Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2010., 10:05   #1
kaiserrex
Banned
Moj komp
 
kaiserrex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: TERRA INKOGNITO
Postovi: 208
Lightbulb Setup Kućne Mreže

Pozdrav!

Naime želja mi je organizirati kucnu mrežu no nemam potrebna znanja kako to izvesti.
Pa mi je potrebna pomoc oko setupa iste.
Uputno je prvo otvoriti sliku ( koja se nalazi na kraju posta ) koja zorno pokazuje raspored uredjaja i njihovu medjuovisnost.

Evo kratkog sadržaja:

Racunalo ima LAN karticu.
Racunalo je UTP kablom preko LAN kartice spojen AirLive - Wireless AP - WL-5460AP - http://www.airlive.com/product/produ...D1217473992975 koji kao sto mozete vidjeti podrzava vise razlicitih rezima rada. Uz to posjedujem i D-Link - DSL-584T - http://reviews.cnet.com/routers/d-li...-32543017.html T-comov ( flashan novi firmware )!
Na isti je uredjaj UTP kablom spojen i XBOX(original).
XBOX posjeduje elementarne postavke mreze, kao sto su podesavanje fixne IP adrese, DHCP, WINS i sl.
U racunalo je spojena USB WLAN kartica kojom ostvarujem konekciju prema Internetu ( Optima ) na nacin da se bezicno spajam na susjeda ( legalno ) preko zasticene mreze.
U istoj sobi se nalaze: racunalo-router-xbox
dok je USB kablom ( 8m ) povucena USB WLAN kartica.

Popis uredjaja i OS:

Racunalo-LAN
2x USB WLAN kartica
2x mrezni uredjaj ( AirLive i D-Link )
Xbox
UTP kablovi
Windows 7 Ultimate x64

Ono sto hocu da funkcionira jest slijedece:

Dijeljenje media datoteka: LAN-Router-XBOX
Dijeljenje INTERNETa: WLAN-LAN-Router-XBOX

Setup kucne mreze:
kaiserrex je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 11:54   #2
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ovako, imaš par mogućnosti... sve ovisi o tome za što hoćeš koristit mrežu u kojem segmentu...

prva mogućnost


ako sam dobro shvatio za što hoćeš koristiti mrežu i na koji način, ovo bi ti preporučio... znači AP se spaja u client modeu na susjedov Optimin router, te se računalo i Xbox spajaju na AP UTP-om... u ovom slučaju AP samo prima wireless signal od susjeda, ali ga ne šalje po tvojoj kući...

druga mogućnost


e sad, nisam shvatio da li želiš komp spajat wirelessom, ako je to slučaj, onda to možeš ovako realizirati, ali u repeater modeu automatski ti pada brzina wirelessa za pola

treća mogućnost


a kako bi to izbjegli, moguće je ovako složiti mrežu... znači AP je opet u client modeu, samo prima signal od susjeda, a na D-Linku napraviš svoj wireless na koji će se spajati kompovi, budući laptopi ili whatever

__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.02.2010., 19:43   #3
almir_51
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: banja luka
Postovi: 57
pozdrav, da ne otvaram novu temu ubacit cu ovdje..
ne mogu nikako da uspostavim djeljenu adsl vezu, pokrenem carobnjak na jednom klijent na drugom server i nece, file sharing radi, samo internet nece..
gdje grijesim?
almir_51 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 21:01   #4
kaiserrex
Banned
Moj komp
 
kaiserrex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: TERRA INKOGNITO
Postovi: 208
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
ovako, imaš par mogućnosti... sve ovisi o tome za što hoćeš koristit mrežu u kojem segmentu...

prva mogućnost


ako sam dobro shvatio za što hoćeš koristiti mrežu i na koji način, ovo bi ti preporučio... znači AP se spaja u client modeu na susjedov Optimin router, te se računalo i Xbox spajaju na AP UTP-om... u ovom slučaju AP samo prima wireless signal od susjeda, ali ga ne šalje po tvojoj kući...

druga mogućnost


e sad, nisam shvatio da li želiš komp spajat wirelessom, ako je to slučaj, onda to možeš ovako realizirati, ali u repeater modeu automatski ti pada brzina wirelessa za pola

treća mogućnost


a kako bi to izbjegli, moguće je ovako složiti mrežu... znači AP je opet u client modeu, samo prima signal od susjeda, a na D-Linku napraviš svoj wireless na koji će se spajati kompovi, budući laptopi ili whatever

Thx! Man!

Ali kao i mnoge druge stvari na svijetu tako i ova moja situacija zahtjeva najjednostavnije rjesenje moguce.

Xan, sve tvoje solucije, a prema mojem trenutnom rasporedu soba i rasporedu kuce i kuce moga susjeda zahtjevaju povlacenje kablova u prvom slucaju dva UTPa,
s time da mi se druga opcija najvise svidja, no ne svidja mi se prepolovljena veza,
treca solucija ne dolazi u obzir jer D-Link nije bezicni router.

Da se vratim na prvu recenicu ovog posta. Naime prckajuci malko po postavkama AirLive-ovog uredja shvatio sam da ono sto meni treba je AP nacin rad, te sam taj rezim primjenio na njemu, no iskljucio sam WLAN signal.
Potom sam skuzio da mi windowsi nude "Bridge connection" kada desnim klikom otvorim kontekstualni dijalog na WLAN kartici,
te sam shodno tome, ne dirajuci poziciju apsolutno niti jednog uredjaj u mrezi, premostio vezu na LAN karticu.
I gle cuda, XBOX dobiva Internet, te dijeljenje media sadrzaja radi izvanredno.
Eto mozda ova moja solucija nekom pomogne u slicnoj situaciji!

WooT!!!
kaiserrex je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2010., 17:22   #5
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
eto, glavno da si pronašao riješenje...

almir_51, ili ovdje ili otvori novu temu u kojoj ćeš malo detaljnije objasniti što pokušavaš, koji operativni sustav itd.
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na