Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2014., 22:55   #1
Denis007
Registered User
 
Denis007's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 20
Ponekad se upali - Athlon64 X2

Pozdrav!

Imam problem sa paljenjem računala. Malo je starije, ali radim iz usluge popravak tetku i malo je hitno pa molim vaše mišljenje.

Dakle, Gigabyte GA-M55plus-S3G i gore Athlon 64 X2 3600+. Napajanje i RAM sam probao iz svog kompa i ista stvar: svaki peti-šesti puta se upali, digne OS (Win7) i nakon koju minutu se zbrejka uz ovakav ekran:

http://postimg.org/image/xs5ys243j/

Prašine nije bilo puno ali sam svejedno ispuhao, termopasta je nova i vodljivija od one koja je original bila gore sa stock coolerom, grafička je integrirana, ali sam probao i sa PCI-E Radeonkom 3650 za koju sam siguran da je ispravna, ali sve isto i dalje.

Nadobudno sam kupio preko oglasnika matičnu ploču i sa njome se niti ne pali, samo lampice i ventilatori rade. Nemam PCI tester da vidim točno u čemu je problem, ali jel moguće da se tako ponaša radi procesora ili sam dobio neispravnu matičnu preko oglasnika?

Jel ima koja dobra dušica u Samoboru ili Zagrebu da mi posudi AM2 procesor ili da ja kod njega dođem sa svojim procesorom da probamo to? Častim pivicom
__________________
Intel Core2 Duo E7500 2.93GHz, GIGABYTE GA-P43-S3L, 2x 2GB DDR2 Kingmax PC2-6400, PowerColor Radeon HD4870 1GB GDDR5, Chieftec 550W A85, Hitachi DeskStar 1TB HDS721010CLA332, LG Flatron W2242T, Creative Labs Sound Blaster Audigy SE / Logitech X-540 5.1 sound system
Denis007 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2014., 17:04   #2
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Imao sam m55plus-s3g i vidio sam još par komada i svaki put isti problem na njima: chipset se zagrijava (pošto je odmah ispod procesora) pa se nakon nekog vremena odlemi i imaš takve probleme. Koju si matičnu kupio? Koje je napajanje? Otvori napajanje i provjeri kondenzatore
tiki66 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.03.2014., 20:24   #3
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Vizualno pogledaj dal na ploči ima napuhnutih kondenzatora. Ako ih ima, treba ih zamijeniti drugima iste vrijednosti. Ako nema, trebalo bi odlemiti kondenzatore pored čipseta i instrumenom provjeriti njihovo stanje, ali za to ne znam kolko imaš alata i znanja.

Što se tiče ove ploče koju si kupio, moguće je da si uzeo neispravnu, a moguće da ne podržava neku komponentu.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 02:48   #4
Denis007
Registered User
 
Denis007's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 20
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Imao sam m55plus-s3g i vidio sam još par komada i svaki put isti problem na njima: chipset se zagrijava (pošto je odmah ispod procesora) pa se nakon nekog vremena odlemi i imaš takve probleme. Koju si matičnu kupio? Koje je napajanje? Otvori napajanje i provjeri kondenzatore
Napajanje sam otvarao bez obzira što sam ga testirao na svom kompu, i isto tako svoje napajanje sam probao i ista je stvar bila.



Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Vizualno pogledaj dal na ploči ima napuhnutih kondenzatora. Ako ih ima, treba ih zamijeniti drugima iste vrijednosti. Ako nema, trebalo bi odlemiti kondenzatore pored čipseta i instrumenom provjeriti njihovo stanje, ali za to ne znam kolko imaš alata i znanja.

Što se tiče ove ploče koju si kupio, moguće je da si uzeo neispravnu, a moguće da ne podržava neku komponentu.
Vizualno znam i ja provjeriti kondenzatore, makar se mogu i odozdo napuhati pa zezne čovjeka. Uglavnom, imam lemilicu i probat ću skinuti kondenzatore, u firmi imam instrument za mjerenje kondenzatora. Nije mi jasno kako se to grije od procesora, stock cooler nikad nije dao procesoru preko 40 i kusur celzija. Uvijek je na vrijeme prašina ispuhana tako da nemam pojma... Probat ću pa vidjet.

Matična koju sam kupio je AM2+, novija i podržava samo više toga od ove moje.
__________________
Intel Core2 Duo E7500 2.93GHz, GIGABYTE GA-P43-S3L, 2x 2GB DDR2 Kingmax PC2-6400, PowerColor Radeon HD4870 1GB GDDR5, Chieftec 550W A85, Hitachi DeskStar 1TB HDS721010CLA332, LG Flatron W2242T, Creative Labs Sound Blaster Audigy SE / Logitech X-540 5.1 sound system
Denis007 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2014., 10:10   #5
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Odlično što imaš lemilicu. Samo se nadam da je sama lemilica, a i vrh ok, jer za lemljenje po ploči treba kvalitetniji alat. Pištolj llemilice nisu dobre.
https://www.google.hr/search?q=lemil...=isch&imgdii=_

Hladnjak od čipseta grije te okolne kondenzatore, pa je moguće da oni više nisu u dobrom stanju, bez obzira što su vizualno ok.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na