Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2011., 11:26   #1861
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ne kužim, pojasni malo. Ako misliš da se taj auto, u takvom stanju, te kilometraže i cijene može nać jeftinije, linkaj malo.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 11:33   #1862
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Stisnuti na kratko i držati putnu brzinu koliko ide su dvije jaako različite stvari.
Normalno da troši 14L kad je vožen koliko ide cijelom relacijom(220 po satu).



Ma da, i onda je svizac....
Ne trebaš mi pričat o čipiranim dizelima, maloj potrošnji i ostalim pričicama za malu djecu za laku noć. Imam radionu kući otkad postojim, a kum radi u VW ovlaštenom di gazda isprobava sve čipove koji su uopće dostupni za vw tdi-e, konkretno baš na 2.0tdi motoru.
Najjače su mi te fame da dizel ide maltene na zrak a ne da troši naftu, božesačuvaj.... Jasna stvar je da ako hoćeš da nešto ide, onda mora i trošit srazmjerno količini konjice pod haubom i težini cigle na gasu, ili kad se voziš ko penzić da tako malo onda i troši....

jopis slažem se.

ja svog CDI-a nemogu prodati i odlučio sam se na čip.

sa 170ks i 400nm na 205 ks i 470nm za cca 500 eura.(stol testiranje sve) poznanik je uradio na svome istu stvar auto ide osjetno bolje,nikakvih problema a sto se tice potrosnje auto troši više i to je logično i normalno.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2011., 11:48   #1863
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim, pojasni malo. Ako misliš da se taj auto, u takvom stanju, te kilometraže i cijene može nać jeftinije, linkaj malo.
Pisti ih, ljubomorni su Iako bi ja rađe uzeo starijeg pa dizela..

Za to godište cijena taman

Al opet treba kupovat čim noviji auto, znaš kako se kaže najbolji je novi bez obzira koje je marke!

U toj klasi mi nepostoji ljepši auto od tog brava, a sad idem odigrat loto
http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-bra...-oglas-4084063
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 15:51   #1864
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ne kužim, pojasni malo. Ako misliš da se taj auto, u takvom stanju, te kilometraže i cijene može nać jeftinije, linkaj malo.
Ma ne mislim ja da je taj auto loš. Niti da ima puno jeftinijih istih modela.
Ali po omjeru uloženo/dobiveno je daleko lošija opcija od onog megane-a.

Prednosti megane-a:

- 2 godine mlađi
- manje prijeđenih kilometara
- 1.6 motor u odnosu na 1.4 kod fiata

Oprema koju taj fiat nema u odnosu na predloženog meganea:

- automatska klima
- aluminijski naplatci
- kožom presvučeni volan i ručica mjenjača
- maglenke
- grijani retrovizori

Samo želim naglasiti prednosti auta kojeg sam predložio a koje su značajne i bitne kod izbora automobila. A razlike u cijeni praktički nema. Ali dobro, čovjek je odlučio i to je to.

Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Pisti ih, ljubomorni su
Ni o kakvoj se ljubomori ovdje ne radi a pogotovo ne spram navedenih automobila. Tako da nema potrebe za spuštanjem na nisku razinu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 16:42   #1865
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
A koji megan? Ja na njuškalo vidim samo 12000€ pa naviše za 1.6.. Jedino stari model, al za njega je bravo klasu bolji auto..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 17:21   #1866
kripton
Cars & Tunning
Moj komp
 
kripton's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vukovar - Rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
A koji megan? Ja na njuškalo vidim samo 12000€ pa naviše za 1.6.. Jedino stari model, al za njega je bravo klasu bolji auto..
A dobro sad, necemo bas pretjerivati. Nije baš da usporedjujemo Yugo i Yarisa
Zadnja serija Megana je sigurno dobra, baš zato što je zadnja nema dječije bolesti, problemi prvih serija su riješeni dok je novi Bravo, pa to, nov
Inace, Bravo je super auto, ali ovo je prva serija? A znate kako se kaže, prvi macici se ne zadržavaju da ne budem preokrutan.
__________________
NovA Squadron

D6C DOHC GTi 16v | D2A SOHC on 2Barrel-Solex 8v | Red Devil | D2F SOHC GTi 8v |

Zadnje izmijenjeno od: kripton. 31.12.2011. u 17:26.
kripton je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 17:58   #1867
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
A nije prva serija tipo, bravo,stilo,bravo.. Isto tako i megan nije prva serija..Kolko se uopče može pouzdat jer svaki novi model je novi, temeljno dorađeni i bolji od starog..


Nego da se nadovežem na megane 2010.g za 8000€ 1.6 16v??Isplatilo se svakako uzeti, mada sumnjam u tu cijenu pa ko bi za tak male novce prodavao godinu dana stari auto, evo gledam cijene sve prek 12k€..

Megane je definitivno prekrasan auto ima ga moj bratič 1.6 sport paket, sve 5 osim kaj je motor malo preslab..
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 18:03   #1868
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,677
Brajo (kako ga odmilja zovemo) nije losh autic, ali samo sa JTD motorima.. Nedavno sam ima prilike voziti 1.4 90Ks 6-speed do zagreba i nazad, mogu samo reci da se ponasa ko krepana macka.
Nema snage za povuci, triba ga prakticki klati u crveno da bi salta u vecu brzinu. Nas 4 muska u autu + klima, ovaj ne moze drzati brzinu u 4.-toj po blagoj blagoj uzbrdici.
Cak ne moze ni zaslajfati par metara, isprobano na vise odmorista i sa razlicitim vozacima.. Da neko nebi reka, auto je star 2god i uredno je servisiran i ocuvan,
jednostavno je motor previse tvornicki prigusen.. Po meni razocaranje, dok s druge strane JTD itekako dobro ide..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 18:37   #1869
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Pa svi motori su skoro isti u tim autima ispod 100 konja svi se vuku..Naravno to je stvar osobnih potreba, a ne stvar loših motora. Zato postoje jači motori..

Za nekog su ti motori prava mjera.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 19:37   #1870
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,677
Nije stvar u osobnoj potrebi ni u konjazi, ovaj motor se IMO ponasa ko da ima 60-tak konja. Kad se to upari s kilazom koju ovaj auto ima, dodjes do zakljucka da je takav motor preslab za ista drugo osim za gradsku voznjicu i prijevoz od destinacije A do B.. Moj kolega, koji trenutno ima novi Bravo 1.4 90KS 6-speed star 3god, sam kaze da je ko krepan.. Ne ide a trosi dobrano. Njegov bivsi punto 1.2 je bija puno odzivniji i startniji a ujedno je i manje trosija. Zelim samo reci da se auto ne ponasa kao da ima 90 konja, niti malo.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 31.12.2011. u 19:43.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2011., 20:10   #1871
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Zaboravljaš da taj auto ima 1300-1400 kg mase. A 90 konja na tu masu nije baš neka sreća. Nije isto 90 konja na 900 kg koliko su prije imali auti te klase i na 1400 kg koliko otprilike imaju danas. + još je motor zagušen sa euro 4, euro 5 normama, neznam koliko katalizatora itd.
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 20:14   #1872
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Bravo je prevelik i pretezak za 90ks benzinca i od takvog motora ne treba ocekivat puno.
Inace, sad ce se nekima kosa dic na glavi, vecina europskih 1.4 ili 1.6 benzinaca su 0 bodova naspram japanskih ekvivalenata. Zilavi su i kilave se. U podrumu imaju nesto vise snage ali jako teskog srca idu u okretaje a onda locu ko blesavi.

btw. ja sam sa svojim Suzuki 1.6 VVT 120KS prezadovoljan i motor je ugodno iznenadenje i po potrosnji i po perf. 60000tkm bez problem, 9 u gradu i 7,8 na autoputu sa normalnom voznjom. Manji 1.5 VVT je isto super ali trosi ko blesav, vise od 1.6..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.12.2011. u 20:25.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 01:59   #1873
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Nisu li ovo "marine" akumulatori, tj dual use, za duboka pražnjenja i starter, što
ti u autu nikako ne treba, pa nema ni potrebe dat 2K kn za njega.
Bravo... U prethodnim postovima sam spomenuo da ti akumulatori još nisu isplativi za komercijalnu upotrebu. Je li bolje 3x500 kn za obični aku (3x5god) nego 1x2000kn npr. 10god.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 10:27   #1874
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
bravo(II) 1.4 90ks
12,5s
1180kg

megane (II) 1.4 100ks
12,5s
1140kg

307 1.4 90ks
12,7s
1145kg

golf 5 1.4 90ks
12,9s
1176kg

leon(II) 1.4 85ks
13,7s
1151kg

Bravo je najbolji od sviju što se tiče performansi
Sretna nova
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 12:29   #1875
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Ma ne mislim ja da je taj auto loš. Niti da ima puno jeftinijih istih modela.
Ali po omjeru uloženo/dobiveno je daleko lošija opcija od onog megane-a.

Prednosti megane-a:

- 2 godine mlađi
- manje prijeđenih kilometara
- 1.6 motor u odnosu na 1.4 kod fiata

Oprema koju taj fiat nema u odnosu na predloženog meganea:

- automatska klima
- aluminijski naplatci
- kožom presvučeni volan i ručica mjenjača
- maglenke
- grijani retrovizori

Samo želim naglasiti prednosti auta kojeg sam predložio a koje su značajne i bitne kod izbora automobila. A razlike u cijeni praktički nema. Ali dobro, čovjek je odlučio i to je to.
Sve to stoji. Kupnjom meganea dobijaš istu kvadraturu auta s nešto više opreme. Ak će mo tak gledat, vjerojatno bi se još jeftinije našla i neka dacia al nju nitko ne spominje. S druge strane bravo je izvana/iznutra neuporedivo ljepši i modernijeg izgleda. A u velikoj većini, dizajn prodaje aute.
Ali ti si rekao da su ga oženili što je IMO besmislica. Oženili bi ga da je taj bravo platio hrpu novaca. Ovako pričat da su ga oženili nema veze s mozgom. Po tome nitko ne bi kupovao bravo, nego samo megana, ili bi se našao neki još jeftiniji hyundai, ili kia, ili dacia za još manje novce, itd. Ko bi kupovao smart da se samo gleda kvadratura auta? Ili audi A3 ak za te novce kupiš limuzinu srednje klase?
Frend je iako na pragu 40-ih, novi vozač. Nije dosad vozio ni posjedovao auto (mislim, ima vozačku, znao je vozit tu i tam). Čovjek radi doma, i vozikao je skuter kad mu je zatrebalo. Al sad se oženio i beba je na putu pa je auto postao must have. Linkao sam ja njemu par meganea što sam našao, al njemu su to toliko ružni auti, pogotovo iznutra, da je rekao nema šanse. Auto ima klimu, prozore na struju, putno računalo, daljinsko centralno zaključavanje i 4 nove zimske gume. Njemu dosta. To što nije automatska klima, tak i tak nema neke prevelike veze realno gledajući. A i bez ovih ostalih stvari što si nabrojao se također može. Čovjek se čak ni ne veseli autu kao što bi masa ljudi, kupio ga je iz potrebe. I zadovoljava njegove potrebe, u super je stanju itd. Mislim, ni ja također ne bih kupio meganea, čisto zbog dizajna. Izvana bih mi još i prošao, al iznutra...


Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Brajo (kako ga odmilja zovemo) nije losh autic, ali samo sa JTD motorima.. Nedavno sam ima prilike voziti 1.4 90Ks 6-speed do zagreba i nazad, mogu samo reci da se ponasa ko krepana macka.
Nema snage za povuci, triba ga prakticki klati u crveno da bi salta u vecu brzinu. Nas 4 muska u autu + klima, ovaj ne moze drzati brzinu u 4.-toj po blagoj blagoj uzbrdici.
Cak ne moze ni zaslajfati par metara, isprobano na vise odmorista i sa razlicitim vozacima.. Da neko nebi reka, auto je star 2god i uredno je servisiran i ocuvan,
jednostavno je motor previse tvornicki prigusen.. Po meni razocaranje, dok s druge strane JTD itekako dobro ide..
Istina, vozao ga, fakat se vuče. Al sudeći po specsima što je bravo naveo, niš neobično za tu motorizaciju bez obzira na marku. Uspio ga zašlajfat, samo nas tri unutra i bez klime.
JTD je vjerujem sasvim druga priča. Mislim, i sam furam TDI s 130 ks al je za neku usporedbu s tim motorom potrebno 150+ konja nekog atmosferskog benzinca da bi rekao da dobro vuče. Usporedba u istoj klasi/masi vozila. Mazda 6, 120 ks, benzinac, lošije vuče. Passat 150 ks, benzinac, ajd, tu je negdje, mada kad se priča o elastičnosti, nije ni blizu. Pa stari passat tdi s 90 ks bolje vuče od tog brava, imaju isto konja, a teži je pun kufer. Tak da je TD po meni way to go, al to i košta više u startu.

Hebate, al sam ga razvezao na novogodišnje jutro, a još mamuran...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 14:25   #1876
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Bravo... U prethodnim postovima sam spomenuo da ti akumulatori još nisu isplativi za komercijalnu upotrebu. Je li bolje 3x500 kn za obični aku (3x5god) nego 1x2000kn npr. 10god.
Isplativi su oni za komercijalnu upotrebu, i to jakooo, ali ne za aute,
vec za stacionarne baterije (olovo je jos uvijek miljama ispred litija i sl. po omjeru ulozeno/dobiveno) gdje ti treba deep cycle..
Nego, bitno da se mi razumijemo.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 15:13   #1877
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
http://totallycoolpix.com/wp-content...week48_011.jpg

Citiraj:
A combination photo shows vehicles submerged in floodwaters at the Honda factory in Ayutthaya province (top) November 14, 2011, and after the waters receded November 26, 2011. Thailand's worst floods in 50 years have killed 610 people and devastated industry, but the situation is slowly improving, with water receding in many affected areas. REUTERS/Damir Sagolj (top) and Athit Perawongmetha

Koja šteta :/
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 16:44   #1878
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Sve to stoji. Kupnjom meganea dobijaš istu kvadraturu auta s nešto više opreme. Ak će mo tak gledat, vjerojatno bi se još jeftinije našla i neka dacia al nju nitko ne spominje. S druge strane bravo je izvana/iznutra neuporedivo ljepši i modernijeg izgleda. A u velikoj većini, dizajn prodaje aute.
Ali ti si rekao da su ga oženili što je IMO besmislica. Oženili bi ga da je taj bravo platio hrpu novaca. Ovako pričat da su ga oženili nema veze s mozgom. Po tome nitko ne bi kupovao bravo, nego samo megana, ili bi se našao neki još jeftiniji hyundai, ili kia, ili dacia za još manje novce, itd. Ko bi kupovao smart da se samo gleda kvadratura auta? Ili audi A3 ak za te novce kupiš limuzinu srednje klase?
Frend je iako na pragu 40-ih, novi vozač. Nije dosad vozio ni posjedovao auto (mislim, ima vozačku, znao je vozit tu i tam). Čovjek radi doma, i vozikao je skuter kad mu je zatrebalo. Al sad se oženio i beba je na putu pa je auto postao must have. Linkao sam ja njemu par meganea što sam našao, al njemu su to toliko ružni auti, pogotovo iznutra, da je rekao nema šanse. Auto ima klimu, prozore na struju, putno računalo, daljinsko centralno zaključavanje i 4 nove zimske gume. Njemu dosta. To što nije automatska klima, tak i tak nema neke prevelike veze realno gledajući. A i bez ovih ostalih stvari što si nabrojao se također može. Čovjek se čak ni ne veseli autu kao što bi masa ljudi, kupio ga je iz potrebe. I zadovoljava njegove potrebe, u super je stanju itd. Mislim, ni ja također ne bih kupio meganea, čisto zbog dizajna. Izvana bih mi još i prošao, al iznutra...


Dobro, "oženili" je malo preteška riječ za ovaj kontekst jer ga nije platio 15.000 €, to stoji.

Ali ako u razmatranje uzmemo omjer uloženo/dobiveno, taj fiat tu, realno gledajući, nema što tražiti.

Dizajn je subjektivna stvar (iako prodaje aute) ali po meni taj fiat iznutra nije ništa manje neugledan. Barem ova verzija s njuškala - hrpa najjeftinije plastike (istina, nešto ljepše dizajnirane) kao kod megane-a kod kojeg je bar volan kožni.

Čak i ako zanemarimo bolju opremu (iako i oprema u velikom dijelu prodaje aute), na kraju ostaju najvažnije stvari:

- jači i potentniji motor prilagođeniji toj masi i gradskoj vožnji
- mlađi auto
- manja kilometraža
- podjednaka potrošnja

To su činjenice koje u pravilu garantiraju i veću cijenu u slučaju eventualne prodaje.

A pošto mu je auto potreba a ne veselje, to samo potvrđuje da bi mu izbor megane-a dugoročno bio isplativija opcija.

Pogotovo imajući u vidu činjenicu da očekuje prinovu. Tu bi mu tih 520 L prtljažnika (120 L više u odnosu na fiata) itekako dobro došlo.

Treba spomenuti i to da je megane zadnja serija tog modela pa je i za očekivati manji broj kvarova spram novih serija - navedeni fiat koji je unutar godine dana od početka proizvodnje.

Onaj dio o kupnji većih limuzina niže razine kvalitete koji si spomenuo, ne može se primjeniti na ovaj slučaj jer megane ni po čemu nije u nižoj kvalitativnoj klasi spram fiata.

Naprotiv. Prije se fiat može svrstati u tu klasu.

Ali dobro, presudio je dizajn tako da je sve ovo manje bitno.

Zadnje izmijenjeno od: listerstorm. 01.01.2012. u 17:05.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 17:13   #1879
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova



Onaj dio o kupnji većih limuzina niže razine kvalitete koji si spomenuo, ne može se primjeniti na ovaj slučaj jer megane ni po čemu nije u nižoj kvalitativnoj klasi spram fiata.

Naprotiv. Prije se fiat može svrstati u tu klasu.

Ali dobro, presudio je dizajn tako da je sve ovo manje bitno.
Evo čovjek vam lijepo objasni, ali neki neće nikako da shvate. Ne može se Fiat porediti sa njemačkim ili francuskim automobilima. Logičnije ga je uspoređivati npr. sa Seatom ili Hyundaijem. Odmah da se ogradim, iznosim svoje mišljenje, i molim da mi manje brišete postove jer nastojim biti kulturan i nikog ne vrijeđati-provocirato. Hvala.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 17:46   #1880
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Dobro, "oženili" je malo preteška riječ za ovaj kontekst jer ga nije platio 15.000 €, to stoji.

Ali ako u razmatranje uzmemo omjer uloženo/dobiveno, taj fiat tu, realno gledajući, nema što tražiti.

Dizajn je subjektivna stvar (iako prodaje aute) ali po meni taj fiat iznutra nije ništa manje neugledan. Barem ova verzija s njuškala - hrpa najjeftinije plastike (istina, nešto ljepše dizajnirane) kao kod megane-a kod kojeg je bar volan kožni.

Čak i ako zanemarimo bolju opremu (iako i oprema u velikom dijelu prodaje aute), na kraju ostaju najvažnije stvari:

- jači i potentniji motor prilagođeniji toj masi i gradskoj vožnji
- mlađi auto
- manja kilometraža
- podjednaka potrošnja

To su činjenice koje u pravilu garantiraju i veću cijenu u slučaju eventualne prodaje.
Nemoj me hebat da ne vidiš razliku kad sjedneš u oba auta. Što se plastike tiče, ni u jednom nije impresivna. Ne kužim zašto je jači motor potrebniji za gradsku vožnju? A to da će dobit veću cijenu u slučaju prodaje ti ne stoji, pošto je očito da fiat bolje drži cijenu.


Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Onaj dio o kupnji većih limuzina niže razine kvalitete koji si spomenuo, ne može se primjeniti na ovaj slučaj jer megane ni po čemu nije u nižoj kvalitativnoj klasi spram fiata.
Primio si se usporedbe limuzine srednje klase i audija A3. Ne komentiraš to da se vjerojatno može nać i jeftinija kia, hyundai, dacia itd.
Svi imamo neke osobne afinitete i preferiramo neku marku. Tebi je fiat šrot i preferiraš renaulta, ja osobno ne bi onog meganea da mi platiš, masa ljudi ovdje voli pljuvat po vw, neki kad pričaju o hyundaiu još uvijek imaju u glavi ponya s početka 90-ih itd. Sto ljudi, sto ćudi. O ukusima se ne raspravlja. A to da je taj fiat bravo u nižoj kvalitativnoj klasi od onog meganea je diskutabilno, i obično takve rasprave dovode do brisanja postova, banova i ključanja topica pa nemojmo o tome.


Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Evo čovjek vam lijepo objasni, ali neki neće nikako da shvate. Ne može se Fiat porediti sa njemačkim ili francuskim automobilima.
Da? A zašto? Nemoj svoje dosadašnje razloge iznosit, smiješni su.
Gledajući statistike kvarova, mislim da se ne može nosit s njemcima, ali za francuze nisam siguran.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 17:54   #1881
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Neznam zašto uopče uspoređivate francuze i talijane ako su oboji na dnu po kvaliteti Uostalom plastika kod fiata nije lošija od renaulta..

I ja neznam di ste se našli uspoređivat ove aute jer je megane 3000€ skuplji auto..

Tako da je taj bravo best buy kako god se okrene, ako netko nađe u toj klasi bolji auto za te pare i mlađi nek javi!


Eto vam statistika zadnjih po kvarovima
Citroen
Renault
Peugeot
Alfa
Fiat

Mislim ono uspoređivat francuze s njemcima je smješno, al je smiješno i pravit toliku razliku među markama.

1.4 90ks
Za sada je auto nakon 40.000 km bez mane.Auto je udoban i nema znakova habanja. Unutrašnjost tiha. Nema škripanja armature,vrata i.t.d.
Pošto svakodnevno vozim automobile različitih proizvođača, do sada cca 500 do 600 različitih vozila,od Smarta,palete VW grupe,Fiat Grupe,GM,FORD,Mercedes,Porsche itd smatram da nisam loše izabrao.
FIAT me stvarno iznenadio kvalitetom. Inače nemam predrasuda prema proizvođačima.Isto tako ne favoriziram nikoga.
Mislim da je u mom slučaju dobiveno/uloženo u pravom omjeru.

U međuvremenu sam prošao 80.000 km. Promijenio prednje pločice kočnica (400 kn ).
Do sada nema kvarova pa čak ni promjena sijalica. Auto je još uvijek tih i potrošnja nije povečana.
Za sada sam više nego zadovoljan.


FIAT AUTOMOBILI UZ MAXI JAMSTVO
Svi modeli Fiata u Hrvatskoj sa mega jamstvom 500.000 km i čak 5 godina
Ponedjeljak, 28 Travanj 2008


U velikoj akciji za kompletan program vozila Fiat, Autocommerce od sada daje jamstvo od 500.000 kilometara i čak 5 godina. Jamstvo se odnosi na osobni program Fiat i vrijedi bez ograničenja. Također, dodatno jamstvo je bez nadoplate ukoliko se financiranje vozila ugovori putem Fiat financiranja. Slijedom nekoliko uspješnih modela u posljednje vrijeme FIAT je odlučio čvrsto stati uz svoj produkt, a jedan od najboljih načina jest ovakvo jamstvo kakvo se inače na tržištu ne nudi. Dodatna pogodnost su i novi paketi opreme Amore kod Grande Punta i Active kod Brava u kojima su cijene snižene, paketi opreme pojačani, a sada i uz 5 godišnje jamstvo.

Ovom akcijom novi Fiat Grande Punto 1.4 Amore sa 3 vrata i sa klimom, ABS-om, dva zračna jastuka, maglenkama i daljinskim centralnim zaključavanjem sada stoji 79.500 kuna (sa PDV-om), a Fiat Bravo 1.4 16V sa klimom i ABS-om stoji 99.500 kuna (sa PDV-om).

http://www2.autoportal.hr/2008012511...enu-id-68.html
http://www.autoexpress.co.uk/carrevi...iat_bravo.html

Zadnje izmijenjeno od: Bravo. 01.01.2012. u 18:10.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 18:32   #1882
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Sad vidim da fanatik ima dobar nik
Nisam zlonamjeran ali je Fiat u popriličnim problemima, i mislim da su u fazi traženja jakog strateškog partnera. Zna se recimo saradnja Renoa u Nissana.
Znamo da je u toku teška kriza, ali ima proizvođača koji to skoro i ne osjete. Imao sam priliku biti u krugu luke Kopar, te kad sam vidio cca površinu kao dva Dinamova stadiona krcatu sa Hyundaijima (ironično, ali nekoliko kilometara od Italijanske granice), zaključio sam da se vremena mijenjaju. Evo recite vi meni šta to izabrani Bravoi ima bolje od npr:
http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-...-oglas-4190428
begi je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 18:46   #1883
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Izgled
Fiat Grupa je u vlasništvu Maseratija, Ferrarija, Alfe Romeoa, Lancie, Iveca i Chryslera.
Test, 7. strana, emisija 2
http://www.kapital.tv/content/show/ContentId/11555

Zadnje izmijenjeno od: Bravo. 01.01.2012. u 18:56.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 18:58   #1884
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
Izgled
Fiat Grupa je u vlasništvu Maseratija, Ferrarija, Alfe Romeoa, Lancie, Iveca i Chryslera.
Hvala na infu , mislim da su nešto htjeli sa Suzukijem, vezano za Azijsko tržište.
begi je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 18:58   #1885
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jesi siguran da je Chrysler u vlasnistvu Fiata. Ja mislim da je kontra..

Suzuki i Fiat imaju suradnju i Fiat im daje dva dieselasa za SX4 koji je identican Sediciju. Benzinci su direkt iz Japana za Suzuki a Fiat ima svoje..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 19:00   #1886
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nisam ja fanatičan, samo se trudim bit realan. Na ovom forumu je masa fanova raznih marki, pogotovo francuza, te se jako često može vidjet neutemeljeno pljuvanje po nečemu. Recimo vw ovdje ima status većeg smeća. To što statistike to ne potvrđuju, fanboyima niš ne znači. Masa ljudi recimo većinom nikad nije vozila auto neke marke al spremna ga je popljuvat po defaultu, zato što je čula/pročitala na nekom forumu itd. Rijetki su tu ljudi s iskustvom. Imam i passata i lagunu u dvorištu i oba su mi ok, tak da nisam pristran. Skoro sam imao dvije lagune u dvorištu, al ispalo je da je ta laguna ipak bila skršena malo otraga, a uletio passat povoljno. I nisam zažalio. Moram priznat da talijane nisam posjedovao, znao pomalo vozikat al na kratko. Frend mi servisira fiat/alfu i njegova preporuka je fiat. Jeftino održavanje razlog br. 1. Ne kvari se tolko, manje od alfi svakako. No sve je to lutrija na koncu. Konkretno frend i njegov buraz prije desetak godina uzeli isti dan dva ford mondea. Turbodieseli oba, razlika samo u boji. Frend je u prvoj godini otvarao mašinu više puta, čačkanja po motoru masa. Dok burazov, ništa. Toči i vozi. Frend se sa svojom lagunom bojao otić na put zbog elektronike. Stane negdje, i auto neće upalit. Pa ti zovi renault, HAK itd... Dok s ovom u mom dvorištu, nema problema. Jbg, shit happens.

Taj hyundai je super kupnja, i po cijeni i po opremi. Fali samo kilometraža, koja mislim da nije stavljena s razlogom. Dizajnerski nije baš nešto, al bolji od meganea.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 19:07   #1887
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jesi siguran da je Chrysler u vlasnistvu Fiata. Ja mislim da je kontra..

Suzuki i Fiat imaju suradnju i Fiat im daje dva dieselasa za SX4 koji je identican Sediciju. Benzinci su direkt iz Japana za Suzuki a Fiat ima svoje..
Da blizu 60% je fiatovo. Pa ima fiat puno suradnja tj. njihovi motori dizeli se ugrađuju u:
CDTi (Opel)
TiD/TTiD (Saab)
DDiS (Suzuki)
D (Cadillac)
Quadra-Jet (Tata)
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 19:13   #1888
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Nisam bio siguran. Zao mi je jedino Lancije je vidim da su poceli proizvodit americke sroteks modele, vadlja da pokusaju koji prodat u Europi. Nakon iznimne povijesti i kegendarnih modela( Stratos, S4 i sl.) sad delaju Voyger i slicna sranja..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 19:26   #1889
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor begi Pregled postova
Ne može se Fiat porediti sa njemačkim ili francuskim automobilima.
Zašto stavljaš fiat u istu rečenicu sa određenom državom nekih marki?
Ajde stavi onda talijan vs njemac/francuz.

Po ćemu su oni toliko inferiorniji od fiata? O izgledu nemoj jer je subjektivan.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2012., 20:01   #1890
begi
Premium
Moj komp
 
begi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: BiH Bihać
Postovi: 628
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Zašto stavljaš fiat u istu rečenicu sa određenom državom nekih marki?
Ajde stavi onda talijan vs njemac/francuz.

Po ćemu su oni toliko inferiorniji od fiata? O izgledu nemoj jer je subjektivan.
Slažem se, može se i ta komparacija uvesti, jer se ne mjenja značaj. Da li si možda u prethodnom postu htio reći superniorniji?
begi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na