Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2016., 13:18   #31
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Aha zbog CGN-a ne mogu do svojih servisa. Nisu rekli sta trebaju napraviti, samo da ce rijesiti, pretpostavio sam da je fw
Meni je lik riješio za vrijeme razgovora. Samo je rekao da još netko mora u sustavu potvrditi da se slučajno ne vrati nazad.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 20:31   #32
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Meni je rekao da ce se rijesiti kroz pola sata. Trebalo je malo vise, al evo mogu otvoriti portove na (ddwrt) routeru.
E, ali sad mi vise nije njihov cable modem u bridge modu, morat cu opet zvat
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2016., 11:24   #33
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor HrvojeJ Pregled postova
Meni je rekao da ce se rijesiti kroz pola sata. Trebalo je malo vise, al evo mogu otvoriti portove na (ddwrt) routeru.
E, ali sad mi vise nije njihov cable modem u bridge modu, morat cu opet zvat
I opet čekati 14 dana?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2016., 08:43   #34
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Mjesec dana kasnije, ja i dalje čekam bnet da odradi posao i stavi me u bridge. Toliko o 14 dana...
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2016., 08:50   #35
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Nevjerojatno, baš te vole.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 11:33   #36
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Pitanje za znalce ili one koji su uspjeli nagovoriti Bnet da im Technicolor router prebace u bridge mode.
Zanima me obzirom na 3D paket koji imam, da li usluge telefona i TV normalno funkcioniraju kad je Technicolor router u bridge modu?
dstenc je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:05   #37
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
da, telefon i televizija ce ti normalno raditi i kada ti je Technicolor u bridge mode-u
jedino ces dobiti mlade, zato sto Bnet svakih X dana posalje tvoj router nazad u router mode, pa onda ponavljas cijeli postupak, kao alisa u zemlji cudesa...

nemaju neku standardiziranu proceduru (ocekivao bi da se to moze preko korisnickih stranica tipa moj.bnet.hr) ali Bnet kaze NE, umjesto 2017. godine kod njih je na kalendaru 1987.

CGN je OK za penzionere i ajfonke, ali ako trebas port-forwarding vrlo brzo se zelis rijesiti tih bullshita

Vipnet (isto spolovilo sto i Bnet ali za poslovne korisnike) NEMA uslugu da ti prebace COAX prikljucak u Bridge mode, tj. uvjeravali su me da se to tehnicki NE moze (iz sigurnosnih razloga) onda sam eskalirao ticket do direktora prodaje za HR koji mi je to isto potvrdio. Nakon tih maloumnih izjava, jednostavno precrtas vipnet kao provider, jer su se sami po sebi po*rali...

iako u zadnje vrijeme ni oni sami neznaju ko pije a ko placa, jer su rekli da se NE moze imati coax prikljucak kod Bnet-a kao poslovni korisnik nego to mora ici preko Vipnet-a, a infrastruktura je bnet=vipnet

u zadnje vrijeme sam cuo za primjer gdje se Bnet COAX moze dobiti i kao poslovni korisnik... izgleda im je Dr. Bozo prepisao tablete pa djeluje terapija, jos da im transplantira nesto mozga u lubanju pa da proradi i bridge mode na Bnet-u onako kako to normalni provideri nude u skladu sa godinom/vremenom u kojem zivimo
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:35   #38
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Hvala na odgovoru.
Zatražit ću onda prebacivanje u bridge mode pa ćemo vidjeti kako će to ispasti.

Inače, to mi treba jer iza Bnetovog routera imam svoj router Asus RT-AC66U i poprilično koristim neke Asusove servise ovisne o DDNS-u. Nakon aktivacije Super + 3D paketa zamijenili su mi stari Ciscov modem s Technicolor routerom preko kojeg nikako nisam mogao složiti konfiguraciju da mi proradi Asusov DDNS jer Asus router sad kao WAN IP dobiva LAN IP adresu is IP range-a definiranog na Bnetovom routeru.
dstenc je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:38   #39
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
@dstenc - makni svoj ASUS router na neki drugi IP range npr. 192.168.15.1 samo da nije default 192.168.1.1 ili 192.168.0.1, dok ti ne srede bridge mode

ako instaliras ASUS MERLIN FW probaj ovo ali prije toga IP adresu ASUS-a stavi u DMZ zone na tom Bnet uredjaju - https://github.com/RMerl/asuswrt-mer...nal-ip-example
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.

Zadnje izmijenjeno od: MasterX. 10.01.2017. u 16:53.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 17:13   #40
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Što bih dobio time? Ne vidim razliku da li mi je u range-u 192.168.15.x ili 192.168.1.x kako je sada. Bnetov router ima IP 192.168.0.1.

Asus je već u DMZ-u na Bnet-ovom routeru, Merlin firmware već imam instaliran na Asus routeru pa ću probati skriptu.
Ako radi, znaš li što treba napraviti da router prilikom svakog boota automatski pokrene skriptu?

EDIT: Povlačim pitanje za automatski startup skripte jer nisam odmah pogledao na vrhu web stranice koju si poslao da postoje upute.

Zadnje izmijenjeno od: dstenc. 10.01.2017. u 17:31.
dstenc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.01.2017., 17:32   #41
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 17:42   #42
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
@masterX ja imam bnet kao poslovni korisnik, ali usluga je iz vremena prije vipa
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 13:23   #43
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Nažalost nisam stigao na vrijeme isprobati skripte za Asusa jer su mi iz Bnet-a već prebacili router u bridge mod i sada mi sve radi kako treba.

Nisu komplicirali. Sinoć sam ih oko 19h nazvao kad sam došao kući s posla, objasnio im što i zašto to želim i jutros oko 11h su me zvali da već je prebačeno.
Znači, ono što su prije ljudi imali problema s odbijanjem ili slanjem pisanog zahtjeva više nije potrebno i rješava se prilično brzo.
dstenc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 13:35   #44
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Jesu li te pitali oib ili nešto slično?
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 14:45   #45
dstenc
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: 10000 Zagreb, Hrvatska
Postovi: 8
Nisu. Samo ime prezime, adresu, sto trebam i zbog cega mi to treba da zna tip iz tehnicke podrske sastaviti mail adminima.
dstenc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na