablova i sve kontrolirat preko daljinskog, pa čak i zvučnike, što mi uopće nejde u glavu kako sve to spojit wireless te da to radi...Nisi objasnio točno šta oćeš. Ovo šta si reko ne kužim. Ne želiš imat nikakve kablove? Štemaj zid.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Logitech Zone Vibe 100 Wireless, Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB / Huawei P50 Pro Golden Black, 8/256GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2011., 14:36   #6
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
znači treba ti pojačalo/reciever (daljinski ćeš dobiti u paketu) i kabeli, ništa bežično osim dedicated rješenja, a to znači da imaš jamo zvučničke viška.
imam receiver onkyo tx sr 304-e,dolby digital...mislio sam da ga ne spajam ako ne moram
hmm....i kako da najjednostavnije spojim sve to sa tv-om
Deni80 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2011., 08:30   #7
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
jamo na onkyo,onkyo optickim kablom na tv. kraj price
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 02:16   #8
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
jamo na onkyo,onkyo optickim kablom na tv. kraj price
Hvala. Jel preko optičkog najbolji zvuk,ili preko koaksijalnog?
I mogu li zvučnike spojiti onim banana chinchevima sa onkyom? ako ne,onda koje kabele za zvučnike uzeti,ne da mi se previše petljati sa time po sobi,htio bi da se čim manje vidi...
Deni80 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 07:20   #9
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
nebudes sigurno skuzio razliku izmedju optike i coaxa, coax je jeftiniji uzmi njega i spoji s njim...

ne kuzim s kakvim banana chincevima, kakvi su to zvucnici? pa na recieveru imas one glupave kvacice za zvucnike, kak ces ugurat bananu unutra?
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 14:43   #10
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Kužim. Jel to ovaj kabel : http://www.sony.hr/product/cab-coaxi...l-audio-cables
i koji preporučate?
što se tiče zvučničkih kabela nemam ni to,šta je ok a da nije baš skupo?
Deni80 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2011., 15:43   #11
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Dozvolite da se malo umješam u topic jer imam slično pitanje.

HTPC sam spojio na Panasonicovo kućno kino (mislim da je model SA-PT55, ali ne uzimajte me za riječ). E sad, od tog kućnog kina sam iskoristio sub, centralni zvučnik i dva prednja satelita. Htio bi nekako iskoristiti i stražnja dva satelita, ali significant other eksplicitno zabranjuje provlačenje kanalica, kablova po zidovima, ispod tepiha (dapače, nemamo ga ) i sl. Na koji način da ja ta stražnje nekako bežićno spojim na kućno kino? Ili da li ima nešto slično rješenje koje ću ja spojiti na HTPC i dobiti zvučnike okolo sebe bežićno spojene? znači, ne mora biti baš kućno kino, može neka komponenta u koju ću ubaciti 5.1 zvuk, a ona će ju distribuirati po okolnim zvučnicima...naravno, poželjno je da nije red cijene rabljenog Golfa 4 SDI-a....
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2011., 15:47   #12
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Lijepo ti ženi objasni koliko to sve košta i koliko cipela može kupiti ako prestane kenjat protiv kablova. Kablovi se uvijek mogu sakriti, a bežična rješenja zahtjevaju napajanje, pa opet ima žica. Staviš ukrasne lajsne i kroz njih kablove i to je to. Ako imaš podrum, probuši deku na tri mjesta i problem rješen. Tako sam kod staraca provukao utp za maxtv jer stvarno nema drugog načina za provuč kabl. S jedne strane dnevne je kuhnja (kabel no no), s druge strane radijator i balkonska vrata do poda (opet kabel no no), a u podrumu nutko ne živi i nikome ne smeta kabel koji ide po stropu. Jedna rupa iza regala (spojen maxtv), a druga rupa iza komode na kojoj su i tel i ruter.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 12:18   #13
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Je, dobar argument za cipele. Al kad me pita: A kaj će ti to? Pa imas tu ova dva zvučnika! Ajd ti objasni Žene su to, nemoš ti žensku logiku pobit
Podruma nemam. No, lagano lobiram da nabavimo tepih
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 12:32   #14
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Mda, (pre)poznato mi je ovo nešto...


Uglavnom, nije neko rješenje gurati kablove ispod tepiha, prije ili poslije dobiti ćeš "zmiju" po tepihu od ugaženosti, tako da ti to (pretpostavljam) "ne igra" (pogotovo ako je iole bolji/deblji kabel u pitanju).

Ja sam taj problem riješio micanjem parket-lajsne, podrezao sam parket za cca 1cm, napravio žlijeb za kabel, položio ga i vratio lajsnu na mjesto.

Zayebancija zagarantirana, ali isplatilo se

Izuzev gorepredloženih "rupa i podruma", ja drugo rješenje ne vidim...
  Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 12:36   #15
Ivan_Brajcic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Sesvete
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Oggy_Hr Pregled postova
Je, dobar argument za cipele. Al kad me pita: A kaj će ti to? Pa imas tu ova dva zvučnika! Ajd ti objasni Žene su to, nemoš ti žensku logiku pobit
Podruma nemam. No, lagano lobiram da nabavimo tepih
Lijepo ti ženu pitaj da ti objasni kaj će ti ona. Je*eš kuću u kojoj ne smiješ ništa, to je više zatvor...

Nabavljaj tepih i nadaj se da neće biti alergična na sitne izbočine od kabela. Ili nabavi debeli tepih. Ionako nemaš previše izbora.
__________________
Ne tehničkim forumima uvijek me smetala samo jedna stvar, a ta je da se svode na peder-party. Zašto žene ne vole tehnikalije, nikad mi nije bilo jasno...
Ivan_Brajcic je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 12:41   #16
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Ivan_Brajcic Pregled postova
Lijepo ti ženu pitaj da ti objasni kaj će ti ona. Je*eš kuću u kojoj ne smiješ ništa, to je više zatvor...
Aahaa, jel si ti uopće oženjen? Šala, napravio sam ja dosta toga, ali ovo preljeva kap pa ne bi baš inzistirao
Citiraj:
Nabavljaj tepih i nadaj se da neće biti alergična na sitne izbočine od kabela. Ili nabavi debeli tepih. Ionako nemaš previše izbora.
Budem neku ogromnu cufastu medvjeđu kožu sa medvjeđom glavom. Kad to vidi bude rekla; Evo, budem ja postavila kanalice, nije bad. Samo da nema ove grozote
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 12:54   #17
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor windfucker Pregled postova
Ja sam taj problem riješio micanjem parket-lajsne, podrezao sam parket za cca 1cm, napravio žlijeb za kabel, položio ga i vratio lajsnu na mjesto.
potpis na ovo, kod mene je isto ovako izvedeno sa mreznim kabelom od dnevne do dvije sobe. samo sto sam ja imao srecu, jer je bilo dovoljno maknuti samo lajsne jer parket je taman svugdje po ~0.5cm odmaknut od zida.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 15:37   #18
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Ha s kanalicama bi bilo najlakše i jeftinije od tepiha Osim ak ima mjesta/mogućnosti ispod lajsne od parketa. A kanalice neke čim tanje/manje i obostrano ljepljivu traku i staviti po zidu skroz do poda (jednostavno i čisto). Sad jedino ak oporba baš ne dopušta kanalice
Quick22 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2011., 17:28   #19
Oggy_Hr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: VG
Postovi: 134
Citiraj:
Autor Quick22 Pregled postova
Ha s kanalicama bi bilo najlakše i jeftinije od tepiha Osim ak ima mjesta/mogućnosti ispod lajsne od parketa. A kanalice neke čim tanje/manje i obostrano ljepljivu traku i staviti po zidu skroz do poda (jednostavno i čisto). Sad jedino ak oporba baš ne dopušta kanalice
Oporba je bila poprilično jasna glede kanalica nažalost
No, ako nađem neke stvarno, stvarno minijaturne kanalice možda oporba usvoji novi amandman. I ovo oko ljepljive trake mi je malo sumnjivo. Lijepim to na pokrečeni zid, nisam ziher da bu to držalo kak bog zapovjeda...
Oggy_Hr je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2011., 01:31   #20
Deni80
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: R
Postovi: 33
Citiraj:
Autor Deni80 Pregled postova
Kužim. Jel to ovaj kabel : http://www.sony.hr/product/cab-coaxi...l-audio-cables
i koji preporučate?
što se tiče zvučničkih kabela nemam ni to,šta je ok a da nije baš skupo?
Može mi neko odgovorit na pitanje ?
Deni80 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 07:19   #21
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
uzmi najobicniji kabel s cinchevima i amen.
meni nema razlike između tog kabla i optike, al opet spajam optikom jer sam jeftino nabavil na ebay-u

@oggy
cekaj priliku dok budes mogel pregovarati s necim, do onda pati...jbg

Zadnje izmijenjeno od: domis. 07.02.2011. u 07:26.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2011., 19:10   #22
Quick22
Premium
Moj komp
 
Quick22's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 113
Citiraj:
Autor Oggy_Hr Pregled postova
Oporba je bila poprilično jasna glede kanalica nažalost
No, ako nađem neke stvarno, stvarno minijaturne kanalice možda oporba usvoji novi amandman. I ovo oko ljepljive trake mi je malo sumnjivo. Lijepim to na pokrečeni zid, nisam ziher da bu to držalo kak bog zapovjeda...
Ne bi smjelo biti problema. Evo kod mene se uspješno drži za zid već više od godinu dana (zid pogletan i obojen). Traka nije zaljepljena skroz po kanalici (2 m dužine) nego na tri mjesta, po 15-ak cm komadi.
Postavljene su uokolo po 3 zida od sobe, nitko ih ne navlači i drže se.
Quick22 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na