Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2016., 23:50   #2071
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
jedna od večeras

__________________
none
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 00:03   #2072
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
^^
Odlično.

Ja sam napravio grešku i odlučio odigrat dve partije s Pensom pred spavanje. Odnosno ne igrat u diviziji.

=> Ako WG nije stavio neki tajni kod u igru onda ja ne znam - svaki prokleti put kad stavim zastavicu za treniranje kapetana on me strpa u dr. YOLO tim. Svaki. Prokleti. Put.

Obje partije s Pensom za soma XP ispred ostalih u timu, dva ili 3 broda potopljena. Ranije večeras isto sa New Orleansom, mislm da je Paja bio samnom u Amagiju. Kripl od Essexa igra AS (dakle ne zna igrat), i niti ne kuži da mu lik u Taihu dolazi u miru okolo sa tri torpedne i 2 bombarderske eskadrile. Samo zahvaljujući meni što sam to vidio i vratio se do Essexa nismo ostali bez CV-a. Uzalud, nije ni 5. minuta partije prošla već smo na 5 brodova i sve baze capane, niti hvala nisam dobio što sam ga spasio od sigurnog potapljanja...

Počeo sam im sve skidat u chatu, mislim da mi malo fali da ne popijem chat ban kao Lun.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 01:01   #2073
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Nista.. cekat da ja Rangera upregnem Nisam igrao ovih dana,malo job & stuff al od nedjelje napadam ko vuk
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 10:52   #2074
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Ovdje nije bilo govora o premium brodovima, a politika WGa o premium brodovima je da ih nežele nerfat upravo iz razloga koje si naveo. A ako se nevaram, još niti jedan premium brod nije bio nerfan.

Ovdje se suze prolijevaju nad brodovima koji još nisu dostupni za igru i u testnoj su fazi. A i da završe na live serveru u ovakvom obliku, nisu niti blizu OP. Jako su slični njemačkim cruiserima kad su tek izašli. Odlični topovi, sve ostalo zaku*ac. Njemci su barem imali pristojan concealment, ovo su T1-T10 ruske verzije pensacole, barem sam toliko vidio na streamovima jučer i danas. Gledam streamove i smijem se kako rusima skidaju kormila i motore HE shellovima sa 15km. Da ne spominjem kako ih BBovi citadelaju iz svih mogućih kuteva.

Ako ćemo o OP brodovima, ona možemo o Zao-u kojeg nitko nije spomenio otkad postoji ovaj topic, a brod je bolji od svih ostalih cruisera na T10 i tako već mjesecima.

Treća stvar, nije mi jasno zašto ljudi žure za OP brodovima, pa plaćaju premium nebi li ih se dočepali čim prije? Ako su svi već toliko upoznati sa WG načinom rada onda ne kupujte premium.
Ruske CA imaju bolje HE shellove, jednako dobre AP, bolji ROF i radar koji je bolji od hydro...dakle generalno su bolje...Ja ne ronim suze, to necu grindat jel lako moguce da ih nerfaju uskoro i opet me zaj**u..bas kao sto su nerfali RU DDove...a mi smo pisali o tome da se heavy nerfaju brodovi starijih linija a nabrijavaju oni nadolazeci sve kao navlakusa da ekipa kupuje premium acc a bome masu njih i dublone za free xp...dakle premiumi su bar zicer ili skoro zicer..

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 12.03.2016. u 10:57.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 13:16   #2075
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
Pa to im je poslovna politika odavno. Imaju liniju boljih i losijih brodova, tako da ces putem naletit na losiji brod i kupit dublone za free expat. Sve je to njima lova u djep.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 15:04   #2076
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
Pa to im je poslovna politika odavno. Imaju liniju boljih i losijih brodova, tako da ces putem naletit na losiji brod i kupit dublone za free expat. Sve je to njima lova u djep.
Zamisli koja gamad, naprave igru i žele zaradit. Đubrad bezobrazna. Gdje ovaj svijet ide?
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 15:19   #2077
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ekipa, ako vam se ne sviđa poslovna politika i igra - zašto trošite nepotrebnu energiju na opetovano žaljenje ovdje i živciranje? Ništa što WG radi nije novost niti tajna.

Sam si Gnujko rekao da ima drugih igara koje te interesiraju. Lun je apsolutno u pravu.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 17:32   #2078
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Zamisli koja gamad, naprave igru i žele zaradit. Đubrad bezobrazna. Gdje ovaj svijet ide?
Malo smo ironični,..kao....Vidiš nije problem što ljudi rade igru da zarade. Problem je što su pohlepni/ji od drugih. Ne možeš stavit 3 soma dublona za perma camo. Ne možeš sjebat cijelu liniju brodova koej su ljudi grindali premium accountom samo da bi prodao novi grind nove linije za premium account. Može i free ali to je navlakuša i oni znaju kako psihologija ljudskog uma radi. Tko će čekat tak dugo da otključa nešto, naravno da će uzet premium acc. Ja im plaćam premium acc već dugo i nemam s tim problema. 7 banki mjesečno je ok iako mi se čini da nije fer da im ostavim malo bogastvo za npr. 12 mj igranja.

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Ekipa, ako vam se ne sviđa poslovna politika i igra - zašto trošite nepotrebnu energiju na opetovano žaljenje ovdje i živciranje? Ništa što WG radi nije novost niti tajna.

Sam si Gnujko rekao da ima drugih igara koje te interesiraju. Lun je apsolutno u pravu.
Nije tema ali kad već spominješ..evo ti primjer 777 studiosa i sam znaš koliko su studiozni i koliko im ljudi treba da naprave samo jedan avion sa preciznim DM i FM, mape, općenito cijela simulacija je puno kompleksniji proizvod. A bome i veću ulogu igra skill, nema RNGa....i sad oni ne zarađuju ni približno ko ovi jel kad kupiš igri i letni model nekog aviona koji želiš - više im ništa ne plaćaš a oni su uz to jako mali niche. I sad čak i da spomeneno DCS i njihove module. Da nisu jeftini ali dobiješ super proizvod i jednokratno platiš. A oni ga kasnije samo UNAPREĐUJU a ne "balansiraju" da bi prodali novi modul. Dakle WG je jebeno pohlepan i to to dobro znaš. Drugi primjer ARMA serijal. Dakle daš im pare za igru jednokratno, onda DLC ako želiš da bi ih podržao i to je to. A simulator warfarea par ekselans. Česi nisu pohlepni ko ova gamad koja stalno mijenja performanse brodova a sve ne u cilju balansa ili boljeg gameplaya već radi zarade. Ja priznajem da me WOWs obuzeo ali neće to zavijek trajati. Bit će casual igranje ili prestanak.

Ovo je zadnja od mene na temu.

@Lun, kad si takva faca, zašto ne kupiš premium za 12 mjeseci, hrpu perma camo-a i sve njihove premium brodove? Ajde, podrži ekipu...treba im..Eto ti sad prilika da grindaš ruske CA...

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 12.03.2016. u 17:39.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 18:56   #2079
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
Citiraj:
Autor Lun Pregled postova
Zamisli koja gamad, naprave igru i žele zaradit. Đubrad bezobrazna. Gdje ovaj svijet ide?
Ide u 3pm kad prljava poslovna politika postane ljudima sasvim normalna stvar.
Isto sta je ljudima danas normalno da ko kreteni naprave preorder a da igru nisu ni igrali ni testirali nego sve na osnovi nekog trailera. Razlog zasto nema vise demoa, da ne vidis koje govno (eventualno) kupujes.

@Thor
Igra nam se svidja, da nije, nebi je ni igrali nit komentirali. Al se ne trebamo slagat sa svime sta rade. Nije da na trzistu ima puno konkurencije u ovom zanru.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 19:59   #2080
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Ovo je moj zadnji komentar na ovaj whine fest.

Niti premium, niti doublooni, niti premium brodovi nisu obavezni i neophodni da bi "uživao" u ovoj igri. Svaka linija brodova je dostupna svima BESPLATNO.


A ako ćemo već o "nickel & dime" politici, probaj besplatno odigrat: Hearthstone, Heroes of the storm, pa i WoW - sve od Blizzarda, s kojim je 99% gaming populacije odraslo, kompanije od koje skoro svi imaju kupljen barem jedan naslov.

Pogledaj content iza paywall-a u The secret worldu, Elder scrollsima online, Star wars: TOR-u (Funcom, Bethesda, Bioware - svima nam dragi developeri). Na Battlefield 3 i 4 sam potrošio više para nego na WoWs, a dosad sam odigrao barem 3 puta više WoWs nego BF3 i 4 zajedno. I najbolje u svemu - nisam morao dati niti kune WGu, ono što sam dao je bila moja slobodna volja i potpora developeru da nastavi sa razvojem DOBRE igre, jer, pazi sad ovo, u WGu rade ljudi. Za lovu. Iako cijelu igru daju besplatno. Rusi su mila majka za ove koje sam nabrojao.

Već sam sto puta rekao, imam sve linije brodova na T8 i za nijednu nemogu reći da sam grindao - mogu reći da sam u nekim brodovima manje ili više uživao.

Zadnje izmijenjeno od: Lun. 12.03.2016. u 20:04.
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 22:34   #2081
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Za Wows replay stranicu...na reportu su mi statsi sakriveni. Gdje enable-am da se pokazuju na reportu?
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 23:11   #2082
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Poanta priče je da se sve zna o WG, ništa vezano uz njihovo poslovanje nije novost. A o novim brodovima i linijama je još pre rano za govoriti. Slično sam ja pričao kako žalim ekipu koja vozi Konigsberg, a sad kad sam dobro upoznat s tim brodom mi je najbolji T-5 CA.

Da li ćete vi trošit svoje vrijeme na izljeve oko WG politike ili nećete, to je vaša stvar. Ja nemam namjeru disipirat svoju energiju na to.


Citiraj:
Autor gnujko Pregled postova
Nije tema ali kad već spominješ..evo ti primjer 777 studiosa i sam znaš koliko su studiozni i koliko im ljudi treba da naprave samo jedan avion sa preciznim DM i FM, mape, općenito cijela simulacija je puno kompleksniji proizvod. A bome i veću ulogu igra skill, nema RNGa....i sad oni ne zarađuju ni približno ko ovi jel kad kupiš igri i letni model nekog aviona koji želiš - više im ništa ne plaćaš a oni su uz to jako mali niche. I sad čak i da spomeneno DCS i njihove module. Da nisu jeftini ali dobiješ super proizvod i jednokratno platiš. A oni ga kasnije samo UNAPREĐUJU a ne "balansiraju" da bi prodali novi modul. Dakle WG je jebeno pohlepan i to to dobro znaš. Drugi primjer ARMA serijal. Dakle daš im pare za igru jednokratno, onda DLC ako želiš da bi ih podržao i to je to. A simulator warfarea par ekselans. Česi nisu pohlepni ko ova gamad koja stalno mijenja performanse brodova a sve ne u cilju balansa ili boljeg gameplaya već radi zarade. Ja priznajem da me WOWs obuzeo ali neće to zavijek trajati. Bit će casual igranje ili prestanak.
777 ekipu podržavam čisto da bude konkurencije, proizvodi su im preskupi ali kao ni gorivo danas naprema 10 godina ranije, tako ni simulacije letenja nisu iste cijene. Sve od 777 sam uzeo za na -50% popustu.

Što se tiče mijenjanja performansi, Oleg je to radio i u dobrom starom IL2. Ace Expansion i performanse Mustanga ako se toga sjećaš?


Citiraj:
Autor BladeRy Pregled postova
@Thor
Igra nam se svidja, da nije, nebi je ni igrali nit komentirali. Al se ne trebamo slagat sa svime sta rade. Nije da na trzistu ima puno konkurencije u ovom zanru.
Ako ti igra dosadi, ja već dugo vremena imam na oko Naval Action. Mehanika igre je dosta slična kao u WOWS (čak mislim da je WOWS pokupio par ideja od njih), samo što se ovdje radi o jedrenjacima. Početkom prošle godine je bila open beta koju su rasprodali u rekordnom roku i morali zatvorit prodaju jer je bila prevelika navala. Sad je koliko vidim konačno u novoj open beti ili alfi ili što već... Ako odnosno kad mi WOWS dosadi ja vjerojatno idem na to.



Citiraj:
Autor Flayer Pregled postova
Za Wows replay stranicu...na reportu su mi statsi sakriveni. Gdje enable-am da se pokazuju na reportu?
Da li si stavio da su ti statsi skriveni na službenoj stranici WOWSa? Ako jesi, možda je u tome problem.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2016., 23:17   #2083
Flayer
Why So Serious?
 
Flayer's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
Ako misliš na wows player stats stranici...nisu skriveni..."public" su...
__________________

If you're in control, you aren't going fast enough.
Flayer je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 00:08   #2084
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Onda ne znam. Daj im malo vremena. I meni tako piše na početku, nakon par sati ili dan se pojavi statistika. Možda ne češljaju stranicu svaki sat...

---



Odličan prikaz radara u upotrebi. Dok se ekipa ne privikne, i prestane paničarit kad su otkriveni (jer radar ne traje dulje od 20s kod rusa, 35 ili možda 40 ali s manjim dometom kod amera) - mislim da ćemo uživat u lovu na DD-e kad izađe 0.5.4.

Još jedan razlog za obavezno uzet Last Stand ispred Torpedo Acceleration na kapetanu DDa na visokom tieru.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 09:39   #2085
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,980
@Thor

Gledao sam Ferdija i Chasea kako koriste radar, ako imas brod sa dobrim RoFom, mozes 2-3 salve opalit komotno ako si na vrijeme trigerao skill. Neugodno iznenadjenje za DDove koji ne prate nove patcheve
Ako igras u timu i radi se koordinacija, DD ce u kratkom roku na dno.

Jucer je Chase sa Moskvom digao 2 citadele na Yamatu 10ak km range. I jedna stvar sta mi je bila koemdija, Moskva ima railgunove a ne topove. Flighttime shella na 17-18km je bilo 8-9 sec. Ok, kontam 220mm kalibar i duge cjevi za vecu brzinu shella, al ovo je brutalno.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 11:18   #2086
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ruski radar traje oko 20 sekundi, tako da maksimalno 2 salve možeš opalit ako znaš točno gdje je. Slična stvar je s amerima koji imaju malo manji ROF, zato radar dulje traje i ima manji domet jer im je concealment bolji.

No, u diviziji, pogotovo ako su dva ili tri broda s radarom može se samo tako lovit DD u capu ako jedan za drugim pale radar.


Ovo za rail gunove se slažem, ne samo to već je i rasipanje granata brutalno malo. Ne znam kakav je slučaj kod recimo Zao ali ovo se čini na prvu perverzija. Lako moguće da će past neki nerf. Možda ne odmah ali ako ekipa počne overperformat s tim brodom da. Zasad je najbolji kandidat za nerf T-6.

Što se tiče citadele Yamatu - posvjedočio sam kako je Lun sa Hipperom završio Yamu na maloj udaljenosti i pod ne baš idealnim kutom u jednoj salvi (7,5k). Tako da T10 bi trebao biti u mogućnosti nešto slično napraviti sa topovima istog kalibra.


---

Primjer jučerašnjeg debilizma, ne samo što smo imali na drugoj strani 3 x T10 BB, već kretenizam koji se može izbjeći a to je T-10 brod sa T-8 CV-om. To je kao da ja nekog bogeca u Langleyu potegnem u T-10 partiju jer sam recimo s Lunom u Yamatu uletio u diviziju radi CV mirror MM-a. Psovanje / objašnjavanje u chatu me koštalo još jedne karme.



Na kraju ipak uspjeli dobit partiju jer je njihov Shokaku bio za drek. Čak sam i kill dobio za jednog Yamu. Dobili partiju radi našeg Shime kojeg sam spasio od sigurne smrti jer ga je CV permaspotao. Ostao je na 1500 HP-a u trenutku kad sam srušio zadnji avion nad njim. Pod sami kraj partije smo zajedno napali njihovog Shokakua, i njegova torpeda su prije stigla do cilja.

EDIT:

Evo još jedan primjer gdje me kao CV debilna divizija potegla s Langleyem u T-6 MM:



Naravno, u pravilu takva ekipa ne zna igrat. Rješio sam liku sve lovce i još napravio oko 50k štete brodovima. Spotao DD-e i dobili partiju.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 13.03.2016. u 11:27.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 15:23   #2087
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
2 partije za redom s Pepsi, u prvoj 4 u drugoj 2 komada, u obe spušili jer je moj team....beeeeep! *whining censorship* U toj prvoj partiji ostanemo ja vs Colorado i NM na nekih 15000 HPa....skoro kraken pao...taj brod je balerina i ako se tako s njim "plešeš" - ti si car..a AP mu radi dar mar...

A ovaj camo za 50 dublona se i te kako isplati. Povlačim riječ od ranije. Osim što daje conc i accuracy daje i 100% XPa (base XP plus za kapetana) a to znači u solidnoj partiji (s prem accom) i do 8 ili 10000 XPa! Kad pogleaš za 50 dublona konverzijom dobiješ samo oko 1300 XP...dakle ovo je isplativije. Čak i da imaš average partiju dobije se fina svota XPa....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2016., 15:49   #2088
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
3000/50=60 partija. Za bonus od 100% naprema bonusu od 50% sa premium camo. Da, premium camo je skup i ovo se više isplati ako ne misliš zadržati brod.

EDIT: T-9 camo dođe 4000 dublona i daje isto 100% bonus. To je dakle 4000/50=80 partija.

---

Pričaj mi o stupidnim timovima... 3 poraza za redom sa NO, u svakom preko 50k štete napravim. Prva partija NC i Nagato odu skroz desno i odvoje se od ostatka te ostave Fusa i drugog Nagata da se bore sa Amagijima i Tirptzima (jer naravno Fuso neće bit pobrisan od njih). Drugi tim se logično drži skupa. NC klekne od Kieva koji ga je rushao.

Druga partija slična situacija, ista mapa (North). Tu sam već lagano pop. i ne igram defenzivno već čista agresiva. Rješim dva Ataga u procesu (1 mi netko ukrade kill) i spustim na minimum Myoko i Fubukija da bi me Carolina završila jer sam joj se previše približio da pomognem Izumu koji nije ništa mogao istoj toj Carolini.

Treća partija mapa Two Brothers. Jedan naš Tirpitz ide kroz centar, a drugi psuje CV-a u chatu što ga napada jer je WASD viša matematika. Završim HE granatama jednog njihovog Tirpitza da bih u trenutku skretanja bio pobrisan od zajedničke salve Hipstera i drugog Tirptza koje nisam vidio iza otoka.

U tom trenutku me Iceman i Zwer zovu na TS. Nova partija sa NO, sameljemo ih ko beba zvečku. Rješim Shimu na samom kraju. Nakon toga dve partije s Pensom - divizija Yorck, Pensa i Ranger čuda radi. Spasio Icemana u Rangeru od Hiryua nekoliko puta.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 13.03.2016. u 16:01.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 13:47   #2089
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Ostalo mi 32 dana premiuma pa da ne bacim u vjetar (sve što sam htio, sam izgrindao) ipak ću grindat ruske CA ali samo do t6 koji je (po svim reviewima) sweet spot cijele linije. Kao lagano nabrijani Nurnberg (pa ako mi se svidi rješavam se Nurnberga i bacam njegovog kapetana na Koniga). Da mi je istekao premium ne bi ni grindao te ruske CA ali eto....Ruski t5 je isto dobar (skoro pa lagano OP), kao sealclubber. T8 ima radar ali sad kad samo što nisam kupio NO - nema smisla....NO je čvršći, ima izgleda i nešto bolji AP dmg, radar nešto kraći domet ali duže traje a to je ipak presudnije..bar prema ovim replayevima koje sam vidio (rus doduše ima torpeda, brza ali kratki domet)....t7 je navodno bezveze....t10 Moskva i na ruskom forumu ima dosta prijava da se nemre izbušit NIČIM lako, pogotovo nakošena...Također, taj brod ne poznaje shell arc haha. Ali pričekajmo što će biti na kraju i ako dođe nerf...ali t9 i t10 me ionako ne zanimaju...Dakle moja linija na kraju "euforične faze" sa WOWs bi mogla izgledati ovako: Kamikaze, Gnevny, Murmansk, Konigsberg, Budyonny, Blyskawica, Colorado, Amagi, Admiral Hipper, New Orleans. Planiram uzeti Ataga sljedeći mjesec jer je poseban brod (po stilu igre) i jako zabavan. To svi kažu pa bumo vidjeli. Njegovi statisu bi bili puno bolji da ga ne vozi 70% noobova.
I onda se čeka švapska BB linija.

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 14.03.2016. u 13:58.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 13:55   #2090
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Moskva je čudan brod, više BB nego CA. Zbog nje ne vidim zašto ne bi USS Alasku stavili u igru.

Ono što sam ja primjetio iz borbi s njom, a mislim da je i Lun komentirao. T-10 brodovi su manje osjetljivi na vatru. Odnosno teže ih je zapaliti. Dok sam ja Moskvu recimo skoro svakom drugom slavom iz NO zapalio. To je ono što je Crysantos i spomenuo na službenom forumu. Zbog velikog nadgrađa je slaba na HE granate i vatru.

S druge strane, Flamu u svom filmiću pokazuje kako je drugu Moskvu citadelirao dok je bila na nož i bježala od njega.

Kako god se okrene, mislim da je najveći problem ono što je Blade spomenuo - rail gun topovi. Baci oko na Aaronov filmić o Moskvi. Bez problema skida DD na preko 10 km. Kao da su mu na 5 km.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 14:25   #2091
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Moskva je čudan brod, više BB nego CA. Zbog nje ne vidim zašto ne bi USS Alasku stavili u igru.

Ono što sam ja primjetio iz borbi s njom, a mislim da je i Lun komentirao. T-10 brodovi su manje osjetljivi na vatru. Odnosno teže ih je zapaliti. Dok sam ja Moskvu recimo skoro svakom drugom slavom iz NO zapalio. To je ono što je Crysantos i spomenuo na službenom forumu. Zbog velikog nadgrađa je slaba na HE granate i vatru.

S druge strane, Flamu u svom filmiću pokazuje kako je drugu Moskvu citadelirao dok je bila na nož i bježala od njega.

Kako god se okrene, mislim da je najveći problem ono što je Blade spomenuo - rail gun topovi. Baci oko na Aaronov filmić o Moskvi. Bez problema skida DD na preko 10 km. Kao da su mu na 5 km.
Rail gun ima i t6 rus...to mu je i glavna prednost u odnosu na Nurnberga. U biti kao da su kopirali Nurberga samo mu dali rail gun i kupole orijentirali za ofanzivu. Ali kažem, sve su to srebrni brodići a to znači "danas jesi sutra nisi" i obrnuto...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 14:49   #2092
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Kad dođe 0.5.4, mislim NO složit kao čistog lovca na CA/DD. Uz onaj moj filmić, našao i ovo na Redditu:

https://streamable.com/19cb

- Zamijenit Vigilance koji je skoro pa beskoristan ili sa High Alert ili Superintendantom za 4 x Radar & Hydro (dobit će buff kao trenutni njemački, a njemci dodatni buff)

Sa 9,5 km imaš opciju stealth fire na BB sa max udaljenosti, i prišuljat se drugom CA/DD. Da ne spominjem kako je radar dometa 9km. AA mu je ionako nerfan od 0.5.3. Za to imam Pensu.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 15:12   #2093
Lun
Premium
Moj komp
 
Lun's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 403
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Kad dođe 0.5.4, mislim NO složit kao čistog lovca na CA/DD. Uz onaj moj filmić, našao i ovo na Redditu:

https://streamable.com/19cb

- Zamijenit Vigilance koji je skoro pa beskoristan ili sa High Alert ili Superintendantom za 4 x Radar & Hydro (dobit će buff kao trenutni njemački, a njemci dodatni buff)

Sa 9,5 km imaš opciju stealth fire na BB sa max udaljenosti, i prišuljat se drugom CA/DD. Da ne spominjem kako je radar dometa 9km. AA mu je ionako nerfan od 0.5.3. Za to imam Pensu.
Eeeee kad sam vam govorio da vigilance nije toliko koristan, kao recimo Sueprintedent. Sa vigilanceom dobijete oko 1,5 sekundi na detection torpeda, a sa radarom SI postaje još bolji skill za T8 cruisere.

NegA, mogli bi nakon 5.4 viđati manje timova sa 2 ataga, tj. meta se možda okrene na 1 atago / 1 RU ili US cruiser zbog radara čisto zbog poplave Bensona u timskim borbama. Iako mislim da je atagov heal još uvijek superiorniji skill od radara, čisto iz razloga jer u timskim borbama imaš svog DD ili CVa za spotanje.

Ako se ovo dogodi malu prednost dajem US cruiserima zbog odličnog AA i manjeg concealmenta, no rusi imaju bolje topove. Biti će zanimljivo vidjeti kako će se meta prilagoditi. Radar je u timskim borbama puno kvalitetniji skill zbog mogućnosti koordiniranja, za razliku od Random borbi gdje ima dosta uludo potrošenog radara, kao što sam vidio na streamovima ekipe koja ima pristup ruskim cruiserima.

P.S. Radar detecta DDove u dometu iako su sa druge strane otoka
Lun je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 15:22   #2094
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Slažem se s vama iako mi je Vigilance obavezan na BBima. Pogotovo na Coloradu. Na Hipperu imam SI a bit će i na NO....BTW, ta sekunda i pol nekad može bit presudna..slično kao i tih par pišljivih tisuća HPa koje dobiješ na onom repair skillu....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 15:32   #2095
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Nakon mj dana neigranja jutros zaigrao malo, sve mi je jos nekako brzo trebat ce mi da se vratim u formu

Zgodan detalj od jutros, dok sam mrtav bio 3 sam broda potopio

__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 23:43   #2096
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 447
Mitru cemo morat prozvati Mr.Detonation Danas smo odigrali 2-3 partije,Mitra,Thor i ja. I bas smo se izivljavali malo. Neznam jel to bio pure luck ili je nesto radjeno na Iowi... U prvoj partiji 110k smg,u drugoj 115k,6 citadela,4-5 potopljenih Ali najsladje je bilo kako smo Thor i ja,on je bio u NC,U jednoj salvi pobrisali Colorada sasvim slucajno,imao je 60+% HPa,ja opalio,i on,i sjeli su shellovi u isti sekund,i nema vise Colorada
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
Smoki_Gs je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 09:26   #2097
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
A kaj ćeš kad si dobio 2 tiera niži BB da se iživljavaš s njime..
kad smo kod toga, meni je mm jučer bio korektan čak i kasnije navečer...Pepsi ne prodajem ni pod razno, rijetko zabavan brod ali kao što Thor reče ranije, masu ekipe ga jednostavno nezna igrati.

EDIT: GALEB preživio torpediranje

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 15.03.2016. u 09:49.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 09:51   #2098
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Ne samo to, nego nam je jazavac vozio istom brzinom i okrenut bočno za vježbu gađanja. Kakvo je to brisanje bilo samo takvo.

Pepsi je brod za koji u početku moraš imat živce, i kad se igra koncentracija na 100%. Po meni, kome sjedne taj brod bit će bolji CA vozač. Osim toga, moraš proć "Pepsi školu" da bi uopće mogao NO vozit koji je "love and hate" brod.

Prema dosadašnjem iskustvu (149 borbi), najviše dobivaš s NO ako se igra agresivno na nos i ganjaju drugi DD/CA. Na nos mu je oklop protiv drugih CA skoro pa neprobojan (BB te i dalje lako pena). Hydro umjesto Defensive Fire i ili High Alert ili Superintendant umjesto Vigilance za napad na nos.

Trenutno NO ne može presudit partiju. Nebrojeno puta nisam mogao pomoć svojim DD-ima bez da se izlažem nepotrebnom potapanju jer je BB bio oko capa. Kad stigne radar, uz ovaj concealment od 9,5 km mislim ga igrat kao čistača capova. Još ako smo u diviziji sa recimo Atagom (HE) ili Hipsterom (još bolji Hydro) pravilno korištenje radara može čuda napravit.

EDIT: Mitra je od sad mr. Kraken. Ovako bezobrazno iz dubina još trojicu potopit.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 15.03.2016. u 10:01.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 09:59   #2099
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Da, NO treba tako i gledat. Kad dođe radar, bit će čistilica capova hehe. Mislim da je superintendant u kombi sa premium consumable - obavezan jer se dobije više radara i kraći reload za njega.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2016., 10:03   #2100
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Kraći reload za radar jedino ako uzmeš premium consumable. Onda je 4x4 min = 16min raspon u partiji od 20 min. Teoretski šanse ima da ga iskoristiš sva 4 puta. Ako nemaš premium consumable, onda je raspon 3x6 = 18 min sa Superintendantom. Što je na knap, jer se prve dvije minute u partiji ništa ne događa - jedino ako radiš rush na cap odmah možeš sva 3 iskoristiti.

Neću kapetana još presložit dok malo ne provozam NO s radarom. Odmah stavljam premium radar za 3 punjenja. Ako se pokaže da rijetko iskoristim i sva 3, ide High Alert umjesto Superintendanta.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 15.03.2016. u 10:17.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na