Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2017., 15:03   #1711
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Badava ti black list - uvijek se nađe netko tko će kupiti u takvoj prodavaonici. Nemaju svi loša iskustva sa tim prodavaonicama. U principu, sve je dobro dok nešto ne rikne. Tada nastaje belaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 15:23   #1712
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Evo jedan je kolega na stranici prije spomenuo da neće kupiti u Protisu ono što je namjeravao. Ovim načinom neću ni ja, htio sam im dati 2000kn za novi monitor, ali nakon ovoga ne hvala. Koje su to gube.

Ono što je drug brko rekao, neki serviser se uvlači nekom u guzicu, nešto pokušava. A da je ova država iti malo pravna, ovakve bi trebalo pendrekom namlatit od glave do pete i ne platit mu oporavak, udjelit otkaz i to je to. Na ovaj način poštene ljude zajebavat, uhh, to me najviše ljuti.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2017., 15:33   #1713
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
EDIT: moja greška, u ovom slučaju Protis nije bio niti najmanje kriv, ja sam pogriješio. Isprike Protisu!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 27.07.2017. u 15:05.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 16:07   #1714
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Imao sam priliku vidjeti nekoliko Gigashit grafika da im doslovno ispadaju srafovi.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 16:07   #1715
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Ako se sjecam dobro, i meni je na jednoj kartici falio jedan saraf. Davno je to bilo, mislim da je xfx4850... da bi na kraju shvatio da na svim karticama fali jedan saraf. tj da je serijski tako.

Microline je super. Ne brini.
Pitaj da ju zamjene za 6x rx570
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 16:16   #1716
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Taj voditelj poslovnice je takav muljator zestoki, samnom se raspravljo a blagajnik neki geek plavušan pred njim nije smijo pisnut da su mi dali raspakirani paket, ja ga forso da kaze jer je vidio a on ni zucnut pred voditeljem

Znaci oni prime paket i idu prckat po tom, uniste i onda salju ko fol na servis koji odbije, ista stvar kao i meni dvaput zaredom.

Debelo smrde u kompi sa microlineom..

Jedno je sigurno, u svom ducanu unistavaju robu namjerno i prave se glupi.

Sent from my D6603 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Getriba94. 20.07.2017. u 19:00.
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 16:23   #1717
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
...

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 27.07.2017. u 17:05.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 19:42   #1718
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Katastrofa, nekome bi se krvi napio da mi to naprave za toliki iznos robe. Elektoroniku nikad slat postom al ono nikad, pa ni tad.
Nadam se da ce se sve dobro zavrsit u tvoju korist a odsad Protis ide na istu listu sa Edigitalom.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 22:00   #1719
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Nadam se da će Alenu bit uvažena reklamacija, nek javi razvoj situacije.

BTW molim moda da premjesti ovu temu iz kategorije "Ostalo" u podkategoriju "Iskustva s IT trgovinama", hvala, pozdrav i pusa
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 22:05   #1720
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Poslana u Protis na reklamaciju, krivo sam se izrazio u prvom postu, ispravio sam. Da sam uopće posumnjao u takav rasplet situacije, osobno bi im je donio i uručio i čekao da je poslika i zaprimi. Ali zadnja pomisao mi ne bi bila da se ovo uopće može desiti. Hej, pa nekome direktno poništiti jamstvo, pa to mi je nepojmljivo. Mislim 200 kn goriva mi nije toliki problem koliko vrijeme do dolje i nazad, izgubim pola dana. Do sad sam sve reklamacije odrađivao poštom, od mobitela pa do računalnih komponenti. I do sad nikad problema. Ovo mi je prva reklamacija u Protisu i ono banana. Da se razumijemo, slao sam i u MR servis, i u Asbis kao i u Microline i sve je svaki put prošlo bez problema. Da sam ja i poslikao karticu prije slanja, ti stvarno vjeruješ (nakon ovog) da bi oni uvažili moju fotografiju??? ako su spremni skinuti šarafić, da bi uvažili moju fotku kao dokaz? pa da sam ja napravio i u poštanskom uredu prije slanja? Uzalud ti i iskustvo i staž ako te netko namjerno sabotira.
Jedino bi mi bilo pametno da sam odmah sjeo u auto i osobno im odnio na servis. I tu ti prestaje sva ušteda kupnje kod Protisa. U početku uštediš par sto kn i u mom slučaju ako imaš reklamaciju, 250-300 kn te košta put dolje gore sa cestarinom.

Ček jel ti stvarno vjeruješ da su ti oni namjerno skinuli šarafić?

Trebaš se smirit i vidjet što će reći ovlašteni.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2017., 22:06   #1721
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ček jel ti stvarno vjeruješ da su ti oni namjerno skinuli šarafić?

Trebaš se smirit i vidjet što će reći ovlašteni.
Pričamo o Protisu. Sve je moguće kad su oni u pitanju.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 22:13   #1722
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Kakve koristi ima Protis od toga? Osim nezadovoljnog kupca i blaćenja po forumima?


Da, ko i svaka druga trgovina ima svojih mušica ali nevjerujem da bi išli to raditi.

Nek pričeka što će reći ovlašteni, vjerojatno će se riješit i to je to. Puno je tu ali u cijeloj priči i već po tko zna koji put se ide drvljem i kamenjem po trgovinama a da nije dobio ništa službeno od servisa. Zašto nisi poslao direkt u Microline? Pogotovo što znaš kak funkcioniraju trgovine i sve.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 22:18   #1723
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ne vidim razlog da to protis radi, jer oni samo dalje proslijedjuju
.. mislim nije da ih branim, ali mi je to cudno ..


ali bez obzira na sve, samo pritisak i drzi se email komunikacije i nema predaje.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 22:18   #1724
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Pričamo o Protisu. Sve je moguće kad su oni u pitanju.
Pratim teme o (web) shoppovima, i za neke se stalno provlače negativne stvari, dok za neke, npr Uzi, većinom nema problema
A u Protis ne bih išao da je besplatno.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 22:24   #1725
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Pratim teme o (web) shoppovima, i za neke se stalno provlače negativne stvari, dok za neke, npr Uzi, većinom nema problema
A u Protis ne bih išao da je besplatno.
dok sam radio u ducanu dnevno sam dobivao zahvale, kao i kolege i poslovnica u kojoj sam radio. na facebooku ili forumima nikad pohvalu vidio nisam, niti je stigla pohvala do mojih sefova. evetualno samo negativne stvari, cesto bez argumenata, ili mozda izvucene iz konteksta i u pravilu bez argumenata druge strane. s protisom nemam nikakvog iskustva, ali zato jer imam stav da treba kupovati u firmama koje drze do kupca , ili gdje makar nekog poznam

ali ne zelim spamat.. alengrosevic iako ga ne poznam, svi ga hvale i njemu bi bez razmisljanja uplatio novce. nije od jucer u ovom poslu i neka ne zaboravi da ima pravo na zalbu, prijave itd.. samo bez predaje.
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 00:59   #1726
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
EDIT: moja greška, u ovom slučaju Protis nije bio niti najmanje kriv, ja sam pogriješio. Isprike Protisu!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 27.07.2017. u 15:05.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 08:16   #1727
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Napisi im samo da su oni prckali po grafi i nek odgovaraju za svoje postupke, tebe kao kupca ne zanima lopovska politika niti odgovor servisa.
Ne moras biti fin i kulturan jer to ne igra ulogu kad te ovak vidno rade budalom.

Siguran sam da nikakav video niti slike grafe cim je stigla neces dobiti, prijavu mingu napravi i obavjesti ih na mail da su prijavljeni, tako sam ja jedino dobio novce nazad.

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 08:39   #1728
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
@alengrosevic
Pošta nema mobilne terminale k'o ostale kurirske službe, nego dostavljači kad se vrate s dostava u poštu ukucavaju da je dostavljeno i to je to "vrijeme isporuke".
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 08:42   #1729
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Ta vremena iz trackinga popunjava poštar (ili neki drugi djelatnik pošte) nakon što se vrati sa svoje rute. Nažalost, najčešće nije real time.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 09:01   #1730
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Getriba94 Pregled postova
Napisi im samo da su oni prckali po grafi i nek odgovaraju za svoje postupke, tebe kao kupca ne zanima lopovska politika niti odgovor servisa.
Ne moras biti fin i kulturan jer to ne igra ulogu kad te ovak vidno rade budalom.

Siguran sam da nikakav video niti slike grafe cim je stigla neces dobiti, prijavu mingu napravi i obavjesti ih na mail da su prijavljeni, tako sam ja jedino dobio novce nazad.

Sent from my D6603 using Tapatalk
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 09:06   #1731
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Da u pravu ste, sad sam bio u posti. Zatrazio sam sluzbenu potraznicu, kroz par dana cu dobiti sluzbeno od njih kad je paket i u koliko sati urucen.
Rekli su mi da se vrijeme sa trackinga upisuje kad se razduzuju paketi u posti tj kad se vrate u poslovnicu. Budemo pametniji kroz par dana. Vracam alu foliju na glavu
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 16:54   #1732
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Vracam alu foliju na glavu
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 19:17   #1733
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
Ovo ti je manje vise sluzbena lista tko od proizvodaca prizna skidanje hladnjaka
Malo se probaj dopisivat sa proizvodacima i uvoznicima. Ja sam se prebacio na EVGA jel imam vodeno i nemam nikakve brige oko skidanja hladnjaka. Isao na step up, vratio 1070 dobio 1080 uz doplatu... jebena firma

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2017., 19:40   #1734
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Tihomir111 Pregled postova
Ovo ti je manje vise sluzbena lista tko od proizvodaca prizna skidanje hladnjaka
Malo se probaj dopisivat sa proizvodacima i uvoznicima. Ja sam se prebacio na EVGA jel imam vodeno i nemam nikakve brige oko skidanja hladnjaka. Isao na step up, vratio 1070 dobio 1080 uz doplatu... jebena firma

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
Da, Ali to vrijedi samo ako njima šalješ.
A oni ti vrate polovno bez produživanja garancije.

Mislim super kad nemaš HR garancije ali da je bolje od naše - nije. Osim ako nije Protis u igri, očito.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 00:30   #1735
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Pozdrav,

servisna primka koju ste dobili za graficku karticu je nasa interna primka i na njoj su navedena zapazanja djelatnika kod zaprimanja te ista nemaju veze sa ovlastenim servisom.

Bez obzira na stanje artikla mi ga nosimo u ovlasteni servis te navedenu primku nitko ne vidi osim djelatnika i kupca (u ovlastenom servisu nemaju uvid u nasu primku nego oni izdaju svoju osim ako citaju ovaj forum pa su sada ustanovili problem sa sarafima koji nedostaju...). Takodjer cijeli proces otvaranja paketa se snima i artikl se istovremeno i slika.

Ne znam koji bi to razlog bio da netko od djelatnika ide skidati sarafe sa graficke jer mi nemamo nikakve troskove oko reklamacija te ne znam kakav bi to bio nas interes da se sabotiraju reklamacije jer mi ne ostvarujemo nikakvu korist ako se reklamacija odbije.

Nama je u interesu imati zadovoljne kupce te se iskreno nadamo da ce ovlasteni servis priznati jamstvo. Da ga ne priznaju mi nemamo nikakve koristi od toga. Isto tako mi ne mozemo niti imamo razlog ponistiti nekome jamstvo jer jamstvo daje uvoznik koji je i naveden na jamstvenom listu zajedno sa uputama kako ostvariti jamstvo. Sve trgovine nabavljaju robu kod istih dobavljaca i svi nose u iste ovlastene servise koji donose konacnu odluku na koju trgovine ne mogu utjecati.

Kako je kolega naveo ovo nije prvi slucaj da nedostaju sarafi i jamstvo nije odbijeno zbog toga tako da nema razloga razradivati teorije zavjere i raditi paniku kada jos nista nisu javili iz servisa a i po dosadasnjim iskustvima trebali bi priznati jamstvo.

Cim dobijemo informaciju iz servisa sustav automatski salje email obavijest sa nalazima servisa. Nadamo se da ce priznati jamstvo kao i u dosadasnjim slucajevima
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 08:56   #1736
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
EDIT: moja greška, u ovom slučaju Protis nije bio niti najmanje kriv, ja sam pogriješio. Isprike Protisu!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 27.07.2017. u 15:05.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 12:58   #1737
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
EDIT: moja greška, u ovom slučaju Protis nije bio niti najmanje kriv, ja sam pogriješio. Isprike Protisu!

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 27.07.2017. u 15:05.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 13:01   #1738
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
A paket je kakav si inicijalno poslao? Znaci, grafa nikad nije ni imala vijke?
A sto se tice Protisa, zbilja je svima jasno da oni nemaju koristi od takvih prljavih rabota...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2017., 14:48   #1739
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
kao sto smo vec naveli probajte kontaktirati prijasnjeg vlasnika da nisu sarafici mozda kod njega pa da nam ih dostavite da ih vratimo na graficku iako se nadamo da ce se rijesiti i bez toga
Protis je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2017., 11:12   #1740
Protis
Premium
 
Protis's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
na zalost ovlasteni servis je odbio reklamaciju jer je na kraju ipak bilo stavljano vodeno hladenje na graficku vjerovatno od strane prijasnjeg vlasnika a ne g. Grosevica, sto vjerovatno i ne bi bio problem da je originalni hladnjak uredno vracen nazad bez ostecenja hladnjaka i graficke
Protis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na