Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2007., 17:31   #1
Mornar Popaj
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 2
koja je bolja SD kartica?

Imam izbor izmedju ove dvije SD kartice, pa me zanima koja je brza, i kolike su brzine za 80x?



Citiraj:
Ultra Performance 80X Secure Digital cardsis the best choice for your digital cameras and other handheld device.Different from other manufacture, Transcend insists on using only original SLC (Single-Level-Cell) NAND Flash chips that have a higher write speed, lower power consumption, and superior durability compared with Secure Digital cards made with MLC (Multi-Level-Cell) chips.

Features:
Ultra transfer rate: up to 80X transfer rate
i



Citiraj:
Minimum of 10MB/second** sequential read speed for ultra-fast image viewing and data transfer
Minimum 9MB/second** sequential write speed lets you capture large image files faster
Backed by a lifetime limited warranty***
Low power consumption for longer battery life

**Based on HD Bench software testing
***Except Europe
:thanks:
Mornar Popaj je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2007., 21:17   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Dobro došao na PCE forum.
Teško je reći koja je bolja, ali ako se gledaju deklarirane vrijednosti, prva ima transfer rate do 11.7 MB/s (vjerojatno se misli na čitanje, a pisanje je nešto sporije), dok druga kako si napisao, ide do 10 MB/s pisanje, a 9 čitanje. No, sve ovisi o tome kako se i čime testira (ovo su sigurno podaci za sekvencijalno čitanje/pisanje u oba slučaja, jer se tu postižu najveće brzine). Možda ova prva...
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2007., 11:49   #3
Mornar Popaj
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 2
ali na prvoj pise DO 12MB/s, to moze biti i 3MB, i 5MB... a na drugoj pise min 9! znaci moze biti i vise...
Mornar Popaj je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 12:44   #4
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
kupi si san disk ultra II plus usb
jako korisna stvar imam ju ja
dosta je brza 10mb/s a imas usb na njoj znaci nemoras stalno sa foticem prebacivat slike, a i mozes ju koristit kao stick, stvarno super stvar
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2007., 13:55   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Mornar Popaj Pregled postova
ali na prvoj pise DO 12MB/s, to moze biti i 3MB, i 5MB... a na drugoj pise min 9! znaci moze biti i vise...
Je, u pravu si, ja kad sam čitao učinilo mi se da piše maximum. Ha, vidi sam, mada mislim da kod flash kartica nemaš prevelikih varijacija u brzini. Brzina uglavnom ovisi o veličini datoteka, a ovi podaci vjerojatno se odnose na fotografije, kod kojih je ipak brzina dosta visoka (u odnosu na datoteke veličine par KB). Mislim da su tu negdje po brzini te 2 kartice, pa vidi cijenu, garanciju itd.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na