Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2007., 02:43   #1
mopy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 70
Drag & drop DVD+/-RW

Postoji li mogućnost da se DVD+/-RW medij koristi kao disketa (u vidu načina pohrane podataka) - tj. da se samo "vuku" datoteke u windows exploreru, dakle bez korištenja programa za snimanje?

Prije sam čuo da je moguće CD-RW medij nekako formatirati, te da se onda mogu na taj način kopirati datoteke. Ali, navodno, kada se jednom formatira CD, nema više natrag - tako da se može na disk snimati uz pomoć programa za snimanje!

Molim, ako netko zna o tome nešto više da me informira!
mopy je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 06:29   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
To se zove DVD-RAM i nemaju ga sve prže. Mislim da ima i posebni medija za to.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2007., 10:45   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor mopy Pregled postova
Postoji li mogućnost da se DVD+/-RW medij koristi kao disketa (u vidu načina pohrane podataka) - tj. da se samo "vuku" datoteke u windows exploreru, dakle bez korištenja programa za snimanje?

Prije sam čuo da je moguće CD-RW medij nekako formatirati, te da se onda mogu na taj način kopirati datoteke. Ali, navodno, kada se jednom formatira CD, nema više natrag - tako da se može na disk snimati uz pomoć programa za snimanje!

Molim, ako netko zna o tome nešto više da me informira!
Progooglaj pojam "Mount Rainer".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 22:49   #4
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
1. Mount Rainier. (nedostajalo jedno slovo i)
Ovaj format je doduše nekako zamro i malo koji moderni optički pogon ga podržava, no uglavnom ga podržavaju CD snimači iz kasnijih generacija.

2. Ako ti snimač ne podržava MRW, možeš probati s nekim softverom za paketno zapisivanje podataka. U odnosu na MRW, korištenje je malo složenije, softver zna imati bugova i slično, ali u načelu obavlja ono što ti treba.

3. Najbolja, najsigurnija i najskuplja varijanta - DVD-RAM (ako ga snimač podržava)
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na