Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2019., 09:31   #361
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nakon iskustva s raznima markama, pred 9 godina kupili bosch 7 kg. Prvi kvar nedavno, počeo zafrkavati neki kontakt na bravi vrata pa kad završi pranje, škljocne i otkljuca vrata, ali ne skuži elektronika i javo grešku da vrata nisu otvorena. Cijela brava košta 300+ kn pa sam to odložio za popravak i tjeram dok ide.
Mehanički sve u redu, nikakvih problema. Tiha baš i nije nešto osobito, čuje se zujanje četkica na motoru i povremeno lupanje ako se veš razbalansira unutra, ali tako je od prvog dana. Da uzimam sada vjerojatno bi opet bio bosch, ali pitanje je kakve su ove novije i koliko su ih namjestili dugo da rade
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 09:54   #362
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma ja sam u procesu nabavke, žena i ja smo si stavili budžet od nekih 500EUR. Za 3500kn se kupi već bosch, ima "start u" opciju, koja mi je jako važna, inverter i A+++ je.

Tako da ću na to vjerojatno ići.

Nije moderna kao samsung za tu lovu, ali je Bosch, pa ću radije ići na "ime" nego na dizajn.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2019., 10:07   #363
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
edit: nisam se jos probudia, falia sam perilicu, pricam o posuđu. mea culpa.
Pa valjda imaš u stanu i perilicu za rublje?

Ili po kazni pereš na ruke?

BTW kod mene neka Indesit za rublje, osrednja po svemu (buci, kvaliteti pranja...) - ma talijanska posla (ali bar nije puno koštala)

Crkla Gorenje nakon cca 15god., kad ono 6 kat bez lifta -.-
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 10:18   #364
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Eh...crkla nakon 15 godina! Pa nema više danas takve kvalitete. Prije 30 godina ti je za vešmašinu trebao viličar da je postaviš na mjesto...nije bilo hrpa funkcija preko soft toucha i jeftinih kineskih ležaja. Par programa + centrifuga i peri deri dok ne prohrđa bubanj. Moji su imali Končar perilicu 17 godina. A danas ak izdrži 7 godina sa 3-4 popravka unutar garantnog roka je puna šaka brade.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 11:08   #365
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Samsung - 2 godine garancije, kvarovi počeli odmah nakon isteka. Prvo kontakt na bravi, pa se nije dala otvoriti, pa onda grijač, pa onda plastična posuda počela puštati...i točno vidiš na njoj da je napravljena tako da s vremenom popusti na tom mjestu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 11:15   #366
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Bosch ima skrivenu malu polugicu za otvaranje vrata ako zaštekaju
Meni apsolutno must have funkcija za sve takve uređaje je namještanje kad da krene/završi program tako da se koristi noćna tarifa za struju.
Ove izreklamirane A+++ varijante uopće ne moraju biti isplative. Treba staviti prije kupnje kalkulaciju na stol i vidjeti koliko to troši manje po deklaraciji u odnosu na neki A ili B uređaj. Da ne bi ispalo da će se razlika u cijeni do skupljeg A+++ uređaja otplatiti za 15 godina
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 11:42   #367
tigo95
Premium
Moj komp
 
tigo95's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 142
Imao nekakvu eletrolux nekih 5-6 godina. Hrpa nekakvih funkcija, displeji itd. Nedugo nakon isteka garancije ode matična ploča. Koštala kao pola nove perilice. Nakon toga se odlučio za nešto jednostavnije. Kupio beko bez hrpe điđa-miđa. Imala i više nego dosta funkcija. Evo i ona prdnula nedavno. Možda se i dala popraviti ali smo nakon pet godina odlučili kupiti novu. Više nisam bio pametan što kupiti. Odredili nekakav budžet do 4000 kuna. Na kraju kupili bosch na akciji za 2600. Kad je uključimo moram provjeriti dali radi. Fakat se jedva čuje. Ja ostao u šoku! Navodno ih rade u Poljskoj i Turskoj. Kažu da su Turske bolje. Tko bi ga znao. Ova je iz Poljske, ima crveni rub na vratima. Garancija je 5 godina. Ja zadovoljan s njom, pogotovo zbog cijene tj, uloženo-dobiveno
tigo95 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 12:03   #368
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Kupili stan,zadnju lipu dali jel, nema se para za nista vise
Uzeli neku najjeftiniju Beko,1500kn. Pere dan danas bez kvara, nakon 3 godine.
Uzeli najjeftiniju Beko za sudje,2000kn, pere bez kvara 3 godine.

Nisu tihe,nisu ni lipe bas,al da se sad pokvare obe,dobro je,napokon razlog za zaminit ih
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 12:08   #369
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Samsung - 2 godine garancije, kvarovi počeli odmah nakon isteka. Prvo kontakt na bravi, pa se nije dala otvoriti, pa onda grijač, pa onda plastična posuda počela puštati...i točno vidiš na njoj da je napravljena tako da s vremenom popusti na tom mjestu.
Hvala na info, jako važna informacija za mene.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Bosch ima skrivenu malu polugicu za otvaranje vrata ako zaštekaju
Meni apsolutno must have funkcija za sve takve uređaje je namještanje kad da krene/završi program tako da se koristi noćna tarifa za struju.
Ove izreklamirane A+++ varijante uopće ne moraju biti isplative. Treba staviti prije kupnje kalkulaciju na stol i vidjeti koliko to troši manje po deklaraciji u odnosu na neki A ili B uređaj. Da ne bi ispalo da će se razlika u cijeni do skupljeg A+++ uređaja otplatiti za 15 godina
Mislim da nitko ne kupuje A+++ zbog uštede, već zbog toga da možeš govoriti na poslu da imaš A+++
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 12:13   #370
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Ima li netko savjet za pristojnu perilicu rublja do max 3000kn?

Radi manjeg prostora u obzir dole samo perilice sa gornjim otvaranjem. Apsolutno se ne razumijem u te strojeve niti znam sta gledati pri odabiru.

Trenutno sam bacio oko na ovo.

Ima li ikoga sa ponekim savjetom za tu marku/model? Bolje izbjeći, šta je sigurno, tko ima dobra iskustva s ostalim markama itd...
http://forum.pcekspert.com/showthrea...t=54757&page=8

vidi moje postove, još uvijeg mega zadovoljan sa aparatom, radi bez greške

ak te kaj zanima pitaj i obrati pozornost na ovo kaj sam napisao za dozator, jako bitna stavka imho i već se pokazala kao puno zahvalnija nego svi ostali toploaderi sa identičnim (lošim imho) sistemom doziranja.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2019., 12:16   #371
Elven