Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2006., 23:41   #1
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
Zvucnici-dilema

Evo ovako:

Prvo sam mislio ici na klasicni stereo sistem, sa malo kvalitetnijim zvucnicima, ali kako sve to ide na komp, dakle preko zvucne, predomislio sam se zbog love, a komp te zvucnike i pojacala i tako ne moze iskorisiti.

Dakle omjer slusanja je 40% muzike, 40% igre, 19% filmovi te 1% error i slicni zvukovi porijeklom iz windowsa.

Muzika je vecinom kodirana nadprosjecnom kvalitetom.

Nisam nacisto da li da idem na 2.1 ili 5.1 sistem.

Volio bih cuti prijedloge za jedan i drugi sistem. LJudi kazu da Altec ima najkvalitetniji zvuk, Logitech ima jak bas ali trpe srednji, Creative je ne isplativ, a o geniusu da ni ne razmisljam.


Vec sam se zanio pa vecina nece sve ni procitati, ali eto.
Dakle prijedlozi za konkretne modele koje imate i koje ste slusali, ili ih imate kuci.

Cijena do 150-170 euro (do 1500 kuna)


Neka ovo bude anketa, STa imate kuci, i koliko ste zadovoljni?

I nemoj da mi netko kaze, koristi search!
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 01:24   #2
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo ja imam Logitech Z-2300, i mogu reč da sam veoma zadovoljan njima, jako je jak bas, srednji nisu ništa ekstra, visoki su ok, uglavnom jako dobar zvuk za te novce- oko 1100 kn u we-mila


Evo jučer i danas sam imao priliku spojit JBL Creature na moj komp pa sam malo uspoređivao i testiro

Uglavnom na JBL-ovim zvučnicima pojačano na 100% je ko na ovim 2300 na možda 55%! Ali čak mogu reč da ovi JBL ovi imaju dosta umiljat zvuk, fakat je nekako ugodan, to može bit radi visokih i možda srednjih, full je čist zvuk, na ovim 2300 je zvuk pun bass, to če ti bit super ako slušaš house i drugu elektronsku muziku, ali dobro da se dosta bass smanjit tako da sa basom neš imat problema!

Koju muziku slušaš i koliko glasno, uzmi definitivno neki 2.1, ipag dosta više vremena slušaš glazbu!
A što se tih zvukova windoza tiče, ja se nadam da si to iz zezancije tako napisao
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2006., 01:47   #3
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
Slusam svakakvu muziku, a najvise rock, stare stvari, te metal rap, rap, pomalo techno

Bitniji mi je kvalitet zvuka nego snaga, jer zivim u stanu

Ali u svakom slucaju volim ga nekad pojacati
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 02:13   #4
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Također imam Z-2300 i mogu se složiti da je zvuk super, osim što je bass malo više izražen, inače sam jako zadovoljan, dakako računaj da se oni isplate samo ako imaš neku malo bolju zvučnu a ne baš integriranu.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 11:03   #5
vodokotlic
Premium
Moj komp
 
vodokotlic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: ZG - VŽ
Postovi: 375
Mogu ti jos preporucit i Altec Lansing MX5021.
sam sistem je malo povelik, pogotovo sateliti ali zato imaju odvojen visokotonac i dva srednjotonca pa daju fakat cist zvuk.
svi kabeli osim control poda su standardni tako neces imat problema s postavljanjem i viskom/manjkom kabela (obicni dvozilni drot za spajanje satelita, terminali na kleme. audio input je obicni 3,5mm jack kao za slusalice)
sam subwoofer je prilicno masivan i daje udaran bas sto je dobro za muziku ali trazi neko otvorenije mjesto inace se vise cuje vibracija namjestaja oko njega nego bas (znaci NE ispod stola) ali to ionako vrijedi za svaki sub.

jedini nedostatak je "digitalan" regulator glasnoce pa samim time ima neke svoje predefinirane stupnjeve i nemre se podesavat u stotinu decibela
vodokotlic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 15:38   #6
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
A kakvi su oni Logitech z3, jel ima netko to kuci?

I jos me interesuje jel ima netko microlab, bilo koji model? Inace za tu firmu kao savjetnik i designer radi Peter Larsen, pa mi to govori da bi zvucnici treali biti malo kvalitetniji.

Za one koji ne znaju tko je doticni gospodin
"Peter Larsen was Chief Engineer for Vifa, Scan-Speak and Dynaudio in Denmark for many years and from 1993 he has worked as an independent consultant for leading loudspeaker factories all over the world."


Naravno da necu nista kupiti dok ne poslusam, pa za sad samo skupljam iskustva. Nije se lako odluciti dati neku veliku lovu, kad za skoro iste pare kupis solidnu graficku, ali volim dobar zvuk.


Pitanje vlasnicima z2300:
Kako se ponasaju sa igrama i filmovima?
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 20:37   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ma di su te logitech igračke od dynaudio uratka
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 20:44   #8
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
Citiraj:
Originally posted by syss
ma di su te logitech igračke od dynaudio uratka
Znao sam da ces se ti javiti. Od tebe se ne moze pobjeci

Oni moji stereo sto sam sam radio su krepali, a predomislio sam se za ono sto sam mislio sam raditi.

Sad idem na pc zvucnike, pa eto gledam sta da kupim.
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2006., 20:54   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
z3 sam savjetovao kolegi na poslu, pa ih je zeo i on je vrlo zadovoljan... pametnim smještajem sub-a je izbjegnuo tipičan logi-bass, ali pošto još nisam bio kod njega i slušao... inače nije čovjek odi mi-dođi mi po pitanju zvuka, tako da je to eto jedino što ti mogu savjetovat.

ako pričamo o onom 2.1 sistemu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2006., 01:22   #10
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo ja sam čuo te Z3 u frenda i nisu ništa senzacionalno!
Mislim: za te novce jako dobra stvar, dobit češ dosta basa, ugodan zvuk koji češ moč dosta glasno slušat bez distorzije!

Logitech 2300 imaju THX certifikat, eto to bi ti trebalo govorit nešto o zvuku u filmovima, ubiti taj THX certifikat nije ništa ekstra, barem meni, eto piše na njima koda ne piše, ali ovi zvučnici za filmove su stvarno DRAMA, jer im ne fali snage tako da češ potres i ostala čudesa čut i na 40% snage, a i vokali su dosta čujni!
Za muziku isto jako dobar zvuk bassa, jedino bi volio da su srednji mekaniji i izraženiji!
Tu manu sam im primjetio nakon što sam spojio JBL Creature, i JBL Invader!
Naime, prije sam imao JBL Invader oko 6 mj. i eto nažalost sam ih prodao frendu, mislio sam da su ovi logitechovi bolji, a ubiti tad sam i tražio sirovu snagu!
Ja bi volio ponovo nabavit te Invadere, imali su jako ugodan zvuk, bass je bio jak i udaran, sredniji kakve ja nikad nisam čuo na računalnim zvučnicima, i visoki jako dobri i čisti, a dosta su i glasni bez distorzije, na 75% bi svirali bez imalo distorzije, ali a 65% je več bilo dosta glasno i nije im nimalo falilo snage premda nisu niš ektremno jaki, bass 32, sateliti po 12!

Altec Lansing MX5021, ti su i meni upali u oko ali sateliti mi nekako prejeftino izgledaju!
Kolika im se kreče cijena????
Kakvi su altec-lansing-fx6021, oni mi ozbiljnije izgledaju ali neđe sam prčitao da im fali snage u bassu pa im nisam previše vremena posvetio tražeči ih itd!

Sad najviše ciljam na Bose Companio 3MM-ali su mi malo preskupi, ali eto, ono što je dobro nije jeftino, kozna što če na kraju ispast, možda i kupim ove Creature!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2006., 21:22   #11
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Ja bi na tvom mjestu kupio neku mini-liniju.Npr. ova moja JVC-eva je koštala oko 1700kn, dobiš 2 godine garancije i fakat odličan zvuk (isto tak s puno bassa)!!!
Kupiš tak nešt i ne moraš se zajebavat sa zvučnom i sličnim sranjima kad sve to sama linija sređuje...
To je moja preporuka...
Mislim da bi tak dobio puno više nego sa kompjuterskim zvučnicima jer ja još nisam čuo takve kompjutorske koji bi bili jači od ove linije...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2006., 21:49   #12
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
@JVC MX-GT88

Mini linija da bude bolja od najbolji zvučnika za komp?!?

Nisi čuo jer očito nisi ni čuo kakvih sve ima, baci oko na Logitech Z-5500.

btw. koliko ti je linija jaka, mislim zvučnici?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2006., 22:24   #13
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
He,jebiga, čuo sam ja tak Logitech...Bratić je prije nekih 2 tjedna kupio točno taj model Z-5500 (to su oni s THX-om,ne?) i zvučnici su stvarni OK, nema šta, al kad sam ih malo uspoređivo s npr. svojom linijom čak bi se usudio reć da bi ih linija oprala.
Inače ti su mu zvučnici spojeni na Creative Audigy 4 karticu koja je bila oko 600kn...Pa kad sve to uzmeš u obzir ispada da to i nije baš nešt prejako...Vjeruj,Ja sam malo zahtjevniji šta se toga tiče i čuo sam hrpu toga (ne uzimajući u obzir ona skupa audiofilska pojačala i zvučnike) pa nisam bezveze to reko...Uglavnom Z-5500 su super zvučnici, al ak su to najjači za komp onda ostali nemaju šanse, bar ne kod mene....
Btw. linija je JVC MX-GT88 (moj username) pa malo pogledaj i prosudi sam
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2006., 23:12   #14
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Originally posted by JVC MX-GT88
He,jebiga, čuo sam ja tak Logitech...Bratić je prije nekih 2 tjedna kupio točno taj model Z-5500 (to su oni s THX-om,ne?) i zvučnici su stvarni OK, nema šta, al kad sam ih malo uspoređivo s npr. svojom linijom čak bi se usudio reć da bi ih linija oprala.
Inače ti su mu zvučnici spojeni na Creative Audigy 4 karticu koja je bila oko 600kn...Pa kad sve to uzmeš u obzir ispada da to i nije baš nešt prejako... ...pa nisam bezveze to reko...Uglavnom Z-5500 su super zvučnici, al ak su to najjači za komp onda ostali nemaju šanse, bar ne kod mene....
Malo mi imaš pomaknuto razmišljanje. Ako nešto svira glasnije, ne mora značiti da je bolje.

EDIT:
Citiraj:
Originally posted by JVC MX-GT88

Btw. linija je JVC MX-GT88 (moj username) pa malo pogledaj i prosudi sam
Da prosudimo jačinu?
U katalogu piše ovo..."Bi-amped: (160W x 2 for Subwoofers + 70W x 2 for Main Speakers)"
Zovi me skeptikom ali ovo je očito neka tiskarska pogreška.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 29.01.2006. u 00:55.
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 03:16   #15
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
Citiraj:
Originally posted by JVC MX-GT88
He,jebiga, čuo sam ja tak Logitech...Bratić je prije nekih 2 tjedna kupio točno taj model Z-5500 (to su oni s THX-om,ne?) i zvučnici su stvarni OK, nema šta, al kad sam ih malo uspoređivo s npr. svojom linijom čak bi se usudio reć da bi ih linija oprala.
Inače ti su mu zvučnici spojeni na Creative Audigy 4 karticu koja je bila oko 600kn...Pa kad sve to uzmeš u obzir ispada da to i nije baš nešt prejako...Vjeruj,Ja sam malo zahtjevniji šta se toga tiče i čuo sam hrpu toga (ne uzimajući u obzir ona skupa audiofilska pojačala i zvučnike) pa nisam bezveze to reko...Uglavnom Z-5500 su super zvučnici, al ak su to najjači za komp onda ostali nemaju šanse, bar ne kod mene....
Btw. linija je JVC MX-GT88 (moj username) pa malo pogledaj i prosudi sam
Teško mi je povjerovat da će složena linija oprat takvu zvučnu sa tim zvučnicima, čisto zbog toga što su digitalni,ako ćemo o kvaliteti zvuka.
Nije prejako? Slažem se da ideš govorit za moje Z-2300, oni nisu prejaki (makar svi koji su bili kod mene kažu da su zvjeri, iako mi je linija puno jača...)

Valjda mislimo na iste zvučnike:
Z-5500
logitech

Evo malo sa stranice:
# Total RMS power: 505 watts RMS

* Satellites: 317 watts RMS (2 x 62 W front, 2 x 62 rear, 69 W center)
* Subwoofer: 188 watts RMS
Dakle ovdje se radi o pravoj snazi na 8ohma, još ću dodat da woofer ima 10 inča iliti ga 25 cm.

Gledao sam malo za tvoju liniju, piše power output 460W, e sad, slabija je od tih logitecha, a sad o ohmima neću jer čisto sumnjam da je na 8 (prije na 6) i da ima bolji zvuk.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 20:25   #16
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Da buljo, definitivno si u pravu, a ko zna na koju se snagu to mislilo(wate), vjerojatno je to music power!
A sad kad bi logitechu išli RMS snagu prebacit u music power bilo bi tu možda nekih 800w!-dobro, nisam siguran, možda čak i više!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 23:19   #17
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
@Newalss---ja nisam reko da je nešt bolje ak je jače...Dal je nešt bolje prosuđuje kupac sam za sebe jer zna šta traži...Po meni bi za slušanje muzike ta linija bila bolja, al za gledanje filmova i igranje igrica bolji je logitech jer je ipak on namjenjen isključio za to (5.1)
460w???---to je glupost sa Interneta, a ne iz kataloga kak ti kažeš.Ta linija je BI-AMPLIFIER: 2x120w subwoofers i 2x65w main speaker

@buljo
Znam da je teško povjerovat, al jebiga, ja sam čuo i jedno i drugo i ostajem pri tome
Da, mislimo na iste zvučnike...
Zaboravi na te brojke, sve su to polutočni podaci...Znaš, i na plotu svašta piše...
Inače linija ima pojačalo:Subwoofers--100w po kanalu RMS (6ohma) s manje od 10%THD-a , te 75w po kanalu s manje od 0.9%THD i kaj je najvažnije, snaga tog sub izlaza se nije mjerila na 1Khz već na prilično niskih 63Hz...

Main Speaker: 55w po kanalu RMS na 4ohma i 10%THD-a, a na 0.9%THD-a ima 35w......tak na NEWALSS nemreš reć da su previše pretjerali sa snagom izlaza...
I veličine drivera:
Logitech ima jedan sub od 25cm šta je stvarno impresivno za jedne kompjuterske zvučnike (zato kažem:Svaka Čast!) , al MX-GT88 ima dva subwoofera i to po 20cm, znači.....
Main speakeri su po 12cm i visokotoci po 5cm...ugavno pošteno dere!!!
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 23:36   #18
Dog_Father
Premium
Moj komp
 
Dog_Father's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 173
I kad bih vec potrosio toliku lovu (1700kn) onda bih definitivno kupio second-hand pojacalo i diy varijantu zvucnika
__________________
Treat your bitches with respect!!!
Dog_Father je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2006., 23:54   #19
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Eh, ti si reko da daješ oko 1500kn, pa sam mislio ak daješ tolko da dodaš još ovih 200kn i kupiš si nešt malo jače....Uostalom, ne tiče me se, ja sam ti samo dao prijedlog....ti kupuješ!!!
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 00:05   #20
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Originally posted by JVC MX-GT88
@Newalss---ja nisam reko da je nešt bolje ak je jače...Dal je nešt bolje prosuđuje kupac sam za sebe jer zna šta traži...Po meni bi za slušanje muzike ta linija bila bolja, al za gledanje filmova i igranje igrica bolji je logitech jer je ipak on namjenjen isključio za to (5.1)
460w???---to je glupost sa Interneta, a ne iz kataloga kak ti kažeš.Ta linija je BI-AMPLIFIER: 2x120w subwoofers i 2x65w main speaker
Napisao sam : "U katalogu piše ovo..."Bi-amped: (160W x 2 for Subwoofers + 70W x 2 for Main Speakers)"
I nisam aludirao na snagu pojačala jer sam se na takva veličanja već navikao kod tehnike za mase. Smijao sam se ovom bi-ampingu.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 14:57   #21
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Uglavnom, na Netu krivo piše!!!Al ak onaj jedan logitechov satelit ima 60 i nešt wati onda ovaj jedan Main speaker ima 120w jer se čuje puno jače od onog jednog satelita!!!
Btw. Kaj je smiješno kod Bi amplifier?
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 15:32   #22
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,320
niže frekvencije, od koliko Hz je tvoja?

Citiraj:
Main Speaker: 55w po kanalu RMS na 4ohma
Hmmm Logitech ima 62W RMSa na 8 ohma, pa ti vidi.


Citiraj:
Al ak onaj jedan logitechov satelit ima 60 i nešt wati onda ovaj jedan Main speaker ima 120w jer se čuje puno jače od onog jednog satelita!!!
Tvoja linija je 2.0, dakle ti to tome imaš 240W srednjih i visokih, a Z-5500 je 5.1, Satellites: 317 watts RMS (2 x 62 W front, 2 x 62 rear, 69 W center), dakle 317W 8 ohmskih RMSa srednjih i visokih tonova, nemožeš uspoređivat 1 satelit od logitecha i 1 tvoj zvučnik.

Al sad dolazim do nečeg čudnog...
Citiraj:
Main Speaker: 55w po kanalu RMS na 4ohma vs. jedan Main speaker ima 120W...
Explain?:confused:
-->
Citiraj:
A sad kad bi logitechu išli RMS snagu prebacit u music power bilo bi tu možda nekih 800w!-dobro, nisam siguran, možda čak i više!
Bila bi 1100W music powera.


Citiraj:
Logitech ima jedan sub od 25cm šta je stvarno impresivno za jedne kompjuterske zvučnike (zato kažem:Svaka Čast!) , al MX-GT88 ima dva subwoofera i to po 20cm, znači.....
Znači da ima više basa, al kao što si rekao rade na 6ohma, tako da...
Veća membrana--->niže frekvencije, od koliko Hz je tvoja?

Citiraj:
Main Speaker: 55w po kanalu RMS na 4ohma
Hmmm Logitech ima 62W RMSa na 8 ohma, pa ti vidi.


Citiraj:
Al ak onaj jedan logitechov satelit ima 60 i nešt wati onda ovaj jedan Main speaker ima 120w jer se čuje puno jače od onog jednog satelita!!!
Tvoja linija je 2.0, dakle ti to tome imaš 240W srednjih i visokih, a Z-5500 je 5.1, Satellites: 317 watts RMS (2 x 62 W front, 2 x 62 rear, 69 W center), dakle 317W 8 ohmskih RMSa srednjih i visokih tonova, nemožeš uspoređivat 1 satelit od logitecha i 1 tvoj zvučnik.

Al sad dolazim do nečeg čudnog...
Citiraj:
Main Speaker: 55w po kanalu RMS na 4ohma vs. jedan Main speaker ima 120W...
Explain?:confused:
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 15:57   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
dajte te watte ostavite po strani jer kao prvo tu sve neke nerealne vrijednosti, kao drugo kroz watte možete vidjeti glasnoću dotične komponente isto kao i kroz podatak o kubikaži veličine kotača na autu.

nemojte se svaditi jer su vas zavarali već u startu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 18:34   #24
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 826
Citiraj:
Originally posted by JVC MX-GT88

Btw. Kaj je smiješno kod Bi amplifier?
Pa to da se bi-amping uopće spominje u istom tekstu s mini linijom.
Prvo, pravi bi-amping mora imati aktivnu skretnicu. U suprotnom isti signal ide i na bas i na visoki. Samo si dodao još snage.
Drugo, taj JVC nema napajanje za kvalitetno pokrenuti jedno pojačalo a kamoli dva. O kvaliteti pojačala da ne pričam.
Prvo su u reklamiranju počeli pretjerivati s snagom, sada izmišljaju i ovakve gluposti.
Al' najgore je što kupci padaju na ovakve stvari.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 21:34   #25
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Evo samo da ispravim jednu pogrešku!

Citiraj:
A sad kad bi logitechu išli RMS snagu prebacit u music power bilo bi tu možda nekih 800w!-dobro, nisam siguran, možda čak i više!
buljo
Citiraj:
Bila bi 1100W music powera.


tu je greška, nisam mislio na PEAK POWER nego na music pover!
Istina!-logitech Z-5500 imaju 1100 Peak powera, ali music povera nemaju!
Recimo ovako: 7w RMS ima oko 11 w MUSIC POWERA!
tako ovi logitechi imaju 200w RMS, 400w Peak power-a, i oko 320 Music powera!
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 21:36   #26
kresimirSM
Premium
 
kresimirSM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 118
Citiraj:
tako ovi logitechi imaju 200w RMS, 400w Peak power-a, i oko 320 Music powera!
Mislio sam na Z-2300, a za Z-5500..računajte sami
kresimirSM je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 21:48   #27
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
@buljo
Istina je to za veću membranu (niže frek.), al su tu dve membrane i to fakat lijepo izvedene koje trpe frekvencije u rasponu od 30-90Hz, a to kaj rade na 6ohma u ovom slučaju nema nikakve veze...Bass je lijepo istaknut i prilično je dubok!!!Mislim da bi trebo čut....POWER TO THE PEOPLE...stvar ubija bassom!!!

Za ovih 62w RMS-a na 8ohma...to kaj piše velika je glupost jer ta sitna membranica nemre isporučit tolku snagu...membrana je tek par cm...
Možda bi i mogla al ju, po onome šta sam čuo definitivno ne...

Za ovaj dio sa 240w srednjih i visokih te fakat nisam skužio...Pa di je tu tebi BASS...njena snaga je 130w za srednje i visoke frekvencije i 240w za čisti bass (samo bass)...

Ovo "čudno" si krivo shvatio!!!55w na 4ohma je jak izlaz, a kad sam spomenuo ovih 120w samo sam uspoređivo kolko bi on po meni imo kad bi gledo Logitechov standard procjene snage...

@newalss
Ja fakat ne kužim kaj ti nije jasno s tim bi-ampingom...???
Ta linija ima 4 (četiri) izlaza...od toga se dva izlaza koriste za srednje i visoke frekvencije, dok ostala dva imaju niskopropusni filter koji, dakle, propušta niske frekvencije (samo niske frek.)...
Znači, kad bi ti spojio zvučnike (one subove od 20cm) na taj niskopropusni izlaz čuo bi sam BASSOVE u pjesmi i ništa drugo...npr. ko kad na 5.1 spojiš samo subwoofer...
E, na tom pricipu to radi....
AK NEKO NE VJERUJE U TAKVO ŠTO, OTVOREN SAM ZA PREZENTACIJU
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 22:47   #28
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
@JVC MX-GT88

Kaj si tolko nabrijan na tu liniju? Mislim kuzim, cuje se jako i to... Ali to je mini linija, znaci tuner, pojacalo, cd player, kazete -> sve u jednoj "kutiji"...

Citiraj:
Za ovih 62w RMS-a na 8ohma...to kaj piše velika je glupost jer ta sitna membranica nemre isporučit tolku snagu...membrana je tek par cm...
Imam eltax zvucnike, nisu nekaj posebnog, ali super sviraju... Mid/bass membrana je velika 10cm, i visokotonac 2,5cm... Pise na njima 120W music power, 70W sinus power, freq. 70-20000Hz i 8ohm pa...

Citiraj:
240w za čisti bass (samo bass)...
Aha, imam 150W aktivni woofer, cudo ima oko 20-25kg (kolko onda ima tvoja linija s zvucnicima? 50-60kg?) i 30cm membrana... Znam kaj radi to cudo, nonstop ga vucem po tulumima skupa sa svojim florstanderima... Neznam kaj bi onda trebala tvoja linija radit... (rusit zidove)

Mislim da je to jos jedna fora, ko i ono sa philipsovim linijama i sony sa wooferom...


Citiraj:
s tim bi-ampingom...
bi-amping na linijici od 2000 kn? jos 370W ukupno, molim te...

Nisam neki audio expert, ali mislim stvarno

No hard feelings...
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2006., 23:33   #29
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Citiraj:
Originally posted by Panzer
@JVC MX-GT88

Kaj si tolko nabrijan na tu liniju? Mislim kuzim, cuje se jako i to... Ali to je mini linija, znaci tuner, pojacalo, cd player, kazete -> sve u jednoj "kutiji"...



Imam eltax zvucnike, nisu nekaj posebnog, ali super sviraju... Mid/bass membrana je velika 10cm, i visokotonac 2,5cm... Pise na njima 120W music power, 70W sinus power, freq. 70-20000Hz i 8ohm pa...



Aha, imam 150W aktivni woofer, cudo ima oko 20-25kg (kolko onda ima tvoja linija s zvucnicima? 50-60kg?) i 30cm membrana... Znam kaj radi to cudo, nonstop ga vucem po tulumima skupa sa svojim florstanderima... Neznam kaj bi onda trebala tvoja linija radit... (rusit zidove)

Mislim da je to jos jedna fora, ko i ono sa philipsovim linijama i sony sa wooferom...



bi-amping na linijici od 2000 kn? jos 370W ukupno, molim te...

Nisam neki audio expert, ali mislim stvarno

No hard feelings...
Kaj?Čim je mini linija znači da je šrot i da se nemre čut kak spada,već da mora imat 100kg i potrošnju od 5Kw da bi to bilo to???

ELTAX???Mislim da komentari nisu potrebni....
Isto ko za CAT i slične marke...Na gotovo svim mini linijama i pojačalima je malo pretjerano sa snagom, al kad neko ko ELTAX nešt kaže....just forget!!!
Ovaj sub sigurno pošteno roka, u to ne sumnjam...Al ne zaboravi da ipak nije sve u težini...Vjeruj, začudio bi se kad bi bar malo čuo!!!Nije da ruši zidove, al ih pošteno protrese
Inače, ta je linija bila malo skuplja kad je tek stigla, sam kaj sam ju ja kupio kasnije, kad je izašla nova serija, pa je bio i veliki popust...Prva cijena je bila prek 3000kn!!!
BI-AMPING je super stvar, jedan izlaz gotovo da nema veze s drugim i to je stvarno odlično izvedeno!!!
Najbolje od svega je kaj niko nije čuo, a svi pričaju....
No hard feelings...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2006., 00:30   #30
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Nije u redu usporedivat CAT i Eltax, mislim nije Eltax neka marka, ali se cuje bolje od CAT-a i kosta vise, par tih malih drkandija kosta 600kn, tj kostao je. A kupio sam ih za svoju Sanyo micro liniju jer je neko "guro prste kud netreba", tj. sjebo mi je membrane...

Sad imam sony reciver i sony zvucnike, 150W max, cuju se ok. +4x 120w max. i woofer 150w, cuje se fakat jako.
Nisam ti mislil izvrijedat liniju, mislim ak je tebi dobra i zadovoljan si s njom, onda sam i ja zadovoljan...
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na