Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2017., 17:41   #1
TinoJ
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Windows Defender

Veliki pozdrav svima!

Evo mene sa novim problemom...
Nakon nedavno uspjesno obavljene instalacije win 10 S, dosao sam do zakljucka da ne mogu instalirati mozilla pretrazivac, odnosno bilo koji program koji sadrzi ekstenziju .exe! Uspjesno sam skinuo mozilla browser i pokrenuo ga, dobio sam ovu poruku nakon pokretanja:

"vasa tvrtka ili ustanova blokirala je ovu aplikaciju s pomocu znacajke Windows Defender Application Control"

Primijetio sam da bi stvar trebala rijesiti dogradnja windowsa PRO, koji omogucuje instaliranje aplikacije izvan trgovine. To sam i ucinio, medjutim rijesio nisam nista. Naisao sam na neke tutoriale na YouTube-u, ali sam usput naisao na novi problem. Naime, ljudi to rjesavaju pomocu CMD ili REGEDIT opcije, ali ja kada odaberem neku od navedenih, opet dobijem onu gore poruku.

U postavkama sam iskljucio sve zivo sto se moglo iskljuciti a da je vezano uz Windows Defender. Restartao racunalo, problem nije rijesen. Zasto se to dogadja i da li se to moze popraviti? Kako? Cak sam probao staviti WIN 7, ali naravno, ne da mi se pokrenuti, ama bas nista.

Ako nesto pomaze, imam laptop Lenovo, win PRO x64...

Zahvaljujem se unaprijed na cijenjenim odgovorima!
TinoJ je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2017., 20:03   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Daj nekom da ti instalira original win, ko zna sta si ti pokupio i gdje....
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2017., 08:59   #3
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Windows 10 S je cloud verzija Windowsa, odnosno može se koristiti samo za cloud servise i instalaciju aplikacija kroz Store. Exe/MSI instalacije nisu moguće.

Napravi svježu instalaciju Windows 10 Pro gdje ćeš prvo obrisati sve što je na disku i onda napraviti instalaciju od nule, a ne upgrade.
ONeill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na