Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2010., 19:00   #1
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
D-Link pitanje...

Molim pomoć, zanima me gdje ima (ako uopće ima) za kupiti neki adapter koji omogućava da LAN mogu priključiti na USB? Naime, moram router spojiti sa jednom starom kantom koja nema ethernet i to je za mene veliki problem...
__________________
Failure is always an option.

Zadnje izmijenjeno od: RisingPower. 07.01.2010. u 20:17.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:18   #2
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Bump!
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2010., 23:35   #3
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da postoje usb > ethernet adapteri ali mislim bolje je da staviš mrežnu karticu.
Opis tipa "stara kanta" nam niš ne znači, vidi koja je mobo i koje bus - eve (sabirnice) ima.
Čak i da ima stari ISA bus, netko bi mogao imat koju staru mrežnu.
Ako ima PCI onda nema blema, nove mrežne imaš od 35 - 50 Kn.

Sad ti je jasno zašto nema više odgovora = nedovoljno ulaznih podataka.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 12:29   #4
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Ma svi PCI portovi su već zauzeti i ne da mi se natezati sa time ako mogu to riješiti putem USB-a. Je li tako nešto nabavljivo kod nas?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 12:55   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 13:10   #6
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Bridge način?

Evo mene opet sa mojim pitanjima... Imam d-link dsl-g684t koji se nekad (u prosjeku jednom dnevno) totalno zblesira i tada jedino pomaže isključivanje / uključivanje u struju jer se ne može otvoriti niti admin sučelje. Nakon googlanja naletjeh na ovaj savjet, ali meni je DNS relay isključen tako da ne znam zašto se to dešava...
Uglavnom, već mi je pun kufer toga i razmišljam da jednostavno to upogonim u bridge način. Zanima me je li to moguće? Na router je spojen AP zato jer imam laptop pa mi žica nije prihvatljiva mogućnost, ali rezultat je potpuno isti kao da je spojen žicom. Lap ima podešenu fiksnu IP adresu i DNS servere... Molim pomoć kako da postavim bridge način...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 15:20   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
DSL-G684T i Bridge mode ?
Imaš tu na forumu xy odgovora, ni nemora biti opis baš za taj uređaj (premda ima) jer su parametri i tako uvjek isti samo je slikovnica drugačija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 12:13   #8
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Uh koji preporod, nakon toliko godina opet bridge mode bez svih onih idiotskih problema sa routanjem...
Sada me zanima je li postoji neki način da nakalemim staru desktop kantu na tu aparaturu tako da i kanta i lap mogu na net istovremeno? Nije baš neka sila, ali bilo bi zgodno da to imam... Meni jedino pada na pamet da uzmem neki usb wireless stick i povežem staru kantu na lap tako da može dijeliti internet, ali konkretan postupak mi je vrlo mutan. Molim nekoga za prosvjetljenje / bolju ideju od ove (ako postoji)...
I još nešto: kanta i lap se više ne mogu vidjeti u lokalnoj mreži kada je router u bridge načinu ili...?

Hvala...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 13:44   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nisi napisao gore o kojem se AP - u radi, neki su čak imali PPPoE klijent + AP (wireless) funkciju. Napiši koji je.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 20:25   #10
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nisi napisao gore o kojem se AP - u radi, neki su čak imali PPPoE klijent + AP (wireless) funkciju. Napiši koji je.
AP je nebitan jer ga znam podesit... Ono što hoću je direktno povezat staru kantu sa lapom (bežično) tako da obje mašine mogu istovremeno na net. Zamisao je vrlo jednostavna: dok je lap na netu onda se stara kanta spaja na njega, a dok je lap ugašen onda staru kantu lako prebacim na AP (tj. produženu ruku routera) i samo stisnem PPPoE dialer...
E sad, kako da podesim wireless na lapu da se na njega može prikačit stara kanta?
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.01.2010., 21:08   #11
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nisi me razumio, bitno je koji je AP jer ako može radit kao router onda bi imao situaciju kao sa 684 prije samo bi AP bio taj preko kojeg bi komp i lap bili spojeni.

Odgovaram te od gornje ideje jer onda moraš koristit ICS a zna se da je mušičav i to na lan - u a kamoli na wireless - u. Probaj pa vidi.

Spajanje wireless kartice na wireless karticu je moguće jedino u ad-hoc modu ako to obje podržavaju.
U vezi share među kompa i lapa vidi File & Printer share u ADSLl Bibliji.

Nakraju, možda je najlakše na tržnici nabavit drugi ispravan adsl wireless router ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 23:55   #12
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Evo pronađoh što AP podržava: “AP”, “Station ad hoc”, “Station infrastructure”, “AP bridge point to point”, “AP bridge point to multi-point”, “AP bridge-WDS” i “Universal repeater”.

Premda mi se čini da ću ipak dići ruke od ove avanture i ostaviti da svaki komp odvojeno ide na internet... Bridge načina se odsada držim kao pijan plota jer više-manje svi routeri imaju neke mušice i kupnja novog bila bi čisto rasipanje novaca.
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 00:00   #13
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Evo pronađoh što AP podržava: “AP”, “Station ad hoc”, “Station infrastructure”, “AP bridge point to point”, “AP bridge point to multi-point”, “AP bridge-WDS” i “Universal repeater”.

Premda mi se čini da ću ipak dići ruke od ove avanture i ostaviti da svaki komp odvojeno ide na internet... Bridge načina se odsada držim kao pijan plota jer više-manje svi routeri imaju neke mušice i kupnja novog bila bi čisto rasipanje novaca. Ovaj ću zadržati sve dok radi tj. dok ga ne mazne grom ili viša sila...
__________________
Failure is always an option.
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 08:19   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Po funkcijama klasični AP. Ako se možeš dogovorit s drugim korisnikom ili sam sa sobom onda je "svaki komp odvojeno ide na internet" najlakše i najbrže rješenje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 13:22   #15
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Ukrcat ću se ovdje da ne otvaram novu temu. Radi se o D-Link 584t napravi. Dobio sam onaj bijeli Siemensov ruter pa sam D-Link izbacio iz upotrebe i sad kad sam ga opat odlucio koristit imam problem.
Dosad (dok sam ga koristio) za net su mi radila ona dva žuta porta (Internet 1 i Internet 2) a dva crvena za MAx TV nisam koristio. Jucer kad sam ga spojio,reagira mi samo na jedan žuti port i na jedan crveni i mogu na net s bilo kojim od njih dvoje. Ova dva (zuti i crveni) ne reagiraju na LAN. Napravio sam firmware upgrade i sva 4 porta postavio na PVC 0 da mogu na net sa sva 4 a, đaba. Opet jedan zuti i jedan crveni rade a druga dva ne. Moze li se tu sta napravit? Hvala!
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 14:27   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Možeš probat napravit factory reset, komp spojit na port koji sigurno znaš da radi pa ubacit origigi fw (pazi da postaviš fiksne mrežne postavke na kompu) i potom vidi kako se ponaša.
Po opisu bih rekao da je "platio" interni switch = baci i zaboravi ili nastavi koristit samo portove koji rade.
Inaće nije mogao crknut sam od sebe, kako izgleda po tvom opisu, negdje je bio u upotrebi + kakva grmljavina u blizini = ge crk.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 21:27   #17
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
To se je najvjerojatnije i desilo. Ruter je frendov i stalno ga je za*ebavao.
On je za produženje dobio Siemensov glanc novi i dao ga meni jer mi služi WLAN a ja sam njemu dao svoj D-link (isti kao i njegov) a on meni ovog udarenog.
Ja sam samo za probu probao njegovog i valjao je al na ostale portove nisam ni provjeravao jel rade... To je onda to. Njemu se prošetao gromček i skurio switch. S mojim ruterom mu sad sve stima... Hvala svejedno!!
smuchac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na