Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.07.2012., 20:03   #2581
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel itko zna zasto se veza svakih 20tak minuta poblesavi i prekine na 10-ak sekundi, izludit ce me jer ne mogu nista streamat u VLCu, nakon toga prestane downloadat.
Bnet nije za ozbiljan rad, meni isto ubija VPN-ove i RDP-ove.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2012., 00:08   #2582
The_Void
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Groza Pregled postova
Probaj sa:
admin
W2402
Ovo je prije radilo ali su promijenili jer ocito ne zele da useri imaju bilo kakav pristup naprednim postavkama (inace bi mogli maknuti ogranicenje npr). Od kako je vip preuzeo bnet mnogo se stvari promijenilo nagore, posebno me negativno iznenadilo par problema i reakcija njihove ekipe. Veza je pucala jedno vrijeme i modem se nije htio spojiti xx vremena na net i nakon xx poziva sluzbi naravno nitko nista ne zna nego samo govore da ce proslijediti tehn podrsci. Onda su me nazvali i pricali gluposti zasto se to dogadjalo na sto sam im ja pokazao citav log na modemu zbog cega je veza pucala itd- njihova reakcija= maknuli mi pristup logu da ne mogu vidjeti sto se desava sljedeci put.
Druga negativna situacija net prestao raditi, zovem ih naravno nitko nista ne zna, desilo se u petak i kazu ne mogu poslati nikoga do ponedjeljka (wth gdje je tu ozbiljnost 3 dana bez neta samo tako?), poslali nekog klinca tek u srijedu koji je dosao provjeriti i nije znao u cemu je problem, u sljedeci ponedjeljak dosao drugi tip i nakon provjeravanja instalacije mi kaze da je netko slucajno iskljucio moj net u zgradi (gasili nekome drugome i iskljucili meni-10 dana bez neta zbog toga). Ozbiljnost na nivou

Zna li netko hoce li bnetu i dalje biti dozvoljeno ogranicavati flat nakon xx prometa poslije ovog novog zakona? Ogranicavaju ga daleko nize od 70%

Zadnje izmijenjeno od: The_Void. 31.07.2012. u 00:17.
The_Void je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2012., 17:35   #2583
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor The_Void Pregled postova
njihova reakcija= maknuli mi pristup logu da ne mogu vidjeti sto se desava sljedeci put.

sry al nemogu se prestat smijat.....žalosno.....ja sam na bnetu al mi je isteka onaj dvogodišnji ugovor tako da mogu otic kad me volja.....neznam kakva je sluzba za korisnike sada al prije si moga naletit na nekog ko se stvarno kuži.....sad čitam po forumima samo pritužbe i jadikovke.......jadno

ps ; go VIP !
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2012., 19:47   #2584
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Citiraj:
Autor alen.s Pregled postova
sad čitam po forumima samo pritužbe i jadikovke.......jadno
Zadovoljni korisnici zanemarivo malo pišu po forumima...
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 02:58   #2585
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Da li je jos kome crkla konekcija prema CIX-u, ne radi niti jedan site koji ide preko CIX-a. Mislim da bi se propucao da imam doma Bnet, koji amaterizam.

Pinging www.carnet.hr [161.53.160.25] with 32 bytes of data:
Reply from 83.139.121.198: TTL expired in transit.
Reply from 83.139.121.198: TTL expired in transit.
Reply from 83.139.121.198: TTL expired in transit.
Reply from 83.139.121.198: TTL expired in transit.

Ping statistics for 161.53.160.25:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2012., 07:56   #2586
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
B.net danas ujutro uopce ne radi. prije 0700h sam mogao pristupiti bnet.hr, evo sad ne mogu. facebook, meteo.hr, nis ne radi. al pisalo je da ce danas od 01-06 raditi na mrezi, bit ce da se posao "malo" oduzio.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2012., 16:15   #2587
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor BADSIM Pregled postova
E, i ja bi user i pass za taj Cisco EPC2203.
A ja sam ga dobio prije 2 mjeseca, pa želim napraviti port forward za torente.
Ne možeš mu pristupit, blokirano
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2012., 20:23   #2588
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Na EPC2203 se nema što konfigurirati, to je običan modem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2012., 19:13   #2589
cromen
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
a što da vam ja kažem,
navukli me sa akcijom duplo veča brzina od osnovne 12 mjeseci,usluga uključena 23.11,od tada bi trebala akcija ko vrijediti prva dva mjeseca
usluge koma na svim poljima 3d tv slika mutna telefon se utišavao,internet štuca ,prvi mjesec nisam znao za 9911 tako da je 50kn otišlo njima za ništa
brzina je bila uglavnom ok 20/1,25Mbs,najbolja fora mi je bila da ko digitalni reciver je napravljen za crt televizore a ne za lcd i da je zato mutnasta slika,rekoh izdrzacu nekako te 2 godine pa odoh,nakon 2 mjeseca,nešto malo se usluga popravila osim tv slike koja je idalje mutnasta ali gledljiva.
29.4.dolazi klimaks brzina bez obavjesti 15mbs/756kbps,zovem sluzbu za korisnike 7.5 i kaže čovijek da nikada nisam imao 20/1.25Mbs i da lazem al da ce ipak službi za pritužbe napisati pritužbu u ime mene,kako odgovor nikako da stigne,a u međuvremenu skinuše mi sa 15 na 12 brzinu,nazovem ja njih da se informiram o pritužbi 1.6,kažu samo sto nije riješena, i tako do 15.6,kad mi kažu da nikakvu prituzbu nisu ni zaprimili,al da ce oni opet uputiti žalbu,20.6 mi je dokipjelo i zovem ja vječe za telekomunikacije i čovijek fin kaže da će poslat mail i pitat što se to događa,i kad ono za 5 min evo opet brzine 20Mbs/1,25Mbs i rešenje mi stiglo 2.7 ko da mi je uključena brzina turbo 20 i da se izvinjavaju itd i još kad su mi rekli na telefonu da mi skidaju 125 kn kao obeštečenje rekoh napokon je nočna mora završila,kad ono stize račun za 6 mjesec od bneta,u računu u isto vrijeme obeštečenje 125k za skidanje brzine,i ga ne povjeruješ 46kn za turbo 20,zalih se opet osim što su mi opet skinuli brzinu na 12 odgovora do dana današnjeg nema ,i onda 2.8 poslah pismenu prtužbu 5.8 dignuta brzina na 16Mbs/756kbps,jučer zvao i pitao za objašnjenje,a oni kažu :
da su dizali brzinu samo onima koji su potpisali nove ugovore od dana povečanja na 12 i da je za mene i stare korisnike i dalje osnovna brzina 8,na moje pitanje(onako sarkastično) po kojim pravilima "Kodeks ponašanja na internetu" bih se trebao držati ubuduče jer plačam 3D uslugu a dobijam 1D brzinu razlika je u biti dupla 320gb - 640gb,kaže žrnska da nema pojma i da če to pitanje postaviti tehničkoj službi,a ona kao riješava moju pritužbu.sutra pišem novu za očitavanje o ugovoru.

nastavak sljedi.
cromen je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2012., 10:52   #2590
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
ovo su stvarno horror price. :/

Ja sam jedan od onih koji suti na ovom podforumu jer mi ocito sve radi.
Meni taj B.net nikad nije radio probleme. Koristim 2D paket (internet+telefon) od 10/2010 do danas uz povecanje brzine na 20Mbit (donedavnih 16 ak se ne varam). Brzina u redu (skidam uredno ~2.3-2.5Mb/s), telefon super (ionako ga rijetko koristim), stabilan Internet, nikad problema, uvijek ~224kn na kraju mjeseca. Modem je onaj "obicni" Cisco EPC 2203 spojen na Linksys WRT54GL router s DD-WRT firmwareom i brdo racunala i konzola u kuci.
Za tu cijenu i tu brzinu, trenutno nema bolje u HRV sto se mene tice. Prezadovoljan sam i bas mi je zao da vas toliko ima probleme. Jebiga, stisnite ih maksimalno i valjda ce se dovest u red.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 09:26   #2591
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Pitanje za ekipu koja ima verziju žični modem, pa su nakačili nekakav wireless router na to, recimo kao Snoopy. Je li moguće preko wirelessa povući 20 Mbita bez nekih problema? Znam da je maximum 54 Mbita za g standard, ali isto tako znam mušićavo ponašanje wirelessa, pa zato pitam.

Naime, prebacujem radni stol iz prostorije gdje mi se fizički nalazi modem u drugu sobu, pa gledam alternativu od postavljanja kanalica preko pola stana?

Hvala.
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 10:43   #2592
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Koliko je debeo zid? Vjerojatno nećeš imati 20 Mb/s, ali bi mogao imati recimo 16 Mb/s.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 15:49   #2593
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Roby86 Pregled postova
Pitanje za ekipu koja ima verziju žični modem, pa su nakačili nekakav wireless router na to, recimo kao Snoopy. Je li moguće preko wirelessa povući 20 Mbita bez nekih problema? Znam da je maximum 54 Mbita za g standard, ali isto tako znam mušićavo ponašanje wirelessa, pa zato pitam.

Naime, prebacujem radni stol iz prostorije gdje mi se fizički nalazi modem u drugu sobu, pa gledam alternativu od postavljanja kanalica preko pola stana?

Hvala.
Otiđi na wireless N standard, neki bolji, jači plus ako imaš komp predlažem kupnju neke kvalitetne PCI kartulje. Također, pogledaj malo kompatibilnost sa win8, da ne bi trošio pare bzvz (iako bi to trebalo sjesti na svoje mjesto!
  Reply With Quote
Staro 09.08.2012., 16:42   #2594
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
i domy_os i Mad_Duke ti dobro kazu. Ovisno o zidu, a ako mozes, slobodno idi na N standard (trenutno nema boljeg, Duke ), taj ima vecu propusnost, kvalitetu, itd.
samo spajanje nije neka pamet. modem ti je "obicni glupi" modem, a na routeru stavis nesto tipa "Automatic Configuration - DHCP" - tak pise recimo meni u dd-wrtu (da direktno dobija IP za WAN od modema) i stvar bi trebala sljakat.
ak gdje zapnes, tu smo.
pozz
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2012., 23:04   #2595
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Thx ekipa!

Ma to je nekih 5-6 m zračne udaljenosti, jedan zid i staklena vrata su prepreke.
Potražiti ću po netu nekakav bolji model na N standardu. Za spajanje mislim da neće biti problema. Također, pitanje vezano za filtriranje po MAC adresi. Da li Bnet "kuži" ako je više od jednog kompa spojeno na net? Mislim da postoji ograničenje po pitanju spojenih MAC-ova po jednom IP-u ako se ne varam kad kod njih službeno imam samo žični modem? Ili sam nešto krivo skužio?

Thx!
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 00:12   #2596
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Ne kuzi kad ides preko routera koji ima NAT i na WAN interfaceu ima jednu MAC adresu. Ogranicenje bi bilo kada bi na modem spojio obican switch koji ne obavlja translaciju.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2012., 22:54   #2597
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Ok, thx Domy!
Roby86 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 12:21   #2598
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Vrijedi li ijedan?

Želim uzeti wlan roter, a BNet mi nudi ova dva: Cisco EPC2425 i TWG 850 (ovaj ima jedan LAN izlaz i 1 USB izlaz). Spojio bih 2 PC-a i 1 laptop (wireless). Ima li tko neki navedeni da mi dadne savjet koji bi bilo bolje uzeti (koji će praviti manje problema)?
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2012., 00:28   #2599
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Jel uspio neko nešto napravit kod bneta kad bi problem bio skakanje pinga? Gledam jedan stan za unajmit, doša vidit stan oko 7.30, kazem idem vidit net, radim traceroute i prvi hop 30 MS!!!! , onda pigam google ping 47 s tim da skače do 120 svako 5 sek a do 70 svako 3 sekunde. Naravno brzina je u granicama. Jel ima smisla trazit da ovo poprave ili se ne moram trudit?
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 00:27   #2600
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 546
Jesu kome prestali raditi portovi 21, 22, 80 i 8080? Ili je B.net počeo blokirati te portove ili je meni ruter u kvaru. Svi portovi rade osim ovih.

Koristim XCarnet, neki njihov Thompson modem i Linksys WRT54GC.
Dule je online   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 11:14   #2601
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Kod mene 80 i 8080 rade, ostale nisam testirao.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2012., 13:07   #2602
Mr. X
Registered User
Moj komp
 
Mr. X's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zg
Postovi: 45
pozdrav svima!

korisnik sam bneta mjesec dana. uzeo sam 3d paket na probni rok od 3 mjeseca.

od jučer na cable modemu (thomson tcm 420) ledice za cable link, pc link i internet blinkaju, dok je ona za cable activity ugašena. ovaj uvjetno rečeno problem se nije odrazio na funkcionalnost usluge, jer mi svi tv programi rade kao i net i telefon.

zanima me ima li netko od vas iskusnjara neko rješenje ili da odmah kontaktiram SZK?
Mr. X je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2012., 19:03   #2603
Stewanov
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Uf dobro je da više nisam njihov terenski prodavač....dobro je....

makar su uvijeti jedno vrijeme bili vrhunski...
Stewanov je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 18:00   #2604
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
ekipa, kakav vam je ping danas.
ajd ak neko stigne probajte pingat recimo www.hosters.at ili www.geizhals.at kroz command prompt ili izmjerit na speedtest.net recimo HT ili optima server...
meni je brzina full a ping mi je katastrofa.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2012., 22:44   #2605
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Meni je OK u Splitu sam (Brda), ali mi skače dosta.... Npr pingam 109.60.24.1 , to je unutar bnet mreže, ping 8-138, prosjek nekih 30tak. Imate li vi šta stabilniji ping?
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 11:24   #2606
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
na ove www.hosters.at i www.geizhals.at imam ping 37 i 28 average , na 109.60.24.1 imam average 9 .
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 11:44   #2607
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Treba vidit navečer i meni je sad average 9.
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 12:38   #2608
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
a kad recimo odete na speedtest.net i odaberete recimo T-com...kolko vam veli da je ping? meni je apsurdno..40ms...???? bio mi je 5ms ako zadnje tri godine..
ljubljanu mi pinga s 19ms, server kod frankfurta kroz command prompt pingam sa 20ms...
ne zimku kaj se to dogadja.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2012., 13:55   #2609
Firecracker
Premium
Moj komp
 
Firecracker's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Split
Postovi: 565
Ne ide promet preko CIX-a, nego preko pola Europe...
Firecracker je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2012., 17:31   #2610
Roby86
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 73
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne kuzi kad ides preko routera koji ima NAT i na WAN interfaceu ima jednu MAC adresu. Ogranicenje bi bilo kada bi na modem spojio obican switch koji ne obavlja translaciju.

Posloženo sve, ali nisam baš zadovoljan rezultatima. S jedne strane imam onaj prije spomenuti Atlanta EPC2203 koji je nakačen na Linksysa WRT54GL koji je sa Tomato firmwareom gore, postavio sam izlaznu snagu na 64 mW, što je neka preporučena vrijednost, s druge strane na stolnom kompu imam Airlive 1700 USB karticu. Vrijednost mi je -48 dB, no max brzina mi je 13 Mbita, a imam paket od Bneta 20 Mbita, i tu sam brzinu uredno postigao na žici.

Router i wlan kartica imaju zračnu vidljivost, udaljeni su cca 10 m tj. postavio sam ih tako da im je jedina prepreka vrata od sobe kada su zatvorena. Vjerujem da bi se ovo moglo poboljšati, razmišljam o onoj windsurfer metodi, tj usmjeravanju signala između routera i wlan kartice.

Ima još netko ideju? Thx!

EDIT :

Problem defintivno leži u driveru za Airliveov wireless. Integrirana antenica u laptopu sa Atherosovim čipsetom postiže brzinu od 19.5 Mbita sa istog mjesta di je i stolni komp.
Mislim ta kartica je nahvaljena naveliko zbog performansi i svega, a jedan integrirani komad žice u laptopu riješi stvar. Toliko o tome..

Zadnje izmijenjeno od: Roby86. 25.08.2012. u 00:36.
Roby86 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na