Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2014., 23:45   #1
danyst
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Wifi mreže - kontrola web history

Pozdrav svima!

Molim vas za jedan kratak odgovor (samo oni koji znaju):

Da li je moguće, ukoliko na wifi mreži imate više korisnika kontrolirati koje web stranice druga računala posjećuju i što skidaju, a bez da na ta računala možete instalirati softver?

Hvala, pozdrav,
Daniel
danyst je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 00:13   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Da, moguće je.
Uvjet za to je da na toj wireless mreži (ap - u) imaš instaliran firewall i drugo potrebno za kontrolu pristupa i prometa sa logovima i dr.
Ovi "obični" kućni ap / routeri nemaju, eventualno blokadu pojedinih stranica.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2014., 02:01   #3
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
moguće je preko routera kako je nikky naveo, a može se srediti i preko dns providera, ali onda ljudi s malo mozga promjene dns na kompu i pada ti sve u vodu
domis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 10:42   #4
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284
Svi Tomato routeri imaju ovu mogućnost, pamti kako web history tako i search. Ni custom DNS mu ne predstavlja nikakav problem, a ako se koji mozgavac i domisli mudrosti Tomato podržava intercept port 53 (olitiga forsira svoje dns-ove, ma što pisalo u konfiguraciji klijenta)
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 10:53   #5
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
nije bezveze tomato custom firmware s najboljom kontrolom pristupa na "tržištu"
moja tiha patnja, ali kad podržava samo broadcom ako se ne varam, mogu se je**t

@ QS[ZiA]
stvarno jeftina cifra za tu funkcionalnost, ali imam 1043nd sa openwrt, možda ima paket za praćenje, al neda mi se zasad jos zafrkavati s tim

Zadnje izmijenjeno od: domis. 28.01.2014. u 11:20.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 11:02   #6
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 284


Evo ovo sam htio postat maloprije, možda je kolega gore ovo imao na umu. Primjeti da ne piše puni link, već samo osnovni podatak o domeni koju user posjećuje.

@domis: Ovo je screenshot sa Asusa RT-N16 ali prije par dana sam bratu sredio RT-N12 vulgaris (Ne RT-N12E) - na nabavi ga ima od 180 kn pa naviše a radi... milina
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 12:48   #7
danyst
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Domis, vidim da se vi razumijete u tematiku DNS-a, pa možete li u par riječi laiku to objasniti. Kako ja koji imam obični kućni router i još par podstanara u kući mogu vidjeti što oni rade i što skidaju sa neta, a bez da ja mogu pristupiti njihovim računalima ili nekim njihovim šiframa? Je li taj DNS besplatan?
danyst je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 13:15   #8
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Možeš vidjeti jer sav promet (svakog računala na mreži) ide preko routera. DNS je internet servis bez kojeg internet ne bi radio. Ukratko pretvara simbolička imena domena kojima lakše barataju ljudi (npr pcekspert.com) u IP adrese.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 15:06   #9
danyst
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
s4vgR, hvala. Biste li mi mogli pojasniti je li tesko te podatke naci i da li se treba instalirati neki program. Napominjem da nemam pristup ostalim racunalima u tom stanu gdje iznajmljujem. Zanima me mogu li ja vidjeti jasno npr korisnik A je danas gledao te i te stranice, jednako kao sto ja to mogu vidjeti za history sbog ompjutera. Hvala, molim i ostale ako znaju da pomognu.
danyst je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2014., 16:45   #10
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Nisam nikad koristio taj tomato. Sve je moguce, ali potrebno je puno podesavanja i netko tko zna ili kupiti neko skupo gotovo rjesenje.
s4vgR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2014., 17:37   #11
danyst
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
s4vgR, znači u ovom prvom postu koji ste mi poslali mislili ste na Tomato. Znate li ( ili drugi ovdje) može li se isto napraviti sa drugim, "običnim" ruterima?
danyst je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 18:35   #12
danyst
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Cisco EPC2434

QS[ZiA]

Znate li može li se ovo napraviti na Bnet-ovom ruteru Cisco EPC2434?
danyst je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 16:03   #13
dvmedia
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 2
Postovanje svim clanovima foruma,

ima jedno pitanje. Kupio sam WiFi Repeater, neki žnj prozivodjac, Kina neka. Samo pise WiFi Repeater, nigdje ne pise neka marka i slicno. I udje ono na IP 192.168.10.1 id podesim sve da radi kao repetaer, uredno se povezem na mrezu sa njim i sve okej. E sad, problem je sledeci.

Svi uredjaji ga vide i prepoznaju kao novu wifi mrezu, povezem se i radi sve fenomenlano, ali, mrezna kartica u laptopu ga uopste ne vidi.
Znaci telefoni ga vide, drugi laptop ga vidi, komijin laptop ga vidi normalno, ali moj laptop nikako.
Koristim Windows 10 licenciran. Takodje, ubacivao sam i drugi hard disk sa Windows 7 (takodje placena licenca) i ista prica.
Sto se tice Wifi kartice, sledeca je: "Realtek RTL8723AE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC".

Do sada sam vidio svaki WiFi koji je trebalo normalno. I dalje je sve okej sa drugim mrezama, vidi jako dobro i udaljene rutere, ali ovu nikako.

Molim vas sve za neki savjet jer mi je ovo jako hitno i jako potrebno da rijesim.

Hvala unaprijed.
dvmedia je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 16:18   #14
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Postavi na kinezu da WiFi fiksno radi na nekom kanalu izmedju 1 i 11, pa onda probaj...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 18:07   #15
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Nije mu problem radnog kanala nego kinezu treba promijeniti ip adresu da bude u skladu sa ostatkom mreže, a drugo je isto std. biser kad treba prvi put pristupiti uređaju koji je po defaultu u nekom drugom mrežnom segmentu.
Kako to riješiti smo više puta tumačili.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 21:37   #16
DiTech
Premium
 
DiTech's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 334
Da je na krivoj adresi onda preko njega nebi mogli telefoni i sused, mada je pitanje da li idu preko njega ili se ulove na onaj prvotni AP.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 15.12.2016. u 12:39.
DiTech je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 22:25   #17
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije mu problem radnog kanala nego kinezu treba promijeniti ip adresu da bude u skladu sa ostatkom mreže, a drugo je isto std. biser kad treba prvi put pristupiti uređaju koji je po defaultu u nekom drugom mrežnom segmentu.
Zar nebi tu mrezu bar trebao vidit na lapu?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 14:29   #18
dvmedia
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Bijeljina
Postovi: 2
Probao sam izmijenjati sve kanale na kojima radi, nema efekta.
Takodje, mislim da nije do drajvera jer sve mreze radi odlicno, ali pokusao sam i sa njim, brisanje, instaliranje, apdejtovanje i slicno. Nema pomoci.

Da li mogu sta preko WPS-a da uradim da bih se konektovao?
dvmedia je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2016., 15:59   #19
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Kako vidim, imas na tom laptopu instaliran Windows 10. Za probu, instaliraj sa Trgovine (Store-a) neku aplikaciju za analizu WiFi mreza, recimo WiFi Tool ili WiFi Commander i sa ukljucenom wifi karticom na laptopu pokreni aplikaciju. Tad ces vidit sve wifi mreze u tvom okruzenju. Ako nema ove tvoje, onda je nesto s tvojom wifi karticom u banani, a ako ju ta aplikacija vidi, onda je do Windows 10 sranja...
Za ovaj drugi slucaj procitaj ove savjete kako rijesit problem.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na