Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2012., 15:13   #61
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Teško da će naći audioengine u Hr. Ja sam svoje kupio vani nakon što ih nisam našao nigdje kod nas ali ako kojim slučajem nađe kod nas taman bi u cjenovnom rangu bio model A2 koji zvuče vrlo dobro za tu cijenu (malo iznad 1000kn).
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 12:26   #62
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Ako imaš nekakvo pojačalce onda bi bilo dobro i da razmotriš Cambridge audio S30. Fantastični mali zvučnici.
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 13:08   #63
kian
Premium
 
kian's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 600
A je li valjaju ovi MICROLAB Solo 4C ima ih na nabavi već za 711 kn?
kian je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 02:02   #64
B@rtimej
Premium
Moj komp
 
B@rtimej's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
sorry ljudi!
nezz sta da pametnije kazem...

zaboravio sam da sam ovdje uopce postavio temu koja se na moje cudjenje prosirila na 3 stranice! :O
pratio sam zbivanja na bug-u tako da sam ovo u potpunosti zanemario.. :/

ugl. na kraju sam uzeo m-audio av40 (zadnji u provoxu) ali nisam zadovoljan! -.-

ne znam dali je do integrirane zvucne ili do neceg drugog ali to nije ono sto sam ocekivao! (mozda sam i previse ocekivao)


ono sto sam sljedece imao na umu je uzeti dodatni aktivni subwoofer i nekakvu zvucnu karticu... jedini problem je sto ne znam kako bit to tocno spojio?! pa eto ako ima tko sto pametno za rec...

PS: hvala svima koji su se do sad potrudili odgovoriti! i jos jednom sorry!
__________________
Posten i dobar trgovac: 1,2,3...
B@rtimej je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:08   #65
n30n
Premium
Moj komp
 
n30n's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 359
Probaj se igrati sa razmještajem zvučnika ako si u mogućnosti. Ja imam Genius 3000A 2.0 zvučnike i dok su mi stajali na stolu zvuk je bio bez imalo bassa, razmak između njih je bio 80-ak cm. Kad sam im povećao razmak za samo metar to je bio totalno drugi zvuk sa sasvim pristojnim bassom
n30n je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:19   #66
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor B@rtimej Pregled postova

ugl. na kraju sam uzeo m-audio av40 (zadnji u provoxu) ali nisam zadovoljan!
Posto si u nastavku posta spominjao dodatni sub, pretpostavljam da si nezadovoljan sa količinom basa?

Daj uslikaj da vidimo kak ti sve to skupa izgleda.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 11:36   #67
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Za zvučnu preporučam asus xonar dx ili DAC. Puno bolje od integruše.
Ako se ipak odlučiš uzimati i pojačalo pazi da ima pre out da bi mogao spojiti aktivni sub.
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 12:38   #68
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
@B@rtimej
Sa cime tocno nisi zadovoljan kod AV40?

Neznam koja su ti ocekivanja bila, ali trebao si znati da su AV40 u biti studijski monitori kojima je primarna zadaca sto vjernije reproducirati orginalni zapis.
Ja sam ih uzeo upravo zbog glazbe i to metala, blues, jazz i rock-a koje najvise slusam i na tom podrucju su me AV40 odusevili.
Za elektronsku i svu tu heavy bass glazbu te igre i filmove nisu najbolje rijesenje.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 13:46   #69
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Teško da će naći audioengine u Hr. Ja sam svoje kupio vani nakon što ih nisam našao nigdje kod nas ali ako kojim slučajem nađe kod nas taman bi u cjenovnom rangu bio model A2 koji zvuče vrlo dobro za tu cijenu (malo iznad 1000kn).
Poprilično sam siguran da sam Audioengine gledao prošle godine u onim web katalozima Sonus Arta pa sam spomenuo zbog toga...


Inače , po rivjuima to pošteno bumija i kad se uzme u obzir savjeti za ekvilizaciju više nisam baš siguran da je nešto ovoga tipa bolje od spomenutih zvučnika koji nisu namjenjeni tom smještaju....
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 13:55   #70
B@rtimej
Premium
Moj komp
 
B@rtimej's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
kao sto sam naveo u prvom postu.. primarno su za glazbu!
moj ukus glazbe je takav da mi jaci bas ni nije potreban..
vecinom su to raznorazne baladice, rock, bluse.. tu i tamo kakav rap
ono sto meni fali je glasnoca! i na max. mi nije dovoljno ukoliko sam udaljen od komapa.. :/
sto se woofer tice on bi posluzio kad se ekipa skupi pa odvrnemo nesto "zesce" sto bi trebalo popunit prostoriju od cca. 25 kvadrata...

istina, nezahvalno sam ih postavio.. na stolu su sirine 1m koje dijele sa ekranom od 24", tipkovnicom, podlogom za mis, usb hubom.. sramota me i postavit slike!

ali u planu je promjenja stola i postavlajnje zvucnika na zid.. tj. police na zidu
tako da im je ovo usputna stanica..

Throttle, kazes DAC?
malo sam googlao da bi saznao sta je to uopce.. ugl. nekakva preporuka?
__________________
Posten i dobar trgovac: 1,2,3...

Zadnje izmijenjeno od: B@rtimej. 14.11.2012. u 17:52. Razlog: greska
B@rtimej je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 14:09   #71
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
NIsam siguran da bi postaljanje zvučnika sa straznjim BR portom na zid/policu doprinjelo glasnoći/kvaliteti zvuka. Ja bi radije isao na siri stol i igranje sa smjestajem zvučnika.

Izgleda da tvoj Realtek ALC892 daje preslab izlaz i onda jednostavno pojačalo ugrađeno u zvučnike ne moze pojačat taj signal do potrebne razine i samim tim je zvuk pretih.

Probaj zvučnike spojit na neki jači izlaz, tipa kvalitetniji mp3player, ili neki bolji preout (cd player) i onda vidi koliko glasno idu, pa to usporedi sa izlazom iz integruše.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 14:15   #72
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,780
Prosto ne vjerujem da su AV40 tako tihi na max, nemoj mi to raditi čovječe Imaš li nekog prijatelja koji ima bilo kakvu zvučnu čisto da probaš kod njega zvučnike ili s njegovom zvučnom kod tebe?

Za zvučnu sam se praktički već odlučio za Xonar DX, odnosno ako bude problema s nabavkom, onda DS (makar htio bi da bude PCI-E). Za DAC su već pričali nešto, pogledaj u SonusArtu Nuforce uDAC.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 14:19   #73
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
@B@rtimej
Meni se i dalje cini da ti nisi svjestan kakve si zvucnike uzeo.
M-Audio AV40 su nearfield studijski monitori i najbolju zvucnu sliku ce ti dati na udaljenosti do max 2m i kao takvi ti nece ispuniti sobu zvukom.

Tebi trebaju neki obicni hi-fi bookshelf zvucnici, recimo Microlab Solo 4C. Mislim da sam u novom Bug-u vidio i recenziju.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 14:39   #74
B@rtimej
Premium
Moj komp
 
B@rtimej's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
srale7
isprobat cu sve varijante kad dodje novi stol!

xlr
ne radim ja to tebi.. to oni (zvucnici) rade meni!
vec sam se raspitivao kod svojih.. nitko nema nikakvu zvucnu
a mene nazivaju ludim jer planiram potrosit novce na "nebitnu stvar" (citaj zvucnu) tako da od njih nista..

ukiy
kasno je sad za kupnju drugih.. samo zelim izvuc max. od ovih koje imam!
da se iole razumijem u akustiku sigurno nebih trazio savjete po forumu,
a ovo je kupljeno upravo zbog savjeta drugih!
da, i u uputama za zvucnike je prikazano da se postavljaju na stol okrenuti prema slusaocu i najbolji zvuk im je na cca. 1.5m!
tako da sam toga svjestan...

PS: stavio sam sliku u gornji post!
__________________
Posten i dobar trgovac: 1,2,3...

Zadnje izmijenjeno od: B@rtimej. 01.10.2012. u 14:41. Razlog: ...
B@rtimej je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 14:45   #75
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Vidim sliku... e sad bi bilo idealno kad bi ih mogao podignuti tako da ti visokotonci budu u razini uha, zvucna slika ce ti se uvelike promjeniti i to nabolje...
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2012., 15:24   #76
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
ko sto je neko vec napiso, AV40 su nearfield monitori. znaci to nisu zvucnici koje mozes stavit bilo kako i s njima ne mozes ozvucit prostoriju. oni se postavljaju 20-30 cm od zida, visokotonac u visini ociju i okrenuti prema tebi znaci kad okrenes glavu prema njemu mora bit ravno prema tebi. neki imaju cak i ledice ugradene da ih mozes lakse postavit - kad gledas u ledicu moras ju vidjet cijelu.
znaci - maknut sve stvari sa njih, odmaknut ih od zida, stavit ih na stalak (DIY) i rotirat kak spada, a ne da gledaju ravno.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2012., 17:41   #77
Throttle
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Srale ti je sve dobro napisao.
Ako nemaš cd player probaj onda spojiti na (još bolje ako imaš malo kvalitetniji) dvd player pa vidi tj. čuj ima li razlike naspram integruše u kvaliteti i jačini.
Frend ima nuforce uDAC. Velik je kao kutija cigareta ali svira skroz ok. Ugodno sam se iznenadio pa bi ti ga preporučio. Ja imam xonar dx i zadovoljan sam. Doduše,jedno vrijeme sam se napalio na CA Dacmagic ali ohladila me cijena od 2600 kn pa sam radije uložio u zvučnike.
Uglavnom,probaj pa nam javi ima li razlike.
Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2012., 00:29   #78
B@rtimej
Premium
Moj komp
 
B@rtimej's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
ovo mi je centar multimedije u kuci!
ne sluzim se ni tv-om, ni dvd-om, niti icim slicnim..
tako da bih morao zvucnike nosit nekome doma, a za to nemam vremena ovaj tjedan.. ugl. cim probam nesto konkrteno javim dojmove!

jos jednom hvala svima na trudu i strpljenju!
__________________
Posten i dobar trgovac: 1,2,3...
B@rtimej je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2012., 13:11   #79
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Nije mi jasno zašto ti nitko ne želi reči ono očito

ono što tebi treba / što TVOJE uši traže su - drugi zvučnici.

Primjedba o smještaju stoji ali nečeš s tim riješiti ...
Uz to ...kakvi usrani dacovi. Pogotovo spomenuta kutija šibica.

Ne vidim čemu bi DAC uopče koristio na zvučnicima ovog ranga a što se funkcionalnosti tiče , ideja o anemičnoj zvučnoj kao krivcu mi djeluje iznimno nategnuto...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 19:53   #80
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Zvučnici koje sam prije imao su pregorili (kratki spoj) pa sam poželio kupiti nove tj. model AV40 no nemaju ih u Provox-u. Zbog toga ozbiljno razmišljam o tome da kupim BX5 D2 jer mi zvučnici trebaju sad i ne mogu čekati do polovice 11. mjeseca kada bi AV40 bili dostupni.

Jedini problem koji me muči je kako ih spojiti na komp. Kojim kabelom? Zvučna u kompu je Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Champion koja ima samo 1 RCA izlaz s prednje strane te četiri 3.5 mm line outa + TOSLINK sa stražnje strane, a meni trebaju 2 RCA izlaza. Postoji li neko elegantno riješenje?
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 20:08   #81
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,780
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Jedini problem koji me muči je kako ih spojiti na komp. Kojim kabelom?
3,5mm splitter na 2x RCA left i right pa na to spojiš RCA na TS kabel u zvučnike. Ili ako uspiješ na netu naći 3,5mm na 2x TS kabel (vidio sam da postoje).

Ako ti šta pomogne, evo kako sam ja riješio svoju situaciju glede spajanja, možda dobiješ neke ideje:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238900
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 20:59   #82
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
3,5mm splitter na 2x RCA left i right pa na to spojiš RCA na TS kabel u zvučnike. Ili ako uspiješ na netu naći 3,5mm na 2x TS kabel (vidio sam da postoje).

Ako ti šta pomogne, evo kako sam ja riješio svoju situaciju glede spajanja, možda dobiješ neke ideje:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238900
Hm, a ovako nešto 2 komada: http://www.provox.hr/audio/proizvod....Proizvoda=2688 ?
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2012., 21:38   #83
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,780
To je ovaj drugi kabel koji sam spominjao, ali ne trebaju ti 2 vec samo 1. To su razdvojeni L i R kanali, svaki ide u jedan zvucnik. Btw meni danas rekose da nemaju taj kabel kad sam ih kontaktirao...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 14:37   #84
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,780
MAXx, jesu ti stigli? Čujem da smo uzeli zadnja dva s lagera, ako si ih ti uzeo u petak. Ako nisi bio ti eto čisto da znaš/znate kako ih trenutno nemaju.

Sorry za double post, ne bi da nije u pitanju korisna informacija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na