Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.10.2009., 15:45   #31
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
nije mi jasno kako tip i ženska mogu nekolicini ljudi zatvorit vrata..
mene samo debeli zid i željezna vrata mogu spriječit.. a s takvim ponašanjem šefova mi nebi bio problem razvalit vrata nogom, plaću tak i tak nebi dobio, a i otkaz je neizbježan..
Cuj nije bas da ih radi 15 u smjeni .

Moguce da je bilo jos 2-3 osim tih dvoje shefova i to je to.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 15:48   #32
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
nije mi jasno kako tip i ženska mogu nekolicini ljudi zatvorit vrata..
mene samo debeli zid i željezna vrata mogu spriječit.. a s takvim ponašanjem šefova mi nebi bio problem razvalit vrata nogom, plaću tak i tak nebi dobio, a i otkaz je neizbježan..
ti i ostali koji tako pricate niste upoznati sa hrv pravnom drzavom. prvo sto bi plavci napravili je - tebe zatvorili zbog unistavanja tudje imovine, remecenja javnog reda i mira, i uzrozavanja zivota, u marici bi te napendrekalo, a sud bi te osudio na najvecu propisanu kaznu.
s druge strane, pravim zlocincima ovdje se nece nista dogoditi.
JuVe je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2009., 15:50   #33
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Neznam dal je neko primjetio ali protupravno oduzimanje slobode je kazneno djelo i oni koji su to naprvilil bi trebali biti gonjeni po službenoj dužnosti neovisno o tome koji i kakav motiv oni imali za to, ograničavanje slobode kretanja u ovoj zemlji može sprovoditi samo policija...

u principu mogu ih tužit i za još neke stavri tipa ugrožavanje života u slučaju požara i sl.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 15:56   #34
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
u principu mogu ih tužit i za još neke stavri tipa ugrožavanje života u slučaju požara i sl.
Duševne boli, samo trebaju otići nekoliko puta do psihijatra i reći da se od tada boje svaki put kada uđu u dućan nekakav da ih netko ne bi zaključao jer bi moglo doći do požara. Samo za sve to trebaju tužiti pojedinci, ne tvrtku (na kraju krajeva, ako već tvrtka propada ne isplati se). A za to treba imati odvjetnike, živce i pare!
  Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 15:57   #35
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Neznam dal je neko primjetio ali protupravno oduzimanje slobode je kazneno djelo
Oduzimanje slobode na pola sata? Come on... makar jesi u pravu nijedan sudac to nebi prihvatio

Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
a s takvim ponašanjem šefova mi nebi bio problem razvalit vrata nogom, plaću tak i tak nebi dobio, a i otkaz je neizbježan..
A onda još bez plače dobiješ i prijavu za uništenje tuđe imovine... makar je kontradiktorno sa gore navedenim "oduzimanjem slobode" uvjeren sam da bi prije ti dobio prijavu za vandalizam nego šefovi za zaključavanje.


Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
tak je to kod nas rvata u dragoj na rvackoj
Tak je to već duže vrijeme.
Zemlja nam je lijepa, al ljudi su nam šuge... nažalost
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:04   #36
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Oduzimanje slobode na pola sata? Come on... makar jesi u pravu nijedan sudac to nebi prihvatio
Krađa auta na pol sata? Isti drek! Ali u pravu si kaj se tiće kak bi se to odigralo kasnije!
  Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:13   #37
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Krađa auta na pol sata?

Onda je to "posuđivanje"

Šalu na stranu, ali da, za krađu auta na pola sata bi sigurno odgovarao.
Tak je to kod nas, možeš oteti čovjeka na pola sata ali mu nesmiješ ukrasti auto na pola sata .
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:17   #38
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ovo je pregadno i za čitati, šta zakon dopušta da se radi sa ljudima.
Evo upravo pijem kavu i kad sam ovo pročitao više mi nije ni do kave, najrađe bih uzeo par bombica i lagano na banske dvore igrat se kamena sa ramena.

Ako ovo prođe bez ikakvih kazni tim idiotima što su zatvorili ljude a bome i samom vlasniku takve robovlasničke firme, onda stvarno možemo pjevati "LIJEPA NAŠA DOMOVINO"!

Prestrašno, jednostavno nemam teksta.
Za sve one koji rade ili su radili u toj plinskoj komori od firme: "držite se ljudi, samo se nemojte predavat olako"
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:37   #39
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Oduzimanje slobode na pola sata? Come on... makar jesi u pravu nijedan sudac to nebi prihvatio
Nebitno na kolko, malo je neozbiljno takvo razmišljanje jer ako može pola sata onda zašto ne sat ili dan ili tjedan, kolko je točno vrijeme nakon kojeg se prelazi iz onog što se može tolerirati u ono što se nemože?

Radimo u sličnom poslu pa znaš i sam da postoji čitav poseban ZAKON o ophođenju sa luđacima u kojem je prilično precizno razrađeno kad kako i zašto mu možemo ograničit kretanje - a mislim ALO on je LUD kakve sad pravne kerefeke? al eto postoje, neznam u kojem je to točno članu zakona propisano da psolodavac smije zatočiti radnike U trgovini/tvornici, može ju zaključat da ih ne pusti UNUTRA ok to je njegovo pravo kao vlasnika ali nemože ih ne pustiti VAN radnog prostora, pa nije ovo siera leone 1850g hebemu...

Ali da ne gajim ja nade da će naš pravni sustav tu odradit kaj treba po tom pogledu samo sam spomenuo...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:37   #40
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Evo živim kraj tog Ve-mila, prvi sam im susjed. Unutra nema ništa, išao sam desetak puta kupiti nešto i ni jednom nije ništa bilo. Prodavači su se svaki put trudili pomoć koliko mogu i sve lijepo objasne, ali eto dohvatila ih sudbina hrv. poduzeća...
timmy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2009., 16:39   #41
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,339
http://www.24sata.hr/news/okoncana-t...-place/142107/

Baš me zanima kolko će se držat obećanja i hoće li i ostalima isplatiti plaće a ne samo poslovnici Osijek...
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:40   #42
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
... Po vani te kao i kod svih radnji gdje je mušterija zakon čim uđeš netko presretne, pita što tražiš, da li ti može pomoći u nečem, te je sposoban preporučiti neki proizvod ovisno o tvojim zahtjevima i debljini novčanika. Ti su ljudi i adekvatno tamo plaćeni (točnih se cifra ne sjećam jer je ova diskusija bila pred više od godinu, dvije), ne sada kao da imaju masters iz elektronike, ali iznad prosječne plaće.
zlatna riječ: provizija.

a uz adekvatan odabir donekle stručnih ljudi koji imaju volju nešto i naučiti, rade se čuda.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:48   #43
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
zlatna riječ: provizija.

a uz adekvatan odabir donekle stručnih ljudi koji imaju volju nešto i naučiti, rade se čuda.
Mislim da ne postoji bolji primjer od car salesmen-a u USandA. Samo što je ljudima očito teško shvatiti da je to primjenjivo na svaki skoro oblik prodaje.
  Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:49   #44
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Radio sam tamo, sva sreća na vrijeme otišao i poslao voditelja te poslovnice u ludaru

frend je nedavno otišao, veli da su imali love ko dreka prošle godine, ali da je verica ostavila svog muža i našla novog frajera, postavila ga za menadžera, dala mu veliku lovu, muža isto gadno isplatila, pol ljudi je dobilo otkaze, kupovna moć je pala...

uglavnom vemil će teško izdržati do slijedeće godine. neka, dao bog i verici i marini nek prožive ono što sam ja proživljavao pod njihovom čizmom. nije mi žao kaj sam joj sasuo pol litre arfa u oči... zbilja nije.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:52   #45
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ve-Mil je dno dna.
Evo recimo u Šibeniku čujem kako su im smanjili plaće za jedno 20-30% zbog "krize" od 6-7. mjeseca.

Tamo više ne radi nitko tko je išta znao o hardwareu.
Sa 5-6 radnika su pali na 2-3 s voditeljem poslovnice.

S druge strane u Hg-spotu rade ljudi koji tamo rade od početka te se kuže u to šta prodaju, dok ovi koje rade u Vemila... mogli su tako staviti blagajnice iz Konzuma

Ja ionako ništa ne kupujem tamo nakon što sam se opekao 2x, jednom prije 7-8g valjda i jednom prije 1-2g.

Mislim da ljudi imaju skroz krivu predodžbu o Vemilu i sl firmama - ne očekujte da u takvim firmama rade ljudi koji se kuže u informatiku, pogotovo ne za mizeriju od plaće (navodno im je plaća sad ispod 2500kn ).

Ako želite kvalitetnu uslugu, potražite malu dobru firmu gdje ljudi rade za postotak i kojima je u interesu vama ugoditi što je više moguće iako to značilo da će te možda platiti par % više.
Za kvalitetnu uslugu i hassle-free reklamacije to je mala cijena za platit.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:56   #46
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Za kvalitetnu uslugu i hassle-free reklamacije to je mala cijena za platit.
Istina, kad sam svojevremeno rekao da nogom neću kročit u Ve-Mil dok sam živ nakon kaj su me izvozali ko magarca gro raje me tu ismijavalo po sistemu "ko si ti jedan da bi bio bitan" al jedan po jedan su očito mjenjali mišljenje pa je sad priča obrnuta i nikome više nije smješno...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 16:57   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Mar

Joj, kaj očekuješ od ljudi da skuže Pa tu kukaju na forumu kako im neki t-mobile nije reklamirao mobitel za 3 dana. Kod nas svi misle da moraju dobiti najbolju uslugu za najmanje para. To na kraju rezultira da dolaze do velikog dućana (puno robe, često niža cijena), sa puno ljudi (koji rade na minimalcu), te im je onda čudno odjednom zašto prodavač nezna da na eSATA kontroler možeš prikopčati običan SATA disk.
  Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:04   #48
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Nebitno na kolko, malo je neozbiljno takvo razmišljanje jer ako može pola sata onda zašto ne sat ili dan ili tjedan, kolko je točno vrijeme nakon kojeg se prelazi iz onog što se može tolerirati u ono što se nemože?

Sve to stoji, i ti jesi 100% u pravu i slažem se, ali jednostavno mislim da na našem sudu to nebi prošlo, čisto iz razloga jer nam je država takva kakva je
Poslodavac njih nesmije zaključati unutra ali eto, neka to kažu sucu, emocionalna povrijeđenost prolazi u Americi, kod nas ne.

Što se tiće psihijatrije, jasno da postoje zakoni o ograničavanju kretanja ali ako specijalist psihijatar procjeni da je netko opasan za nekakvu radnju tu sva zakonska regulativa pada u vodu. Barem mislim da je tako.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:07   #49
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ma da, opet se može pričati o SAD-u, Njemačkoj i sl... ali se mi ne možemo uspoređivati s njima nikako... i gotovo.

Šteta što u nas nema neki "IT Lidl", jer tamo stvarno možeš vratit proizvod unutar 30 dana, no questions asked i zamjeniti ga za nešto drugo ili dobiti puni povrat love.

Naravno, nije ni Lidl med&mlijeko zbog navodnog lošeg tretmana radnika i spartanskog uređenja, ali prema kupcima su korektni, dok ovi naši se odnose prema kupcima i radnicima kao prema smrtnom neprijatelju.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:08   #50
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
... ako specijalist psihijatar procjeni da je netko opasan za nekakvu radnju tu sva zakonska regulativa pada u vodu. Barem mislim da je tako...
A jok, trust me, itekako je sve precizirano i izpropisano samo se čini da je to "sam tak" ima tu itekako procedure ali to je debeli OT i nećemo sad o tome jer radnici Ve-Mila ziher nit su bili ludi niti su to njihovi šefovi...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:10   #51
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Citiraj:
Oko 14 sati Verica Resković, direktorica društva Vemil, iz Zagreba je poslala fax u osječku podružnicu obavijestila sve radnike o odluci da zatvaraju Vemila u Osijeku zbog racionalizacije poslovanja.
Hoćemo garage sale

Citiraj:
Inače, Vemil je vodeći hrvatski maloprodajni lanac tehničke robe koji je samo u 2008. godini ostvario 370 milijuna kuna prometa. Time se svrstao na 1. mjesto ljestvice maloprodajnih lanaca tehničke robe i 5. mjesto na ljestvici 100 najuspješnijih IT tvrtki u Hrvatskoj. Unatoč nepovoljnim tržišnim uvjetima Vemil je i u prvoj polovici 2009. godine nastavio napredovati i očuvao je svoju vodeću poziciju.
Koliko moraš biti glup da upropastiš ovo?
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:17   #52
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Koliko moraš biti glup da upropastiš ovo?
za tak sta trebas ipak bit pametan ...mislim zdrobit tolke milijune
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:30   #53
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kakva rasprodaja, pa poslovnice se prazne već mjesec-dva a možda i dulje. Ovo malo što je ostalo po izlozima se lako otpremi dalje.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:34   #54
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova

Citiraj:
Inače, Vemil je vodeći hrvatski maloprodajni lanac tehničke robe koji je samo u 2008. godini ostvario 370 milijuna kuna prometa. Time se svrstao na 1. mjesto ljestvice maloprodajnih lanaca tehničke robe i 5. mjesto na ljestvici 100 najuspješnijih IT tvrtki u Hrvatskoj. Unatoč nepovoljnim tržišnim uvjetima Vemil je i u prvoj polovici 2009. godine nastavio napredovati i očuvao je svoju vodeću poziciju.
Koliko moraš biti glup da upropastiš ovo?
pa te brojke ne znače previše kada se ne zna kako se trošio zarađeni novac.
btw, "zarada" nije "promet".

kako čitam po forumu, prošle godine (i ove) je vemil ulupao brdo love na uređenje poslovnih prostora i zakup novih. ne zaboravimo da kupovna moć građana pada u zadnjih godinu dana, i ići se tako megalomaski širiti u takvoj situaciji - to je suludo.
a sa druge strane, u istom tenutku štedjeti na (slabo plaćenoj) radnoj snazi je kao šlag na gorkoj torti propasti.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:34   #55
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Ve-mil, Osijek, 27.10.2009., 17:20h
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 17:41   #56
veva
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: vž
Postovi: 77
više nikad ne kupujem tamo... tamo sam kupio samo televizor, ali definitivno tamo više nejdem... nikad mi se nije sviđao taj ve-mil... stvarno mi je žao svih radnika koji su otpušteni i ljudi koji su još tamo a nisu plaćeni, niti će biti plaćeni.. nadam se da ni vi nećete više tamo kupovati i da će taj ve-mil propasti (znamo da su u lošoj sitaciji) pa da se ta Verica i ostali glaveštine nađu u groznoj situaciji u koju su stavili ove jadne ljude koji rade ili su radili u dućanima....

Zadnje izmijenjeno od: veva. 27.10.2009. u 20:45.
veva je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 18:04   #57
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
Ovih dvoje direktora (pazi, dvoje direktora!), regionalni manager i direktor prodaje su ocito kvalificirani za posao koji su obavljali.
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 19:41   #58
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Žao mi je radnika, koji se muče, a ovi ih još zajebaju. Prvo im nisu isplatili plaće, pa ih još zaključaju. Imaju sreće da ja nisam radnik kod njih, naplatio bi se u roku od pola sata, a nema tih vrata koja bi me zadržala.

Žalosno šta je radnik postao
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 20:01   #59
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
Citiraj:
Neznam dal je neko primjetio ali protupravno oduzimanje slobode je kazneno djelo i oni koji su to naprvilil bi trebali biti gonjeni po službenoj dužnosti neovisno o tome koji i kakav motiv oni imali za to, ograničavanje slobode kretanja u ovoj zemlji može sprovoditi samo policija...
Jos je neko reka da te zakon ne štiti. Štiti te zakon. Nisam pravnik, ali ih iman nekoliko i pravnika i odvjetnika po kući pa znam. U pravu si. To je protupravno oduzimanje slobode. To je kazneno djelo. S druge strane sigurno je prekršen i zakon o radu. Nadalje nisu uplaćivani inkasi u banku. Da ne nabrajam. Kad sam ja imao obrt za bilo koju od ovih stvari bi me inspekcija i sud tako naguzili da bi plaća kaznu do kraja života, naravno čim bi izaša iz zatvora radi ove prve stvari.

Napominjen opet. Zakon je tu jasan. I nije u njemu problem. Problem je sta prvo policija nije reagirala. Drugo da i je sud ne bi napravija nista. Treće da ovo dvoje i jesu napravili sta su trebali nasla bi se rodijačka veza koja bi sve zataškala.

Na kraju ne znam zašto vas sve ovo čudi. Pa malo vas ima 18 godina pa da ste tek sada povirili u divnu nam i lijepu našu. Ova sranja se dogadjaju već desetljećima na "brdovitom balkanu". Svaki dan se to događa i gledamo to i slušamo na radiju i TV. Od Željezare, Dalmatinke Sinj, ma ni nema smisla nabrajat. Mislim da ima manje firmi u kojima nije bilo sranja nego onih u kojima je. Ljuti i mene ovo. Ali me ne čudi nimalo. Jednom prigodom mi je reka jedan znanac, poznat vjerojatno svima vama , da za sve ovo prominit triba evolucija jedna... malo po malo...

Meni se čini da dok sami ne uzmemo pravdu u svoje ruke i počmemo rješavat ove stvari da neće ni Polančec ni Suzana ni direktor vaše firme, a ni moje.
Zašto? Pa nisu ludi..

Sorry na eseju
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 20:10   #60
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Nekako se ne cudim svemu tome, vemil je poznat po tome sto za voditelje poslovnica uzima sve takve cudne likove sposobne jedino da uspjesno prezentiraju vlastitu nesposobnost pred musterijama i rastjeruju ih okolo i usput sikaniraju djelatnike.
Zakljucati njih par unutar skladista.....vjerujem da covjek ni sada ne shvaca sto je to tocno pogresno napravio...


@Antonic

Ljudi kod nas jos uvijek vecinom imaju prilicno romantican pogled na zivot. Nemoj im to kvariti, neces im nista pomoci.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na