Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2014., 20:54   #1
Alen Husagic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: BiH
Postovi: 4
(riješeno) Problem sa RAM memorijom

Pozdrav,imam problem sa RAM memorijom na laptopu Amilo LI 2727.Trenutno koristim 3GB RAM-a (2x1GB) i nemam problema.Medjutim kad ubacim 4GB (2x2GB) racunar se nece startati izbaci plavu poruku (plavi prozor smrti) i samo restartuje.Koristio sam win7 32 bit,onda sam instalirao sad win 8.1 64bit ali isto se opet desava.Ovako radi super ali kad ubacim 2x2 nece.Ubacivao sam ramove pojedinacno i svi rade.Jedan je 2gb DDR2 800 CL5 a drugi je Kingston isto 800MHz .i kako god ih stavim u kombinaciju sa onim on 1gb sve radi sa 3gb medjutim ako postavim 4gb onda se desava ovo.Mislio sam da je problem sa Windowsom ali eto nije izgleda.Ako neko zna u cemu je problem bio bih zahvalan da napise.napisat cu i konfiguraciju ispod :

Amilo LI 2727
Intel Pentium Dual T2390 1,86 GHz
3GB RAM
Intel Mobile Express Chipset Familly 384MB

Zadnje izmijenjeno od: Alen Husagic. 15.02.2014. u 21:02.
Alen Husagic je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 21:47   #2
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Taj lap podržava max 2GB RAM-a. neznam ni kako radi sa 3GB.
BojanZD je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2014., 21:48   #3
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Trenutno koristim 3GB RAM-a (2x1GB)
mislim da je tu matematika u pitanju
I da. Taj lap podržava max 2GB RAM-a.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 21:49   #4
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor zlatko Pregled postova
Trenutno koristim 3GB RAM-a (2x1GB)
mislim da je tu matematika u pitanju
Ahaha...dobarrrrr....
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 22:00   #5
Alen Husagic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: BiH
Postovi: 4
Bas je druze smijesno nema sta,pitao sam vas za problem a to sto sam umjesto znaka " + " ukucao " x " mislim da nije problem.I normalno da znam da max podrzava 2GB dovoljno je da se ukuca na google Amilo LI 2727 i izace odmah specifikacije,ali mislim da nije do toga posto sa 3 gb radi perfektno,mislio sam da mi je prije do frekvencije mozda ne podrzava 800mhz u oba slota ,mozda 2gb moze sa 800mhz a ostalo ne.uglavnom bitno je da je nekima smijesno to sto sam postavio taj "x" a to sto nema veze sa temom ni post-om ,ma to nije ni bitno ipak hvala na odgovorima.
Alen Husagic je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 22:30   #6
zlatko
Premium
Moj komp
 
zlatko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: slavonac
Postovi: 467
Druže, ako piše da podržava 2, a ti mu staviš 3, računar proguta koliko može i radi, ako mu uguraš 4, puno mu je . neide. i izbaci ti BSOD. I to je to. drugog lijeka nema.
__________________
he,he
zlatko je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 22:42   #7
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor Alen Husagic Pregled postova
Bas je druze smijesno nema sta,pitao sam vas za problem a to sto sam umjesto znaka " + " ukucao " x " mislim da nije problem.I normalno da znam da max podrzava 2GB dovoljno je da se ukuca na google Amilo LI 2727 i izace odmah specifikacije,ali mislim da nije do toga posto sa 3 gb radi perfektno,mislio sam da mi je prije do frekvencije mozda ne podrzava 800mhz u oba slota ,mozda 2gb moze sa 800mhz a ostalo ne.uglavnom bitno je da je nekima smijesno to sto sam postavio taj "x" a to sto nema veze sa temom ni post-om ,ma to nije ni bitno ipak hvala na odgovorima.
Nemoj se odmah ljutiti, nema potrebe...nisam se ja smijao tebi što si pitao ili što si stavio X umjesto +, nego sam se nasmijao kako mi je promaklo, napisao sa da imaš 3GB, a u zagradi su stavio 2x1Gb što bi bilo 2GB...
Dakle, 3GB je možda prošlo, 4 neće i to je to?!
Živ bio, nemoj se živcirati!!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 22:42   #8
Alen Husagic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: BiH
Postovi: 4
hehe hvala druze na odgovoru,ma i ja sam na pocetku odmah mislio reko to je mnogo mu je kad procita na netu nesto pisu za frekvenciju i windows i tako to,al eto mislim i ja sada da mu je mnogo,sta je tu je,vracam ga na 32bit windows da se ne pati ovako na 64bit
Alen Husagic je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2014., 22:44   #9
Alen Husagic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: BiH
Postovi: 4
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Nemoj se odmah ljutiti, nema potrebe...nisam se ja smijao tebi što si pitao ili što si stavio X umjesto +, nego sam se nasmijao kako mi je promaklo, napisao sa da imaš 3GB, a u zagradi su stavio 2x1Gb što bi bilo 2GB...
Dakle, 3GB je možda prošlo, 4 neće i to je to?!
Živ bio, nemoj se živcirati!!
heheh ma ne zivciramo se ba,nego sam pomislio ah pa prvi post i odmah me ljudi zezaju zivjeli vi meni svi i hvala na odgovorima
Alen Husagic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na