Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2019., 21:51   #331
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Kaže da podržava DVB-T2 koji je u upotrebi u Europi. To bi trebao svakako biti H.265 codec jer je H.264 podržan u DVB-T verzijama.

http://www.hauppauge.de/site/products/data_dualhd.html

https://www.hauppauge.co.uk/site/pro...ta_dualhd.html
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 22:33   #332
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Der integrierte H.264 und HEVC Decoder macht HD-Fernsehen möglich.

Integrirani 264 i 265 dekoder omogućuje gledanje hd televizije
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 22:49   #333
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Danke Deutschland, a i vama dvojici
Na eng. siteu se ne spominje konkretno AVC i HEVC a nije mi palo napamet pogledati njemački.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 17:35   #334
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Evo, potvrđujem da Hauppauge WinTV DualHD USB stick odlično radi sa HEVC odnosno H265 codecom i našim programima. Najvažnije je instalirati zadnje drajvere i zadnju aplikaciju.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 18:54   #335
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Kakav je daljinski,tvrde ili mekane tipke,kako love gumbi?
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2019., 23:01   #336
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Kakav je daljinski,tvrde ili mekane tipke,kako love gumbi?
Daljinski je solidan makar je osjećaj tipki malo "tvrdo gnjecast", upotrebljiv ali bi tipke mogle biti kvalitetnije. Gumbi love bez ikakvog problema. Jedini mali minus je što je prebacivanje s kanala na kanal popraćeno malim delayem dok se program i dekodiranje izbaferiraju, cca 1,5 sekundi, nije stvar do daljinskog nego općenito DVB-T2 USB prijamnika koji rade s HEVC-om.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 02:52   #337
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Os mi prodat to pojacalo ? Sta ce ti.., vis da ne valja, zastarjela tehnologija, uplatim ti na racun neku sicu za njega i platim PTT. Moze i bez adaptera za napajanje istoga - Golo pojacalo.
A tako je i na kraju bilo... na moje veliko zadovoljstvo evo pojacalo radi na sekundarnom mi antenskom sustavu tj. radiona/supa i jedan komp.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
DVB-T2 signal kod nas je moduliran QAM256 modulacijom koja je iznimno osjetljiva na fazne pomake koje takva TV pojačala uzrokuju, pa demodulator u TVu uopće ne može prepoznati signal niti tuner ima lock.
Samo i iskljucivo ako se pretjera sa snagom pojacala, ja sam koristio do sada na sekundarnom sustavu 12dBi jer sve preko je uzrokovalo pad kvalitete signala no recimo na tom sustavu novi K51 imao sam jacinu 40% a Q 0-15%.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
TV pojačala su potpuno nepotrebna, štoviše nepoželjna su već dugi niz godina.
Pozeljna su uz pravi odabir, proracun gubitka na spliterima itd... uz regulaciju napona napajanja ako je moguce.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ako ti fali signala, upotrijebi bolju antenu i/ili nađi bolju poziciju antene.
Apsolutno tocno no ako i dalje fali signala pojacalo mora ici.
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
DVB-T radi savršeno s pojačalom, ne radi DVB-T2 koji je neki dan uključen.
Radi uredno da ne moze bolje...
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Stanje bez pojačala je:
DVB-T kanali: signal oko 80%, osim kanala 44 koji je bio oko 60-70%, kvaliteta signala 100% - kod mene 100/100, sa mojim starim pojacalom 95/100
DVB-T2 kanali, signal oko 50-60%, svi DVB-T2 kanali se očitavaju, kvaliteta 100% na svima. - kod mene 95/90-98, sa mojim starim pojacalom 85/55 EvoTV
DVB-T2 K51 ( hevc ) - kod mene 96/100 a sa mojim starim pojacalom 40/0-15 negledljivo
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Prema ovome izgleda da su Nikky i medo u pravu, to pojačalo vjerojatno nije dovoljno kvalitetno za DVB-T2.
Apsolutno netocno kolege zakljucuju, to pojacalo sto si mi prodao je jedno od kvalitetnijih sto je doslo u moje sape. Antena sekundarnog sustava mi gleda "kroz ZID" od supe u tavanu prema 30km
udaljenom odasiljacu Belje jer sami Borinci su kod mene blokirani Silosima za zito. K51 na tom sustavu uopce nisam mogao gledati jer ako bi bilo koje jace od 12dBi stavio onda dobijem taj K51 ali "probijaju" obicni
dvb-t ili ako regulacijom napona ili pojacanja ustalim K51 onda kocka dvb-t osim ako stavim Hirschmann 30dBi sa regulacijom koje je takodjer vrlo kvalitetno ali to mi je pojacalo na glavnom sustavu i takvih vise nema
niti se proizvode tako da nije bila opcija seliti ga na sekundarni sustav a niti sam ista iz svojih "rezervi" mogao upotrijebiti da je odgovaralo.

Sta je kod tebe tocno bio problem i koji uvjeti su se promjenili ako ti je prije dobro radilo, nebih znao. Mozda je adapter neispravan, mozda nisi obracao paznju na EvoTV kanale pa nisi ni znao da se dvb-t2 losije prima, mozda
potenciometar u pojacalu neko okretao tamo-vamo jer ja sam ga spojio na jednu antenu ali testirao sam oba antenska ulaza i mjerio razine signala na svakome posebno. Antenski ulaz gdje nema potenciometra sa 20dBi fixno radi
fantasticno jer pojaca K51 bolje nego same EvoTv kanale, sa Q 100 i bez da kvari postojeci dvb-t koji je zakucan na 100/100 a ulaz sa potenciometrom je identican ulazu bez, kada je isti okrenut oko pola kruga.
Sve jace pojaca EvoTv na 96/100 ali K51 padne Q na 95 i postojeci dvb-t zna zakockati !
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije toliko stvar "kvalitete za DVB-T2" nego šta je rađeno za prethodnu situaciju (čitaj propušta odr. kanale) a sad se pojavio novi DVB-T2 i ne prolazi jer nije predviđen.
Ma nije, to pojacalo je radio Kerman a oni bas ne prave drloge, prodavao se pod imenom TDA6501, sirokopjasno je i od 5-6 raznih sto ih imam osim Hirschmann-a ni jedno preko 12dBi nisam mogao ukomponirati a ovo radi ko svicarski sat sada,
pojacanje je 20dBi i dovoljno da izvuce apsolutno stabilan signal na K51 za komp a da ne kvari postojece dvb-t jer koristim u radioni/supi stari non hevc tv a neda mi se sad jos resiver kupovati, dok radi .. radi.. i onako cu ici u neke preinake
kada ugase stari sustav. Isto tako to njegovo bivse pojacalo nije kompaktibilno sa televizorima i resiverima koji napajaju antenu/pojacalo jer pravi "start" ima tek na 8.5v a na 5v ima nesto malo no jacina signala podosta sece a samim time
i kvaliteta te bas zato mislim da je kod @Libertus-a mozda bio problem u adapteru koji ako nije bio dobar a struja je dolazila od bilo kojeg prijemnika sa 5v - to nije bilo dosta da "starta" pojacalo kako spada, to bi objasnilo cudna mjerenja
signala kod njega. Najbolje radi u rasponu 8,5v do 10,6v a sve preko ima za posljedicu da Q sa 100 recimo kroz 10 sekundi pokaze na kratko 95 na K51 koliko sam proucavao, znaci spustanjem voltaze sa 12v na 10.6v apsolutno je stabilan bila jacina
ili kvaliteta u pitanju bar sto se tice K51 frekvencije.

Upozorio sam na to ali ne... svi ste najahali sa QAM256 modulacijom i pojacalo nekvalitetno... tocno sam napisao da je imao neke slike izgleda radi napajanja 5v sa nekog televizora ili od bilo odakle iz sustava sto nije dovoljno za to pojacalo
a i nis nije bilo dobro spojeno ali ne, nevalja pojacalo i mici ga, sada kada se promjene opet neki uvjeti, razlista lisce u proljece ili napada 1m snjega ove zime na odasiljac onda ce Libertus ovdje doci traziti preporuku za pojacalo
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 11.12.2019. u 02:57.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 07:07   #338
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A tako je i na kraju bilo... na moje veliko zadovoljstvo evo pojacalo radi na sekundarnom mi antenskom sustavu tj. radiona/supa i jedan komp.
Drago mi je da si sretan ko malo dijete.
Umjesto da vamo pišeš čitabe, mogao si mi lupiti koji komentar u poštene trgovce.

Naravno da radi pojačalo, tako sam i napisao na kraju, ne bih ti ga poslao da ne radi. Lomila ga je druga antena iz nepoznatog razloga, kada sam je isključio DVB-T programi su bili tip top. Ali ga nešto smeta u mom sustavu, kada ga imam uključeno značajno pada kvaliteta DVB-T2 programa ili ih skroz uništi.

Uglavnom, meni na jednoj anteni i bez pojačala su svi DVB-T i DVB-T2 programi na 100% tako da me ne žulja. Bolje da tebe veseli, nego da meni stoji u šupi.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 15:01   #339
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Od sad ćemo kolegu silver_tip zvati sretno dijete, svaka aluzija je namjerna

Dobro da smo išta zaključili ovako na daljinu, kad si na lokaciji i imaš sa čim izmjeriti šta treba onda je to druga priča.
Ispravak krivog navoda, nisam rekao da je konkretno pojačalo šroteks nego da možda ne odgovara situaciji koju je imao Libertus (odnosno šta se kod njega promijenilo),
vidiš da je eliminirao jednu antenu ...

No dobro, case closed, next ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 16:05   #340
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Primjetih da RTL, RTL2, Nova i Doma (HEVC svi) ne puštaju stereo zvuk, tj. identifikacija je stereo (HE-AAC/Dolby Pulse) ali sam zvuk ide u mono. Prebacim na nabrojane DVB-T kanale i oni rade normalno. Svi HRT programi rade ok (DVB-T i T2). Na Yamahi mi stoji uključen DSP DTS Neo:6 Music te mi sve čudno kako ništa ne dolazi iz zadnjih zvučnika...
U pitanju je Osijek.


Prijavio to OIV, kažu mi nemamo veze sa time, pišite TV kućama. Šaljem Novoj, RTL preko maila, na face - 0 bodova.
Konačno dođe HD i serviraju ti mono zvuk umjesto da puste dodatni kanal za 5.1 materijal
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2019., 16:11   #341
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa da, dobro su te uputili na TV kuće, OiV samo prosljedi i emitira šta im oni daju,
vidiš da kod HRT - a sve štima.

Druga je sad stvar (a vrijedi za svih) jesu li kupili 5.1 ili stereo ili mono materijal (čitaj emisija, film ili nešto drugo).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2019., 11:12   #342
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Pa da, dobro su te uputili na TV kuće, OiV samo prosljedi i emitira šta im oni daju,
vidiš da kod HRT - a sve štima.

Druga je sad stvar (a vrijedi za svih) jesu li kupili 5.1 ili stereo ili mono materijal (čitaj emisija, film ili nešto drugo).

Pa ne kontam, da li netko iz tehnike provjerava što pušta van? Koliko mailova treba poslati da netko provjeri?

Šta god da oni kupe, niti jedan od programa nema sekundarni audio. Mađari to imaju super odrađeno

1. He-AAC mađarski
2. Dolby mađarski
3. Dolby originalni audio
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 20:37   #343
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Koristim antenu malu "riblju kost" za prijam DVB-T2 signala s time da zauzima dosta mjesta. Ima li kakva "sobna" antena koja je OK? Viđam u Pevecu raznih modela i oblika, jel to išta vrijedi?
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 20:47   #344
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Stigla mi TV kartica Hauppauge WinTV-HVR-5525, sve instalirano, vidi analogne kanale, DVB-C (u SD i HD rezoluciji) i jedan mux DVB-T, ali ništa od DVB-T2. Sad ili još nije pušteno u Osijeku ili je meni antena slaba, moram se dalje igrati...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 20:51   #345
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Pušteno je s Belja, Borinaca, Papuka i Psunja, ista frekvencija. Meni u Valpovu radi s onom klasičnom ribljom kosti i kineskim USB adapterom.
franzD je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 21:02   #346
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Ništa od toga ne hvatam, zgrade mi smetaju, trebam bolju antenu. Jedino prema Josipovcu imam skoro otvoren pogled.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 21:02   #347
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@domy_os
Spominješ DVB-C, znači da si na A1 / Bnet coax - u,
tu se vjerojatno ništa neće promijeniti,
imaš HD kanale ...

eventualno će sutra kad se ugasi DVB-T na isto mjesto pustiti DVB-T2, koji i sada ide neslužbeno u njihovoj mreži.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 21:13   #348
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Imam, ali imam i dodatnu antenu, znači imam dva kabela. Na A1 coaxu nemam lokalne programe digitalno, zato sam htio potražiti u DVB-T2.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 22:00   #349
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ok, samo nemoj slučajno kombinirati ta 2 izvora kakvim kombajnerom (čitaj razdjelnikom) jer ćeš svima napraviti nered.
Uštekaj jedan ili drugi na tv / tuner.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 22:04   #350
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Combiner i razdjelnik nisu isto, ali nemam to, baratam manualno. Iako me živo boli ona stvar za ostale, *ebu i oni nas...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2019., 22:44   #351
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Razdjelnik kojeg spojiš obrnuto ispadne komajner, ne mislim sad na sat. kombajner.
Uglavnom, shvatio si me.
Nećeš samo druge sj***t nego i sebe.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 12:26   #352
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
Nastavno na postove od Libertusa, pošto vidim da ima ekipe voljne pomoći, i ja bih trebao par savjeta.

Regija D7, odašiljač Biokovo udaljenost cca 40km, (i pomoćni "Gomila"-Vrgorac, udaljenost cca 9 km).
Sa svojim setupom imao sam velikih problema sa DVB-T signalom sada je sve to više-manje OK, no novi signal je loš. Prvih par dana sam nisam uopće mogao naći kanale (signal strenght mi je skakao gore-dolje sa 36% do 74% a quality je bio nepostojeći. Zadnja tri dana signal je 26% strenght a quality je 17%. Začudo, ništa ne zastajkuje i nema artefakata.
Setup je slijedeći:
1. Na krovu je jedna antena usmjerena na Biokovo, druga prema analognom repetitoru u BiH. Gore je još satelitska sa dva LNB-a (Astra i Hotbird):


2. Ovo je ćušpajz u globalu:

Kablovi sa krova dolaze na splitere, odatle na dva multiswitcha, pa dalje na gledajna mjesta. Dva su multiswitcha jer je bio jedan originalno pa su se gledajna mjesta povećala.

3. Splitteri:


4. Prvi multiswitch:


5. Drugi multiswitch:


6. Antensko pojačalo koje je skopčano na antene i dva izlaza idu na multiswitcheve:


Mišljenja i savjeti ?
Hvala !

Update:

Konačno se odlučio pozabaviti sa svim stavkama u sustavu.
Krov - svih 9 kablova (Terrestrial x1, Astra x 4, Hotbird x4) u dosta lošem stanju od vremenskih uvjeta. Zamijenio što treba, popravio što se ne može zamijeniti, provjerio F-konektore, navukao bužire na kablove da dalje ne propadaju. Provjerio obje tv antene, provjerio krovne dio TV-pojačala, provjerio LNB-ove.
Potkrovlje - izbacio splittere signala, izbacio oba multiswitcha [zašto sam imao dva ? Zato što je u to vrijeme kad su se stavljali jedan EMP multiswitch od 12 gledajnih mjesta bio dovoljan, kasnije se dodao manji EMP. Naknadno je Alcad zamijenio veći EMP (jer je potonji ispustio čarobni dim na koji radi). Alcad sa više gledajnih mjesta je bio nesrazmjerno skuplji.]. Dodao novi multiswitch sa dovoljno gledajnih mjesta i puno puno puno manjim gušenjem (stari Alcad je praktički "gušio" točno onoliko koliko je pojačalo dodavalo, kao što je kolega Nikky odmah odlično primjetio):

Još ću skinuti "brze" F-konektore i to je to.
Evo signala svih MUX-ova na mojoj TV:


Hvala svima na pomoći !
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 16:06   #353
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bravo, dobro je da si sve zahvatio tj. krenuo od početka (antene) pa dalje,
ima odlično eng. pravilo: "garbage in > garbage out ... za đavla ti sva pojačala ako u njih dovedeš nikakav signal ...
I da, hoće propasti ovi coax kabeli vani na atmosferilijama.

Sad si miran dok nešto ne crkne ili opet bude kakva rošada sa kanalima i/ili nivoom signala.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2019., 15:19   #354
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Mislim da i kod mojih roditelja čeka rekonstrukcija antenskog sustava. Nešto se čudno događa sa MUX M2 (D1). SRT 8541 + dvije riblje kosti + TV MAX pojačalo 20dB

https://electronic-center.hr/antene-...-2-ul-reg.html


51. kanal, jačina signala konstantna 100% a kvalitet signala pada svakih 20ak sek. na 80...70...50 pa nazad na 100. I naravno kockanje slike. Na ostalim MUX radi ok. Mađari isto (sa 40ak% jačine signala).


Za probu spojim krovnu FM antenu, 51. kanal jačina 1-2% a kvalitet 100 i miruje





Pojačalo, napajanje stari su 10ak god. Da uzmem nesto sa LTE filterom i cca 25dB? Preporuka koje? Hvala!
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2019., 16:02   #355
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Gdje ti se nalazi pojačalo (vani ili "pod krovom") ?
Za početak probaj samo smanjiti pojačanje,
namjesti nivo signala na cca 90 - 95 % i vidi jeli prestalo "disanje" kvalitete.

Vjerojatno nema potrebe mijenjati pojačalo, a LTE filter se može ubaciti ako bude trebalo,
primjer > https://electronic-center.hr/gsm-i-l...om-napona.html
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 09:53   #356
tomios
Premium
Moj komp
 
tomios's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Gdje ti se nalazi pojačalo (vani ili "pod krovom") ?
Za početak probaj samo smanjiti pojačanje,
namjesti nivo signala na cca 90 - 95 % i vidi jeli prestalo "disanje" kvalitete.

Vjerojatno nema potrebe mijenjati pojačalo, a LTE filter se može ubaciti ako bude trebalo,
primjer > https://electronic-center.hr/gsm-i-l...om-napona.html
Pod krovom
tomios je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 15:33   #357
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa di je problem i šta se čeka ?
Nađi nekog da ti glumi relej i viče stanje / brojeve a ti malo zavrni trimmer ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 20:36   #358
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Pitanjce. Ako kupim monitor i dvb-t2 tuner najjeftiniji šta ima, može li to dvoje funkcionirati kao klasičan tv samo preko tog tunera? Jer bih mjenjao telkač za monitor jer sam 98% vremena na pc/ps4 pa me zanima jel bi imalo kakve koristi.



Imam trenutno tu tv sa kablom koji ide do antene koja je na krovu i sve zasad funkcionira kak treba.
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 21:05   #359
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Može, samo gledaj da monitor ima HDMI ulaz.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2019., 21:10   #360
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
+ da je sa zvukom / zvučnicima ili misliš gledat na gluvo 😁
Alternativa je da zvuk riješiš na neki drugi naćin.
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na