Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2009., 14:18   #361
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Matth€w Pregled postova
O mamicu ti, nemoj me plašit.

Nemoj se ništa brinut, i moj jedan takav je crko
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 18:54   #362
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Di je onaj tip koji ih je vraco iz mrtvih i kolko cepa za posao?
Disk ziv!

Uglavnom, nabavio CA-42 kabl, pospajao sim i tamo, odspojio pcb i napajanje od motora diska, hyper terminal i udri... ~30-45 min posla, dobar frend koji je to radio prije malo pomogao i disk je ziv i zdrav Najvise problema je bilo sa instalacijom drivera za taj nokia kabl, to USB to UART smece ne radi pod sedmicom nikako, pa sam morao staroj rastavit XP kantu i tamo proslo bez problema.

Odo ga flashat na neko novije govno od firmwarea prije nego opet crkne.

Crko dabogda Seagate, cim ga frknem odo po 1.5 TB WD.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2009., 21:45   #363
lukas1234
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Varazdin
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Nema tu nekog pravila, svaki disk može riknut bilo kada (crna serija 7200.11 samo rikava češće od ostalih ). Skini si Hiren's boot cd, bootaj iz biosa i tamo ćeš naći programčić za testiranje Sea Tools i proskeniraj te diskove na errore. Jedino tako ćeš biti siguran ako su diskovi ispravni ili nešto ne štima...
Sad sam usporedivao masine koje imaju WD disk i one koje imaju seagate,i primjetio sam da wd masine uopce nemaju kjournald aktivan niti bilo kakav slicni proces.Izgleda da su ti seagati totalna katastrofa..Takoder da dodam imam jedan stari server koji radi 24/7 vec 3 godine i ima dva wd-a i radi bez po frke.A i cini mi se da flashani pokvareni seagati rade bolje nego novije serije bez tog kvara.
lukas1234 je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2009., 23:58   #364
d4rk_ch1ld
Premium
Moj komp
 
d4rk_ch1ld's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 695
Problem s 7200.11. 1.5TB

Kupio sam dotični sigejt od 1.5TB. Vec godinu i pol mi radi 500GB iz defektne serije, stavio sam novi firmware s velikim zakašnjenjem. Uglavnom ovaj novi disk mi je došao dostavom i stvarno je bio dobro zapakiran, disk proradio bez frke, fino napravio particije i formatirao i instalirao win7. I tak skidam si software za win7 i skinem neki program za tweaking winsa, čišćenje smeća, registrya,defragmentiranje, itd... Uglavnom defragmentirao sam oba diska s tim programom i drugi dan novi disk počeo krčati ko blesav. Disk konstantno ispušta zvukove kao da se non stop pali i gasi, užasno se usporio i počeo se jako grijati. Provjerim ga s seatoolsima sve ok, probam chkdsk i opet sve ok. Da ga probam opet formatirati? Low level format možda? Stari gnjoj serija uredno radi....
d4rk_ch1ld je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 09:41   #365
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Slučajno sam nabasao na ovu temu, pa da i ja kažem koju...

Imam kod kuće barakudu od 500 GB (ona sa 8 MB keša). Radi već cca godinu i pol bez greške (nisam ništa flashao).
Na poslu sam do prije mjesec dana imao 500 GB barakudu iz NS serije. Crkla nakon manje od godinu dana. Dobio sam jeziokovu juhu od šefa jer nisam backupirao neke dokumente (koji nisu bili toliko biti ali dobro bi mi došli). Nakon 3-4 dana gazdi je riknula 750 gigabajtna barakuda(naravno, nije ni on imao backup). Ta je radila možda godinu i pol dana. Pomalo zastrašujuće. Kod kuće sam napravio backup svih slika i ostalih bitnih stvari pa Bože pomozi...
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2009., 20:52   #366
UltimatGamerXFX
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Yep, meni crko taj Barracuda, idem ga zamjenit u petak, a pogodite kaj sam danas dobil od profača iz tehničkog stari WD Caviar od cak 2.1Gb!!!(2556Mb!!!) I sad cu ga spojit!
UltimatGamerXFX je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2009., 00:37   #367
mars952
Premium
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: split
Postovi: 188
Zanimljivo, evo naišao sam na ovu temu lutajući bespućima foruma. Imam glupi segate baracuda 7200.10-dalje nije bitno. I evo problema. Odjednom mi se pogasi i napiše da je greška na hdd i da provjerim dokumentaciju windows i blablabla. Ja ga onda odspojim sa SATA utora i spojim na drugi SATA utor i onda radi normalno jedno desetak dana, pa kad valjda naleti na bed sektor, on opet po svoju, a ja ga opet odspojim i prespojim i tako u krug. Baš me zanima dokle će?
E, da, kupio ga u Vemila u ST, a ovaj propao prije mjesec dana i zatvorio svoje dućane i diš ga sad reklamirat, a nema mu ni godina danaaaaa!!!
__________________
Bez reklama u sigu!
mars952 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2009., 00:56   #368
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Moguce je da su konektori na SATA kablovima losi pa gubi kontakt.

Ako nemas ovakve kablove probaj ih nabaviti.

Evo i malo bolje slike.

Razlika je u ovim metalnim osiguracima/kopcama na njima koji drze kabel na svom mjestu.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2009., 00:42   #369
Ozi
Premium
Moj komp
 
Ozi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 295
Pozdrav,

upravo sam kupio Seagate 1,5 TB Model i Everest kaže: ID ST31500341AS, Revizija CC1H, pretpostavljam da je CC1H firmware. (?) Znate li možda što iskustva kažu, treba li flashati ovaj model?

hvala
__________________

Ozi je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2009., 20:04   #370
Galileo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Krepao 7200.11 500 Gb.
Odnosno klasika, on se i dalje vrti, ali ga Bios više ne očitava.
Još je pod garancijom, ali gore su obiteljske fotografije
Ako odnesem na servis da ga zamjene podaci će biti izgubljeni.

Znate kome da se obratim za pomoć?
Područje Zg.

lp.
kresimir

Galileo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2009., 20:13   #371
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor Galileo Pregled postova
Krepao 7200.11 500 Gb.
Odnosno klasika, on se i dalje vrti, ali ga Bios više ne očitava.
Još je pod garancijom, ali gore su obiteljske fotografije
Ako odnesem na servis da ga zamjene podaci će biti izgubljeni.

Znate kome da se obratim za pomoć?
Područje Zg.

lp.
kresimir
vidim da si iz zg pa sam siguran da ima neko ko bi ti to sredio od ekipe sa foruma uz sitnu naknadu..
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 20:30   #372
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
evo ode jos jedna Baracuda ST3750330AS
nazalost kasno sam vidio ovu raspravu Jucer ugasih komp bez beda sve radilo jutros BIOS vise ne vidi Baracudu. Disk se zavrti ali nema pristupa.
Vidim da postoje neka rjesenja koja bas nisu jednostavna,ako netko u Rijeci moze to rijesiti molim da me kontaktira
Unaprijed hvala
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 09:14   #373
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Evo samo da javim da je disk opet ziv prema ovim uputama
http://www.msfn.org/board/solution-s...s-t128807.html
http://forum.hddguru.com/tutorial-re...ze-t11040.html
Dakle jos jednom provjerena metoda.

Sad me zanima jeli taj disk sada pouzdan? Novi firmware je gore ali ja sam svejedno vrlo skeptican. Iskustva?
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 09:29   #374
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Imam taj disko već 17 mjeseci, tj. ne taj, nego 500GB, ali je ista affected šarža. Flashao sam firmware SD1A čim se počelo šuškati o tome kako je ta serija u qrcu i do sada nikakvih problema nisam uočio.

a moj sused koji ima firmu koja radi baš sa tim storage pizdarijama, veli da mu se nakon flashanja niti jedan nije vratio, a prodo ih je barem 100 komada.

daklem, bez panike. ako ti disko rikne, neće to biti zbog firmwarea
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 10:50   #375
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Imam taj disko već 17 mjeseci, tj. ne taj, nego 500GB, ali je ista affected šarža. Flashao sam firmware SD1A čim se počelo šuškati o tome kako je ta serija u qrcu i do sada nikakvih problema nisam uočio.

a moj sused koji ima firmu koja radi baš sa tim storage pizdarijama, veli da mu se nakon flashanja niti jedan nije vratio, a prodo ih je barem 100 komada.

daklem, bez panike. ako ti disko rikne, neće to biti zbog firmwarea

Viš vraga, imam i ja jedan a bil sam lijen preflashat-samo lupiš gore novi firmware, nisi delao backup?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 11:14   #376
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Talking

Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Viš vraga, imam i ja jedan a bil sam lijen preflashat-samo lupiš gore novi firmware, nisi delao backup?

sad kad već pitaš, išao ja flešat taj disk i onako, fleš u tijeku i sjetim se u dijeliću sekunde da nisam napravio backup.
450 GB serija, koncerata, ISO imageova, MP3-ca i ostalog multimedijalnog sranja, sve lijepo posloženo... došlo mi je da se roknem čekićem o glavu.

Ali srećom, sve je ostalo, samo su windozeri slova promjenili na 2 particije koje su na tom disku.

ali moram priznat da sam umalo usro u gaće
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 11:37   #377
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
sad kad već pitaš, išao ja flešat taj disk i onako, fleš u tijeku i sjetim se u dijeliću sekunde da nisam napravio backup.
450 GB serija, koncerata, ISO imageova, MP3-ca i ostalog multimedijalnog sranja, sve lijepo posloženo... došlo mi je da se roknem čekićem o glavu.

Ali srećom, sve je ostalo, samo su windozeri slova promjenili na 2 particije koje su na tom disku.

ali moram priznat da sam umalo usro u gaće
Imam jedan Zamzung F1 sa strane koji služi kao podmetač pa bum lupil sve na njega kad budem stavljao firmware, tnx
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 13:02   #378
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Imam jedan Zamzung F1 sa strane koji služi kao podmetač pa bum lupil sve na njega kad budem stavljao firmware, tnx
nema na čemu.
pa sad, koliko ti je to potrebno, ne znam, ali u svakom slučaju, bil buš siguran da nebu bilo nikakve poruke tipa "Fatal Error during updating BIOS" ili slično

inače, upravo sam saznao, tj. kolega mi je javio da je disk Seagate 7200.11 od 1000GB upravo crknuo nakon flešanja SD1A.

Nebih htio širiti paniku tipa "umrla osoba od H1N1 nakon cijepljenja", ali eto, tek toliko da se zna.

popodne ću vidit taj HDD pa ćemo znati zašto je umro.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 13:29   #379
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Moj je od 500 GB, kupljen 04.01 2008-e.
Iz Ve-mulja za ne falit
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 14:17   #380
Romul
Premium
Moj komp
 
Romul's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Rijeka/Bratislava
Postovi: 217
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
nema na čemu.
pa sad, koliko ti je to potrebno, ne znam, ali u svakom slučaju, bil buš siguran da nebu bilo nikakve poruke tipa "Fatal Error during updating BIOS" ili slično

inače, upravo sam saznao, tj. kolega mi je javio da je disk Seagate 7200.11 od 1000GB upravo crknuo nakon flešanja SD1A.

Nebih htio širiti paniku tipa "umrla osoba od H1N1 nakon cijepljenja", ali eto, tek toliko da se zna.

popodne ću vidit taj HDD pa ćemo znati zašto je umro.
Kolega molim izvjestaj, sa zanimanjem ocekujem. Inace flash i ozivljavanje nakon busy erora je proslo sve bez gubitka podataka.
Jedno lagano OT pitanje, sta je danas sinonim za sigurnost, nekad je to bio Seagate
Romul je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 16:21   #381
thezero
Premium
Moj komp
 
thezero's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: ZG
Postovi: 235
tek sad vidio ovu temu :S imam Maxtor STM3500320AS i napravio sam apdejt firmvera ,sad bi kao trebalo bit sve oke,tj bar sanse da nece riknut manje?
thezero je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 16:37   #382
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor thezero Pregled postova
tek sad vidio ovu temu :S imam Maxtor STM3500320AS i napravio sam apdejt firmvera ,sad bi kao trebalo bit sve oke,tj bar sanse da nece riknut manje?


Samo pročitaj prvu stranicu teme i sve će ti biti jasno.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2009., 19:29   #383
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Romul Pregled postova
Kolega molim izvjestaj, sa zanimanjem ocekujem. Inace flash i ozivljavanje nakon busy erora je proslo sve bez gubitka podataka.
Jedno lagano OT pitanje, sta je danas sinonim za sigurnost, nekad je to bio Seagate
update: Disku je krepala elektronika, nema veze sa rak ranom ovih diskova. Naime, uzeli disk i otišli do suseda koji ima servis/dućan i imao je na lageru disk isti takav koji je zaribao i ima more BS-ova. Zamjenili elektronike i disk se reinkarnirao. sve to za pivu i čevape

Ja i dalje imam Seagateove tako da ne znam. sad ću uzet WD 1TB blackija jer nema nigdje seagatea 7200.12
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2009., 13:06   #384
crobuba
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: pula
Postovi: 1
prestao raditi seagate 750 Gb 7200.11

Evo još jedan hard prestao raditi , jedan dan radio sve ok drugi dan kad sam upalio komp on se vrti ali ne prepoznaje ga bios.

nažalost na njemu imam važne podatke, čitam da ima ljudi koji mogu riješiti taj kvar pa ako mi se mogu javiti ili ako mi netko može nekog preporučiti na mail: crobuba@gmail.com

Unaprijed zahvaljujem
crobuba je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2009., 21:58   #385
banky
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 44
Jebo mater tek danas vidim ovu temu
Naravno i moj ST350032 0AS od 500gb je prdnuo u rosu prije neka 2 mjeseca, nije izdrzao niti godinu dana, da im jebes sve po spisku.
Jedini problem je kaj ne mogu naci mrtvu garanciju od ve mila, sve mi se cini da cu morati kupiti novi.
Nista barem znam koju marku sigurno necu uzet, a sada im idem poslati jedan "lijepi" mail.

EDIT: u biti vidim da ima ljudi koji uspijesno rijesavaju taj problem, ajde ako ima tko iz zagreba, neka se javi na pm.

Zadnje izmijenjeno od: banky. 28.12.2009. u 22:39.
banky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 14:31   #386
vladobrad
Premium
Moj komp
 
vladobrad's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 207
Krepao Maxtor 500 GB s MX15 firmwareom, bios ga ne očitava. Ako ima neka dobra duša na području Zagreba da ga može popraviti, zajedno s podacima, nek se javi na PM. Uz naknadu naravno.

EDIT: riješeno

Zadnje izmijenjeno od: vladobrad. 31.12.2009. u 10:58.
vladobrad je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 00:48   #387
Kyren
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Evo još jedan Seagate Baracuda 1TB ST31000340AS, SD15 je danas krepao
Radio mi je normalno 13 mjeseci i odjednom ga bios više ne prepoznaje. Do sad nisam imao pojma o ovom problemu, kad ono failure rate 40% ...
Još mi stoji garancija, ali rađe bi pokušao popravit hard (puno bitnih podataka) jer vidim da su neki tu na forumu uspjeli povratit hard u život.
Ako ima netko na području grada Zagreba sa potrebnim alatom i iskustvom u popravljanju ovog problema nek mi se plz javi na PM (naravno uz moju naknadu za popravak).
Kyren je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 08:00   #388
zippo
herr Flick
Moj komp
 
zippo's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Umag
Postovi: 2,085
Rak sa foruma se bavi-o tim stvarima pa ga PM-ajte (ako je jos u tim vodama)
Inace cijena takvih popravaka vam nije bas mala pa vidite
__________________
.:S:T:A:L:K:E:R:.. :2 u ocekivanju


nema vise zippacha ......






zippo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:23   #389
Litra
Premium
Moj komp
 
Litra's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 501
sad čitam ovo i usro sam se u gaće. imam seagate 500 gb .11 seriju sa sd15, sada sam napravio na seatools long dst test i javio mi fail, sva sreća pa imam neke pare pa ću ić kupit wd 1.5 tb caviar green 7200 rpm.
kupio sam ga 21.01.2008.
skino sam i firmware ali ne znam dal da ga updejtam...
jedno je sigurno, uzimam wd
aaaa sad mi je i long generic fail!!!!
trebam li se brinut radi tih testova?
Litra je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 22:33   #390
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Uzmi taj Caviar, otprilike je iste brzine ko Seagate, mozda malo sporiji, prebaci sistem na njega a Seagate koristi za scratch disk i nevazne podatke. Pa ga onda mos i flashat i nadat se da ne krepa
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na