Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2010., 22:20   #1
Ma$teR
Premium
Moj komp
 
Ma$teR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: BiH/Hrv
Postovi: 50
Vise konekcija, izvodivo?

Ovako, ja i par prijatelja u planu imamo izgradnju manje wireless mreze, koja bi sluzila za druzenje, online igrice, i pristup internetu.Ali imamo jedan problem.
Naime wireless antenama kojih na krovu imamo 6 bi smo spojili na 6 razlicitih mreza(3 su na jednom isp, 2 na drugom, i ovaj 1 na trecem).Te antene bi smo spojili na AP-ove i dalje na server koji bi treba sluziti kao router.Eh sada mi mozemo napraviti da odredjene ip range-ove rutiramo po odredjenom AP, ali mi bi smo htjeli tih 6 mreza udruziti u 1 jedinstvenu.Znaci da se radi load balancing, da ako je 6 x 10 mbps, da to bude skupa 60mbps.
Da li je to izvedivo i kako?Posto znam da je u ISPovima to radi bez frke preko mikrotik routerima, ali opet, zasto i jedan server nebi to mogao raditi za manji krug korisnika .
Hvala na svakoj pomoci
Ma$teR je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2010., 10:27   #2
mahoona
Premium
Moj komp
 
mahoona's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 284
Treba ti jedan stariji pc, poput nekog Pentium 3, sa 256 ili 512mb rama, HDD od par giga, i puno mrežnih kartica. Na njemu digneš ili Mikrotik OS, pfsense ili slično.
Ja imam pfsense složen, 3 linka agregirana (različiti ISP-i), i radi kao failover i load-balancing. Load balance radi samo sa protokolima koji znaju to iskoristiti (poput torrenta recimo).
mahoona je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2010., 15:21   #3
Ma$teR
Premium
Moj komp
 
Ma$teR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: BiH/Hrv
Postovi: 50
Tnx care, to mi je trebalo .
Pozz!
Ma$teR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na