Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2017., 07:27   #1
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
BTC kartice

Ima ih puno, neke poznatije koliko vidim su Wirex, Bitstamp, Xapo, Cryptopay...

Wirex je u nekom restrukturiranju, Xapo obavlja pretvaranje BTC u fiat valutu tek prilikom transakcije što meni osobno ne odgovara.

Bitstamp ima dosta velika davanja, koja su ipak manja nego na bankomatu, ali postavlja se i pitanje anonimnosti/izbjegavanja poreza budući da kartica glasi na ime i prezime.


Koju ste vi odabrali i zašto, te kako ste zadovoljni njome?
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2017., 08:06   #2
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Koristim Wirex aka e-coin. Pa evo ako netko treba može se regati preko mene i dobiti 25% popust na karticu. https://www.e-coin.io/?ref=704501008...d6e02a47d3ba23

Najviše ju koristim za naručivanje online tipa ebay, aliex (koristim virtualnu USD)... sve za sada ok prolazilo.

Uskoro ću malo više o tome napisati, provizije, itd... jer sam još u fazi testiranja fizičke mastercard kartice koja mi je došla nedavno.
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.03.2017., 18:43   #3
drz_nedaj
Axl Rose
Moj komp
 
drz_nedaj's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 395
Takodjer me zanima sto dalje.. kako opipat izrudareni novac jednog dana?


Sent from my iPhone using Tapatalk
drz_nedaj je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 08:08   #4
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Jel ima ovdje zainteresiranih za kupovinu btc za keš?
Ili bilo koje druge kriptovalute?

Mislim da bi to bilo bolje neg da si na račune isplaćujemo. Naravno ako ima zainteresiranih.
orbital_station je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 08:48   #5
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Naravno da bi bilo bolje...ali računaj da taj tko kupuje uzima bar 10% a onda si na istom kao da isplatiš na bankomatu, preko kartice, itd...

-----------------------------------------------
Što se tiče kartice, Wirex-a (registracija - preko referal dobivate 25% jefitniju karticu, pa kada se regate svoj referal dajte frendu poznatiku... )/ napravite si virtualnu USD i fizičku naručite EUR

Kartica jako dobro funkcionira na svemu, plaćanja računa (npr struje preko hepi aplikacije), kupovine bonova (tele2), plaćanja goriva na benzi, plaćanje u trgovini pa do dizanja samih kuna na bankomatu (zaba).

Ukratko možete ju koristiti svuda kao bilo koju kreditnu karticu.

U bilo kojem gore navedenom slučaju, ugrubo gubite oko 8% ukupno kada se sve spoji i računa (prebacivanje BTC na karticu zatim taj btc morate promjeniti u EUR - na wirexu je tečaj cc 4% manji nego što je u tom trenutku dalje, zatim miners fee provizija koja nije puno + dodatno još cc 3% provizija prilikom transakcija).

Na bankomatu dizanje još dodatno se naplačuje oko 20kn po transakciji, pa ako dižete lovu dižite više a ne 100kn i takve manje iznose... Jer za 100kn će vam skunuti oko 20kn a i za 10k kn će vam skinuti 20kn...



-----------------------------------------------

Najjeftinija opcija prodaje BTC je kupovina direkt u BTC, npr preko UZI-a ili neke druge trgovine koja prima BTC.

Zadnje izmijenjeno od: FRipper. 31.03.2017. u 09:49.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 09:41   #6
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Kad smo kod provizije ima ko za prodati btca ili etha?
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 09:46   #7
orbital_station
Premium
Moj komp
 
orbital_station's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 285
Ako zanemarimo poreznu, koliko % izgubim ako sa bitkonana plaćam na tekući/devizni?
Jel tko polvačio sa bitkonana ikad?
orbital_station je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 09:48   #8
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Kad smo kod provizije ima ko za prodati btca ili etha?
ima...

Citiraj:
Autor orbital_station Pregled postova
Ako zanemarimo poreznu, koliko % izgubim ako sa bitkonana plaćam na tekući/devizni?
Jel tko polvačio sa bitkonana ikad?
Devizni, oko 1e ti je transakcija (s krakena) + gubiš nešto na prodaji eur-kn (računaš tečaj za kupoprodaju deviza). Ukratko skoro ništa ne gubiš...ali eto, porezna
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 09:56   #9
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Devizni zaboravite, banka blokira transakcije. Traze podrijetlo imovine i svasta, ne isplati se zivaca, prijatelj je probao na maloj transakciji sa rba. Ako neko hoce prodati neka se javi, kupujem sve sto imate. Treba mi za bankomat i exchange
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 10:08   #10
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
ima...



Devizni, oko 1e ti je transakcija (s krakena) + gubiš nešto na prodaji eur-kn (računaš tečaj za kupoprodaju deviza). Ukratko skoro ništa ne gubiš...ali eto, porezna

a u slucaju da nemas primanja i stavljas na ziro samo izmajnano , ne prelazis godisnji onaj limit , znaci opet nikakvih davanja nemas dodatno?

ili mozda bolje tekuci?
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2017., 10:09   #11
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Gle, porezna prati sve... tako da te lako mogu pozvati na razgovor i naplatiti ti porez.

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Devizni zaboravite, banka blokira transakcije. Traze podrijetlo imovine i svasta, ne isplati se zivaca, prijatelj je probao na maloj transakciji sa rba. Ako neko hoce prodati neka se javi, kupujem sve sto imate. Treba mi za bankomat i exchange
Koliko uzimaš posto?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 10:21