Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2014., 12:26   #1
domaric
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 19
A8 6600k temperatura

Pozdrav!

Koristim ovaj apu sa stock coolerom već par mjeseci i temperatura u idle-u mi je između 27-34. Prije par dana počeo sam igrati rome 2 i temp je uvijek bila oko 55 C, cpu fan na +2500 rpm. Jučer je fan počeo periodično ispuštati vrlo glasni zvuk (kao da stišćeš i puštaš gas u autu) i temp je narasla oko 65 C a cpu fan na +3000 rpm. U specifikacijam je naznačeno da je za ovaj apu max temp 74 C. Znam da rome 2 cijedi procesor, ali to mi se događalo i na medieval 2 (koja je iz 2006) pa me zanima je ta promjena za 10+ C i taj glasni zvuk normalna?
domaric je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2014., 23:43   #2
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Stock cooler od AMD-a je općenito jako loš i jako bučan i ta buka koju čuješ je sasvim normalna za njih preporuka je da kupiš neki cooler..mislim da bi recimo Sipre kepler rev2 bio sasvim dovoljan..imaš ih za kupiti za 80ak kuna a puno su tiši od tvog i bolje hlade, čak ćeš moći i malo overclockat taj APU
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2014., 13:07   #3
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Stock nije uspjevao ohladiti ni mog 6600k kako treba, u zalman matx kućištu se grijao i preko 70 stupnjeva. I glasan je na maksimalnim okretajima.

Tebi su temperature još uredne ali kupi si nešto da si poštediš uši. Ako hoćeš jeftino uz gorenavedeni kepler si pogledaj i LC POWER LC-CC-95
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 19:24   #4
xsanninx
Registered User
 
xsanninx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Tu
Postovi: 3
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Stock nije uspjevao ohladiti ni mog 6600k kako treba, u zalman matx kućištu se grijao i preko 70 stupnjeva. I glasan je na maksimalnim okretajima.

Tebi su temperature još uredne ali kupi si nešto da si poštediš uši. Ako hoćeš jeftino uz gorenavedeni kepler si pogledaj i LC POWER LC-CC-95
Cisto da recem nesto, APUi-i i jesu tu da se clockaju, jer se dobivaju poprilicni performance boostovi u odnosu na stock, pogotovo ako se clocka graficka jezgra.
Moj bratic na 5800K igra sve novije igre na 720p na medium bez problema, 30-40fpsa
__________________
U pravednosti je zbroj svih vrlina
xsanninx je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2014., 19:43   #5
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Od tog stock hladnjaka ne treba očekivati mnogo. Pod full-loadom je vrlo glasan, ali držat će ti CPU ispod max temperature dok god je čist i dobro montiran.

Imaš za 100kn LC-CC-95 koji će ti uradit isti ili bolji posao puno tiše, a ako uložiš još koju kunu sigurno nećeš pogriješiti. TT Contac 21, AC Freezer ili Scythe Katana bi ti odlično sjeli.
  Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 18:45   #6
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Da ne otvaram novu temu, imamo slican problem, ili ne, zavisi od gledanja na njega.

Evo mozgamo ja i kolega s posla par sati sto da mu slozimo za povremeno igranje a da nije lose, i da nije puno kuna. A opet da kasnije ako bude zelio moze samo kupovinom jace graficke pojacati racunalo.

Slazemo sljedece (sve novo iz trgovine jer placa amerikanom na rate, tako je kako je):

GIGABYTE GA-F2A88X-D3H za cca 600kn super MBO
AMD X4 6600K za oko 700kn mislim da je super procesor
DDR3 8GB (2x4GB) Kingston, 2400MHz za oko 600kn isto mislim da je bitno (narocito u vezi s gore navedenim procesorom i grafickom 8570D integriranom)
navedeni procesor bi hladio CoolerMaster Hyper TX3 (180kn), mislim da je taj hladnjak vise nego dostatan
Napajanje Corsair VX550 (370kn) bi to moralo sve gurati manje vise bez problema.

Polovno smo vec nabavili hard od 750GB, kuciste kao i dvd przilicu te 24" LCD full hd. Samo ovo gore je novo iz trgovine.

E sad nas zanima da li ima bolje rjesenje sto se tice procesora ? Gledajuci po youtube kanalima 6600K je ok i vecinu novih igara na mediumu moze da tera. Pa mislimo za prvu kupovinu da nije los odabir.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2014., 20:32   #7
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
Nemas potrebe ici na skuplju plocu od Asrock FM2A88M EXTREME4+ a za razliku u cijeni ja bi uzeo a10 5800K.
Napajanje cx430 drzi to sve bez problema.

Iako bi ja bolje isao na intel G3220 + h81/b85 + sapphire r7 250 - manje zagrijavanje i potrosnja te bi odmah u startu usparao 250kn na hladnjaku i jeftinijim ramima.
__________________
boy005 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na