Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.02.2013., 20:40   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Google Glass

Nema teme, pa da vidim šta kažete na ovo:

How it Feels (through Glass)
I used Google Glass: the future, with monthly updates

Navodno je nenametljivo u radu i prilično moćno. Najavljuju da će doći krajem godine po cijeni od (nemalih) 1500$.

Citiraj:
If you’re a parent — let’s say your child’s performance, watching them do a soccer game or a musical. Often friends will be holding a camera to capture that moment. Guess what? It’s gone. You just missed that amazing game." Isabelle chimes in, "Did you see that Louis C.K. stand up when he was telling parents, ‘your kids are better resolution in real life?’" Everyone laughs, but the point is made.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 21:02   #2
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
a gle, ideja nije loša...al to je google, nekak mi se cini da bi se to moglo previše koristiti za "user specific advertising"

makar, ja volim imati čist pogled, odnosno nit ne volim sunčane naočale nositi
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2013., 21:25   #3
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Ne znam koliko je dobra ideja, jasno je kako ovdje google nema jasnu viziju. Ovdje se naočale tretiraju kao standalone uređaj što je, bar po meni promašaj, kao što je i smartwatch koncept kao standalone promašaj. Htio bih pojasniti što mislim pod time.

Mislim da je ključno u ovoj fazi usavršiti NFC komunikaciju kod "wearable computinga", a ovaj glass projekt je upravo to. E sada ja to vidim kao kombinaciju više uređaja.

1. a) Transparent naočale s kamerom i baterijom te NFC-om koji komunicira s bazom koja je primjerice na remenu, dakle bez SOC-a.
1. b) Kamerica/projektor s običnim staklima koji imaju premaz koji podržava projektor. Naravno vlastita baterija i isto bez SOC-a.

- Ključno kod ovakve stavke je mogućnost nošenja dioptrijskih leća, te da je taj kamera/projektor/baterija/NFC dio odvojiv i da recimo ima bliskopoljno punjenje ili popularno rečeno "bežično".

2. Baza. Baza bi bila potpuno novi tip uređaja koji bi trebao imati dobru bateriju i klasični ARM SOC s NFC like tehnologijom/ LTE i slične current tehnologije, ali i mogućnost slanja podataka na 2-3 uređaja barem (ne nužno istovremeno), te da je lako odvojiva od remena ili bilo čega gdje se kvači i da ima "bežično punjenje", dizajnom na tragu recimo ipod shufflea

3. Kao dodatak na priču više nije potreban smartphone već klasični dlanovnik, ali lišen glavnog SOC-a. Dakle nešto tipa ipod Touch, ali s NFC like protokolom. Dakle samo ekran, NFC i dobra baterija jer stvar komunicira s "bazom" na remenu ili gdje već. Ovo ne znači da se smartphone uklanja već da ovo postaje potpuno nova kategorija. Ovakav "bežični monitor" naravno mora imati bežično punjenje.

4. Dodatak na priču je i sat koji isto ima samo ekran, NFC i bateriju.

Trenutno se tehnologija u mobilnom prostoru previše duplira i relativno je teška zamjena komponenti u smislu recimo samo novi SOC.

Ovime dobivamo čisti konfigurabilan model kao i na PCu, dakle taj dio 1. i 2 i 3 i 4. neovisno su zamjenjivi za puno manje novca neovisno jedan o drugom, ali i neobavezno o tome što u danom trenutku želimo koristiti. Mislim kako je to budućnost, a ovime google ne ide tamo, a koliko vidim nitko ne ide na ovaj način tamo jer je smartphone trenutno i dlanovnik i baza, a google ne gradi glass čak ni oko smartphonea.

Mislim da je tu iduća mobile revolucija, kad se "konfiguracija" odvoji od "monitora" jer eto povijesno PC kao puno starija platforma je svoj procvat upravo tada doživjela, a mislim da onaj tko bude imao softver da to sve poveže na svim uređajima će ostvarit dominaciju na ovom području.

Zadnje izmijenjeno od: Stipe. 23.02.2013. u 21:52.
Stipe je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 21:59   #4
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,064
Postoji mogućnost spajanja na smartphone preko BT-a i korištenje njegovog data plana. Inače uređaj sam ima wifi čip i GPS prijemnik. Znači za snimanje sadržaja, okidanje slika i navigaciju, sam uređaj bi trebao biti dovoljno dobar i bez dodatnog telefona. E sad, za informacije u realnom vremenu, ili prilagođeni Google Now je potreban telefon sa podatkovnom vezom i to su naglasili kao najveći minus očito... Mislim da nema potrebe da to bude modularno, pogotovo ako žele postići veći uspjeh.

Inače ni ja ne volim nosit sunčane naočale pa čak ni kad upekne tristo stupnjeva, 8.8. u podne ali ovo bi volio isprobat .
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 00:19   #5
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Evo vidim da se ekipa raspisala o doticnim naocala, pa iako bas nisam puno cita o njima tesko je ne cut za njih i sta mogu i sta ne mogu.

Ali (uf sta volim "ali") kao dugogodisnji korisnik doticnog prostetickog pomagala (naocala), ne mogu, a da ne primjetim jednu (veliku) manu koja bi mene jako smetala.
A to je smanjeno vidno polje i to asimetricno, tj. sa desne ili ljeve strane di se nalazi komad crne (ili vec koje boje) palstike u kojem je kamera i elektronika, ja pošizim kad mi trepavica pande na staklo/la, a kamoli kad imam ovakav objekt u vidnom polju i to jos samo sa jedne strane.

Znam znam, sad ce neki rec, naviknes se vremenom, ali zasto se navikavat na nesto sta nije zdravo, da da da, nije zdavo imat asimetricno vidno polje kad je mozak (ljutski) vec tisucama i tisucama godina naviknut na ovo sta sad vidimo.
Iako naocale nosim od 1996 jos mi i sad ponekad okviri (iako jako tanki, titian) znaju ic na zivce a oni su itekako simetricni. Sad ce nekorec uzmi lece, a ja mu kazem jes ti brale proba lece, fala ne volim na roznicu stavljat strana tijela ako bas nije situacija zivot ili smrt (mislim super ako vas ne iritira leca, ja proba i fala ne bi vise), je ima i laserska korekcija ali to cuvam za kasnije (cca oko 85 - 90 godine da bolje vidim zenske, planiram bit stari pohotni didica ).

Meni se cini da se opet prodaje nesto sta bas nije zdravo, ali je kao fensi-šmensi i jako potrebno i neophodno modernom "homo sapiensu" jer kao ne radi dovoljno ovako kako radi sad, nago sad dok hoda moze radit i bit na netu sa prijateljima koje "uzivo vidi 2-3 godisnje" jer nema vremena, jer radi da moze otplatit svoje nove naocale

Mislim ima tu i određenih prednosti ovakve igracke, a to je da mozes pomoc nekome ko ih nosi, tj da mu pomognes odradit nesto sta on ne zna, a da imas uvid u to sta radi, uf sta ce vladine agencije ovo volit narocito USA vladine agencije.
Ako je nako dovoljno informaticki pismen moze uzet svoju veb kameru, mali duzi USB kabel i odradit isto, ali ovako sa naocalama si veca faca.
Također predviđam pad realiti šoua na tv-u, a povecanje istih na jutubiju

Uglavnom sta vi mislite lege o ovoj novoj igracki za bogate i one kreditno sposobne? Naravno osim onog dijela o stetnosti asimetricnog vidnog polja, tu sam 110% u pravu (uf sta ce se ekipa lipit po stupovima )


ps- ovo je donekle prihvatljiv oblik
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 18.04.2013. u 01:05.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 01:54   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Možda bi bilo najbolje da temu preselimo u Smartphone uređaji i mobiteli.

@ante2
Ovo nije zadnji dizajn koji će gogole implementirati. Također, već rade na verziji gdje ćeš moći staviti dioptrijska stakla da bolje vidiš. Down the road ne bi se čudio implementaciji sa dvije kamere kako bi snimao u pravom 3D-u kaj vidiš. Anyway. Ovo je jako zanimljivi proof of concept koji ima svjetlu budućnost. Smart glasses, smart watches... sve su to stvari koje svakodnevno koristimo i koje se mogu pametnije napraviti tako da bu bilo fora gledati razvoj.

Isto tako, kamera će najvjerojatnije otići kroz vrijeme više na rubni dio ove plastike, a samu plastiku će zamijeniti još veći prozor/ekran.

Što se tiče da sadašnji dizajn smeta za navigaciju kroz prostor. Nisam baš vidio da su se skydiveri nešto pretjerano strmopizdili na njonju tokom nekoliko prezentacija.
--

Što se tiče prava na privatnost i sličnih nebuloza. Imaš kamere kaj idu u penkale, gumbe i slične kerefeke tako da onaj tko želi tajno snimiti nešto najvjerojatnije bude. Dapače, ovako bar vidiš da osoba to ima na glavi. Kaj sam ja sve snimio (a neke stvari su bile takve da sam ih pobrisao drugi dan) sa mobitelom u ruci kaj je skroz očito. Ne vidim problem.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 08:58   #7
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Kao jedan od onih koji su "osuđeni" na naočale 4 life , nema šanse da stavljam ovo smeće
na glavu. Najdalje idem foto osjetljivim staklima

Daj, čuj , da dođem u stanje da razgovaram sa naočalama "ok glass, take a picture"..
nemojte me...

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 18.04.2013. u 09:06.
  Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 09:10   #8
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
Istina...na šta liči to kada netko razgovara sa naočalama? Mene bi bilo sramota
Dok ne bude mind control glasses, ništa od toga...
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 09:36   #9
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Istina...na šta liči to kada netko razgovara sa naočalama? Mene bi bilo sramota
Dok ne bude mind control glasses, ništa od toga...
Ja nemam srama. Da mogu, zvao bih Clintona na kulen
Meni su ok kao ideja, ali da bih ih nosio - ne. Nekako su mi "too much".
Makar, cijela ta koncepcija o milijunima informacija koje nisu od neke važnosti mi je bezveze, pretrpani smo i ovako.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 09:53   #10
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Ja nemam srama. Da mogu, zvao bih Clintona na kulen
Meni su ok kao ideja, ali da bih ih nosio - ne. Nekako su mi "too much".
Makar, cijela ta koncepcija o milijunima reklama koje nisu od neke važnosti mi je bezveze, pretrpani smo i ovako.
da te ispravim
domis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2013., 11:32   #11
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
da te ispravim
Svima je jasno da čim to dođe van da će jako skoro i doći AdBlock/AdAway za to čudo. Doduše ne vidim da ću ikada to kupiti, vjerojatno bi mi bilo bačena lova kao i tablet, kojega koristim za čitanje stripova/časopisa te povremeno pogledati nekvu seriju ili film dok nisam doma. Obično kod takvih "sve u jedan" uređaja ispada da rade sve za urac pa radije furam više stvari koje rade svoju funkciju kak spada. Smartphone za mail dok nisam doma, USB stick za storage, mp3 player za muziku i bok.

Imam slabu dioptiju pa naočale furam samo dok vozim, ovako ih izbjegavam jer nisam naviknut na njih. Osim asimetričnog vidnog polja, moglo bi biti primjetno i asimetrična težina naočala, kad je sva elektronika na jednoj strani.

Kao kod svake nove tehnike, treba pričekati early adoptere da se opeku pa onda vidjeti što ne valja
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 13:18   #12
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Ja mislim da ce ih vecina korisnika ovog foruma imati. Kako sada ima tablete. ISTA je prica. Svi smo pljuvali "koji k ce nam daske za rezanje sa ekranom" pa ih je sad vise nego pc-a....

samo cekajte...

Ja bi ih ubo odmah da kostaju 2k kuna. Ovako, jos ne.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 15:35   #13
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Meni je recimo od novih gadgeta, super Sony smart Watch.. koristim ga s Xperiom Z ko bog, i fora je. Kad smo već kod nekih trendova jel' ?
Naočale od Google-a su meni fora nema tu, i kao koncept super. Ali nekako, što ja znam, nije mi po ukusu da bi nosio vani i to. Nevezano za to kako izgleda i sl...
Ipak ono, postoje granice neke. Još uvijek barem
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 16:46   #14
ivo_k
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: .hr, .com
Postovi: 448
kao netko tko ih je vidio "u zivo" na osobi (nazalost nisam ih mogao isprobati niti dobiti informacije o koristenju), mogu reci da uopce ne izgledaju lose na licu.
nisu napadne, u masi ljudi te nitko ne bi ni primjetio,kao npr. kad nekome zvoni mobitel, a on izvadi onaj note i pokrije glavurdu tom daskom

a i veca sramota je nositi neke odvratne komade odjece/obuce i biti neuredan/debeo/pristav nego ove tehno-cvike
ivo_k je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 19:58   #15
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor ivo_k Pregled postova
a i veca sramota je nositi neke odvratne komade odjece/obuce i biti neuredan/debeo/pristav nego ove tehno-cvike
I biti limitirane inteligencije, ali to je drugi topic.
Evo, ovdje ima objašnjeno dosta toga o famoznim cvikama, pa uživajte
http://www.techradar.com/news/video/...o-know-1078114
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2013., 20:24   #16
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,313
Đavolja posla ja kazem, a vraga znam osobno, ma sta znam, ozenija sam ga

Ma salu na stranu i dalje mi se ne sviđa to sta je stvar asimetricna bilo da se odnosi na vidno polje, bilo da je u pitanju tezina ma koliko ona bila mala, ako nista drugo jedno uho ce vam nazuljat vise od drugog

Nisam skuzija kao su rjesili problem fokusiranj oka jer ekran je blizu, tj kako ne dolazi do zamora oka fokusiranjem na ekran pa na okolinu, tj. malo blizu malo daleko pa malo blizu i tako satima.
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 18.04.2013. u 20:30.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2013., 00:08   #17
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ante2 Pregled postova
Nisam skuzija kao su rjesili problem fokusiranj oka jer ekran je blizu, tj kako ne dolazi do zamora oka fokusiranjem na ekran pa na okolinu, tj. malo blizu malo daleko pa malo blizu i tako satima.
Radiš uslugu oku. Dugotrajno gledanje u okvir monitora nije štetno za oko. Urbana legenda kako ćeš si pokvariti vid ako buljiš u ekran. Doći će do zamora očiju zbog toga, ali da će ti pokvariti vid nije istina. Ono što ti jaako dugoročno može spizditi vid je gledajući jedno te istu stvar sa fiksne udaljenosti. I to ne puno, dapače malo. Ovo je zbog toga samo pozitivno.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na