Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2012., 02:40   #1081
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Mozda je malo offtopic ali ne znam jeste li i vi primjetili kako u zadnje vrijeme jako cesto ljudi po PCE se zale da im posalju krive komponente iz web shopova, cesce one slabije i jeftinije nego obratno... Pitam se koliko se to cesto desava ako uzmemo u obzir da jako malo ljudi o tome pise po PCE a jos manji broj to i primjeti uopce (pogotovo ako dobe slozenu konfu, tko ce primjetit jeftnijiu memoriju ili disk...). Sad me brine da to mozda rade i namjerno...
@sandrinjo:
moguce da su ti promjenili proc i kad je prvi put bio lap na servisu... A mozda je i sve to cista slucajnost i nisu te htjeli zaebat... Jednio bi bilo pizdarija da nesto rikne i da te onda idu prcat da to nije taj hardver koji si kupio od njih nego da si ga sam zamjenio (a to bi ti mogli rec i sada...)
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 07:08   #1082
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
OT:
Imaš pravo. Jučer se čovjek žalio na temi o Protisu da mu je došao krivi SSD. Na ponudi i računu jedan SSD, a u realnosti došao drugi (isti proizvođač i kapacitet, ali drugi model). Zanimljivo je da se serijski broj sa SSD-a poklapa sa onime na računu. Srećom, nije otvorio pakovanje SSD-a pa ima šanse da to riješi lakše nego u ovom slučaju.
Slažem se da sandrinjo ima pravo na nekakvu naknadu, ali opet...ustanoviti grešku nakon 3 mjeseca je malo too much.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2012., 08:06   #1083
sandrinjo
Premium
Moj komp
 
sandrinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Opatija
Postovi: 29
Brijem da oni i ciljaju na to da je too much ustanoviti grešku nakon toliko vremena, upravo zbog toga jer se jako puno ljudi niti ne razumije u to što kupuje. Nesreća je ta da je to bio komp prvenstveno za moje starce pa nisam niti išao za tim sve dok nisam formatirao disk te htio zavrtiti neku igru na njemu. I onda doživio šok.

@njuskalo
Kako bi oni mogli reći da sam ja sam zamijenio hardver? Valjda imaju nekakav sistem da se vidi ako je laptop otvaran od strane neovlaštene osobe?
__________________
Caramba i carambita!
sandrinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 09:14   #1084
cccp
Premium
Moj komp
 
cccp's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,030
Taj proc je zalemljen na ploču tako da ga nije baš lako zamijeniti.
cccp je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 09:29   #1085
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
A i grafa je integralna što bi značilo da su zamijenili čitavu matičnu ploču. Imam feeling da su nešto zbrljali u servisu kod promjene tastature. Provjeri odgovara li ti model lapa i njegov serijski broj sa onime na računu/kutiji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 11:02   #1086
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
@coconut - dobro je pokriven što se tiče nedostatka. Ima dvije godine da uoči skriveni nedostatak.

Većina nas smo tu entuzijasti pa odmah sve provjerimo, benchamo i slično, no za laika, cpu je skriveni nedostatak. A opet i kad kupimo nešto za nekog opet ne pogledamo sve. Npr, tko bi na prvu ruku skužio da je dobio 5.200 umjesto 7.200 hd...

Evo ubacit ću mu dio zakona da zna na šta se pozvati ako oni budu pravili probleme zbog ta 3 mj.


Citiraj:
Nedostaci za koje prodavatelj ne odgovara

Članak 402.

(1) Prodavatelj ne odgovara za nedostatke ako su u trenutku sklapanja ugovora bili poznati kupcu ili mu nisu mogli ostati nepoznati.
(2) Smatra se da nisu mogli ostati nepoznati kupcu oni nedostaci koje bi brižljiva osoba s prosječnim znanjem i iskustvom osobe istog zanimanja i struke kao kupac mogla lako opaziti pri uobičajenom pregledu stvari.
(3) Odredba stavka 2. ovoga članka ne primjenjuje se na ugovore koje fizička osoba kao kupac sklapa izvan svoje gospodarske ili profesionalne djelatnosti s fizičkom ili pravnom osobom koja kao prodavatelj djeluje u okviru svoje gospodarske ili profesionalne djelatnosti (potrošački ugovor).
(4) Ali prodavatelj odgovara i za nedostatke koje je kupac mogao lako opaziti ako je izjavio da stvar nema nikakve nedostatke ili da stvar ima određena svojstva ili odlike.

Pregled stvari i vidljivi nedostaci

Članak 403.

(1) Kupac je dužan primljenu stvar na uobičajeni način pregledati ili je dati na pregled, čim je to prema redovitom tijeku stvari moguće, i o vidljivim nedostacima obavijestiti prodavatelja u roku od osam dana, a kod trgovačkog ugovora bez odgađanja, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.
(2) Kad je pregled izvršen u nazočnosti obiju strana, kupac je dužan svoje primjedbe zbog vidljivih nedostataka priopćiti prodavatelju odmah, inače gubi pravo koje mu po toj osnovi pripada.
(3) Ako je kupac otpremio stvar dalje bez pretovara, a prodavatelju je pri sklapanju ugovora bila poznata ili morala biti poznata mogućnost takve daljnje otpreme, pregled stvari može biti odgođen do njezina prispijeća u novo odredišno mjesto, i u tom slučaju kupac je dužan prodavatelja obavijestiti o nedostacima čim je po redovitom tijeku stvari mogao za njih doznati od svojih klijenata.
(4) Kod potrošačkih ugovora potrošač kao kupac nije obvezan pregledati stvar niti je dati na pregled, ali je obvezan obavijestiti prodavatelja o postojanju vidljivih nedostataka u roku od dva mjeseca od dana kad je otkrio nedostatak.

Skriveni nedostaci

Članak 404.

(1) Kad se nakon primitka stvari od strane kupca pokaže da stvar ima neki nedostatak koji se nije mogao otkriti uobičajenim pregledom prilikom preuzimanja stvari, kupac je dužan, pod prijetnjom gubitka prava, o tom nedostatku obavijestiti prodavatelja u roku od dva mjeseca računajući od dana kad je nedostatak otkrio, a kod trgovačkog ugovora – bez odgađanja.
(2) Prodavatelj ne odgovara za nedostatke koji se pokažu pošto proteknu dvije godine od predaje stvari, a kod trgovačkog ugovora šest mjeseci.
(3) Kod prodaje rabljenih stvari ugovorne strane mogu ugovoriti rok od jedne godine, a kod trgovačkih ugovora i kraći rok.
(4) Ugovorom se mogu produljiti rokovi iz stavka 2. i 3. ovoga članka.

S time da 402 st. 2 podrazumijeva da npr fali napajanje.. ili da npr. fali f3 tipka (to mi se frendici desilo kod kupovine tipkovnice

No WIFI nije zalemljen. Što znači da ili se desilo nešto ala operacija slijepog crijeva, a oni mislili da treba bubreg izvaditi ili su sa namjerom to napravili. Ili je neka veča muljaža u pitanju. Vjerovatno ni nema veze sa ADM-om, pogotovo ako su slali u servis za wifi.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 03.01.2012. u 11:11.
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:41   #1087
sandrinjo
Premium
Moj komp
 
sandrinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Opatija
Postovi: 29
Odgovorili su.

Kazu da su u servisu najvjerojatnije ugradili krivu reviziju MBO i da im posaljem laptop.

Naravno sad mi ne preostaje nista drugo nego poslat im laptop (o svom trosku naravno, zasto ne placati tudje greske?!) i cekati tko zna koliko...

Hvala svima na savjetima!
__________________
Caramba i carambita!
sandrinjo je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:51   #1088
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Možeš se natezati za poštarinu, ali vjerujem da ti se to ne da.


Ali: poslikaj lap sa svih strana, pogotovo serijske i sve što možeš.
Također ne zaboravi da na sve što bude promjenjeno imaš novu garanciju ispočetka.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:52   #1089
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Nazoveš ih i s obzirom na situaciju mislim da bi bilo fer da prihvate da ide na njihov trošak.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:59   #1090
sandrinjo
Premium
Moj komp
 
sandrinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Opatija
Postovi: 29
Na čiji trošak? U ADM-u će mi reći da je greška servisa pa oni neće plaćati poštarinu, a u servisu čisto sumnjam da će to odobriti. Začarani krug, plati i šuti...
__________________
Caramba i carambita!
sandrinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2012., 16:24   #1091
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
edit: malo kasnim, moze brisati post
rendula je online   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 11:42   #1092
Sharkyxxl
Premium
Moj komp
 
Sharkyxxl's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Jučer sam imao fini slučaj, idem kupiti podlogu za niša i fino reko daj mi nekaj od 130 do 160kn i ok, nađemo mi u vitrini to, i razer podloga 142,00kn piše lijepo cijena na njoj, ok reko daj mi tu za142,00kn.
Dođemo na blagajnu, vadim diners, veli prodavač "malo" je skuplje na diners +5% i panično grebe cijenu s kutije, reko može (konj), platim ja, uzmem slip i račun i krenem s autom i ne da mi vrag mira pogledam ja na račun kad gore 168,00 kn. Ok rastu magareće uši, okrećem auto i fino nazad.
Dođem u dućan i pitam kolko je to 5% na 142,00 kn kaj nije to cca 150,00kn ?
E sad ide priča pa nije to ta cijena kaj je pisalo nego je druga cijena u blagajni, ok reko al jel znate da kaj piše na artiklu po tome morate prodavati inače je to prevara potrošača, e sad odgovor pa kaj da piše besplatno da vam damo besplatno ?
Reko znate kaj to vam je za prijavu inspektorima, al mi se neda jebat s vama, žalosno da me pokušavate zavaljat/prevariti na ovak sitnu cifru, reko aj ti to storniraj i jebi se i ti i tvoj dućan.
Uglavnom nejdem već dugo u links radi coolera, a sad i adm otpada, taman kad im krene svi se razbahate ... žalosno.
Jel ima više uopće kakav normalan dućan bez ovakvih jeftinih klošarskih fora u Zg?
Sharkyxxl je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 14:33   #1093
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Teško ćeš nać pošteniji dućan.

Oni svi ganjaju profit. Profit im je kralj, a gotovina kraljica.
Nemoj na kreditnu karticu gledat kao na pogodnost, nego sredstvo za hitne slučajeve. Čak ćeš i na debitnu karticu platit *proviziju*. Ne jednom sam se tako opekao. Banke fuj.
  Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 23:02   #1094
g52
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Sharkyxxl Pregled postova
Jučer sam imao fini slučaj, idem kupiti podlogu za niša i fino reko daj mi nekaj od 130 do 160kn i ok, nađemo mi u vitrini to, i razer podloga 142,00kn piše lijepo cijena na njoj, ok reko daj mi tu za142,00kn.
Dođemo na blagajnu, vadim diners, veli prodavač "malo" je skuplje na diners +5% i panično grebe cijenu s kutije, reko može (konj), platim ja, uzmem slip i račun i krenem s autom i ne da mi vrag mira pogledam ja na račun kad gore 168,00 kn. Ok rastu magareće uši, okrećem auto i fino nazad.
Dođem u dućan i pitam kolko je to 5% na 142,00 kn kaj nije to cca 150,00kn ?
E sad ide priča pa nije to ta cijena kaj je pisalo nego je druga cijena u blagajni, ok reko al jel znate da kaj piše na artiklu po tome morate prodavati inače je to prevara potrošača, e sad odgovor pa kaj da piše besplatno da vam damo besplatno ?
Reko znate kaj to vam je za prijavu inspektorima, al mi se neda jebat s vama, žalosno da me pokušavate zavaljat/prevariti na ovak sitnu cifru, reko aj ti to storniraj i jebi se i ti i tvoj dućan.
Uglavnom nejdem već dugo u links radi coolera, a sad i adm otpada, taman kad im krene svi se razbahate ... žalosno.
Jel ima više uopće kakav normalan dućan bez ovakvih jeftinih klošarskih fora u Zg?
Evo, do ovog slucaja sve pohvale za ADM. No, nevezano uz to, mislim da opcenito ekipi prolaze ovakve stvari samo zato sto se ljudima ne da zajebavati za male cifre. Da mu cesce upada inspekcija, mislim da bi se predomislio.
I da, da pise besplatno, trebao bi dat besplatno, a ne naplatit na blagajni.
g52 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2012., 11:55   #1095
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Naručih kućište u petak, fino sve dogovorio sa čovjekom putem mail-a i ispitao za cijene, popuste i ostalo vezano za ostali hardware.
Kućište zapakirano i poslano u ponedjeljak oko 18h, vaganje i ostalo sređeno oko 22h, a stiglo mi je jutros oko 9:30h.
Platio pouzećem i sve prošlo u redu, roba ispravna i svi dodaci su stigli uz proizvod.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2012., 12:24   #1096
QuidZz
Premium