Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.12.2020., 11:37   #3211
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Kupac sigurno može izbjeći konverziju. Samo odabereš da card issuer radi konverziju, odnosno odabereš target valutu koju imaš na kartici. PayPal po defoltu nudi plaćanje u Kn i radi konverziju po svom tečaju.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 13:20   #3212
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Ovisi u kojoj su valuti novci na PP.
Mislim da PP nema HRK pa ovu konverziju HRK->EURO ne može izbjeći.
Ali nazad u HRK može, ja sam nedavno "prebacivao" revolut u dolare na PP, pošto mi je večina novaca u $ tamo, javio sam se PP supportu i tražio da mi moj revolut master koji je već linkan na PP prebace u $, kroz par sati su mi se javili iz supporta (chat) da su prebacili i onda kad sam išao povući nije bilo ni naknade ni konverzije naravno, sjele pare na moj balance u $ na revolutu.
jel imas Revolut Visa ili Revolut MasterCard ? kada kazes da si uspio povuci novac...

zvao sam PayPal support i trazio da promjene default valutu kartice iz GBP u EUR i upalilo je, samo je steta da to korisnik nemoze sam napraviti preko web ui, nego mora kontaktirati support

ako imas PayPal registriran na HR adresu, nemozes dodati IBAN racun, ko imas PayPal registriran na DE adresu, onda mozes dodati IBAN racun (tako da ti direktno povuces novac na svoj Revolut IBAN) a ne preko kartice
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 14:08   #3213
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Ako ti je paypal registriran na adresu u HR (ne moze se mjenjati jednom kada je registrirano) on ti neda povuci novac u nicemu osim u lokalnoj valuti.
Govorimo dakle imas novac na paypal racunu u EUR i zelis povuci na revolute visa karticu, paypal ce ti napraviti konverziju u HRK. To nema veze sa karticom nego time sto ti je paypal registriran na country HR.

Ako itko zna to izbjeci slobodno neka kaze, a da ne ukljucuje otvaranje novog paypala sa adresom u DE ili IT (EUR podrucje) ili tako nesto. To su meni barem rekli na paypal supportu.
mann je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 15:59   #3214
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
pa bas to mu je i bila namjera, povuci HRK na Revolut karticu, ali je moguce samo sa VISA-om, sa MasterCard ne moze

posto to nije radilo, onda je mislio povuci na Revolut IBAN (zaobici karticu) sto nije moguce, jer ne HR PayPal je moguce dodati samo US bank account (checking ili savings) ali nije moguce dodati EUR IBAN kao u DE na primjer
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 16:16   #3215
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,148
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
pa bas to mu je i bila namjera, povuci HRK na Revolut karticu, ali je moguce samo sa VISA-om, sa MasterCard ne moze

posto to nije radilo, onda je mislio povuci na Revolut IBAN (zaobici karticu) sto nije moguce, jer ne HR PayPal je moguce dodati samo US bank account (checking ili savings) ali nije moguce dodati EUR IBAN kao u DE na primjer
A s Visom je moguce? Jer su meni rekli na korisnickoj da nije moguce, zato pitam. Tebi je znaci ovo sa korisnickom proslo da ti na Visu ne radi povlacanje u HRK? Revolute daje virtualnu visa karticu. S njom radi paypal bez problema ali opet povlaci u HR.
mann je online   Reply With Quote
Staro 21.12.2020., 17:59   #3216
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
mozda je razlika izmedju PayPal private i business accounta, on ima PayPal business account zbog firme (tj. webshopa)

pokusao je povuci novac na Revolut, ali virtualni Revolut koji mu je izdan je isto MasterCard, nije VISA, a na PayPal-u kazu da je moguce povlacenje sredstava (withdrawal) samo na VISA-u...

nisam osobno probao da kazem da je 100% tako, ali pokusao sam mu pomoci i vrtili smo se u krug, nema VISA-u to je problem

nazalost kod Revolut-a nemozes birati da li zelis VISA ili MasterCard

neznam da li bi proslo na prepaid Visa karticu... mozda, ali sumnjam, jer nije na firmu itd. itd. itd.
https://www.zaba.hr/home/visa-poklon-kartica
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 12:16   #3217
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor MasterX Pregled postova
mozda je razlika izmedju PayPal private i business accounta, on ima PayPal business account zbog firme (tj. webshopa)

pokusao je povuci novac na Revolut, ali virtualni Revolut koji mu je izdan je isto MasterCard, nije VISA, a na PayPal-u kazu da je moguce povlacenje sredstava (withdrawal) samo na VISA-u...

nisam osobno probao da kazem da je 100% tako, ali pokusao sam mu pomoci i vrtili smo se u krug, nema VISA-u to je problem

nazalost kod Revolut-a nemozes birati da li zelis VISA ili MasterCard

neznam da li bi proslo na prepaid Visa karticu... mozda, ali sumnjam, jer nije na firmu itd. itd. itd.
https://www.zaba.hr/home/visa-poklon-kartica



Da li je probao obrisati vitualni master na revolutu i napraviti novu? Jer meni je nedavno (tjedan dva) kreirana virtualna kartica bila visa.


Doduse to je prepaid visa, pitanje je da li ce raditi povlacenje na nju, ali nisam nikad isprobavao, ono sto jesam je povlacenje s paypala na kreditnu visu u RBA, i to mi je radilo ali i od toga je proslo dosta godina pa ne znam kakva je situacija sad.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 14:51   #3218
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
fizicka revolut kartica je visa

Edit: gledam sad, i virtualna i fizicka kartica su mi VISA-e.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 14:56   #3219
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
fizicka revolut kartica je visa

Edit: gledam sad, i virtualna i fizicka kartica su mi VISA-e.

Ja imam fizicki MC a virtualnu Visu, u nekom trenu su promjenili sto salju kao fizicke kartice.


A i sto stavljaju kao virtualne, jer sam prilicno siguran da je prije bio MC isto, ne bi se zacudio da i to mjenjaju iz tko zna kojih razloga.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 15:26   #3220
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
fizicka revolut kartica je visa

Edit: gledam sad, i virtualna i fizicka kartica su mi VISA-e.
Nije, moze bit i mastercard. Tocnije, prije je bio samo mastercard. Ja imam i fizicku i virtualnu mastercard.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 20:12   #3221
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Nema pravila očito.

Fizička mi je Visa (nova s brojevima otraga), virtualna mi je MC, a ako hoću naručiti novu fizičku, MC je "original card", a Visa je "plus card".

Premium su samo MC
Flag card je Visa
Metal su MC (silver i space gray) i Visa (gold i rose gold)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 01:46   #3222
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Update October 2020:

This time PayPal have not outright said that they don’t work with TransferWise, but specified that the limitation is with Mastercard for my country.

As your PayPal account is from ____, you can only complete a withdrawal to the following financial instruments:

– Bank account.
Visa card.

Currently, MasterCards are not eligible financial instruments for withdrawals in ____.
https://jeangalea.com/linking-virtua...nsferwise-etc/
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2021., 20:12   #3223
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Kupac iz njemacke kupuje od mene preko ebaya kombinaciju informaticke opreme u vrijednosti 3k EUR. Već smo nešto trgovali i pozdani su likovi, ali su bili dosta manji iznosi (parsto eura), pa me sad malo pati kako s tim iznosom na pp. Sjecam se prije jedno 3 godine je bila prica da ce jedan nas odredeni organ vlasti imati pravo uvida u te transakcije, ali nisam siguran da li se to ticalo isplata s pp na tekuci, ili generalno primanja na pp?

Druga stvar, kako najbezbolnije za dzep taj iznos s pp prebaciti u opipljiva sredstva, a da ne ide preko tekuceg racuna? Vidim spominje se Revolut, pa dizati na bankomatu? Probao sam kupiti crpyto preko pp, ali nije još dozvoljeno za Hrv.
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2021., 21:52   #3224
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
na revolutu imas limit kolko mozes podizat s bankomata, 3500 - 6000 kn cca mozes mjesecno dizat bez provizije...

mozda najbezbolnija opcija bi ti bila konvertirat eure u kune i prebacit si na tekuci. naknada s revoluta ti je 1 euro neovisno o iznosu koji prebacujes (vodi se kao priljev iz inozemstva).

edit: na revolutu mozes kupovati i kriptovalute.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2021., 23:35   #3225
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Za revolut: Limit konverzije je 7500kn/mj - trebat ce 3 mjeseca konvertirati sve te eure u kune.
ATM limit je 1700kn/mj - to je malo vise mjeseci ako izbjegavas ATM fee

Ako ne trebas bas gotovinu, zasto ne potrositi te eure/kune na revolutu, a razliku koju ustedis ne koristeci tekuci recimo pretocis u stednju?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2021., 23:48   #3226
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
limite koje si ti naveo su za free account. limit koji sam ja naveo je za account od 55 kn mjesecno (premium). na njemu nema limita konverzije.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 00:16   #3227
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,782
Nisam isao u tom smjeru, sorry, ima smisla.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 09:50   #3228
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
mozda najbezbolnija opcija bi ti bila konvertirat eure u kune i prebacit si na tekuci. naknada s revoluta ti je 1 euro neovisno o iznosu koji prebacujes (vodi se kao priljev iz inozemstva).
Osim Erste, i RBA je ukinula naknadu za obradu priljeva iz inozemstva za kunske priljeve (provjereno), a čini mi se da i u HPB-ovim naknadama piše da je naknada 0 kn, ovo ću provjeriti.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 11:14   #3229
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Hvala santos i xlr na prijedlozima. Mislim da je opcija pp -> Revolut pa onda s njega trošiti novce najbolja.


Probao sam prebaciti 10 eura s paypala na revolut i tečaj je dosta nepovoljan, ispadne 7.25 HRK/EUR i još 2 HRK provzija. Na Revolut mi je sjelo 70.57 HRK.

Kad sam radio withdraw nisam imao opciju da izaberem tko radi konverziju, odnosno bilo bi najbolje kad bi mogao direktno s pp eura prebaciti na Revolut euro account. Kako to izvesti?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 19:46   #3230
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Hvala santos i xlr na prijedlozima. Mislim da je opcija pp -> Revolut pa onda s njega trošiti novce najbolja.


Probao sam prebaciti 10 eura s paypala na revolut i tečaj je dosta nepovoljan, ispadne 7.25 HRK/EUR i još 2 HRK provzija. Na Revolut mi je sjelo 70.57 HRK.

Kad sam radio withdraw nisam imao opciju da izaberem tko radi konverziju, odnosno bilo bi najbolje kad bi mogao direktno s pp eura prebaciti na Revolut euro account. Kako to izvesti?
moras nazvati PayPal support i traziti da promjene default currency za tvoju karticu
na osnovu BIN broja sa kartice (vjerovatno si dobio HR Revolut) pa su izabrali kune (HRK)

meni je tako bilo sve u britanskim funtama (GBP) pa sam kontaktirao PayPal support da mi promjene default currency u EUR, onda ces moci povuci EUR direktno bez pretvaranja i provizija

jel imas Revolut VISA ili MasterCard?

koliko znam za HR PayPal accounte nije moguce dodati direktno IBAN, treba se zaliti PayPal supportu, npr. u DE, IT i SLO funkcionira
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 22:12   #3231
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
po meni je paypal stvar proslosti... da sad ides kupovati unutar revoluta 100 eura bi te kostalo 765 kn, a da ides prodavat 100 eura, dobio bi 748 kn (trenutni tecaj).

sta kaze kolega master x, slozit da ti bude na obje kartice currency euro i onda nema ovih gluposti....
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 22:18   #3232
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,479
Paypal na životu drži zaštita kupca. Više puta ove godine sam kupio neke specifične stvari za veće iznose s web trgovina s kojih nisam nikada kupovao. Isključivo uzimao preko PP iz razloga što mi je najbolja zaštita.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 08:33   #3233
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
sta kaze kolega master x, slozit da ti bude na obje kartice currency euro i onda nema ovih gluposti....
Hm, izgleda da mi je paypal vec u EUR, a na Recolutu (Visa kartica) imam EUR account.





Ili treba nešto drugo prebaciti?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 09:00   #3234
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Hm, izgleda da mi je paypal vec u EUR, a na Recolutu (Visa kartica) imam EUR account.
Ako si otvorio račun s hrvatskom adresom Paypal pretpostavlja da su ti sve kartice denominirane u HRK i njih povlači/vraća. Moraš tražiti od korisničke podrške da ti promijene valutu kartice.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 09:41   #3235
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
nema veze koja ti je primary currency unutar PayPal-a (to mozes mjenjati), nego svaka kartica posebno ima svoj default currency, pa ti tu nastaje razlika

npr. kod tebe je primary currency na PayPal-u EUR, ali ti je "default currency" za Revolut karticu HRK jer (pretpostavljam) ima HR BIN broj

kontaktiraj PayPal support i trazi da ti promjene default currency za tvoju Revolut karticu umjesto HRK da bude EUR, onda ces moci povlaciti novac (samo EUR) bez konverzije
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 10:25   #3236
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Ako si otvorio račun s hrvatskom adresom Paypal pretpostavlja da su ti sve kartice denominirane u HRK i njih povlači/vraća. Moraš tražiti od korisničke podrške da ti promijene valutu kartice.

Riješeno, hvala na pomoći ekipa
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 00:22   #3237
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
Ja imam vise platnih proc od PayPala do revoluta,Skrill AirCasha te Kekspay,Paysaffecarda al Revolut mi je zakon za sad,no cuo sam nesto da bi ga mogla kupiti Erste e onda bi otišlo sve u tri krasne...hmmm ili sam ja to krivo čuo !!!
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2021., 14:52   #3238
23-D
Premium
Moj komp
 
23-D's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Pula
Postovi: 272
Pozdrav ekipa, trebao bi mi savjet oko kreiranja PayPal accounta na firmu.

Ima li kakva posebna caka kod kreiranja PayPal accounta koji bi glasio na jdoo?
Naglašavam, PayPal bi firmi koristio isključivo za kupovinu (uglavnom računalne opreme).
Znači ne treba mi opcija naplate preko PayPala.

Da li je dovoljno samo registrirat account na firmu i povezat sa karticom firme (RBA - master)?
Treba li što posebno vezano za našu državu ili koristim normalno bez posebnih komplikacija?

Hvala
23-D je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 21:48   #3239
OMEGA SPLIT
Registered User
Moj komp
 
OMEGA SPLIT's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Split
Postovi: 29
Citiraj:
Autor 23-D Pregled postova
Pozdrav ekipa, trebao bi mi savjet oko kreiranja PayPal accounta na firmu.

Ima li kakva posebna caka kod kreiranja PayPal accounta koji bi glasio na jdoo?
Naglašavam, PayPal bi firmi koristio isključivo za kupovinu (uglavnom računalne opreme).
Znači ne treba mi opcija naplate preko PayPala.

Da li je dovoljno samo registrirat account na firmu i povezat sa karticom firme (RBA - master)?
Treba li što posebno vezano za našu državu ili koristim normalno bez posebnih komplikacija?

Hvala

A što ne razmisliš o naćinu plaćanja i kupovanja opreme preko Revolut racuna koji je po meni puno bolja opcija od hebenog paypala koji je poćeo da tuće fee jeve na sve sto radis
OMEGA SPLIT je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2021., 23:15   #3240
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ima.i revolut feejeve. Evo danas mi za nadoplatu 90kn uzeo 1.20kn. Erste banka. To je 1.3%
spawn je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na