Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.03.2008., 23:08   #1
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
PHILIPS 220XW8FB ili Samsung 2232BW

imam priliku kupiti jedan od ova dva monitora, ono sto mi je odmah zapelo za oko kao neuobicajena karakteristika je cudan kut vidljivosti za TN matrice koji iznosi 170 sa 160 stupnjeva kod Philipsa odnosno 170 sa 170 stupnjeva kod Samsunga.

molim argumentirajte, koji je bolji izbor?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:20   #2
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ja sam nedavno imao identicnu dvojbu..uzeo sam Philipsa ali ne tog nego onog 300 kn jefinijeg jem mi zvucnici ne trebaju a monitor je sam po sebi identican

samsug ima kao bolju sliku, ali, lutrija s matricom, mogucnost cviljenja kad se spusti brightness,nemogucnost montiranja na nosac, dizajn koji jednostavno ne mogu progutat, lose rijeseno postolje i na kraju, sjajni lak..

Tako da je izbor pao na philipsa, u Vemilu, isprobao ga prije kupnje, prvi je imao jedan krivi pixel, dali mi drugog koji je bio ok..
Monitor je stvarno za te pare ok..
srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2008., 23:26   #3
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
znači razlika izmedju philipsa 220WS8F i 220XW8FB je jedino i iskljucivo u zvucnicima?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:28   #4
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
da, ja sam isto mislio ovaj je kao bolji, a razlika od nemalih 300 kn je u 2 pišljiva zvucnika koje vjerovatno ni ti neces koristiti..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:34   #5
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
pao mi je jos na pamet i ViewSonic VX2240wm, navodno se taj brand proizvodi u bivsoj tvornici Nokia monitora, i to bi trebalo biti neka garancija kvalitete
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:34   #6
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Philips ima više priključaka (hdmi), nešto je jeftiniji i staklo (ovo potonje je nekom prednost nekom mana)ak se ne varam. Kako oba imaju tn matricu deklarirani vidljivi kut nije toliko bitan. Kod samsunga postoji lutrija sa ugrađenima panelima i kvaliteta slike od jednog 2232bw do drugog zna derastično varirati, kao i zadovoljstvo korisnika istim monitorom. Ja osobno imam jako loše iskustvo sa 2232bw(očito me zapao model sa chimei panelom koji je znatno lošiji od samsungovog). S druge strane na ovom forumu ima dosta ekipe kojima je taj monitor ok.
darkijas je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:40   #7
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Moj nema HDMI i nema ispre staklo,nego je mat..mislim da ne mislimo na iste monitore..

Slazem se s tvojom konstatacijom za Samsunga..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2008., 23:53   #8
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Za staklo nisam siguran ali neki dan sam bio u feniksu tamo ga imaju izloženog i učinilo mi se da sam vidio staklo a hdmi bi trebao imati jer je taj priključak naveden u svim specifikacijama tog monitora što se mogu nać na netu
darkijas je online   Reply With Quote
Staro 21.03.2008., 21:05   #9
damjanb
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: split
Postovi: 3
philips

ja sam kupija philipsa i stvarno je ludilo ima hdmi ja sam spojia ps3 na hdmi a komp. na dvi zvucnici su ok nista posebno ali stvarno dobar monitor i bolji od 2232bw
damjanb je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2008., 19:17   #10
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
kupio sam 2232BW, monitor nema pivot, nema extending neck, istina je sto govore za izbijanje bijele boje iz vrha i dna horizontalnog dijela monitora ali svejedno - slika je fenomenalna. posto imam nVidiju zelio bih znati kako ste si vi u nVidia Control Panelu postavili brightness, digital vibrance, contrast i gamma opcije, te da li itko zna ako se sharpness uopce moze stelati na LCD monitorima ikako? hvala
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.11.2008., 20:43   #11
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
znači razlika izmedju philipsa 220WS8F i 220XW8FB je jedino i iskljucivo u zvucnicima?
Moze jos netko ovo potvrditi?
Gledao sa 220XW8FB i ako su isti, definitivno bi uzeo jeftiniju verziju, ako ne mislim da cu se kockati sa Samsungom.. ili mozda uzeti bas 220XW8FB.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 20:52   #12
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
nije razlika iskljucivo i jedino u zvucnicima, razlika je u tome da xw ima hdmi za razliku od jeftinijeg brata sto je potencijalno pozitivno, mada ne i presudno posto postoje hdmi-dvi kablovi. xw ima zvucnike sto je nevazno osim ako je rijec o iznimno skucenom prostoru kamo monitor ide, al onda se nebi kupovao 22"

i za kraj najveca razlika je to da xw ima refleksivni sloj koji cak i u polumraku ima refleksiju svega oko korisnika mada nema nikakvog osvjetljenja da mu gleda direktno u ekran. to je najveci, pa cak i jedini razlog zasto bi ga ja osobno iskljucio iz ikakvog razmatranja kod kupovine novog monitora

a da se osvrnem na prvi post: vrijednosti vidljivih kuteva kakve god bile izrazene su lazne u principu i svi ti monitori su podjednako losi po tom pitanju. redovno je samo vertikalni kut i to prema gore (?!) kvalitetniji od drugih, a onaj prema dolje je uvijek katastrofa
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 20:59   #13
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
A jel dobijem sto tim slojem osim refleksije? Zivlje boje?
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 21:36   #14
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
kao zivlje boje, ali to ti nikako ne treba. radije se idi kockat sa samsungom ili uzmi jeftinijeg philipsa + dvi kabl ako fancy dizajn nije presudan
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2008., 22:32   #15
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
nije da mi se bas svida izgled samsunga, najbolji mi je onakav jeftinijeg philipsa. isto tako zvucnici I hdmi mi ne trebaju, samo bi da ima to staklo ispred jer mi je bolja slika s njim, a refleksija me bas I ne smeta previse.kvragu da ovaj jeftiniji ima to staklo bio bi mi savrsen, sad nis ne znam... morat cu jos negdje u karlovcu nac njega za pogledat
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 02:49   #16
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ne bi ja rekao da je bolja slika, dapace, obicno boje budu prejake s tim filterima (taj refleksivni sloj) kojekakvim, izgleda primamljivije, ali ne i realno
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 12:11   #17
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
zvučnici kakvi got bili i hdmi su itekako dobrodošli nekom ko planira monitor spojit na ps3 jer putem dvi to hdmi kabla se nemre prenjeti zvuk. Izuzetak je ak neko ima hi-fi sustav sa digitalnim optičkim ulazom
darkijas je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 20:49   #18
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
HDMI mi ne treba, ne posjedujem PS3, niti mislim... niti ga isto tako mislim spajati na ista osim kompa. Zvucnici su nepotrebni jer imam bolje zasebno, a ako vec trebam na LAN i sl., imam i daleko bolje sluske.

Sada jedino jos gledam da preko jednog covjeka koji pred praznike dolazi iz Austrije uzmem 220XW8FB za 150€ ili T220 za 200. Isto ssam tako gledao T240 za 270€ ali opet nemam toliko a i rezolucija i je prevelika... da je rezolucija kao na 22 mozda bi i skupio za njega.
Sada uz Philipsa se ne dobije DVI kabl pa je razlika nekih 200kn, ali opet me nesto vuce Philipsu jer mi je njegova slika stvarno bila mrak, dok T220 nije ostavio takav utisak na mene... ma da bi ih trebao vidjeti jednog uz drugog, ali ih zajedno nigdje nisam nasao.
E sada jos, koliki postotak monitora dolazi sa skurenim pikselima? To mi je od starog frend pa ga ne bi htio zamarati testiranjem i vracanjem
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2008., 23:38   #19
M4T3J
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: In House
Postovi: 10
Eh, pospan jesam, ali želim pomoći koliko mogu!
Na linku možete naći usporedne testove raznih monitora...
Znači vidjeti razliku boje, gray scalu, odziv i to sve usporedne karakteristike dva monitora po izboru pod uvjetom da su u njihovoj bazi... To nije kao da sjedite pred monitorom, ali može prevagnuti!

Savjet monitor uzimajte u gradu gdje živite da ne morate potezati do ZG-a i sl. jer ćete vjerojatno ili morati sam ići tamo ili slati poštom zbog garancije...

Što se tiče 24" modela ako ćete čekati dva mjeseca za extra 5cm u odnosu na 22" slobodno, cijena će pasti ali će doči novi modeli pa opet neki stari neće biti primamljivi, a da spomenem da je CEBIT nešto spomenuo i 26" itd. ... Ah i kada dođe novi model distributeri i trgovci će opet svoje masne prste uvaljati u to, tako da na predloženu ili cijenu u $ računajte "koji" postotak gore.
Ako bude gospodarske krize, trgovci će vjerojatno naručivati "provjerene" modele tipa samsunga koji ne poznaje riječ SOLD OUT(nego se druži sa hrpom kineza) te ćete biti možda zakinuti za neki model, ili ako niste iz ZG onda se oprostite od dosta modela...

Eto pospan jesam ali nadam se da sam nekome dao neki HINT, kao što će netko meni dati neki, jednom valjda kada budem imao xxx postova

Pozdrav,
Matej

M4T3J je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 16:45   #20
Cr00k
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
Mene kod ovih monitora najvise interesira kašnjenje slike .Tih 5 ms philips ili 2 ms samsung koliko je to bitno?
Imam Philipsa 190 S koji ima isto odaziv 5 ms i to prilicno kasni.Kako mi je monitor prvenstveno za igranje neznam dali ce mi samsung biti brzi ili se nemoze primjetiti razlika.
Cr00k je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 18:12   #21
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
manje vise danas kasnjenja slike nema - i tih 5 ili 2ms su sasvim dovoljni ali i oni sami ovise kako ih proizvodjaci deklariraju neki grey to grey neki black to black
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 18:51   #22
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
dobro, to je gray to gray... a input lag još na to?
2 cr00k, ako želiš monitor sa 0ms input laga,
za neke normalne novce, baci oko na dell-a 228WFP, ja sam ga uzeo u ADMu.
i meni je ok. Nije da se igram pa da mi treba to, već sam jednostavno mijenjao monitor pa uzeo taj.
a morao sam probati to sa štopericom, i fakat radi, brži je i od LCD telke i od prošlog samsung LCD ekrana

http://www.prad.de/en/monitore/revie...fp-part10.html

jednako je brz kao i CRT, koji se koristi kao referentna vrijednost,
dell dakle 'kasni' 0 ms za njim.




a brži je i do 30-ak ms od drugih LCD monitora...
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2008., 22:12   #23
Cr00k
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 28
E to te ja pitam hvala
Baš gledam cjenu u Vemilu 2040 kn što je prihvatljivo samo 400 kn vise od Samsunga i Philipsa.Do sad sam imao 19 CRT Samsung sa trinitron cjevi i nisam ga htio mjenjat ni za jedan LCD ali nazalost dosao mu je kraj ne isplati se vise popravljat.
Kako mi je monitor prvenstveno za gaming uzasno me je nerviralo to kasnjenje a ovaj DELL po testu izgleda super.
Nego što se ostalog tice kako ti se čini ovaj Dellov monitor ?
Cr00k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na