Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2010., 10:57   #1
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Prepoznavanje na Internetu - IP adresa, cookies

Imam jedno pitanje za vas koji se bolje kužite u mreže i Internet, pošto nisam skroz siguran.

Radi se o slijedećem; igram jednu društvenu online igru (browser-based) u kojoj je strogo zabranjeno imati dva računa (igrača). Admin provjerava IP adrese i briše svakog igrača koji se istodobno nađe na istoj IP adresi kao i neki drug igrač.

E sad, ako ja svaki put kad se želim logirati u drugi račun resetiram router (čime dobijem novu IP adresu), i izbrišem cookies, jel postoji teoretska šansa da Admin otkrije da se radi o duplom računu?
Za svaki slučaj bi se logirao u prvi acc. samo sa stolnog kompa, a na drugi samo s laptopa (da eliminiram svaku mogućnost da ostane cookie i ostale sitnice iz browsera), koji su oboje na WLAN mreži.

Može li mi netko odgovoriti jel to to ili propuštam neku sitnicu? Npr. MAC adresu (routera) Admin ne može vidjeti, zar ne? Po nekoj mojoj logici nebi smio skužiti ako se pazi o tome da je uvijek druga IP adresa i da nema cookiesa... (npr. slučaj sa rapidshareom je bio tak, resetirao sam router, izbrisao cookie i uvijek je bilo ok, nije me mogao prepoznati)
Znam da bi to išlo sa proxijem, ali se ne kužim previše u to, pa ne želim riskirati na taj način. Također, još bi najsigurnija opcija bila korištenje mobitela (WAP) za drugi acc., ali bi to ispalo malo preskupo kad se uračuna promet.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 11:23   #2
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Uredu je logiranje sa prvog računala pa drugog koji idu preko istog routera ako u međuvremenu između logiranja resetiraš router kada kao i sam što kažeš dobiješ drugi IP.

Mislim da bi ti jednostavnije bilo da složiš .bat skriptu kao što imam kod sebe (iz sasvim drugih razloga) koja se rješava kolačića, prazni DNS cache, ostaje ti tada samo upitna IP adresa.

Code:
"X:\Program Files\CCleaner\CCleaner.exe" /AUTO
ipconfig /flushdns
Mislim kad bi direktno bio spojen na modem da bi mogao na sljedeći način mijenjati i IP adresu, pretpostavljam da se radi o ADSL-u s kojim i nemam previše iskustva, slobodno neka me netko ispravi ako griješim:
Code:
ipconfig /release
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
Baci oko na Tor. Imaš ponuđen FF+Tor kojeg je dovoljno extract-ati negdje i početi koristiti. Možeš složiti i dva portable browsera u kojem bi izabrao opciju da se kolačići brišu nakon svakog izlaska iz njega. Tipa imaš Acc1 i Acc2 folder u kojem se nalaze browseri za navedeni account.

Da li postoji implementacija Flasha na toj stranici? Onda ti je potreban BetterPrivacy za FF, čisto da budeš siguran.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.02.2010., 11:40   #3
agm7007
noise freak
Moj komp
 
agm7007's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 323
Da, postoji jedan reklamni banner u Flashu.

Zahvaljujem puno na odgovoru, kolega.
Malo ću još to proučiti prije da se u nečemu ne zeznem, a što se jednostavnosti tiče, čak mi nije toliko ni bitno da imam skriptu jer imam potrebu logirati se u drugi acc. otprilike samo svakih 10 dana.
Ove ipconfig naredbe vezane uz router mi izbacuju "operation failed as no adapter is in the state permissible for this operation", pretpostavljam jer je router zaštićen lozinkom.
agm7007 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 11:50   #4
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Da, nema nikakve koristi kada ideš preko routera, vjerovatno postoji način da resetiraš router bez potrebe za fizičkim resetom, ali mislim da je potrebno da si spojen na njegov LAN port, napiši o kojem se routeru radi pa će valjda netko ponuditi odgovor.

Onda ti je najednostavnije imati jedan portabilni browser za alt. account, koji svoje kolačiće i ostale informacije sprema u folder u kojem se nalazi, tako da nemaš problema što se tiče sigurnosti. Preostaje ti IP adresa, valjda će uskočiti sa odgovorom netko tko je više na ti sa routerima. Mislim da nećeš imati problema sa reklamnim bannerom, jer sam skoro siguran da Flash kolačiće igraju ulogu samo kada je potrebno neku opciju zapamtiti, tipa kada mijenjaš glasnoću na Youtube itd.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 13:05   #5
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko filozofiranja.

Stavi da ti se blockaju cookiesi na toj stranici, logiraš se, odradiš jeadan account. Nakon toga otidjen u router, stisnes disconnect, onda connect i logiraš se u drugi account....
  Reply With Quote
Staro 20.02.2010., 13:57   #6
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Koliko filozofiranja.

Stavi da ti se blockaju cookiesi na toj stranici, logiraš se, odradiš jeadan account. Nakon toga otidjen u router, stisnes disconnect, onda connect i logiraš se u drugi account....
Možda stranica zahtijeva da browser prihvaća kolačić. Je l' možda nekome smeta što nije prihvaćeno najednostavnije moguće rješenje, a usput iznešeno više mogućih rješenja koja mogu poslužiti još nekome.

Krasno, od sada lijepim lmgtfy disable cookies.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na