Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2023., 16:02   #3751
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Rijecanin Pregled postova
E sad ti meni objasni jednu stvar... Tko je u prednosti, ti koji igras s pingom od 65 i s monitorom koji strika 240 Hz, ili pajdo koji ima ping 30, i monitor od 60 Hz...
Nekako zaboravljaš (znam da znaš) da slika na 60hz monitoru nije ni približno popeglana, kao na 240hz, gdje je onaj osjećaj da sve radi glatko, jasno vidljivo, bez teringa .. samo mrdni miša u krug na 60hz, pa na recimo 240hz pa ti je već sve jasno, a kamo li u nekoj dinamičnoj akciji dok igraš..
..odgovor na tvoje pitanje 65ms ping i 240hz monitor pregazi bilo kojeg gamera na 60hz s 30ms pingom (u mojoj igri), jer to ne da nije zagladjeno nego je kažem ti kao netko koji se razmazio na 240hz - užas

Tvoje pitanje je diskutabilno u npr 144hz ili 240hz.. tu bi mnogi mozda birali ping pogotovo ako fali skilla.. ali 60hz je slideshow ..znaci ono instant znaš cim sjednes za komp da ne valja, čim sam pokrenuo igru ušao u lobby/practice room, i odmah sam to osjetio koliko je nezaglađeno, kažem ti, feeling kojeg subjektivno zovem slide show, jer se osjeti odmah i odmah osjetis da tako ne možeš igrat, da nije dobro..
To je danas više manje opće prihvaćena gejmerska činjenica, svi igrači koji su prešli sa 60hz monitora na puno brži će ti odmah reći da to što prije upgradeas

Budem ti se javio na messenger
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.08.2023. u 16:31.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 16:15   #3752
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,512
Da, 60Hz u odnosu na 144 ili 240 Hz je doslovno slideshow vidljiv golim okom, čak možeš i opipat , tako da neznam čemu se uopće raspravlja tu o tome
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 16:35   #3753
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
..odgovor na tvoje pitanje 65ms ping i 240hz monitor pregazi bilo kojeg gamera na 60hz s 30ms pingom (u mojoj igri), jer to ne da nije zagladjeno nego je kažem ti kao netko koji se razmazio na 240hz - užas

Nebitno koja igra, ovo čisto matematički ne štima. 240Hz u odnosu na 60HZ dobiješ nekih 12ms bržu reakciju. A imaš 35ms sporiji odaziv servera na input....
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 17:17   #3754
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nebitno koja igra, ovo čisto matematički ne štima. 240Hz u odnosu na 60HZ dobiješ nekih 12ms bržu reakciju. A imaš 35ms sporiji odaziv servera na input....
Pa vidiš i u njegovom 'competitive pro gamer' videu di lika optužuje da je čiter, da prefire-a tamo bezveze po zidu dok mu lik strejfne desno iza zida, pa dok on po tisućuosamstoosamdeseti put reloada pušku, onda ga lik razvali iza tog istog zida. Mora bit da je to do njegovog superskilla i superbrze reakcije na 240 herca sa čudesnim pingom od 35ms u 2023oj godini kad je sve preko 5ms pinga previše za ikakav vid kompetitivnog gejminga, pa to njegovo pucanje u prazno izgleda kao prefire, a ne mismatch njegove reakcije i odaziva servera
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 17:31   #3755
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Rasprava je krenula kao 240 vs 200hz, ali ja nikad nisam vidio nijedno, pa se neću uključivati... Mala je sekta ljudi kojima to potencijalno može biti važno. Definitivno ništa iz čega bi se mogao izvući neki širi zaključak.

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 13.08.2023. u 17:52.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 17:39   #3756
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pa vidiš i u njegovom 'competitive pro gamer' videu di lika optužuje da je čiter, da prefire-a tamo bezveze po zidu dok mu lik strejfne desno iza zida, pa dok on po tisućuosamstoosamdeseti put reloada pušku, onda ga lik razvali iza tog istog zida. Mora bit da je to do njegovog superskilla i superbrze reakcije na 240 herca sa čudesnim pingom od 35ms u 2023oj godini kad je sve preko 5ms pinga previše za ikakav vid kompetitivnog gejminga, pa to njegovo pucanje u prazno izgleda kao prefire, a ne mismatch njegove reakcije i odaziva servera

Da, tip zna znanje, pohvalio sam ga i u videu i u opisu videa, vrhunski movement, strejfne desno, ulovi me u trenutku aim offa (a ne reloada, s tim generalno nemam problema), i poskida i sve ostale kao od šale.. tamo gdjevti vidiš zid je prolaz odakle je došao.
Da bi mogao tako komentirati morao bi znati koja je brzina movementa dok je aim on ili off, kako je on uopce mogao biti tamo odakle me je zaskočio, itd, puno finesa i detalja.. uglavnom veselim se 1vs1 videu, jedva čekam da instaliraš igru pa da to snimimo i podjelimo ovdje pa da svima pokažeš koji sam bot :*

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Nebitno koja igra, ovo čisto matematički ne štima. 240Hz u odnosu na 60HZ dobiješ nekih 12ms bržu reakciju. A imaš 35ms sporiji odaziv servera na input....
Zato jer nisi uračunao koliko treba mozgu da popegla frejmove na 60hz monitoru pa ruci dok aima itd, dok to isto mozak ajmo reći ne radi odnosno radi znacajno krace kad si na 240hz .. uz napomenu da netcode igre radi drugačije i da matematika koju ti spominjes nije egzaktno takva, ali ok recimo i da je, ustede kao sto vidis nisu samo u binarnoj komunikaciji unutar igre/hardwarea, vec kombinirano i sa bioloskim efektima rada mozga/ruke itd korištenjem brzog monitora


Maxonja, da meni nije jasno zašto se sad gleda jednodimenzionalno samo input lagg, a ne svi aspekti koji utječu na igranje, mislim ono YT je pun videa koji lijepo objasnjavaju razlike izmedju 60/144/240 monitora, ali ok , ovo je forum zato i jesmo tu da utvrdimo gradivo
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.08.2023. u 19:26.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 18:51   #3757
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Uzeo nedavno 165 hz monitor i razlika u fluidnosti je bez problema vidljiva u odnosu na 75 hz monitor koji sam imao prije. Koliko pomaže u online napucavanju, nemam pojma jer sam loš noob igrač takvih igara. Kampam iza zaklona pa ko uleti dobro uleti, tak nebitno da li je 60 hz ili 165 hz.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 19:37   #3758
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Uzeo nedavno 165 hz monitor i razlika u fluidnosti je bez problema vidljiva u odnosu na 75 hz monitor koji sam imao prije. Koliko pomaže u online napucavanju, nemam pojma jer sam loš noob igrač takvih igara. Kampam iza zaklona pa ko uleti dobro uleti, tak nebitno da li je 60 hz ili 165 hz.

Mladen, kako ti raste skill, tako i više do izražaja dolazi ta fluidnost.. želim reći ako ti osjetis, zamisli vrhunske igrače njima je to must have da ih doslovno tehnologija ne koči..
Meni preaim jos uvjek previše varira, kao rifleman borim se s visinom i vučem u stranu, pa korekcije, previše traljavo u usporedbi sa vrhunskim igračima, stvar samokritike i vježbe
YT sam pokrenuo s ciljem da učim na vlastitim greskama, kojih ne nedostaje.. ..ali mi je puno pomoglo u smislu da sam sve bolji.. i da sam shvatio da nikad neću biti na razini najboljih.. to što oni izvode je umjetnost

Ps
Pogledaj npr ovaj flick shoot od našeg igrača u toj mojoj igri, on je top cup igrač, ali nije pro, vise se fura kao youtuber:
https://youtu.be/ioPQAWW5imI ..fensiii..
..next lvl stuff
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE

Zadnje izmijenjeno od: Eladio. 13.08.2023. u 19:45.
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2023., 02:56   #3759
Rijecanin
Premium
 
Rijecanin's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 289