Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.05.2015., 23:29   #1
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Na Bnetu sam i imam njihov Technicolor TC7200.20 gateway, link : http://www.technicolor.com/en/soluti.../tc7200-tc7300

Imam problema u multiplayer igrama zbog njega (žično sam spojen na internet i sve, al siguran sam da problem leži u technicoloru-provjereno!).

Uglavnom, trebao bih taj gateway postaviti u Bridge mode, i onda uzeti neki router, njega isto postaviti da radi i spojit PC na njega.
Nemam pojma kako to sve napraviti, nadam se da ima netko ovdje voljan da mi u koracima to napiše (u postavkama gateway-a nisam našao ništa u vezi bridge mode-a)

Inače, na gateway je spojen onaj koaksijalni kabel, ne znam jel to igra kakvu ulogu.
Router kojeg bi koristio bi bio ovaj tu : http://www.zyxel.com/uk/en/products_...ries.shtml?t=p (Zyxel P-660HW-D3), da li on odgovara ?

EDIT:
168 pogleda na temu, zar nitko ne može pomoć?
Ovi iz Bneta mi neće sigurno zamjenit router zbog ovog problema...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.05.2015. u 18:21.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 18:56   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Već smo odgovarali na takve i sl. teme,
djelomično si sam kriv jer si uzeo (i plačaš) router (4 Lan + WiFi) umjesto one jednostavnije (i jeftinije) varijante sa samo 1 Lan "izlazom".
Više o tome ima i u Bnet temi.

Drugih odgovora nema i zato jer nisi detaljnije obrazložio "Imam problema u multiplayer igrama".
Obzirom da imaš router (koji je u std. router modu), pretpostavka je da se "problem" svodi na postavljanje fiksnih mrežnih postavki na kompu i otvaranje potrebnih portova (PortForward) u routeru, isto xy puta tumačeno.

Prebacivanje TC7200.20 routera u Bridge mode rada vjerojatno nećeš moći odraditi sam nego ti to mogu (moraju) odraditi daljinski.
Ako to i napraviš imaš slijedeću situaciju:
- i dalje ćeš plaćati skuplji uređaj
- bez dodatnog routera nemožeš imati istovremeno više klijenata
(nisi naveo šta sve imaš još osim tog kompa)
- navedeni Zyxel P-660HW nije namjenjen za željenu ulogu (WAN Router)
- ako je "u igri" samo taj komp, dakle bez mobitela, laptopa i sl. onda ti dodatni router ni ne treba

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.05.2015. u 20:58.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2015., 19:26   #3
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
+ kojom provjerom si utvrdio da je 100% problem do technicolora?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 19:53   #4
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Prvo da ti se zahvalim što si izdvojio minutu da mi odgovoriš!

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Već smo odgovarali na takve i sl. teme,
djelomično si sam kriv jer si uzeo (i plačaš) router (4 Lan + WiFi) umjesto one jednostavnije (i jeftinije) varijante sa samo 1 Lan "izlazom".
Više o tome ima i u Bnet temi.
Nisam znao za tu opciju, al što je tu je, sad imam taj šugavi technicolor.
Ova jeftinija varijanta, o kojem uređaju se radi točno ?

Citiraj:
Drugih odgovora nema i zato jer nisi detaljnije obrazložio "Imam problema u multiplayer igrama".
Obzirom da imaš router (koji je u std. router modu), pretpostavka je da se "problem" svodi na postavljanje fiksnih mrežnih postavki na kompu i otvaranje potrebnih portova (PortForward) u routeru, isto xy puta tumačeno.
Problem je izuzetno specifičan (gubim konekciju sa igračima u serveru nakon 10-15 minuta igranja i na kraju ostanem solo u serveru). Nije problem u igri jer bi onda apsolutno svima tako bilo. Žično sam spojen...

Ove klasične cake sam već probao (otvorio portove za GTA Online u routeru, napravio statičnu IP adresu i stavio ju u DMZ, upalio UpNp, promjenio DNS servere, ma sve živo sam probao) i ništa ne pomaže
Ali sam saznao da je uzrok problema definitivno u mom modemu.
Prije ovog Technicolora, imao sam njihov Thompson TWG850-4 i sve je radilo bez problema.

Citiraj:
Prebacivanje TC7200.20 routera u Bridge mode rada vjerojatno nećeš moći odraditi sam nego ti to mogu (moraju) odraditi daljinski.
Ako to i napraviš imaš slijedeću situaciju:
- i dalje ćeš plaćati skuplji uređaj
- bez dodatnog routera nemožeš imati istovremeno više klijenata
(nisi naveo šta sve imaš još osim tog kompa)
- navedeni Zyxel P-660HW nije namjenjen za željenu ulogu (WAN Router)
- ako je "u igri" samo taj komp, dakle bez mobitela, laptopa i sl. onda ti dodatni router ni ne treba
Na Techicolor je samo spojen moj komp preko LAN kabela, ostali uređaji su spojeni preko Wi-fi-a.

Doznao sam od njihove tehničke službe da moram napisati pisani zahtjev na njihov email da mi daljinski naprave bridge mode, i onda bih ja mogao spojiti ovaj drugi router.

- e sad, ti kažeš da ovaj Zyxel ne mogu koristiti (pretpostavljam zato što nema WAN port).
Da li bi ovaj router (https://www.svijet-medija.hr/art/rou...s-router/25955) bio dobar za bridge mode?

Citiraj:
Autor The AC Pregled postova
+ kojom provjerom si utvrdio da je 100% problem do technicolora?
Ima još ljudi koji su imali isti problem kao i ja, i to u istoj igri (i to na PS4-u i onda opet na PC-u, ima više verzija navedene igre), sa istim ruterom. I onda su si stavili taj dodatni ruter i spojili se na njega. Ja fakat više ne znam što bih drugo napravio ako ovo ne upali...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.05.2015. u 21:03.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2015., 22:21   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
U vezi otvaranja portova pripazi da si otvorio sve portove koji su potrebni. Naime osim portova za direknu igricu obično postoje i servisni portovi za određeni servis.

Sa druge strane ne znam da li ti taj uređaj ima kakvu opciju firewalla u sebi pa da možda pokušaš s njim isključenim?

Također provjeri da nije kakav QoS uključen u njemu (ako ga ima).

Jer ovo "nakon 15 min" zvuči kao nekakva aktivacija QoS pravila ili ako je igra programirana na način da nakon nekog vremena koristi druge portove / vrste konekcija radi rasterećenja - lupam napamet čisto da se ogradim jer ne znam kako točno funkcionira PS4 ? Ili je to GTA na pc.u? Koja je to platfoma steam ili origin ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2015., 07:36   #6
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Sve portove koji su navedeni za igru sam otvorio, al ovo za servisne portove, to prvi put čujem.
Firewall odavno ugašen u postavkama routera, radi se o GTA Online-u na PC-u, ima retail verziju (nema steam-a), samo Rockstar Social club... Ovo za QoS, probat ću ga nać...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 20.05.2015. u 23:00.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 22:24   #7
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Izbrisao sam network driver i instalirao najnoviji driver (mrežna kartica mi je Killer E2200 Gigabit Ethernet Controller), nije pomoglo, i dalje mi igrači nestaju u sessionu nakon 10-12 minuta igranja.

Ali jedna stvar mi je pomogla, polovično. Zvao sam Bnet službu za korisnike i oni su mi resetirali ruter. Nakon toga, 2-3 dana problem se nije pojavljivao uopće, da bi se onda opet pojavio, tako da sam ih opet zvao i opet su mi resetirali ruter, opet je radilo 2 dana kako spada, i onda odjednom opet sve po starom.

Mislim da je ipak problem u ruteru (https://support.rockstargames.com/hc...ssions-?page=4 , na kraju stranice čovjek piše da je promjenio ruter zbog istog problema, i navodno mu sad radi 2 tjedna bez problema).
Jednostavno ne znam što bih drugo probao...Da li bi ovaj router (https://www.svijet-medija.hr/art/rou...s-router/25955) bio dobar za bridge mode ? (planiram staviti ovaj Gateway od Bneta u bridge mode i onda spojiti komp na navedeni D-link ruter)
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2015., 23:14   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Generalno može taj DIR-600 al mislim da možeš naći i bolje za iste nofčeke,
iz TP-Link klana TL-WR743ND, TL-WR842ND, TL-WR843ND ...
http://www.nabava.net/routeri__750/t...1x-4x__3824811
http://www.nabava.net/routeri__750/t...2x-4x__3824861

Jasno da prethodno trebaš "riješiti" prebacivanje TC7200.20 u Bridge mode rada + neka mu ugase wireless.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 21.05.2015., 21:49   #9
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Još jedna stvar. Navedeni problem isto mogu riješiti na način da putem PortForward Network Utilities programa promjenim svoju dnamičku ip adresu u statičnu ip adresu, i onda ju opet vratim nazad na dinamičku ip adresu. Dakle, onda radi sasvim normalno 2 dana pa onda opet moram radit istu stvar kada opet počnu nestajat svi igrači na serveru...Koji je to ku*** ?? Gdje leži problem obzirom da uspjevam privremeno popravit mjenjanjem ip adrese ?

btw. kada imam statičnu ip adresu, onda je problem uvijek prisutan (igrači nestaju sa servera nakon 5 min.). Jedino kada je dinamička adresa, onda privremeno radi.
-->
Ok hvala, piknut cu si valjda ovaj TL-WR743ND.

-----> Još jedna stvar. Navedeni problem isto mogu riješiti na način da putem PortForward Network Utilities programa promjenim svoju dnamičku ip adresu u statičnu ip adresu, i onda ju opet vratim nazad na dinamičku ip adresu. Dakle, onda radi sasvim normalno 2 dana pa onda opet moram radit istu stvar kada opet počnu nestajat svi igrači na serveru...Koji je to ku*** ?? Gdje leži problem obzirom da uspjevam privremeno popravit mjenjanjem ip adrese ?

btw. kada imam statičnu ip adresu, onda je problem uvijek prisutan (igrači nestaju sa servera nakon 5 min.). Jedino kada je dinamička adresa, onda privremeno radi.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2015., 13:38   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Očito se "zaglupi" nakon 2 dana rada, čest slučaj kad pamet uređaja nije dovoljno "popravljena".
Vidi jel ima opciju da napravi reboot nakon 24 sata, a ako nema morat ćeš to sam napraviti.
Na taj način će uvijek biti operativan ...
Pravo rješenje već znaš, piše gore.
Nikky je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.05.2015., 22:35   #11
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Nema tu opciju, a i u pitanju je reset routera, ne reboot ... mogu ga sam zgasit pa upalit..
Al mi nije jasno kako se može "zaglupit" nakon 2 dana rada?
Jel ću imat istu situaciju ako spojim novi router na PC (a taj bi router bio spojen na gateway koji je uzrok ovog problema) ?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 24.05.2015. u 22:46.
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2015., 23:07   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ja poviše govorim o reboot - u, dakle ne reset,
ako nema takvu funkciju ili ti kao običnom useru nije dostupma onda isto postigneš čuvenom manualom:
gasi - sačekaš 5 sec. - pali pilu

Ranije sam ti napisao zašto se zaglupi, to se često dešava i kod drugih routera,
ista stvar sa malo drugačijim rezultatom ćeš dobiti ako komp sa winsima vrtiš xy dana (sleep da, ne i reboot) i dobit ćeš isto, samo je pitanje nakon koliko dana će biti u banani i treba napraviti reboot.

Ključna razlika u varijanti (koju ćeš napraviti) - cab. modem + tvoj router je u tome šta tada cab. modem radi samo kao modem a ne kao router,
štos je u tome šta kao modem radi u Bridge modu rada, a to znači bitno manje posla,
bitno manje "aktivnih zadataka" ...

Dakle, novi router preuzima "pametan" posao, upravo ovaj dio posla na kojem cab. modem štuca / posustaje iz ovog ili onog razloga.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 18:37   #13
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Evo ovako, rekli su mi da ne mogu staviti ovaj Technicolor modem/router u bridge mode, već da ga moram zamjeniti za njihov osnovni žićni modem, pa da onda mogu spojiti neki svoj router (uzeo bih ovog, preporučio Nikky : http://www.nabava.net/routeri__750/t...1x-4x__3824811).

Tako ću onda i napraviti, samo me zanima, jel se onda i dalje mora staviti modem u bridge mode, ili samo jednostavno spojim žićni modem u WAN port od TP-Link routera ?
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2015., 19:22   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Ako dobiješ "njihov osnovni žićni modem", a obzirom da znaju razlog "prelaska" na njega,
99,9 % bi trebao već doći podešen u Bridge mode, to je default kod njega.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 19:18   #15
CROcodile20
Registered User
 
CROcodile20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Nevjerojatno. Sad mi kažu da ne mogu zamjeniti moj Technicolor router sa modemom.
Citiram :"Promjena iz routera u osnovni modem nije moguće izvršiti. Zamjenu uređaja vršimo jedino ukoliko se radi zamjena modema za router." -.-

Onda im kažem da mi naprave taj Bridge mode na ruteru kojeg imam, kažu :"

Uzimajući u obzir ugovorenu uslugu i tehničke mogućnosti na žalost ne možemo napraviti traženu izmjenu na Vašem routeru. Ujedno ne možemo utjecati na doživljaj korištenja usluga trećih strana. Zahvaljujemo na razumijevanju."

Znam da sam kriv što nisam odma uzeo obični modem, nego njihovo jebeni gateway technicolor ruter, ali jbg, nisam ja ugovarao uslugu. Što da radim ? :/
CROcodile20 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2015., 21:12   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Hm, da, više ljudi je potvrdilo detalj da ne mogu / ne znaju / ne žele ovaj novi Tehnicolor postaviti u Bridge mode rada.

Danas je "moderno" da se informacije sakrivaju, proizvođači daju support samo operaterima, itd.
Evo sam iskopao ovaj manual za tu "seriju" uređaja > http://docs.google.com/viewerng/view...anual-1685.pdf

Jasno se vidi da može raditi u Bridge modu rada kao i stara generacija uređaja,
treba ga prebaciti u "CM Mode".
Na netu se može naći "procedura" da to "zaobilazno" sam napraviš,
problem je šta nije sigurno da ćeš uspjeti, dodatno mogao bi ostati bez tel. funkcije a to je onda problem.

Možeš se slikat i trpit, jedino ako nisi pod ugovornom obavezom ili si pri kraju pa "prijetiti" kako ćeš otkazati sve usluge i prijeći drugom operateru ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 31.05.2015. u 23:45.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 13:25   #17
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Zna li netko kako je ova priča završila? Podnio sam zahtjev za stavljanje Technicolora 7200 u bridge, a da nisam pročitao ovaj thread.

Dakle, mogu li BNetovci sada, skoro godinu dana nakon gornjeg slučaja, staviti 7200 u bridge i da li ti u tom slučaju daju PPPoE podatke (user i pass)?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 13:37   #18
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Kod Bnet kabelske ne igra PPPoE nego vulgaris DHCP Client na WAN strani, a korisnike detektiraju po MAC adresi modema / routera.

Hm, nemam novijih saznanja, bojim se da se ništa nije promijenilo ... svakako javi rezultat.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 13:39   #19
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kod Bnet kabelske ne igra PPPoE nego vulgaris DHCP Client na WAN strani, a korisnike detektiraju po MAC adresi modema / routera.

Hm, nemam novijih saznanja, bojim se da se ništa nije promijenilo ... svakako javi rezultat.

Da li to (drugim riječima) znači da ne mogu imati DHCP servis za svoje klijente na svom routeru?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 13:56   #20
Slow
Premium
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Citiraj:
Autor divacic Pregled postova
Da li to (drugim riječima) znači da ne mogu imati DHCP servis za svoje klijente na svom routeru?
Mozes. Barem ja nisam imao problema na MikroTIK-u koji mi je DHCP server.
Slow je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:00   #21
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Ja sam im prije tjedan dana poslao upit da li mogu prebaciti router u bridge mod i jos cekam odgovor...
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:04   #22
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Sad sam razgovarao s korisničkom službom BNeta... DHCP je jedina mogućnost, nemaju PPPoE u mogućnosti. Vidjet ćemo kako to sve skupa radi....

Ne bi ni bilo potrebe za bridge modom da daju neki pametniji defaultni router
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:13   #23
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
@divacic
Trebaš razlikovati ulaznu (WAN) stranu i unutarnju (Lan) stranu.
Na WAN strani ide DHCP Client a na LAN strani je (drugi) DHCP Server koji odvojeno radi (kako ga podesiš) za klijente ...
Svaki router (pa i onaj najjeftiniji) ima navedeno, odnosno takvu mogućnost konfiga.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:25   #24
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@divacic
Trebaš razlikovati ulaznu (WAN) stranu i unutarnju (Lan) stranu.
Na WAN strani ide DHCP Client a na LAN strani je (drugi) DHCP Server koji odvojeno radi (kako ga podesiš) za klijente ...
Svaki router (pa i onaj najjeftiniji) ima navedeno, odnosno takvu mogućnost konfiga.
Kužim. I već sam vidio da ima tu opciju. Dakle ne bi trebalo biti razlike, tj, moj router preuzima kompletan handling osim telefonije?
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 14:55   #25
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Točno.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 02.05.2016., 15:44   #26
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Točno.
Super!
Sad još samo da tehnička služba odradi svoj posao...
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 12:44   #27
divacic
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 317
BNet tehničkoj službi treba 14 radnih dana za stavljanje routera u bridge!
divacic je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 12:52   #28
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Evo meni su za tjedan dana prebacili
Sad jos samo da propuste sve portove...
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 13:03   #29
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Eh, sad mi je žao da nisam to tražio prije nego sam se j.. oko postavki

Portove otvoriš sam šta ne,ja sam jedino morao tražiti da me izvuku iz njihovog CGN zbog wan/public ip adresa . To su riješili u roku odmah. (Bnet sve jelte)
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2016., 13:13   #30
HrvojeJ
Premium
Moj komp
 
HrvojeJ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zgb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Eh, sad mi je žao da nisam to tražio prije nego sam se j.. oko postavki

Portove otvoriš sam šta ne,ja sam jedino morao tražiti da me izvuku iz njihovog CGN zbog wan/public ip adresa . To su riješili u roku odmah. (Bnet sve jelte)

Aha zbog CGN-a ne mogu do svojih servisa. Nisu rekli sta trebaju napraviti, samo da ce rijesiti, pretpostavio sam da je fw
HrvojeJ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na