Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2009., 15:01   #1621
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kako-kome..

Nova HD4870 - OK.. -> Osjećaj zadovoljstva dobivanjem GTX275 - neprocjenjivo.
ma ja sam prezadovoljan
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 18:42   #1622
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
ma ja sam prezadovoljan
To je onda najvažnije.

Sretno s novom grafom.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2009., 12:54   #1623
cho1594
Premium
Moj komp
 
cho1594's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ajde samo jos smisli vezu izmedju te dvije recenice.

S jedne strane govoris o nedostatku, s druge o neispravnosti. To su dvije potpuno razlicite stvari.
Nisi u pravu. Pročitaj definiciju pojma "nedostatak" u "Hrvatski enciklopedijski rječnik". Evo copy-paste-a:

nedostat|ak m (G -tka, N mn -aci, G nedostataka)

1. greška, neispravnost, mana (~ak na stroju)
...

Stoga, ZOO je vrlo jasan i eksplicitan. Suma sumarum:

NEDOSTATAK == NEISPRAVNOST!
cho1594 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 13:59   #1624
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Stanje je sljedeće, poslao sam na garanciju 8800GT grafiku. Sada su mi rekli da zovnem za par dana, i ja danas zovnem:
  1. Nude mi priču da je 9600GT = 8800GT, ja kažem da nije i da je slabija jer radim isto u servisu i znam stanje
  2. Nude mi HD3870 koja mi nije uopće u planu jer žalim nVidiu 8800GT ili jaču (nikako ne slabiju)
  3. Nekakva procjena.... to neću ako nije ona cijena koju sam dao za grafičku
Sada kojoj državnoj službi da se obratim i da istjeram pravdu, jer ako ja budem morao činit, sjebat ću im fizički trgovinu ....

BTW kako je regulirano po zakonu kada nemaju isti artikal u zamjenu?!?!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 14:20   #1625
Core2Duo22
Mucki provokator
Moj komp
 
Core2Duo22's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 299
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Stanje je sljedeće, poslao sam na garanciju 8800GT grafiku. Sada su mi rekli da zovnem za par dana, i ja danas zovnem:
  1. Nude mi priču da je 9600GT = 8800GT, ja kažem da nije i da je slabija jer radim isto u servisu i znam stanje
  2. Nude mi HD3870 koja mi nije uopće u planu jer žalim nVidiu 8800GT ili jaču (nikako ne slabiju)
  3. Nekakva procjena.... to neću ako nije ona cijena koju sam dao za grafičku
Sada kojoj državnoj službi da se obratim i da istjeram pravdu, jer ako ja budem morao činit, sjebat ću im fizički trgovinu ....

BTW kako je regulirano po zakonu kada nemaju isti artikal u zamjenu?!?!
o kojoj se trgovini radi?
Ako ti ne mogu dat ispravnu 8800gt, s tim da ne prihvatiš ove druge koje ti nude (btw čudno mi je to kak ti nude slabije grafe u zamjenu ) trebao bi dobiti novce nazad. Ostaje ti inspektorat.
__________________

Core2Duo22 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 14:23   #1626
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Ista stvar kod mene... EP35- DS3 pokvarena ,pod garancijom, a nude mi EP43-S3L jer je trenutno nemaju .
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 19:34   #1627
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Core2Duo22 Pregled postova
o kojoj se trgovini radi?
Ako ti ne mogu dat ispravnu 8800gt, s tim da ne prihvatiš ove druge koje ti nude (btw čudno mi je to kak ti nude slabije grafe u zamjenu ) trebao bi dobiti novce nazad. Ostaje ti inspektorat.
Ma Links™, nude mi 9600GT i tvrd de je ista kao i 8800GT, na to im kažem da od 9serije jedino ista može biti 9800GT, a da je 9600GT =~ 8800GTS (G80) i da hoću istu ili jaču od 8800GT

Inspektorat kažete?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 19:41   #1628
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ma Links™, nude mi 9600GT i tvrd de je ista kao i 8800GT, na to im kažem da od 9serije jedino ista može biti 9800GT, a da je 9600GT =~ 8800GTS (G80) i da hoću istu ili jaču od 8800GT

Inspektorat kažete?
Prijavi ih, nema se tu što razmišljati. http://www.inspektorat.hr/DirhWeb/Pa...osPrijava.aspx
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 20:00   #1629
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Ma Links™, nude mi 9600GT i tvrd de je ista kao i 8800GT, na to im kažem da od 9serije jedino ista može biti 9800GT, a da je 9600GT =~ 8800GTS (G80) i da hoću istu ili jaču od 8800GT

Inspektorat kažete?
nazovi prvo centralni servis u zg, možda ovi u splitu ne znaju što govore.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 20:01   #1630
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako ima pisani dokaz da mu nude 9600GT, nema kaj zvat.

Prijavi i gotovo.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2009., 20:07   #1631
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
nazovi prvo centralni servis u zg, možda ovi u splitu ne znaju što govore.
A to su mi rekli u Zagrebu kad sam ih zvao, ovi u Splitu ionako samo šalju u Zagreb.

BTW informacija je bila telefonska tj. nema pisanog materijala za ponudu, bar ne još. Sutra ću ih zovnuti pa vidit šta nude, nakon toga ide prijava
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 20:36   #1632
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
A to su mi rekli u Zagrebu kad sam ih zvao, ovi u Splitu ionako samo šalju u Zagreb.

BTW informacija je bila telefonska tj. nema pisanog materijala za ponudu, bar ne još. Sutra ću ih zovnuti pa vidit šta nude, nakon toga ide prijava
To moraš učinit faksom,nemoj zvat.Da bi ih prijavio moraš imat dokaz da su ti nudili neko lijevo sranje.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 20:48   #1633
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
To moraš učinit faksom,nemoj zvat.Da bi ih prijavio moraš imat dokaz da su ti nudili neko lijevo sranje.
OK onda ću sutra tražit da mi faksiraju "ponude" majku im.....

E i još me samo zanima, od kada se sada računa garancija, od straog proizvoda ili novi + garancija?
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 21:38   #1634
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ide i nova garancija... Citaj malo prethodne stranice... Ima tu svega...

I da, jel ova politika vrijedi za mobite kupljene u VIP-u ili T-Centru...
Tj, ako sam neki mob platio xxxx kuna prije god i pol, i sad se pokvario, nemaju takvog za zamjenu, ako ga ne poprave mogu trazit puni iznos na racunu ili nesto trece?
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 21:40   #1635
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Sve piše na prvoj stranici.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2009., 23:28   #1636
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor cho1594 Pregled postova
Nisi u pravu. Pročitaj definiciju pojma "nedostatak" u "Hrvatski enciklopedijski rječnik". Evo copy-paste-a:

nedostat|ak m (G -tka, N mn -aci, G nedostataka)

1. greška, neispravnost, mana (~ak na stroju)
...

Stoga, ZOO je vrlo jasan i eksplicitan. Suma sumarum:

NEDOSTATAK == NEISPRAVNOST!
ZOO jos jasnije i eksplicitnije navodi razliku izmedju te dvije stvari. Rjecnik tu nije referenca. Iliti, potpuno si u krivu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 00:41   #1637
cho1594
Premium
Moj komp
 
cho1594's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
ZOO jos jasnije i eksplicitnije navodi razliku izmedju te dvije stvari. Rjecnik tu nije referenca. Iliti, potpuno si u krivu.
Iggy, ti si hardveraš ili pravnik?

Što se tiče rječnika, rječnik je referenca. Sabor donosi zakone, a lingvisti se bave jezikom. Nedostatak je širi pojam od neispravnosti, a volio bi da mi izvadiš članak iz ZOO gdje su toliko eksplicitino odvojili ta dva pojma. Da su ih željeli eksplicitno odvojiti, postojao bi članak/stavak/točka koja bi eksplicitno govorila da se pojam nedostatka i pojam neispravnosti odvajaju kao dva zasebna pojma. Dok to ne piše, ja vjerujem rječniku i mogu se pozivati i na njegovu težinu što se tiče pojma "nedostatak".

Ako se razumiješ u hardver (ne mislim isključivo na kompjutorske komponente) onda dobro znaš da se nedostatak na nekom uređaju odražava i na ispravnost rada komponente. Uređaj ne mora nužno ne raditi da bi bio neispravan. Uređaj sa nedostatkom je isto neispravan ako u datasheetu ili user's manualu ne piše da taj uređaj može/mora raditi sa nedostatkom.

Npr. ako zaboraviš staviti filtarsku mrežu + kondozatore u svoj sustav iza konektora za napajanje, sustav može/ne mora potiskivati tranzijente i prenapone. Uređaj ima nedostatak (nije dodada filtarska mreža). Bez obzira radi li uređaj ispravno, ti možeš tražiti zamjenu, otklanjanje kvara ili raskid ugovora zbog nedostatka. Ukoliko uređaj ne radi ispravno (tj. ne radi ili nepouzdano) uređaj je neispravan te možeš opet tražiti otklanjanje kvara ili zamjenu artikla drugim.

Sve u svemu, kupac je zakonom zaštićen ka lički međed, samo treba znati koje adute treba izvući iz rukava.

LP
cho1594 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 14:30   #1638
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor cho1594 Pregled postova
Iggy, ti si hardveraš ili pravnik?

Što se tiče rječnika, rječnik je referenca. Sabor donosi zakone, a lingvisti se bave jezikom. Nedostatak je širi pojam od neispravnosti, a volio bi da mi izvadiš članak iz ZOO gdje su toliko eksplicitino odvojili ta dva pojma. Da su ih željeli eksplicitno odvojiti, postojao bi članak/stavak/točka koja bi eksplicitno govorila da se pojam nedostatka i pojam neispravnosti odvajaju kao dva zasebna pojma. Dok to ne piše, ja vjerujem rječniku i mogu se pozivati i na njegovu težinu što se tiče pojma "nedostatak".

Ako se razumiješ u hardver (ne mislim isključivo na kompjutorske komponente) onda dobro znaš da se nedostatak na nekom uređaju odražava i na ispravnost rada komponente. Uređaj ne mora nužno ne raditi da bi bio neispravan. Uređaj sa nedostatkom je isto neispravan ako u datasheetu ili user's manualu ne piše da taj uređaj može/mora raditi sa nedostatkom.

Npr. ako zaboraviš staviti filtarsku mrežu + kondozatore u svoj sustav iza konektora za napajanje, sustav može/ne mora potiskivati tranzijente i prenapone. Uređaj ima nedostatak (nije dodada filtarska mreža). Bez obzira radi li uređaj ispravno, ti možeš tražiti zamjenu, otklanjanje kvara ili raskid ugovora zbog nedostatka. Ukoliko uređaj ne radi ispravno (tj. ne radi ili nepouzdano) uređaj je neispravan te možeš opet tražiti otklanjanje kvara ili zamjenu artikla drugim.

Sve u svemu, kupac je zakonom zaštićen ka lički međed, samo treba znati koje adute treba izvući iz rukava.

LP
A jesi ga nadrobio... Nedostatak kao pojam je definiran zakonom, onim isti na koji se pozivas i potpuno je odvojen od pojma neispravnosti koji nema nikakve veze s pojmom nedostatak. ZOO kaze:

Kad postoje materijalni nedostaci

Članak 401.

(1) Nedostatak postoji:

1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,

2) ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata prodavatelju ili mu je morala biti poznata,

3) ako stvar nema svojstva i odlike koje su izrijekom ili prešutno ugovorene, odnosno propisane,

4) kad je prodavatelj predao stvar koja nije jednaka uzorku ili modelu, osim ako su uzorak ili model pokazani samo radi obavijesti,

5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.),

6) ako je stvar nepravilno montirana pod uvjetom da je usluga montaže uključena u ispunjenje ugovora o prodaji,

7) ako je nepravilna montaža posljedica nedostataka u uputama za montažu.

(2) Ako je kupac na temelju izjava proizvođača ili njegova predstavnika očekivao postojanje određenih svojstava stvari, nedostatak se ne uzima u obzir ako prodavatelj nije znao niti morao znati za te izjave, ili su te izjave bile opovrgnute do trenutka sklapanja ugovora ili one nisu utjecale na odluku kupca da sklopi ugovor.

Sve ostalo sto ti mislio, ja mislio, u rjecniku pisalo, potpuno je nebitno. Neispravnost proizvoda nije nedostatak.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 14:50   #1639
cho1594
Premium
Moj komp
 
cho1594's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A jesi ga nadrobio... Nedostatak kao pojam je definiran zakonom, onim isti na koji se pozivas i potpuno je odvojen od pojma neispravnosti koji nema nikakve veze s pojmom nedostatak. ZOO kaze:

Kad postoje materijalni nedostaci

Članak 401.

(1) Nedostatak postoji:

1) ako stvar nema potrebna svojstva za svoju redovitu uporabu ili za promet,

2) ako stvar nema potrebna svojstva za posebnu uporabu za koju je kupac nabavlja, a koja je bila poznata prodavatelju ili mu je morala biti poznata,

3) ako stvar nema svojstva i odlike koje su izrijekom ili prešutno ugovorene, odnosno propisane,

4) kad je prodavatelj predao stvar koja nije jednaka uzorku ili modelu, osim ako su uzorak ili model pokazani samo radi obavijesti,

5) ako stvar nema svojstva koja inače postoje kod drugih stvari iste vrste i koja je kupac mogao opravdano očekivati prema naravi stvari, posebno uzimajući u obzir javne izjave prodavatelja, proizvođača i njihovih predstavnika o svojstvima stvari (reklame, označavanje stvari i dr.),

6) ako je stvar nepravilno montirana pod uvjetom da je usluga montaže uključena u ispunjenje ugovora o prodaji,

7) ako je nepravilna montaža posljedica nedostataka u uputama za montažu.

(2) Ako je kupac na temelju izjava proizvođača ili njegova predstavnika očekivao postojanje određenih svojstava stvari, nedostatak se ne uzima u obzir ako prodavatelj nije znao niti morao znati za te izjave, ili su te izjave bile opovrgnute do trenutka sklapanja ugovora ili one nisu utjecale na odluku kupca da sklopi ugovor.

Sve ostalo sto ti mislio, ja mislio, u rjecniku pisalo, potpuno je nebitno. Neispravnost proizvoda nije nedostatak.
Da završim priču i riješim utakmicu prije sučeve nadoknade vremena:

Traženje popravka ili zamjene

Članak 424.

(1) Kupac može zbog NEISPRAVOSTI stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se NEDOSTATAK pojavio.

(2) On ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Sad mi samo fali double-decker da proslavim pobjedu kao Dinamovci.I Mila Horvat, naravno.


LP

cho1594
cho1594 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 15:07   #1640
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Jel' ti možeš spamat negdje drugdje? Ovo je već milijun puta obrađeno i zato uključi tražilicu i prestani nas tu daviti svojim p**darijama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 15:21   #1641
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor cho1594 Pregled postova
Da završim priču i riješim utakmicu prije sučeve nadoknade vremena:
Tebi stvarno treba sve crtati. Ali nazalost, nitko ti to sluzbeno nece napraviti.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 17:13   #1642
cho1594
Premium
Moj komp
 
cho1594's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jel' ti možeš spamat negdje drugdje? Ovo je već milijun puta obrađeno i zato uključi tražilicu i prestani nas tu daviti svojim p**darijama.
Uopće ne spamam, samo sa prepisao članak izvađen iz zakona koji je na snazi. Prije je tvoj post spam, tako da je svaki komentar suvišan...
cho1594 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 17:20   #1643
cho1594
Premium
Moj komp
 
cho1594's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Tebi stvarno treba sve crtati. Ali nazalost, nitko ti to sluzbeno nece napraviti.
Istina, nema se što crtati. Sve je jasno. Doveo sam u vezu ono što si osporavao, definiciju nedostatka iz hrv. enciklopedijskog rječnika i zakona u kojem su u točki 1. članka 424. ZOO-a nedostatak i neispravnost stavljeni u odnos kao jednaki pojmovi.

EOD
cho1594 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2009., 23:36   #1644
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor cho1594 Pregled postova
Istina, nema se što crtati. Sve je jasno. Doveo sam u vezu ono što si osporavao, definiciju nedostatka iz hrv. enciklopedijskog rječnika i zakona u kojem su u točki 1. članka 424. ZOO-a nedostatak i neispravnost stavljeni u odnos kao jednaki pojmovi.

EOD
Shvacas li razliku u pojmovima "definicije" i "stavljanja u odnos"?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 13:10   #1645
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Pozdrav!
Ako je ovo u krivoj temi molim moda da prebaci post.

Narucio sam nesto u webshopu jedne trgovine i sad mi posalju mail da se cijena povecala, a ja sam narucio po staroj cijeni, i sad mi ne žele prodat po onoj cijeni po kojoj sam ja narucio. Stavio sam plaćanje pouzećem. Ne pitajte o kojoj trgovini se radi, samo mi recite da li sam u pravu ako trazim ono sto sam naručio po cijeni za koju sam dobio ponudu.

EDIT: imam SSove svega.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 13:39   #1646
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Imaš ponudu na određeni iznos,po kojoj si platio,koju su ti oni poslali u mailu?Ne mislim na izračun web košarice.
Samo im pošalji u mailu da si ih prijavio Državnom inspektoratu pa nek se pred njima izjasne.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 13:45   #1647
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Meni nije jasno zašto se ljudi toliko libe napisati o kojoj trgovini se radi.
Pa takve prevarante bi trebalo javno obznanit tako da im dođe iz guzice u glavu i da drugi ljudi vide tko valja, a tko ne.

Svi nešto šute kao da je ta firma njihova, pa ako vam ljudi već žele pomoći, bilo bi u redu da i vi date svoj doprinos tako da ove upitno moralne firme javno objavite.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 13:47   #1648
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Iskreno, nemam pojma, ali mislim da nisi u pravu. Ponuda se automatski šalje na temelju dva klika miša. Tečaj se mjenja svakodnevno, tako i cijena koju uvoznik diktira. Treba biti fer i dopustiti im pravo na pogrešku, pogotovo što ti web ducani rade za mizarnu proviziju.

Ne može ih prijaviti inspektoratu bez temelja.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 14:08   #1649
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Mislim šta ja imam s tim što oni ne znaju napisati pravu cijenu robe, stajala im je ta roba već par dana po toj cijeni i onda kad je hoću kupit sjete se da bi mogli stavit skuplje, to što su oni nesposobni pa ne znaju kako se piše određeni iznos stvarno nije moj problem.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2009., 14:12   #1650
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
stvarno nije moj problem.
Očigledno da je.

Koja roba i koja trgovina?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na