Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.12.2015., 15:11   #1
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Laptop ili konfa?

Neznam kamo da napisem ovaj topic, ali trebam pomoc.

Trenutno imam stari laptop s 2 jezgre i koristim jos dodatni monitor i sluzi on svrsi, ali postao je spor. Kad mu otvorim malo vise windowa i tabova on se vuce...

Potreban mi je latop za surfanje, pisanje teksta i da bude brz. Odnosno mislio sam kupiti laptop sa SSD diskom, neznam jel to ima smisla, jer takve laptope je tesko anci, gledao sam elipso i imaju jedan ili dva sa SSD diskom.

A mozda mi i ne treba laptop?
Mozda mogu koristiti desktop racunalo, jer se ne micem sa ovog lezaja kad sam na laptopu. E sad problem je kako u lezecem polozaju tipkati, trebala bi mi neka specijalna tastatura, jel postoji takvo nesto, wireless bi trebala biti, a moze i na zicu ako je dugacka.

Monitor:
kako da imam monitor na svojim koljenima ili u krilu? Jel postoji neki takvi monitor koji bi se koristio kao laptop da je na meni ispred mene ili se takvog neceg jos nitko nije sjetio.

Eto pa ako netko zna nesto o tome bacite linkove, preferiram prodajna mjesta Varazdin i medjimurje. Ali moze i ZG ako je jeftinije.
__________________
dada-as je offline  
Staro 19.12.2015., 15:22   #2
eraserx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 105
A zašto ne bi kupio laptop sa "običnim" diskom i ubacio ssd u njega?
eraserx je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2015., 15:35   #3
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
A pa neznam dali se to moze. Ono garancija i te stvari, pa da ja sad srajfim po njemu, mozda da ga oni upgrejdaju to bi islo.

Ali sad gledam cijene, ti laptopi su skupi. Jaftinije bi me doslo kuciste sa tim nekim monitorom koji se moze staviti na krilo/noge.

Malo sam surfao imaju neke onlap monitore ali nije mi bas to jasno kak funkcionira i dali se to uopce moze spojiti na kuciste.
__________________
dada-as je offline  
Staro 20.12.2015., 15:30   #4
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Mozete ovo lockati, Odgovor sam nasao na webu, kazu da je Desktop racunalo 20% jeftinije (gledajuci, performance) od Laptopa. Pa cu ici s desktopom.
__________________
dada-as je offline  
Staro 20.12.2015., 22:49   #5
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Pa mislim da je i više od 20%...
Nego, možeš ti staviti SSD u lap uz oprez da ne oštetiš šerafe ili nešto drugo. U slučaju kvara vratiš kako je bilo i bok. Ja sam u 13" HP stavio umjesto DVD-a SSD (Originalni HDD i win su ostali - dual boot), a DVD u vanjsko kučište s eBaya za par dolara. Sad leti, bolje od PC-a
__________________
kasandro je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na