Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.04.2016., 10:25   #301
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
OIS mi izgleda kao da je nepostojeći, ne nenametljiv.

Ostatak mi se čini OK, nije takav flop kakav sam mislio da je.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 11:05   #302
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Bolje da je OIS slab nego da stvara jello efekt. Stabilizaciju ionako lako dodaš u postu.

Ali onaj glare je još prisutan, izgleda da je to ipak do kvalitete leća, ne njihove prljavosti

Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2016., 11:38   #303
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
There's a new 1.30.709.1 update that's come out recently (reviewer's got a 1.2something version of the software) which supposedly improves camera performance, wifi performance and stability.

Ovaj je (Pocketnow) imao 1.20, a novi je 1.30..

Znači sad samo može bit još bolje, a s tim da do izlaska je ostalo kojih 10tak dana..


EDIT: https://twitter.com/urbanstrata/stat...646718976?s=09
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 11:55   #304
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Napokon malo.kvalitetniji pristup kameri i testu doticne.
I prvi pit sam cuo da ne snima 1080@60, ali me razveselilo cuti da je audio recording vrhunski sto je nesto sto je u zadnje vrijeme ocajno kod mase novih mobitela.
I da je ois nenametljiv
Da, da... Inace Juan Carlos je jedan od najboljih reviewera IMHO, pogotovo kad su u pitanju kamere
(lik ima svoju knjigu o amaterskom fotografiranju sa mobitelima na amazonu) a posebno audio uredjaji (koji su mu specijalnost inace u zivotu)...

Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
OIS mi izgleda kao da je nepostojeći, ne nenametljiv.

Ostatak mi se čini OK, nije takav flop kakav sam mislio da je.
Da, OIS je malo slabasan, i sam Carlos spominje u reviewu kako leca ima jako mali stupanj korekcije... Dali je to do same optike ili do softwarea, ne znam...

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Bolje da je OIS slab nego da stvara jello efekt. Stabilizaciju ionako lako dodaš u postu.

Ali onaj glare je još prisutan, izgleda da je to ipak do kvalitete leća, ne njihove prljavosti

Sent from my mobile using Tapatalk
Hmm, ne znam za OIS - sve ovisi kako kome sto pase, a sto se tice glarea cini mi se da se spominje u reviewu kako su dosta poboljsali u odnosu na stariji software...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 29.04.2016. u 00:56.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 16:39   #305
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
budem svakako malo popratio tog Juana. ima on neki svoj kanal, ili?

meni osobno OIS nikad nije bio drag, uvijek su snimke, ljuljave, neprirodne, draze mi je da mi se mob strese kad ga stresem nego da mi cijelo vrijeme pluta ko da na vodi stoji.

a osobno mi se pokazalo da mi je sa ois-om teze na brzinu nesto okinuti, jer uvijek ta leca pluta i cesto su slike mutne/van fokusa zbog toga. pre soft.

znao bi po noci sa stativa slikati, i bas vidis kako slika "dise", umjesto da je dead still.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 18:02   #306
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Drago mi je da razvijaju na toj kameri i da će nadam se to sredit kako su obećali.

Nedavno sam dobio M8 sa servisa i opet mi se javlja isti problem. Mijenjali su mi matičnu i bateriju. Dali netko zna kako HTC postupa pri čestom kvaru nekog mobitela? Izgubio sam povjerenje u svoj mobitel, pa eto gledam ako postoji mogućnost da daju drugi mobitel.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2016., 23:42   #307
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
budem svakako malo popratio tog Juana. ima on neki svoj kanal, ili?

meni osobno OIS nikad nije bio drag, uvijek su snimke, ljuljave, neprirodne, draze mi je da mi se mob strese kad ga stresem nego da mi cijelo vrijeme pluta ko da na vodi stoji.

a osobno mi se pokazalo da mi je sa ois-om teze na brzinu nesto okinuti, jer uvijek ta leca pluta i cesto su slike mutne/van fokusa zbog toga. pre soft.

znao bi po noci sa stativa slikati, i bas vidis kako slika "dise", umjesto da je dead still.
Da, ima on svoj kanal a od nedavno je pocea raditi za Pocketnow - jako dobra ekipa za info/novosti/testiranje mobilnih uredjaja i sve ostalo vezano uz iste...

To disanje slike sam i ja primjetija sa G4 montiranim na tripodu...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 00:13   #308
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Juan je odličan, baš ima detaljne i argumentirane testove baš kamere i audia i pokrije ama baš sve. Koga zanima prvenstveno kamera na mobilnima (@Zvonac ) taj prvo čeka njegov video pa onda ide odluka o kupnji
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 01:00   #309
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ma lik je car !
Al salu na stranu - covjek je objektivan i nepristran te ima jednu kvalitetu koja fali kod puno "vecih i poznatih" reviewera..
A da zna o cemu govori, to ne triba ni spominjati - dovoljno je pogledati njegov jubito kanal..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 01:19   #310
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Mene je iskreno iznenadilo sto se dotakao audio snimke i stabilizacije, jer to drugi jebivjetri niti ih je briga niti imaju pojma o tome niti ce pisati.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2016., 05:16   #311
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Desetka bi trebala doc kod nas, prvi tjedan u petom mjesecu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 08:48   #312
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
Tko smo "mi"?

Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 08:57   #313
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Misli čovjek na Hrvatistan
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 09:29   #314
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Nedavno sam dobio M8 sa servisa i opet mi se javlja isti problem. Mijenjali su mi matičnu i bateriju. Dali netko zna kako HTC postupa pri čestom kvaru nekog mobitela? Izgubio sam povjerenje u svoj mobitel, pa eto gledam ako postoji mogućnost da daju drugi mobitel.
Žali se HTCu direktno na mail tako sam ja napravio pa su me kontaktirali na mobitel objasnio sam im situaciju i preko maila i na telefonu, mobitel je bio u agram servisu gdje su mi ga praktički uništili te da hoću novi uređaj i nakon šta otvori tamo ženska slučaj proći će 2-3 dana zvat će te i vjerovatno odobrit zamjenu. U tom slučaju da dobiješ novi preporučam ti da ga dobro dobro pregledaš na licu mjesta, meni je tek četvrti bio bez greške, a greške su bile tipa ogreban vol. button, iskrivljeno kućište, rubna plastika oštećena pa opet raznorazne ogrebotine i tek je 4-i po redu bio čist i ispravan, znači kad si u agramu sjedni tamo i sve isprobaj i nemoj otić dok ne probaš tek kad vidiš da je sve ok voziš dalje.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 29.04.2016. u 09:35.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 09:46   #315
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
U Hrvatistan..

U SD dolazi za 3-4 tjedna, cijena ce bit 5999kn.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 09:57   #316
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
U Hrvatistan..

U SD dolazi za 3-4 tjedna, cijena ce bit 5999kn.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 10:02   #317
bubimir13
Registered User
Moj komp
 
bubimir13's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Kutina, CRO
Postovi: 439
Očekivano, toliko je i M9 bio lani.
__________________
bubimir13 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 10:41   #318
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Kad padne za duplo onda ćemo razmišljati o njemu
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 11:40   #319
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Za 2-3 mjeseca bude u rasponu 3000-3500 tako da treba samo se malo strpiti, a ne raditi preordere i sve ok
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 11:54   #320
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Žali se HTCu direktno na mail tako sam ja napravio pa su me kontaktirali na mobitel objasnio sam im situaciju i preko maila i na telefonu, mobitel je bio u agram servisu gdje su mi ga praktički uništili te da hoću novi uređaj i nakon šta otvori tamo ženska slučaj proći će 2-3 dana zvat će te i vjerovatno odobrit zamjenu. U tom slučaju da dobiješ novi preporučam ti da ga dobro dobro pregledaš na licu mjesta, meni je tek četvrti bio bez greške, a greške su bile tipa ogreban vol. button, iskrivljeno kućište, rubna plastika oštećena pa opet raznorazne ogrebotine i tek je 4-i po redu bio čist i ispravan, znači kad si u agramu sjedni tamo i sve isprobaj i nemoj otić dok ne probaš tek kad vidiš da je sve ok voziš dalje.
Hvala za odgovor. Dali si slao HTC Hrvatska ili nekom vanjskom? S obzirom na sva vaša loša iskustva sa Agramom i što mi Zagreb nije blizu, premišljam se da se javim HTC Slovenija ili u Telekom Slovenije mobitel gdje sam ga kupio. Vidim u papirima od servisiranja da ga su ga popravili u Ljubljani u Emonagram (koji je sudeći po imenu možda dio Agrama), a u Ljubljanu ionako moram uskoro ići.

EDIT: HTC Hrvatska mi je odgovorila na fejsu. Rekli su mi da se javim Agramu.

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 29.04.2016. u 12:12.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 13:25   #321
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Hvala za odgovor. Dali si slao HTC Hrvatska ili nekom vanjskom? S obzirom na sva vaša loša iskustva sa Agramom i što mi Zagreb nije blizu, premišljam se da se javim HTC Slovenija ili u Telekom Slovenije mobitel gdje sam ga kupio. Vidim u papirima od servisiranja da ga su ga popravili u Ljubljani u Emonagram (koji je sudeći po imenu možda dio Agrama), a u Ljubljanu ionako moram uskoro ići.

EDIT: HTC Hrvatska mi je odgovorila na fejsu. Rekli su mi da se javim Agramu.
Nemoj na fejzbuk na njemu odgovaraju takvi noobvi koji nemaju veze sa ovima koji ti se jave direktno na mail, piši im ovdje

http://www.htc.com/hr/contact/email/


P.S
Agram ti nikad neće dat novi uređaj nego će ga konstantno popravljat i gubit ćeš vrijeme dane i živce kao ja. Jedino di možeš dobit novi uređaj je ako se javiš na gore link kažeš da su ti usrali mobitel u agramu i da hoćeš novi, ostaviš fino podatke i dobit ćeš odgovor u roku par dana kad oni otvore taj slučaj i vjerovatno odobre zamjenu i kasnije te možda i telefonski kontaktirat.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 13:44   #322
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Zašto ne mogu pozivati?

HTC Desire 500. Koji god broj pokušam nazvati, dobijem poruku na ekranu da poziv nije upućen. I još traži da stisnem da je to "U redu". Love ima, baterije ima, u blokadi poziva su sve blokade onemogućene. Isto se događa na obje kartice: TELE2 i VIP. Ugasila sam ga i ponovno upalila, i opet isto. Mogu slati poruke i mene se može zvati.Ne mogu na internet jer kaže da nisam uključena, iako su mobilni podaci "on".
Što treba napraviti?
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 14:12   #323
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Vrati ga na tvorničke postavke pa onda probaj staviti SIM u njega i obaviti telefondu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2016., 22:46   #324
anita2
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 209
Hvala, riješila sam u međuvremenu. Jedna igrica je stvarala probleme.
anita2 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 13:22   #325
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Nemoj na fejzbuk na njemu odgovaraju takvi noobvi koji nemaju veze sa ovima koji ti se jave direktno na mail, piši im ovdje

http://www.htc.com/hr/contact/email/


P.S
Agram ti nikad neće dat novi uređaj nego će ga konstantno popravljat i gubit ćeš vrijeme dane i živce kao ja. Jedino di možeš dobit novi uređaj je ako se javiš na gore link kažeš da su ti usrali mobitel u agramu i da hoćeš novi, ostaviš fino podatke i dobit ćeš odgovor u roku par dana kad oni otvore taj slučaj i vjerovatno odobre zamjenu i kasnije te možda i telefonski kontaktirat.
Hvala ti puno za pomoć. Poslat ću im email.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 17:43   #326
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Trebala bih pomoc.

Nabavila jucer M8, na licu mjesta provjerila s deckom dal sve radi. Sve bilo ok, dok danas nisam pocela danas malo po njemu vise prckati. Onda sam skuzila da na ekranu ima par kao nekih udubljenja, ne fizickih, nego se na ekranu kuzi malo svjetlija boja nego bi trebala biti. Kao da je netko prejako stisnuo. E sad, to se tolko ne kuzi u upotrebi, ali kad se malo udalji mob i kad bas se pogleda, onda se vidi.

Zanima me dal bi se to dalo pod garanciju gurnuti jer mobitel inace izgleda prakticki tip-top i ima T-Com garanciju do 2017. godine.

Hvala unaprijed!
  Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 17:51   #327
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Naravno, odmah furati na reklamaciju
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2016., 17:58   #328
Sunbriel
Guest
 
Postovi: n/a
Dugo nisam imala posla sa servisima. Da napravim klasiku, poslikam mobitel prije nego ga pošaljem?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 01.05.2016., 08:04   #329
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Obavezno. Čim više fotki iz svih mogućih kuteva. Macro ili visoke rezolucije da se jasno vidi da nije oštećen. Isto tako inzistiraj da ti na primki napišu da nije oštećen ili ako ima oštećenja, šta je oštećeno i u kolikoj mjeri.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 16:00   #330
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
bas me cudi MKBHD koliko je pristran samsungu, njegov, ako se moze uopce tako nazvati, "review" za HTC 10 je tako preko kuxca napravljen. bas me iznenadio. Kao da mu netko platio da u rukavicama popljuje mob.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na