Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2007., 12:53   #31
teofil
Udaram Ljude Za Pare
 
teofil's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: BEHIND YOU
Postovi: 835
Citiraj:
Autor K1kl0p Pregled postova
P nebi priroda uzaludo trošila milijone godina evolucije da bi mi koristili 10% mozga da je tako onda ni nebi imali onih 90% mozga nego panđe ,krzno,više mišiča, jer to je priroda dodjelila čovjeku kako bi preživio u surovom svjetu bez krzna panđi ogromne fizičke snage zato mi imamo najače oružije prežiljavanja i prilagodljivosti M o z a k.
Upravo tako "ovdje" smo ko zna koliko milijadi godina da bi tek nedavno izmislili automobile,telefone,avione,vlakove...izašli iz pećina..
Izgleda da prije ljudi nisu ni razmišljali a tek sad počinju
Imaju i životinje mozak ali zbog svoje strukture ne mogu praviti sve sto mi možemo mada može biti da su pametnije od nas milion puta!!!
Trebat će nam još milijarde godina da krenemo u svemir jer ćemo morati pošto neće ništa ostati od planeta ako nas ne pogodi nešto do tad!!
Ko zna možda nam se neetko smije iz svemira stoljećima a mi nemamo pojma sta nam se dešava pod nogama
teofil je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:04   #32
MetallicA
Premium
Moj komp
 
MetallicA's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: my zimmer
Postovi: 521
dobro pitao sam te dal se to događa i sa vilicam koje su bile u vojski ?
__________________
"...thrashing allaround,acting like a maniac..." what is it ? Call oF DuTy ....pwning
MetallicA je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:08   #33
K1kl0p
Born among beast's
 
K1kl0p's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Nemam pojma nisam probavo .
Ineznam kakva je to legura kod te vojne vilice ali miam vojni nož iz kompleta onaj koji ima i funkciju otvarača konzervi i s tim nema šanse pa ako je i vilica iste legure kao i nož onda na 36C nema šanse osim ako nemaš 120KG mišične mase .
K1kl0p je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:18   #34
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor teofil Pregled postova
Pitaj nekog ko je završio psihologiju s koliko čovjek mozga razmišlja??
Vidovnjaci su vidovnjaci zato sto koriste više% mozga od nas "običnih" ljudi.
Neki znanstvenici pout tesle također.
Sto znači da nam je to sve u glavi ali smo previše spaljeni da to dokučimo
E sad kad bi čovjek razmišljao s više od 50% mozga mogao bi letit!!
Vidi neke zivotinje poput australiskog divljeg psa dinga imaju moć telapatije,sto covijek neće nikad moći


Krivo. Jednostavno ne shvacate princip funkcioniranja mozga. Dajte shvatite da mozak nije proc i da mu ne mozes puknut occt i opteretit/iskoristit ga u 100%. Ne moze se govoriti o neiskoristenosti vec eventualno o nekakvoj fizioloskoj redundanciji koja je u skladu sa sinaptickim ustrojem mozga kao i principom rada vecine organa u tijelu. Mislim, u suprotnom bi rezultat bio konvulzivni grand mal napadaj. A to kaj je tesla koristio jedan dio kore mozga vise od prosjeka, jel to rezultiralo levitiranjem ili samo poboljsanim intelektualnim performansama? Sto bi se dogodilo da je koristio jos vise? Ionako jos ostalih 90% mase mozga fura okolo bez veze samo da opterecuje vratnu kraljeznicu. Ne kaze se bez veze da genijalnost granici s ludilom. Krajnje pojednostavljeno, netko koristi mozak vise od drugog, ali opet nekakav "omjer redundancije i iskoristenosti" mora postojati da bi covjek ostao zdrav.
Kaj se tice telepatije, opet previse filmova. Jednostavno "telepatija" nije nis drugo nego manipuliranje predefinranim obrascima ponasanja. Na tom principu funkcionira hipnoza i slicne rabote.
Ovo kaj veli icefisherman za hinduse je tocno, to je cisti autogeni trening inhibitornih sustava u mozgu, lucenja endogenih opioida (zdravoseljacki tijelo samo proizvodi dop) i slicne tehnike. Nema tu nikakvih krsenja zakona fizike.
Ljudi vole napuhavat cinjenice u nebesa...
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:19   #35
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
there is no spoon
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:24   #36
K1kl0p
Born among beast's
 
K1kl0p's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Ali po mom iskustvu najviše spoznaje na tom polju imaju jogiji koji to vježbaju cjeli svoj život , vjerujem da su to najbolji rezultati koje možemo postič bez elektroničkih i mehaničkih pomagala.
Tipus je podigo svoju desnu ruku u znak slobode ljudi te ju je tako držo 5-6godina pa su mu atrofirali mišiči na toj ruci i srasle tetive pa sad i da hoče spustit nemože bez operacija (to je snaga volje).
A ja kažem ništa nije nemoguče samo je pitanje dali to želimo i koliko to želimo (rezultat toga i je današnji svijet s apsolutnom ljudskom dominacijom).
K1kl0p je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:26   #37
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
evo samo jedna kratka. znam da je bio nedavno eksperiment di su se bacale kockice. uglavnom trazilo se od ljudi da zele da padne parni broj i nakon N bacanja se uocio otklon prema parnim brojevma.
uvijek postoji otklon prema parnim brojevima. naime, najčešće na kocki ispada 6, pa 5, pa 4, pa 3, pa 2 i najmanje jedan. razlog tome je cisto fizikalni, strana sa 6 je najlaksa zbog 6 probusenih rupica, a suprotno njoj je najteza 1, slijede 5 i 2 te 4 i 3. 6, 4 i 2 kombinirano se javljaju cesce od 1, 3 i 5.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:27   #38
teofil
Udaram Ljude Za Pare
 
teofil's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: BEHIND YOU
Postovi: 835
Citiraj:
Autor nexus-6 Pregled postova
Krivo. Jednostavno ne shvacate princip funkcioniranja mozga. Dajte shvatite da mozak nije proc i da mu ne mozes puknut occt i opteretit/iskoristit ga u 100%. Ne moze se govoriti o neiskoristenosti vec eventualno o nekakvoj fizioloskoj redundanciji koja je u skladu sa sinaptickim ustrojem mozga kao i principom rada vecine organa u tijelu. Mislim, u suprotnom bi rezultat bio konvulzivni grand mal napadaj. A to kaj je tesla koristio jedan dio kore mozga vise od prosjeka, jel to rezultiralo levitiranjem ili samo poboljsanim intelektualnim performansama? Sto bi se dogodilo da je koristio jos vise? Ionako jos ostalih 90% mase mozga fura okolo bez veze samo da opterecuje vratnu kraljeznicu. Ne kaze se bez veze da genijalnost granici s ludilom. Krajnje pojednostavljeno, netko koristi mozak vise od drugog, ali opet nekakav "omjer redundancije i iskoristenosti" mora postojati da bi covjek ostao zdrav.
Kaj se tice telepatije, opet previse filmova. Jednostavno "telepatija" nije nis drugo nego manipuliranje predefinranim obrascima ponasanja. Na tom principu funkcionira hipnoza i slicne rabote.
Ovo kaj veli icefisherman za hinduse je tocno, to je cisti autogeni trening inhibitornih sustava u mozgu, lucenja endogenih opioida (zdravoseljacki tijelo samo proizvodi dop) i slicne tehnike. Nema tu nikakvih krsenja zakona fizike.
Ljudi vole napuhavat cinjenice u nebesa...
Sta sam ja to krivo rekao u citiranom postu
Ja znam da sam ja u pravu 100%
A vi sad filozofirajte koliko hoćete..Nemam se namjeru više javljati na ovu temu,rekao sam dovoljno izgleda i previše!!
teofil je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:31   #39
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Mislio sam na ovo

Citiraj:
Autor teofil Pregled postova
E sad kad bi čovjek razmišljao s više od 50% mozga mogao bi letit!!
Ak sam nesto krivo shvatil, sori. Ne poticem svadju nego sam raspravljam.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:39   #40
teofil
Udaram Ljude Za Pare
 
teofil's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: BEHIND YOU
Postovi: 835
Citiraj:
Autor nexus-6 Pregled postova
Mislio sam na ovo



Ak sam nesto krivo shvatil, sori. Ne poticem svadju nego sam raspravljam.
Ma NHF kakva svađa..
Evo onda da i to razjasnimo.
Osoba s kojom sam razgovarao o tom mi je karikirala sta bi covijek npr mogao da koristi 50%mozga.Zenska je završila psihologiju u Rijeci valjda zna sto priča!!
teofil je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:47   #41
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor teofil Pregled postova
Ma NHF kakva svađa..
Evo onda da i to razjasnimo.
Osoba s kojom sam razgovarao o tom mi je karikirala sta bi covijek npr mogao da koristi 50%mozga.Zenska je završila psihologiju u Rijeci valjda zna sto priča!!
Ma kuzim ja sta ja ona htjela rec, samo ti psiholozi imaju za mene (medicinar) malo cudan nacin razmisljanja.
To mi je ono, ko da velis sta bi bilo kad bi otto motor imao 100% efikasno iskoristenje energije... Kuzis, nemoguce.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2007., 13:48   #42
teofil
Udaram Ljude Za Pare
 
teofil's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: BEHIND YOU
Postovi: 835
A čuj tako ih valjda uče Zato i jesu psihići
teofil je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2007., 00:32   #43
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
'

Kad se vec rub-nulo temom.

Evo vec obradjene tematike na temu ... od prije na PCE-u :


Um iznad materije - Tko je moze dignuti?

Um iznad materije mkII , nevidjena snaga umom pokretana

Ovdje se nadugo prosirilo na slicnu temu (drugi dio)


Vec sam davno spomenuo jedinu knjigu koja
(izmedju ostaloga) se bavi tehnikama ovladavanja
Tele~ je ova : Master Brain Course

Jedina u smislu egzaktnosti naputaka. Autor je inace
bio operativac u 3- slovnoj agenciji te kasnije postao
mirotvorac civil. Vecina tehnika je jako teska i treba
puno vjezbati. Takodjer potreban je partner ili partnerica
za neke od njih.
Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na