Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2023., 08:00   #3781
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor hrabar.dabar Pregled postova
Bok svima.
Htio bih krenuti s nečim vezano za snagu. Nije mi praktično ići u teretanu zbog organizacije dana. Imam nešto malo prostora u garaži pa sam mislio eventualno uzeti neku spravu za početak. Ništa preskupo, može i polovno.



Razmišljanje mi je krenulo u smjeru bench klupe + šipke + utega + 2 kratke šipke da utezi mogu i tamo i vamo.



Je li to ok smjer, biste li išli u nešto drugo i imate li preporuku gdje to uzimati? Vidio sam da su si neki uzimali višenamjenske sprave. To mi je sve ok, ali mi 1600€ nije ok.


Hvala.
Ako je snaga u pitanju, nećeš puno pomoći s tim all in one spravama.

Za snagu, najbolje power (squat) rack i bench klupa, bučice i olimpijska šipka + utezi.

I možeš raditi baš sve.

Osnovne stvari kao što su squat, DL, military press, možeš benchat itd.

S tim gore možeš raditi i triceps i biceps, možeš raditi zgibive itd.

Mislim da si za jedno 500-600EUR možeš složiti neki početnički home gym za snagu.

Ali ako nisi s gym-om na "ti", DL, squat i ostale vježbe sličog kalibra su dosta kompleksne, high risk/high reward su, ali treba biti pažljivi, znati što se radi.

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
e sad jedno pitanje za znalce: rasturio sam menisk lijevog koljena, obje patele su mi oštećene. Veli dr da čučanj mogu zaboraviti do kraja života. Jel to zbilja tako pa se moram posvetiti nekim drugim vježbama ili dr priča bedastoće? Nisam još išao tražiti drugo mišljenje no morat ću.
Guls, idi po drugo mišljenje.

Kao netko tko je operiral oba koljena (desno dva puta, lijevo jednom), bez hrskavica i meniska, s oba prednja križna puknuta, nisam dobio nikad savjet da ne mogu ništa takvo raditi (a bio sam kod jednog od najboljih ortopeda u RH i šire), ali eto, sad, zadnjih 5-6 tjedana, radim trening po 2h 4-5 puta tjedno, subota većinom noge, mogu ti reći, bol je neizdrživa, koljena znaju nateknuti itd. Jel to razultat neaktivnosti par godina, težine, ne znam, ali definitinvno koljena trpe.

Ja bi rekao, pitati na forumu za mišljenje i smatrati da doktor priča bedastoće, je veći problem od tvog koljena.

Mislim da "nikad" je malo preoštro, ali sigurno postoji razlog za to.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.04.2023. u 08:08.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 08:10   #3782
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Kaj nema kod tebe u Svetoj Nedjelji neki poznati fizioterapeut pa da odeš malo tamo?

Odgovore na takva pitane ne bi tražio po IT forumima.

Kako si to uspio napraviti?
Idem kod kirurga u Vinogradsku pa ćemo dalje. Bio sam u Akromionu, dr. Tadić.
Reko možda je Ninja aktivan pa da koji dobar savjet (pogubio sam mu kontakte).

Kaže frajer da sam vjerojatno potrgao u teretani menisk, a patele od nogometa.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja bi rekao, pitati na forumu za mišljenje i smatrati da doktor priča bedastoće, je veći problem od tvog koljena.
Vidiš da je tema umrla, moram malo posrat poneku glupost Takoionako idem dalje s traženjem mišljenja.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 08:12   #3783
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Idi, definitivno.

Ja subotom radim 2h noge, evo, dan danas (a prošlo je gotovo 48h od treninga), osjećam probadanje u koljenu. Tako da, nemoj se s tim igrati.

Ja ni ne znam što radim s tim koljenom pošto trpim bol i dalje vježbam, dugoročno možda radim jebeno sranje.

Nemoj ti tako, budi pametniji od mene.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 10:51   #3784
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
e sad jedno pitanje za znalce: rasturio sam menisk lijevog koljena, obje patele su mi oštećene. Veli dr da čučanj mogu zaboraviti do kraja života. Jel to zbilja tako pa se moram posvetiti nekim drugim vježbama ili dr priča bedastoće? Nisam još išao tražiti drugo mišljenje no morat ću.
Vecini doktora je lakse reci pacijentu da nemre raditi nis i tako ga ekspresno skinu s k... i redovito se izjednacavaju starci od 90 godina i mladi, aktivni ljudi, kao da imaju isti lifestyle.
Svaki doktor gleda iz svoje perspektive, kirurg ce te htjeti rezati

Sto tocno znaci ostecenje patele? Dost sirok pojam.
I jel ta ozljeda meniska nesto novo? Kaj te uopce muci, kak se te ozljede manifestiraju na treningu?

Vjerojatno ces imati neka ogranicenja, a na tebi je da nadjes koja su, koji pokreti ti smetaju, koji ne, koju kolicinu volumena i intenziteta mozes tolerirati itd...
Mozda neces moci raditi normalan cucanj, ali imas recimo box squat koji minimalno opterecuje koljena. Noge mozes jako dobro odraditi i bez cucnja, osim ako ti je cilj biti sto jaci u cucnju

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Idem kod kirurga u Vinogradsku pa ćemo dalje. Bio sam u Akromionu, dr. Tadić.
Reko možda je Ninja aktivan pa da koji dobar savjet (pogubio sam mu kontakte).
Kaže frajer da sam vjerojatno potrgao u teretani menisk, a patele od nogometa.
Ninja je aktivan na drustvenim mrezama i tamo prosipa pamet https://www.instagram.com/expertmethod/
*shamless marketing plug*
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 11:13   #3785
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ma znam, mogao sam ti pisati na tiktoku, instagramu i svugdje, ali sam se odmaknuo od društvenih mreža jer nemam discipline, previše vremena sam provodio gore, previše ljudi ispi*karao i sam sebe dovodio u stanje nervoze radi nečega toliko nebitnog kao što su društvene mreže.

Bolje napišem tu na forumu, pa malo i potaknem temu na raspravu.

Uglavnom počelo me mučiti kod čučnja što prilikom spuštanja s težinom desno koljeno poklekne radi oštre boli pa sam počeo to amortizirati s lijevom nogom i kukovima, nepravilnim držanjem što je dovelo pak do boli u lijevom koljenu.
Moram napraviti magnet oba koljena da bi znao točno što je posrijedi, zasad je ovo dijagnoza. Skužio sam da kod iskoraka niz stepenice lijevo koljeno razvija bol u vanjskom dijelu. Nakon čučećeg položaja (tipa igram se s djetetom), pokušaj ustajanja je oštra bol u oba koljena. Ortoped mi je isto pogledao kukove i nije bio presretan, no tu nije davao komentare.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 11:31   #3786
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Nisam stučnjak kao Ninja, ali kad pročitam što si napisao, kao da moja koljena opisuješ.

A imao sam sve slomljeno, patela mi redovno iskakala s mjesta kod rotacije koljena prema unutra.

Oba križna, menisk i hrskavice, sve reparirano.

Tak da, smatram da "nikad" je prestrogo i da možeš to riješiti uz dobru terapiju i kontrolu pokreta + izolaciju, ali moguće je isto tako da nekakav operativni zahtjev ti bude potreban da bi bio funkcionalan.

Da se razumijemo, živio sam s puknutim križnim skoro dvije godine, tu i tamo mi kod spuštanja s planine propala noga i skljokao sam se na glavu, ali nikako se odlučiti otići vidjeti što je, jer "nije tak strašna bol...".

I nakon operacija, stvarno sam terapije radio max koliko sam mogao, bez izostanaka, ali bol je i dalje tu.

Neću se više petljati, long story short, traži više mišljenja, napravi si što se od tebe traži, kvaliteta života će ti se popraviti dosta. Ja sam već podsvjesno znao da će me zaboliti neki pokret, nakon operacije i nakon rehabilitacije čudno mi je bilo da kod squata ne bole koljena (tj. nisu boljena, sad bole).

@ninja
Sleavovi za koljena kod leg day-a, što kažeš? Čisto da probam eliminarti bol bar malo.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 17.04.2023. u 15:52.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 12:47   #3787
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Neću se više petljati, long story short, traži više mišljenja, napravi si što se od tebe traži, kvaliteta života će ti se popraviti dosta.
@njinja
Sleavovi za koljena kod leg day-a, što kažeš? Čisto da probam eliminarti bol bar malo.

A da, zato i idem tražiti mišljenja i raditi dijagnostike. No ne bi si htio raditi medvjeđu uslugu vježbanjem tako da si oštećujem tkivo dalje. Box sq manje težine i udri. Probat ću.

Sleavovi su super, meni je ninja svojevremeno preporučio neke gay roze sa strengthshopa, fenomenalne su. S njima bolovi su puno manji. Ozbiljno.
Ove, ali gay roze.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard

Zadnje izmijenjeno od: Guls. 17.04.2023. u 13:17.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2023., 15:51   #3788
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Fala stari.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 07:31   #3789
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Sleavovi su baš bili prepoznatljivi. Malo pederski ali je lepo.

Ja sam nakon par veselja sa isto tako lijevim koljenom prešao na box squat i idem do max 120kg. Nema smisla više...itjevac od skoro 40 godina koji makar 8h dnevno sjedi...kome? čemu?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 08:34   #3790
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Pa tu si u pravu. Ali potpuno. Treba gledati smjeru kojem vodiš život i čemu težiš. Ja sam imao dosta iskrivljenu sliku o tome što trebam i što moram, sad se malo dovodim u red, skupa s životnim prioritetima, a uz to dolazi i održavanje tijela. Prije sam samo htio sve više i sve jače, igrao sam se s brojkama, a u biti pitanje je koliko mi je to sve trebalo.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 16:56   #3791
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Sleavovi su baš bili prepoznatljivi. Malo pederski ali je lepo.

Ja sam nakon par veselja sa isto tako lijevim koljenom prešao na box squat i idem do max 120kg. Nema smisla više...itjevac od skoro 40 godina koji makar 8h dnevno sjedi...kome? čemu?
Realno gledajuci za odrzavanje snage i zdravlja, sva ekipa sto su 95-100kg + mogu raditi sa svojom tezinom.
Nekome sa 100kg+ 50-100 trbusnjaka, cucnjeva i sklekova je itekako dobar trening, a vise ponavljanja sa manjim tezinama dovode i do cardio efekta bez da se opterecuju zglobovi i tetive kao sa ekstremnim tezinama, balans i pokretljivost je dosta bitna pogotovo nakon 35-te.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2023., 21:14   #3792
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
sleevse koristim već godinama, bez njih nebi mogao 2 tjedna dizati trenutne kilaže na trenutna ponavljanja, a samo mi je 29 godina
Na koljenima za čučanj i laktovima za bench, laktovi "fasovali" od low bar squata i raw benchanje probudi upale tetive u 2-3 treninga, jedno koljeno nastradalo u teškom sudaru, a dovršio i jedno i drugo radeći sissy hack squat i ekstenzije jer eto - Tom Platz je to radio i imao balvane od metra
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2023., 13:42   #3793
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
To sto je Tom radio je totalno nepotrebno i glupo
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2023., 11:54   #3794
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor exer1212 Pregled postova
To sto je Tom radio je totalno nepotrebno i glupo
A to je u videu s yt sto mi znamo. Ostalih 364 dana u godini je ono sto se broji...

Sent from my 2112123AG using Tapatalk